Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jagna Rolska
Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Października 2011, 10:33   Jagna Rolska

Jagna Rolska zadebiutowała opowiadaniem "Po drugiej stronie szyby" w 71 numerze SFFiH wygrywając w cuglach.
Na koncie ma również opowiadanie "Off Road" opublikowane w internetowym "Fahrenheicie".
Tyle udało mi się znaleźć kwitów na Ałtorkę. :)
Zapraszam do gospodarzenia w wątku.

Jagna, jesteś na Forum?
 
 
Jagna 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kierzbudy
Wysłany: 17 Października 2011, 22:17   jestem, jestem :)

Nowam na zacnym forum, więc wszelkie niezręczności wybaczcie bo się dopiero wgryzam.

Dziękuję za wszystkie opinie i powiem szczerze - w szoku trochę jestem. Bazgranina do wirtualnej szuflady za sprawą Doroty-Eboli światło ujrzała.
Byłam pewna, że mnie zjecie :)

Dziękuję za ciepłe przyjęcie i mam nadzieję, że jeszcze dane mi będzie przedstawić coś swojego. A klikam w klawiaturę bez opamiętania ;)

Na wszystkie pytanie chętnie odpowiem i pozdrawiam serdecznie.
Jagna
_________________
literami naznaczona dożywotnio
 
 
Jagna 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kierzbudy
Wysłany: 17 Października 2011, 22:22   I jeszcze "gupie" pytanie :D

jak i gdzie dodać avatar? ;)
_________________
literami naznaczona dożywotnio
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Października 2011, 22:41   

:mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Października 2011, 05:07   

Jagna napisał/a
jak i gdzie dodać avatar? ;)

Droga Jagno, przeczytaj regulamin forum. Tam znajdziesz odpowiedź na to pytanie i wiele innych nie zadanych. :mrgreen:
 
 
Jagna 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kierzbudy
Wysłany: 18 Października 2011, 07:58   

I stała się jasność :mrgreen:

Dziękować.
_________________
literami naznaczona dożywotnio
 
 
Jagna 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kierzbudy
Wysłany: 23 Października 2011, 18:44   

Niewiele osób o tym wie, ale rak (poseł) Stanisław z mojego opowiadania "Po drugiej stronie szyby" to skorupiak autentyczny. Do minionej niedzieli wyborczej żył sobie spokojnie w małym akwarium stojącym na moim kuchennym blacie. Tego właśnie dnia, po powrocie do domu znalazłam Stanisława w zlewie, gdzie w tajemniczych okolicznościach wydał ostatnie tchnienie.

A poniżej (prawdopodobna) rekonstrukcja zdarzeń.

Water(glass)gate – dogrywka.

Biuro szefa partii. Godzinę po wprowadzeniu ciszy wyborczej.

- Dlaczego ja się kuźwa o tym dowiaduję teraz dopiero? – wrzasnął imponującym basem mikry wzrostem przewodniczący stukając paluchem w leżący przed nim na biurku egzemplarz czasopisma.

- Panie przewodniczący, najszybciej jak się tylko dowiedzieliśmy… - jąkał się w usprawiedliwieniach chudy asystent nerwowo luzując i ponownie zaciskając węzeł krawata.

- Milczeć! – mikry przywódca z mocą strzelił pięścią w mahoń biurka. – Czy wy Zawadzki widzicie datę wydania tej szmiry? Widzicie? – rozsierdzony człowiek uniósł pismo i pomachał nim na wysokości oczu chudego. Było to możliwe wyłącznie dlatego, że długi, glizdowaty asystent opadł na kolana i złożył dłonie w błagalnym geście.

- A widzicie, że nic nie widzicie! – zatriumfował przewodniczący, pokiwał się energicznie i zeskoczył z krzesła na podłogę.

- Tak jest! – wyjąkał asystent. – Pozwolę sobie jednak zauważyć, że to całe scjene fikszyn to jakieś niewiarygodne pismo jest.

- SFFH to podstęp PO, nie widzisz tego baranie? – parsknął niski człowiek chodząc w kółko po dywanie.

- Wodzu, skąd wódz wie? – odważył się zapytać podwładny.

- To jest proste Zawadzki. Zobacz jak się te litery układają i zaraz sam rozszyfrujesz gniazdo spisku!

- Pan wybaczy, ale spiski to akurat nasza specjalność …

- Milczeć do cholery!
- Tak jest!

- No to patrzcie Zawadzki teraz: Stowarzyszenie Frakcji Franc Tuska. Już widzicie?

- No nie do końca szefie. Ostatnia literka to H a nie T.

- Ale wy głupi jesteście jednak! Jak se H na bok przewrócicie i wytrzecie dolną podstawkę, to wam T wyjdzie. – zarechotał z satysfakcją w głosie wódz. – To jest tajna organizacja a ja prześwietliłem ich kamuflaż.

- Rozumiem szefie, ale co ma do tego ten rak z opowiadania? To jakaś głupia baba napisała! – postawił się asystent.

- A widzicie Zawadzki! – wódz przerwał niespokojny marsz po dywanie i wycelował paluch w podwładnego. – I o to właśnie chodzi. Głupia baba napisała a one jak wiemy rozumu nie mają, więc sprawa jest jasna!

- Tak? – z powątpiewaniem zapytał Zawadzki.

- No tak, tak! Głupia baba nie umie tak wymyślić, więc to musi być prawda.

- Że u niej w akwarium siedzi poseł Stanisław zamieniony w raka? – parsknął śmiechem asystent.

Wódz zmroził wzrokiem Zawadzkiego, wdrapał się z pewnym trudem na krzesło i otworzył plugawe pismo na ostatniej stronie opowiadania.

- Zlokalizować akwarium po nazwisku tej baby, przysłać do mnie lekarzy specjalistów, niech gadają co wiedzą o tej inwersji a ty zamów oddział GROM-u na jutro wieczorem.

W gabinecie słychać teraz było wyłącznie zegar z kukułką. Właśnie wybijał drugą w nocy.

Sobota. Cztery godziny przed otwarciem obwodowych komisji wyborczych.

- Wchodzimy na trzy. – szepnął spod czarnej kominiarki agent i umościł się pewniej na linie, tuż pod parapetem kuchennego okna.

Widzę cel na blacie. Jedynym źródłem światła na godzinie dziewiątej jest telewizor. Mieszkanie jest puste. Odbiór!



Agent poprawił słuchawkę i odliczając na palcach do trzech wtargnął do lokalu rozbijając szybę okienną. Z przyzwyczajenia przeturlał się za lodówkę osłaniając kolegę i odgarnął z oczu gogle noktowizyjne.

- Brygada „Ciało”, odbiór! – szepnął do zamocowanego na przegubie dłoni nadajnika. – Ryba w akwarium! Powtarzam, ryba w akwarium!

- Zrozumiałem! – zazgrzytało metalicznym głosem urządzenie. – „Ciało” na pozycji!

Z dyskretnym łomotaniem i metalicznym zgrzytem łomu drzwi lokalu odskoczyły gwałtownie w stronę półki z butami. Kilka par spadło z łoskotem na klepkę, ale nieplanowany hałas stłumiło wkrótce sapanie i jękliwe dźwięki. Do kuchni, z niemałym trudem wtłoczono nieruchome ciało podłączone do rozlicznych rurek.

- Wyciągamy obiekt z akwarium! – zadysponował agent w kominiarce i zanurzył osłoniętą czarną rękawiczką dłoń w ciepłej wodzie.

Rak wił się w proteście i za nic nie chciał spojrzeć na tłuste ciało spoczywające na noszach.

- W opowiadaniu było napisane, że trzeba ciało w pysk strzelić. – podpowiedział drugi z agentów.

- Posła immunitet chroni! - ze zgrozą w głosie zaprotestował jeden z agentów osłaniających nosze.

- Jak se tam chcecie – wzruszył ramionami człowiek w kominiarce.

- To jest tak idiotyczne, że ręce mi opadają – wymamrotał lekarz asystujący przy próbie inwersji. – Natychmiast zabieram ciało do szpitala!

- I słusznie. – zgodził się agent w kominiarce puszczając na kuchenny blat niebieskiego skorupiaka.

Po chwili w mieszkaniu zapanowała cisza.

Jasna *beep*. Wody! Duszę się! Tu gdzieś był zlewozmywak. Może jakieś gary w nim stoją.
O kuźwa. Nie stoją...
_________________
literami naznaczona dożywotnio
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Października 2011, 19:04   

Jagna, dobre zakończenie absurdalnej historii. :)
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Października 2011, 19:41   

Jagna, z przyjemnością przeczytałam dodatek do tekstu głównego :) :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Jagna 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kierzbudy
Wysłany: 24 Października 2011, 12:05   

Bardzo dziękuję :)

Mam wrażenie, że temat akwarystyczny niniejszym wyeksploatowałam do cna i mogę się spokojnie zająć innymi pomysłami.

Jeśli macie chęć poczytać to czasem coś podrzucę :)
_________________
literami naznaczona dożywotnio
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Stycznia 2012, 19:24   

Temat akwarystyczny wyeksploatowałaś, to w gady poszłaś? ;)

Jak dla mnie to nawet fajniej - "Po drugiej stronie szyby" mnie nie porwało (chociaż sympatyczna lekturka), a tutaj mnie zaskoczyłaś.
W życiu bym na taki pomysł nie wpadła, a nawet jakbym wpadła, to bym się nie odważyła nic szerzej z nim kombinować. Pod tym względem jestem pod wrażeniem Twojego ostatniego opowiadanka :)

A szersza opinia może później - po przeczytaniu pozostałych tekstów w nowym numerze; w odpowiednim wątku.
 
 
Jagna 
Gollum

Posty: 13
Skąd: Kierzbudy
Wysłany: 5 Lutego 2012, 22:48   

Adrianna napisał/a
Temat akwarystyczny wyeksploatowałaś, to w gady poszłaś? ;)

Jak dla mnie to nawet fajniej - Po drugiej stronie szyby mnie nie porwało (chociaż sympatyczna lekturka), a tutaj mnie zaskoczyłaś.
W życiu bym na taki pomysł nie wpadła, a nawet jakbym wpadła, to bym się nie odważyła nic szerzej z nim kombinować. Pod tym względem jestem pod wrażeniem Twojego ostatniego opowiadanka :)

A szersza opinia może później - po przeczytaniu pozostałych tekstów w nowym numerze; w odpowiednim wątku.


Witaj Adrianno (cóż za smakowite literacko imię!)

Gady to tak przy okazji mi wyskoczyły :)

Prawdę mówiąc pracuję nad (kolejną) książką i tak już mam, że czasem dla higieny myśli muszę skrobnąć na boku i dla oddechu jakieś opowiadanie. I stąd te wybryki akwarystyczne i gadzie ;)

A za opinię jak zwykle będę niezmiernie wdzięczna. Czytam wszystkie i ogromnym zainteresowaniem. Zdecydowanie motywują do działania.

Pozdrawiam serdecznie
Jagna
_________________
literami naznaczona dożywotnio
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 4 Czerwca 2012, 10:22   

Planujesz wynajęcie mieszkania?
Uważaj!
Nigdy nie wiadomo, co może cię spotkać w przytulnym mieszkanku.
Jagna Rolska, Poddasze, czyli nie zaglądaj sąsiadom w okna.
:)
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
Kruger 
Zombie Lenina


Posty: 476
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Grudnia 2012, 13:30   

Jagna w Fahrenheicie:
Felieton o imigracji.
_________________
Niespełniony ałtor a także troll, tetryk i maruda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group