Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pyrkon 2016.04.08-10 Poznań
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 11 Marca 2015, 21:25   Pyrkon 2016.04.08-10 Poznań

Na Pyrkonie tradycyjnie będzie wielki tłum, ale jest okazja żeby spotkać się w mniejszym gronie.
Przy okazji premiery "Szczurów Wrocławia" NURS organizuje w sobotę wieczorem NURS-con w knajpce w pobliżu imprezy głównej.
Szczegóły wkrótce.
Ostatnio zmieniony przez Agi 7 Kwietnia 2016, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 30 Marca 2015, 00:10   

Ja spróbuję upiec znów swoją pieczeń na tym ogniu - wiem, jestem dziwadłem. Na Pyrkonie będzie obecny Ted Chiang (!), ktoś się wybiera i mogę mu na tyle pozawracać głowę, by zdobył dla mnie autograf tegoż jegomościa? (wysłałbym książkę do podpisania, jeszcze mamy odpowiednio dużo czasu, żeby zdążyć)
 
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 8 Kwietnia 2015, 14:57   

Ja w Poznaniu będę w tym czasie i nawet na Pyrkonie (chyba, że mnie kolejka zdenerwuje), ale Chiang ma autografy o 10 rano w sobotę, więc szansa, że dotrę, jest niska.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Kwietnia 2015, 15:47   

https://www.facebook.com/...21791843&type=1 - Rextorn poszukuje modelki na Pyrkon!
Pomodelowałabym sobie, ale warunków nie spełniam :mrgreen:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Kwietnia 2015, 15:12   

Odwiedzajcie Zakon na Pyrkonie :D
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Kwietnia 2015, 16:22   

Ja będę w Poznaniu juz dzisiaj, około 19.00. Jakby ktoś też się tak wcześnie wybrał i miał ochotę na integrację przy piwku, to niech da znać tutaj lub na PW 8)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 11 Maj 2015, 07:40   

Kolega brylował na Pyrkonie, wyrwał nawet z ręki mikrofon prowadzącemu aerobik:
https://www.youtube.com/watch?v=nTlyJ83QhVk
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 7 Kwietnia 2016, 11:28   

Nie zakładam nowego wątku, zaktualizowałam tylko datę.

Wczoraj dotarło do mnie, że od piątku zaczyna się Pyrkon, a ja nie zrobiłam nic żeby tam być i nie żałuję. Organizatorzy poszli na ilość, biją kolejne rekordy frekwencji, a mnie to przestało bawić.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 7 Kwietnia 2016, 11:46   

Konwent powyżej 300 osób to bryndza, smród, tłum i nędza.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Kwietnia 2016, 07:22   

Fidel-F2, o to to !
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 12 Kwietnia 2016, 21:12   

Fidel-F2, :fp: :fp: :fp:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 09:00   

Pyrkon to nie konwent a targi zdaje się :)
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 09:07   

Organizatorzy twierdzą, że to Festiwal Fantastyki.
https://konwenty.info/konwent/pyrkon-2016/
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 10:57   

Fidel-F2 napisał/a
Konwent powyżej 300 osób to bryndza, smród, tłum i nędza.


Byłem, pierwszy raz w życiu (jeszcze nie wiem, czy ostatni ale skłaniam się ku takiej opcji) i muszę przytaknąć powyższemu.
Przy domniemanych 40 tysiącach to była walka o przetrwanie. Po hali "targowej" nie chodziło się przyjemnie, wszędzie trzeba było się przeciskać z użyciem łokci, żeby tylko zerknąć. Biorę poprawkę na to, że nie jestem zbytnio cierpliwym człowiekiem, więc komuś mogło przeszkadzać to zdecydowanie mniej. Inna sprawa, że wystawcy to albo kubeczki, koszulki, anime gadżety tudzież rzemiosło, a książek, komiksów nie było prawie wcale. A jak były, to promocja 10-15% przy ogólnodostępnych 30% w znanych nam księgarniach internetowych nie wygląda zachęcająco.

Z prelekcjami było różnie. Niektóre oblegane bardziej, niektóre mniej. Przykro mi było jak ludzie stali godzinę, albo dłużej w kolejce, żeby dowiedzieć się, że nie wejdą do sali. Czasem Gżdacz (czy jak tam się zwią) podchodził i mówił, że nie ma co stać, bo aż tyle osób nie wpuści, ale w większości wypadków nie przejmowali się tym.

Najbardziej natomiast wkurzyłem się na panelu Rise of military fiction z Weberem i Kozak. Młody zestresowany prowadzący bez przygotowanych pytań i tłumacz, który przerywał co moment i tłumaczył momentami od czapy. Lepiej by było gdyby to Madzik prowadziła panel/rozmowę z Weberem, a nieopierzonego moderatora bym wyrzucił, bo wyglądało to mocno nieprofesjonalnie. Inna sprawa, że o rzekomym Rise of Military Fiction nie dowiedziałem się nic.

Ot, takie narzekanie. Z mniejszych konwentów mam zdecydowanie przyjemniejsze wspomnienia.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 11:13   

Pyrkon jest konwentem zrobionym dla pieniędzy - ze wszystkimi tego plusami i minusami.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 11:22   

A co to ma do rzeczy?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 11:25   

Fidel-F2 napisał/a
A co to ma do rzeczy?


no tylko tyle, że robiąc dla kasy, liczy się przede wszystkim ilość nie jakość :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 11:31   

I co to ma do rzeczy?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 11:47   

to był komentarz do Iscariote
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 12:19   

Tyle, że bez związku z postem Iscariote.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 20:07   

Chyba rozumiem co chce przekazać Luc du Lac, że naiwnym z mojej strony było spodziewać się wygód i profesjonalnego przygotowania od konwentu takich rozmiarów. I spoko, tylko nie muszę się godzić z takim stanem rzeczy. :) Nie powinni iść w stronę "największego", a "najlepszego". A zarobki organizatorów Pyrkonu nie mają z mojego punktu widzenia (jako odwiedzającego) nic do rzeczy.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 13 Kwietnia 2016, 23:07   

Nie ma obowiązku bywać. To w czym problem?
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Kwietnia 2016, 06:22   

W niczym. Byłam na Pyrkonie przez poprzednie trzy lata i było fajnie.
Lokalizacja imprezy na MTP pozwala do jakiegoś stopnia zminimalizować wrażenie przeogromnego tłumu, ponieważ poszczególne bloki programu odbywają się w różnych budynkach. Minie akurat interesował wyłącznie blok literacki, więc krążyłam sobie po poszczególnych salach i bez problemu znajdowałam wolne miejsce na wybranych panelach lub spotkaniach z autorami.
Jednakże w tym roku zapowiedzi wskazywały na przekroczenie kolejnego rekordu frekwencji i odpuściłam.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Kwietnia 2016, 06:46   

bio, dlaczego uważasz, że problem? Chcesz o tym porozmawiać?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 14 Kwietnia 2016, 20:25   

Pytam - "to w czym problem?". Czyli JA nie widzę problemu. Tyle zamieszania o jedno legalne zgromadzenie. Ale jakby znowu było w Wawie, to pewnie wpadnę na godzinę. Jest kilka osób które chcę poodświeżać w pamięci, póki ten zły Niemiec mi tego kategorycznie nie zabroni.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Kwietnia 2016, 20:50   

bio, w Wawie nie będzie, bo Pyrkon z definicji jest konwentem poznańskim. To Polcon jest wędrowny.
Wracając jeszcze do mojej absencji na tegorocznym Pyrkonie, bo od tego zaczęła się dyskusja, głównym problemem jest to, że nie wierzę w marksistowską zasadę przechodzenia ilości w jakość.
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 14 Kwietnia 2016, 22:56   

Nie chodziło mi o kolejny Pyrkon kobieto. Jakiś zlot masowy. No weź się. Mam stare sympatie. Nic nie przebije SFana spotkań. Gdzie ostatni raz widziałem choćby Stefka Otcetena, Zajdla, albo Mundka Wnuka L. I trochę dalej Snerga, Najempatyteczniejszego z mych poznanych. Autorów.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Kwietnia 2016, 06:28   

bio, lista nazwisk wskazuje, że trzeba by jakiś kosmiczny konwent zorganizować. Albo seans spirytystyczny, jak kto woli.
Ze spotkań mniej lub bardziej masowych najlepiej wspominam U-BOT w Łodzi i nieformalne spotkania w Paradoxie.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 15 Kwietnia 2016, 19:41   

bio - na chwilę obecną zostaje Ci chyba jedynie Nidzica. Nikomu innemu poza Wojtkiem nie udaje się, lub nie chce się już zapraszać starych gwiazd na imprezy.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 15 Kwietnia 2016, 19:52   

Spora część tych starych gwiazd niestety stacza się intelektualnie i żal na to patrzeć.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group