Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Robert Zaręba
Autor Wiadomość
Łowca L.A.2020 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Los Angeles
Wysłany: 12 Marca 2006, 11:01   Robert Zaręba

Nie znam zbyt dobrze prac tego pisarza, w życiu miałem okazję zapoznać się jedynie z dwoma jego tekstami Nabór i Gwiezdne krucjaty, które uznałem za słabe pod względem treści SF i zdecydowanie kabareciarskie.
Uważam że taka twórczośc niszczy gatunek SF, ubliza godności czytelnika i fana oraz sprawia że wilebiciele fantastyki staja na piedestale wyszydzenia ze strony tzw. Pisarzy Myslicieli typu Umberto Eco, uznanych w srodowiskach "elit" Europy
Jest własciwa dobra sf i ta "anty-sf" mogąca ośmieszyć tę pierwszą. Jak jest z innymi dziełami tego twórcy?
Zachęcacie czy Przestrzegacie?
_________________
Nie lękajcie się śmierci, to tylko przejście do piekła.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Marca 2006, 12:53   

Łowco w dziale Mistrzowie i Małgorzaty znajdują się wątki poświęcone autorom publikującym w SF i obecnym na forum, tym, z którymi można bezpośrednio podyskutować. Jesli robert Zaręba zarejestruje się na forum, ten wątek powróci do Mistrzów, jesli nie, właściwszym miejscem do dyskusji o jego twórczości bedzie ten dział.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Marca 2006, 17:49   

Łowca L.A.2020 napisał/a
Nie znam zbyt dobrze prac tego pisarza, w życiu miałem okazję zapoznać się jedynie z dwoma jego tekstami Nabór i Gwiezdne krucjaty, które uznałem za słabe pod względem treści SF i zdecydowanie kabareciarskie.

Twoja ocena, proszę bardzo...
Łowca L.A.2020 napisał/a
Uważam że taka twórczośc niszczy gatunek SF, ubliza godności czytelnika i fana oraz sprawia że wilebiciele fantastyki staja na piedestale wyszydzenia ze strony tzw. Pisarzy Myslicieli typu Umberto Eco, uznanych w srodowiskach elit Europy
Jest własciwa dobra sf i ta anty-sf mogąca ośmieszyć tę pierwszą.

...ale skąd wyciągasz takie radykalne wnioski? Czyżbyś potępiał humor, satyrę, parodię? I zauważ, że nie pisze tego ktoś z zewnątrz, który rzeczywiście chciałby poniżyć fantastykę, zdeptać i zatruć jadem, ale redaktor pisma fantastycznego od dawna znany w środowisku. Z którego tekstów takim odbiorem spotykam się pierwszy raz.
Łowca L.A.2020 napisał/a
Jak jest z innymi dziełami tego twórcy?
Zachęcacie czy Przestrzegacie?

Większość tekstów jest podobna. Mi się w zasadzie podobały (niektóre nawet bardzo).
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Marca 2006, 21:36   Re: Robert Zaręba

Łowca L.A.2020 napisał/a
Uważam że taka twórczośc niszczy gatunek SF, ubliza godności czytelnika i fana oraz sprawia że wilebiciele fantastyki staja na piedestale wyszydzenia ze strony tzw. Pisarzy Myslicieli typu Umberto Eco, uznanych w srodowiskach elit Europy


Łowco, ale skąd u Ciebie przekonanie, że Eco szydzi z fantastyki? W wywiadach można przeczytać, że niektóre jej dokonania szanuje i lubi, a jest też dowód bezpośredni, bo akurat Eco zarówno w swojej beletrystyce, jak i w felietonach, często posługuje się konwencją fantastyczną.

Może go pomyliłeś z kimś innym?

Sorry za offtop, ale marny byłby ze mnie wielbiciel Eco, gdybym tu nie zaprotestował ;-D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Marca 2006, 22:01   

Z drugiej strony, jest sporo tekstów śmiesznych, ktore wpisuja się w kanon fantastyki i literatury, ze wspomnę Pterry'ego, albo Adamsa. IMO granica przebiega raczej pomiędzy tekstami słabymi i dobrymi, niż śmiesznymi i poważnymi.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Marca 2006, 09:52   

No nie! Czasu nie mam ale te parę słów musze skrobnąć. Łowca L.A.2020 znany na forum Magazynu Fantastycznego (http://www.katedra.nast.pl/forum/index.php?c=12) jako Łowca w Strugach Deszczu wypowiedział tam wojnę Zarębie i jego wizji pisma oraz literatury. Teraz przeniósł się na forum SFFH i nadal daje upust swoim negatywnym emocjom w stosunku do rednacza MFu. Czemu to ma służyć? Nie mam pojęcia, ale zalecam daleko posuniętą ostrożność.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Este 
Sky Captain

Posty: 171
Skąd: że znowu
Wysłany: 19 Marca 2006, 20:46   

Gustaw G.Garuga napisał/a
No nie! Czasu nie mam ale te parę słów musze skrobnąć. Łowca L.A.2020 znany na forum Magazynu Fantastycznego (http://www.katedra.nast.pl/forum/index.php?c=12) jako Łowca w Strugach Deszczu wypowiedział tam wojnę Zarębie i jego wizji pisma oraz literatury. Teraz przeniósł się na forum SFFH i nadal daje upust swoim negatywnym emocjom w stosunku do rednacza MFu. Czemu to ma służyć? Nie mam pojęcia, ale zalecam daleko posuniętą ostrożność.

Pojawił się też na Wrotach Wyobraźni, zanim go dopadła ogólna katastrofa (przepadło wszystko, co napisane po 31 grudnia, i nowi użytkownicy - jak widzę - też). A więc jest to wojna na kilku frontach. Muszę z ciekawości inne fora przejrzeć, może tam też spotkam Wielkiego Obrońcę Science Fiction przed Robertem Zarębą?
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 20 Marca 2006, 15:28   

Podpowiem - forum Gidlii, podforum : forum fantastów.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group