Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsaw Comic Con 2018.10.26-28
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 22:32   Warsaw Comic Con 2018.10.26-28

http://warsawcomiccon.pl/pl/
https://www.facebook.com/ComicConWarsaw/

Trzecia edycja zebrała mieszane opinie, ale na razie orgi nie zwalniają i będzie czwarta. Brak wiadomości, czy coś się zmieni, ale osobiście raczej wpadnę - może atrakcje czasem liche, ale dopóki będą ludzie, to jednak warto.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Kwietnia 2018, 23:09   

Musieliby mi zapłacić, bym się pojawiła jesienia ;) Albo przynajmniej zapewnić normalny transport, bo dojazd do Nadarzyna to, cytując klasyka, DRAMAT.
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Maj 2018, 09:15   

Jestem szalenie ciekawa stoisk na kolejnej edycji.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 1 Maj 2018, 09:27   

W sensie - jeśli będą przyjmować rękodzielnych, to rozważysz przyjazd?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Maj 2018, 09:38   

To nie jest kwestia czy oni chcą przyjmować, tylko czy rękodzielni chcą jechać ;)
I nie mówię o sobie, tylko ogólniej. Już w tym roku strefa wystawców była ponoć dość egzotyczna, ale na stronie nie było listy więc nawet mi się trudno odnieść.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 1 Maj 2018, 10:51   

Martva było sporo kubków, poduszki z półnagimi dziewojami mangowymi do przytulania... no i masa książek - co spowodowało, ze nie pamiętam co tam było więcej :) .

Silaqui dojazd faktycznie był masakryczny :roll:
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 1 Maj 2018, 12:02   

Książek wcale tak dużo nie było - w hali F się ukrywały antykwariat fantastyczno-komiksowy oraz głównie komiksowa Yatta, a Book Show składał się w sporej części z wystawców, którzy sprawiali wrażenie, że pomylili miejsce - fantastyczna była Skarpa (na oko mniej zadowolona z wyników handlowych, niż na WTF) i... pomóżcie, nie wiem, kto jeszcze miał fantastykę, bo był taki jeden obok skarpy. Kto jeszcze się wystawiał na WBS? Caritas, wydawnictwo podróżnicze, fundacja liberałów (połączona z wystąpieniem Balcerowicza - serio, aż ich wytknąłem na prelekcji o teoriach spiskowych, gdy prowadzący zapytał o spiski kryjące się pod Comic Conem)...

Trochę komiksów było też na zwykłych stolikach przy wystawie komiksowej - przede wszystkim Komiks i My.

Dojazd był połowicznie zły - rano za każdym razem autobus przyjeżdżał w ciągu dwóch minut (!) i jechało się kulturalnie. Dopiero przy powrocie były cyrki godne ...hurtowego przewozu świń, żeby już nie przywoływać obrazów sowieckich wagonów :roll:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Maj 2018, 12:13   

Mam znajomych wystawców konwentowych. Po drugiej edycji trzecią zaryzykowały dwie firmy. Po trzeciej edycji te które zaryzykowały, zgodnie stwierdziły że nigdy więcej. Oficjalna wersja brzmi chyba że stoiska mają być duże i bardziej różnorodne, bo na zachodnich cc też nie ma drobnych rękodzielników (dziwne bo część tych wystawców na zachodnie cc jeździ).

gorat napisał/a
Caritas, wydawnictwo podróżnicze, fundacja liberałów


Jeszcze TVP i FlixBus. Ja rozumiem że dla organizatorów tacy wystawcy to skarb, ale pytanie czy są chociaż odrobinę ciekawe dla zwykłego uczestnika?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 16 Października 2018, 21:07   

Ku mojemu zaskoczeniu, ogłosili program literacki :P: O wystawcach nic nie widziałem jeszcze, może jacyś będą też tym razem (o TVP i podobnych nie mówię).

https://warsawcomiccon.pl/pl/dla-odwiedzajacych/harmonogram-pelen/

Edit: patrzę na rozkład jazdy busów (szczególnie w sobotę) i oczom nie wierzę. Czyżby się uczyli???

https://warsawcomiccon.pl/pl/dla-odwiedzajacych/darmowy-dojazd/
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Października 2018, 19:00   

Wygląda na to, że CC spędzę na kolejnym L4, zatem to będzie pier...ogowy, kwa, paździerz...nik.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Października 2018, 21:02   

Ja się nawet nie wybieram w tym roku - szkoda czasu i nerwów...
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 18 Października 2018, 09:34   

Też na tym nie będę. Martva co do rękodzielników na zachodnich CC - to kilku jest, ale też jest kilkunastu gigantów. Rękodzielnicy często mają małe dzielone stanowiska, podczas gdy ci z towarem najczęściej made in China, lub reprezentujący duże sklepy lub sieci sklepów np. forbiden planet (https://forbiddenplanet.com/) potrafią zajmować cały rząd. albo mieć kilka stanowisk na jednym konwencie. Czasem człowiek ma wrażenie, że jest kilka hal, ale w każdej jest to samo, albo wręcz w jednej ogromnej hali stanowiska się dublują. Jeśli chodzi o wyroby kaboszonowe, to są to często kupowane gotowce, z kamieniami czy wzorami medalionów z półproduktów - co powoduje, ze na kilku stanowiskach rękodzielniczych możesz zobaczyć to samo. Steampunkowcy z reguły się jednoczą - co sprawia pozytywne wrażenie i to raczej u nich można zaleźć bardziej oryginalne rzeczy - poza goglami - made in china, jeszcze nie udało mi się tam też znaleźć gorsetów dla mnie- bo rozmiary zaczynają się często dopiero od M lub nawet częściej L - przynajmniej tak było na ostatnim, na którym byłam. Jest też bardzo dużo Mangi, wystawców z grami, film komputerowych. Znalezienie czegoś oryginalnego, poza głównym nurtem aktualnie kasowych produkcji zachodnich czy mangowych jest często trudne. Ale na pewno te zachodnie to raj dla osób będących fanami popularnych tytułów, bo można dostać wszystko, poduszki z nadrukami, podkoszulki, gotowe stroje, podkładki pod kubki, obrazy, postery, peruki, maski, tostery, figurki itd...
  
 
 
Jacek_L 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 25 Października 2018, 11:45   

Ja będę. W sobotę z prelekcjami od 12.
Jakby któreś z Was pojawiło się w okolicy to zapraszam serdecznie :)
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group