Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe w publicystyce
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 13:15   Nowe w publicystyce

Od czwartego numeru SFFH pojawi sie coś nowego w publicystyce. To rubryka zatytułowana roboczo: Raport mniejszości.
Cóż to bedzie za dziwo, zapytacie pewnie.
No to odpowiem, uprzedzając pytanie. to będą wasze felietony. Felietony czytelnikow. dostalem parę ciekawych prac i wpadlem na taki pomysl, ze przecież skoro publikujemy debiuty literackie, to czemu nie spróbować z publicystyka i, w dalszej kolejności, z recenzjami.
Zaczniemy od glosu o HP autorstwa naszego kolegi z forum.
nie krępujcie się zatem, czekam na kolejne materialy. Ma być o fantastyce, ciekawie i aktualnie. forma krortsza. 5tyś znaków, forma dluzsza 12 tys.
Recenzje - a będziemy zamieszaczali nawet kilka głosów nie moga przekroczyc 1800 znakow.
Teraz piłeczka po waszej stronie. :-)
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 14:29   

Świetny pomysł. Jestem po wrażeniem. Osobiście liczę na Margot i "Jatki wybrane, czyli fantastyczne rzezie". Albo coś w ten deseń. NURS, namów ją.
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 14:35   

Ojej, to może być fajne!:D

A czy mogą to być "popularnonaukowe" teksty w rodzaju Kompendium Sapkowskiego, naświetlające jakiś fantastyczny aspekt baśni, etnografii?
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 14:40   

Mogą, ale musza być krótkie.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 18:17   

Bardzo fajny pomysł. Sam bym coś spłodził ale pomysłu na żaden felieton aktualnie ni ma :(
Może coś o japońskich egzrocystach :twisted:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 19:09   

BTW to musi byc naprawdę sensowny tekst :-)
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 19:42   

Cholernie dobry pomysł :bravo Trzymam kciuki, zwłaszcza, że mam już przed sobą numer 03 i zamierzam z nim sie dziś bliżej zapoznać :D Tylko tak dalej!
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 20:22   

Zapoznasz sie, napisz opinię! Welcome back, bo nie sądzę, żebys to czytal w Chinach :-)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 21:57   

No, faktycznie ciekawy pomysł, choć ryzykowny - bardziej niż w przypadku literackich tekstów debiutantów... co do Margot - popieram, potrafi ciekawie pisać, tylko zeby ją nie poniosła zbytnio :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Stycznia 2006, 22:25   

przeciez nie wszystko puścimy, ale mam nadzieję, że w końcu pojawia sie publicyści fantastyczni z prawdziwego zdarzenia. bogowie sa zmęczeni, pora na świeżą krew :-)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 26 Stycznia 2006, 22:38   

Zgadza się ale mimo wszystko to większe ryzyko... jakoś do felietonów ma się większe wymagania... przynajmniej ja mam. Ale szczerze mówiąc nie mogę się doczekać :) sam nawet może coś pokombinuję? :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 00:19   

Ale, jak nie dasz mlodym szansy, to nigdy nie zaistnieja, podobnie było z literaturą. NF nie była w stanie przedstawic wszystkiego, Feniks i tak by upadł. Gdyby SF nie weszło na rynek, dzisiaj polaska fantastyka byłaby w strzępach. nie byłoby Runy i FS.
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 09:10   

NURSIe, a nie boisz się, że ludzie na mieście powiedzą "uuuuu, juz nikt tego NURSA nie lubi, uuuuu, pisać mu nie chce, uuuuu, musi brać ludzi z łapanku, uuuu"?
to nie jest agresywne pytanie
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 10:07   

Pomysł bardzo dobry. Stare repy, jak ja, gonią resztkami rozumu. A młodzi, czy nowi pisać muszą się uczyć.
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 10:24   

baron13 napisał/a
Pomysł bardzo dobry. Stare repy, jak ja, gonią resztkami rozumu. A młodzi, czy nowi pisać muszą się uczyć.

moja się zgadzać
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 11:19   

Kurczę, pisać nic sensownego nie napiszę, ale może w wolnej chwili się skuszę na wyprodukowanie czegoś głupiego, a ciekawego? Spróbuję. Chyba. Ale do pomysłu się zapaliłem. Boję się jednak, że jak słomka.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 27 Stycznia 2006, 13:34   

Orbitoski napisał/a
NURSIe, a nie boisz się, że ludzie na mieście powiedzą uuuuu, juz nikt tego NURSA nie lubi, uuuuu, pisać mu nie chce, uuuuu, musi brać ludzi z łapanku, uuuu?
to nie jest agresywne pytanie


no, raczej sie nie boje :-) Nie bałem się puszczac tekstów nowych ludzi w SF i to stawiając na nich od początku, to dlaczego mam się bac teraz. to jeden felieton na numer, nic więcej. W koncu gdzies musi być miejsce, w ktorym pojawia sie nowe twarze, bo na razie nie widac nikogo, kto byłby w stanie zapelnic luki po starych wygach.
Ale troche racji masz, wiadomo kto :twisted: pewnie juz rozpuszcza takie ploty. Ale zdążyłem sie przyzwyczaić, to już z setny raz nas będą chować :-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 08:49   

IMO świetny pomysł. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. :twisted:
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 08:53   

:bravo :bravo :bravo O to wlasnie chodzi...
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 13:17   

NURS napisał/a
Ale zdążyłem sie przyzwyczaić, to już z setny raz nas będą chować :-)

Jestem pewna, że sobie poradzisz i w zamian za to też kogoś oplakatujesz nekrologami. :mrgreen: To już chyba taka wzajemna zabawa "światka", co?

A co do publicystyki - wymagania chyba nie są "większe", tylko w innym kierunku idące. Np. trzeba być mistrzem krótkiej formy, ciekawie a treściwie zawrzeć wątek na stronie czy dwóch - a w opowiadaniu przeciwnie, rozpisanie się jest mile widziane - chyba? Tak sądzę po negatywnych opiniach nt. miniaturek w opowiadaniach.

A właściwie, to planujesz jakiś tematyczny profil tych artykułów :?: (kiedyś chyba Świdziniewski i może ktoś jeszcze... to była analiza światów przedstawionych w fantastyce, prawda? no, to właśnie był cykl "tematyczny" - chociaż szybko się skończył :( ciekawe, czemu?).
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 13:28   

Anko napisał/a
NURS napisał/a
Ale zdążyłem sie przyzwyczaić, to już z setny raz nas będą chować :-)

Jestem pewna, że sobie poradzisz i w zamian za to też kogoś oplakatujesz nekrologami. :mrgreen: To już chyba taka wzajemna zabawa światka, co?


Róznica tylko w tym, że jak juz kogos pochowałem, to nie wylazł :-) Nawet ss długo ze mna na ten temat dyskutował, i zobacz, wyszło jednak na moje.

Cytat
A właściwie, to planujesz jakiś tematyczny profil tych artykułów :?: (kiedyś chyba Świdziniewski i może ktoś jeszcze... to była analiza światów przedstawionych w fantastyce, prawda? no, to właśnie był cykl tematyczny - chociaż szybko się skończył :( ciekawe, czemu?).


Dlaczego? bo ludzie strasznie nie lubią, jak im sie pokjazuje błędy w tym co uwielbiają. BTW, to sie wiaże też z powyższym. Zauważ, że praktycznie nie ma rzetelnych materiałów o stanie rynku fantastycznego.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 13:49   

NURS napisał/a
Róznica tylko w tym, że jak juz kogos pochowałem, to nie wylazł :-) Nawet ss długo ze mna na ten temat dyskutował, i zobacz, wyszło jednak na moje.

Nie potwierdzę, nie zaprzeczę - za słabo się orientuję, czyj, kiedy i który pogrzeb urządzają. :D
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 4 Lutego 2006, 10:42   

A te propzycje felietonów czy recenzji to na adres "teksty" czy "info"pchać??
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Lutego 2006, 12:57   

teksty raczej, przeciez to tekst :-) tylko opiszcie to jako felieton w temacie.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:17   

No i stało się. Wrzuciłem na skrzyne NURSa pierwszą w życiu grafomanie. W życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek coś takiego zrobie. Co te forum robi ze zwykłych, normalnych ludzi ...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:34   

Rafał napisał/a
Co te forum robi ze zwykłych, normalnych ludzi ..


Na te forum nie loguja sie zwykle normalne ludzie. :mrgreen: :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Marca 2006, 10:37   

o to to.. a o czym Rafale napisałeś zdradzisz?
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 20 Marca 2006, 11:28   

Rodion napisał/a
Na te forum nie loguja sie zwykle normalne ludzie

:bravo zapomniałem
Pako napisał/a
a o czym Rafale napisałeś zdradzisz?

Generalnie o poszukiwaniu sensu we wszechświecie i bezcelowości tego zajęcia :wink: Dodałem też jeden ze swoich głupich pomysłów, żeby było bardziej fiction i zakończyłem optymistycznie i naiwnie. Ale pojęcia zielonego nie mam jak się takie rzeczy pisze i pomimo, że dużo czytam, to powychodziło jakby chaotycznie. Szkoda, że na wzór ocen tekstów literackich nie funkcjonuje coś podobnego dla publicystyki. Wtedy zapewne zostałbym uświadomiony o nędzy pisarsko-merytorycznej swojego tekstu i nie musiałbym zawracać głowy NURSowi. :wink:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Marca 2006, 21:09   

Rafał napisał/a
No i stało się. Wrzuciłem na skrzyne NURSa pierwszą w życiu grafomanie. W życiu bym nie pomyślał, że kiedykolwiek coś takiego zrobie. Co te forum robi ze zwykłych, normalnych ludzi ...


Ojciec redaktor (nie załozyciel, za mlody jestem :-) jest pod wrażeniem, konsideruj sobie, że widzisz to drukiem :-)
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 20 Marca 2006, 21:21   

Rafał napisał/a
Generalnie o poszukiwaniu sensu we wszechświecie i bezcelowości tego zajęcia Dodałem też jeden ze swoich głupich pomysłów, żeby było bardziej fiction i zakończyłem optymistycznie i naiwnie.


To musi być coś powalającego 8) :lol:
Rafale, gratuluję :!: .
I czekam z niecierpliwością na zobaczenie tego drukiem :lol:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group