Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kochani jak Wam pomóc (reklamy w TV).
Autor Wiadomość
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:18   Kochani jak Wam pomóc (reklamy w TV).

Paczkę z lekami wam zrobić? Przeprowadzić zbiórkę charytatywna paracetamolu?

Dzięki uprzejmości kumpla mam szansę oglądać polską TV.
A tam same swędzące pochwy, oklapłe penisy, zainfekowane zatoki i gardła itp...
Może wy już tego nie dostrzegacie, mnie to strasznie jakoś tak zadziwiło.

Sadzać po ilości reklam tego typu to albo Polska lekomanami (hipochondrykami) stoi, ,albo faktycznie coś jest w tej ziemi, że wszyscy na coś chorują i potrzebują tych magicznych preparatów.

Ja wy to wytrzymujecie, jak wasze nieletnie dziecko w pokoju słyszy o tej potencji itp.. a potem zaczyna zadawać pytania z tym związane?
A może jeż już to tak wam obojętne, że nawet nie dostrzegacie tych reklam, w końcu siła oddziaływania tych przekazów spada, a macie nagrywarki i już nikt nie ogląda TV na żywo (przewijacie reklamy, bo ich długość to temat na osobne narzekanie)?

A teraz dowalą wam abonament w wersji "nikt się nie wymiga" i będzie płacić za oglądanie tech długich przerywników.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:23   

nie oglądam tivi, nie mam telewizora
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2014, 11:25   

Przyjdzie wiosna, to zaczną reklamować piwo, marynaty do karkówki i jakoś to pójdzie.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:36   

konopia, nie rób żadnych zbiórek bo się skończy jak z tymi dla Ukrainy - nie wolno w ramach pomocy wysyłać "zebranych" farmaceutyków :)

No ale tak serio serio, to rynek reklamowy mamy taki, że niby każdemu przeszkadza, ale jak tylko się dorwie do bycia władczym w tych kwestiach, to powtarza to samo co robili poprzednicy (przypadek znam osobiście). I chyba nie tylko reklamy to dotyczy. Ergo, przyzwyczailiśmy się nie przejmować się reklamami.
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2014, 12:51   

Mam wypracowany odruch warunkowy: na widok planszy "Reklama" zmieniam kanał w tv, a w radio wyciszam zanim przebrzmi "Zapraszamy do reklamy".
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lutego 2014, 13:10   

konopia, czasem mam okazję posłuchać radia. I na to samo cierpię. Jedyne wyjście - w domu nie mieć i unikać okazji poza domem. Podobno są gdzieś jakieś mądrzejsze kanały radiowe, ale mieszkam w dołku i do mnie nie docierają fale ;P: A anteny na dachu montować sobie nie będę.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 13 Lutego 2014, 15:53   

Agi napisał/a
na widok planszy Reklama zmieniam kanał w tv

A ja mam teorię, że i w takim przypadku zostaliśmy już przechytrzeni: gdy na jednym kanale zaczyna się reklama, to na który bym nie przełączył, to tam reklama jest, albo za chwilę się zaczyna. Zmowa, jak nic. Niedługo według bloków reklamowych będziemy ustawiać zegarki.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2014, 16:08   

Nie oglądam TV, więc reklamy bywają dla mnie interesujące, bo ich nie znam i nie zdążają mi się znudzić. W radio spokojnie połowa to reklamy suplementów diety. Wkurzają mnie strasznie.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Lutego 2014, 16:18   

Ja nie mam telewizora, ale wystarczy iść raz na jakiś czas do kina i jest się na bieżąco z reklamami...
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Lutego 2014, 18:25   

Przed Grawitacją było ich czterdzieści minut. W zasadzie już wychodziłem, gdy zaczął się film.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 13 Lutego 2014, 21:00   

konopia, oglądasz reklamy?
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 14 Lutego 2014, 07:57   

Jakoś tak przypadkowo pilot omsknął mi się na rosyjską jedynkę, a tam blok reklamowy. Jakiś operator komórkowy się reklamował, głównie plansze z napisami. Dziwne, żadnych panienek, hydraulików w przebraniu, maskotek, masowego ogłupiania - przypadek? :roll: :wink:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 14 Lutego 2014, 08:20   

Czytałam kiedyś artykuł, w którym francuski wykładowca w jakiejś ichniej szkole reklamy mówił, że uwielbia polskie reklamy, bo mu dostarczają mnóstwa przykładów jak reklam nie robić/
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 14 Lutego 2014, 14:47   

feralny por. napisał/a
konopia, oglądasz reklamy?


tak, od kilku tygodni nie mam dekodera z HDD, więc coraz częściej jestem zmuszony oglądać TV \freeview\ na żywo,
wnerwia to strasznie, w poniedziałki oglądam sobie HELIX, i okazuje się, że da radę 40 minutowe odcinki reklamami rozciągnąć do godziny, przez ostatni lata przewijania reklam zapomniałem jak to jest.

Tu IMO specyfiką rynku są reklamy kancelarii adwokackich walczących o odszkodowania, bardzo rzadko reklamowane są jakieś takie preparaty paramedyczne, w aptekach też jest dużo mniej środków do kupienia niż w Polsce, zupełnie inny rynek. Widać reklamy doskonale oddają specyfikę rynku.
Chwilowy kontakt z polska TV zaskoczył mnie całkowicie treścią reklam, jak i porą ich nadawania.

Też wykształciłem sobie umiejętność bierna przeoczania reklam.

Mocno brakuje mi prawdziwego netu w domu i nagrywarki TV.

Myślę, że w ciągu 15 lat nastąpią duże zmiany w TV, jeśli pozostanie w obecnej formie liczba oglądających będzie spadać.
TV w obecnej formie to przeżytek, taki jak telefon stacjonarny do użytku domowego.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 14 Lutego 2014, 15:08   

konopia napisał/a
TV w obecnej formie to przeżytek,
Nie wiem jak to funkcjonuje na wyspach, ale aktualnie korzystam z czegoś w rodzaju osobistej TV, za 80 zł mam neta 50 Mb/s w teorii (nieco ponad 30 w praktyce) i dość wąskie pakieciki tematyczne do wyboru do koloru za min 35 zł. Oczywiście całe zasoby netu również :wink: .
O, tutaj: http://www.netia.pl/oferta-dom/telewizja.html
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 14 Lutego 2014, 16:57   

Rafał, i jesteś zadowolony z tej tv? Bo ja się z nią właśnie pożegnałam i wróciłam do nc+. Za 49 zł mam co chcę.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Lutego 2014, 18:04   

Tak się ostatnio zastanawiałem...
Kupiłem papier toaletowy, zachęcony reklamą, w której pada sformułowanie o niekończącej się rolce. Rolka, o dziwo!, się skończyła. Mogę pozwać producenta o jakieś odszkodowanie?
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 14 Lutego 2014, 18:08   

Możesz
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Lutego 2014, 18:09   

Aha
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 14 Lutego 2014, 18:54   

Acz niekoniecznie coś ci z tego przyjdzie.

konopia, odpowiedź na twoje pytanie czy Polacy są lekoholikami brzmi: tak, są. Na ile jest to związane z brakiem zaufania do służby zdrowia, czy też brakiem zaufania, że ujrzy się kompetentnego lekarza w rozsądnym czasie, nie wiem. Ale sporo osób łyka suplementy i różne bezreceptowe leki garściami, część z ogromnym upodobaniem łyka takie leki kupowane na bazarze od "ruskich", albo jakieś z chińskimi znaczkami, w których składzie może być cokolwiek. Obserwując reklamy cztery segmenty są zagospodarowywane: chorzy, piorący (dla których plama urasta do rangi tragedii), używający zmywarek oraz ludzie z fobiami na punkcie drobnoustrojów, którzy zresztą są obiecująca grupą, bo potem takie drobnoustroje w jogurtach albo tabletkach można im sprzedać.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 14 Lutego 2014, 19:04   

Ihan, zapomniałaś o podpaska i tamponach. Odnoszę wrażenie, że współczesne kobiety mają okres przez 30 dni w miesiącu. Albo i dłużej.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Lutego 2014, 19:08   

Ciekawe, czy można się wyżywić samymi suplementami diety.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 14 Lutego 2014, 19:11   

Fakt nureczko, najfajniejsze są podpaski ze skrzydełkami noszone do stringów. Łaaał. Są perfumowane, czekam kiedy pojawią się z dzwoneczkami albo pozytywką.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Lutego 2014, 19:14   

ihan napisał/a
Fakt nureczko, najfajniejsze są podpaski ze skrzydełkami noszone do stringów. Łaaał. Są perfumowane, czekam kiedy pojawią się z dzwoneczkami albo pozytywką.


hmm, z pozytywką
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Lutego 2014, 19:36   

Magdalenka oglądając ostatnio reklamę podpasek, stwierdziła, że to produkt przeznaczony dla pokolenia pań, które wychowały się na reklamach Barbie.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 14 Lutego 2014, 19:42   

O tak, Polska lekomanami stoi. Masakra. A reklamy w TV od małego wychowują przyszłego klienta aptek, zapodając zabawne, roześmiane i tańczące tableteczki w tylu fajnych smakach :roll:
ihan napisał/a
Obserwując reklamy cztery segmenty są zagospodarowywane

Dodałabym jeszcze piąty segment, czyli panie domu, które nie umieją gotować inaczej niż z torebki. :roll:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 14 Lutego 2014, 22:09   

joe_cool napisał/a
zapodając zabawne, roześmiane i tańczące tableteczki w tylu fajnych smakach

Z lekami na hemoroidy włącznie ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 16 Lutego 2014, 23:19   

W UK rynek farmaceutyczny jest znacznie prostszy - na bol paracetamol i ibuprofen, na goraczke to samo. Dwa rodzaje syropu przeciwkaszlowego (zawierajace guaiphenesin lub glycerol). Jakies witaminy, ale strasznie ubogo w porownaniu z polska oferta ;P:
Aha i jak dziecko ma katar, to musi normalnie chodzic do szkoly, moze zostac w domu dopiero jak ma goraczke. I nie dostaje zadnych antybiotykow!
Wydaje mi sie, ze Kat chorowala w podstawowce znacznie mniej, niz jej brat jak byl w tym wieku...
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Lutego 2014, 09:37   

Też nie mam tv, ale w drodze do roboty radia słucham - na 5 reklam co najmniej 3 to są jakieś sraczkostopy... Szczyt szczytów osiągnęła reklama na przypadłość sraczce przeciwną, gdzie na koniec można było usłyszeć charakterystyczne, wyraźne, pełne ulgi "plum"

Całkowicie zgadzam się z ihan - to jest wynik braku zaufania do lekarzy, długości kolejek do tych, którym jednak zaufać można i tego, że przecież każdy wie najlepiej co mu dolega i jak sobie pomóc...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 17 Lutego 2014, 17:44   

Lynx, na razie jest ok, nc+ w taryfie sensownej, sensownych kanałów nie oferuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group