Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Polcon2010/Eurocon/Tricon 26-29.08.2010 Cieszyn
Autor Wiadomość
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 14:06   Polcon2010/Eurocon/Tricon 26-29.08.2010 Cieszyn

Zakładam więc nowy wątek wg sugestii Agi


Żerań w związku z ograniczoną liczbą miejsc noclegowych wprowadzone zostały limit uczestników. Ćwiek mówił o tym już na Pyrkonie 2009. W dodatku w tym limicie zmieścić się muszą też uczestnicy zza południowej granicy jak również inni chętni zagraniczni boć to EUROCON

Edit. może jeszcze takie coś: LINKA
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 14:27   

LOOOOOOOOL. 1500 limitu? I to ma być największy konwent Europy... :lol: Ech, to chyba nawet tegoroczny Polcon miał więcej gości. A już Pyrkon na pewno. Dzięki za info, wieczorem się zarejestruję.

Edit: Troszkę mnie poniosło, ale i tak...żal, głupio wychodzi z tym limitem. Zawsze myślałem, że na konwenty jeździ tyle luda, ile chce. Cóż...No nic, ja tam życzę ŚKF-owi sukcesu. (: Zresztą, zgłaszam się tam jako prelegent, więc...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 14:53   

Żerań napisał/a
Ech, to chyba nawet tegoroczny Polcon miał więcej gości.

Awangarda czyli Gorimokon tez z 1500 miała ;P: :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 17:52   

@dalambert
Niestety nie miał :|

@Żerań
PWC w czasie ConFuzji mówił, że chcą uniknąć sytuacji z ostatniego PolConu, gdzie ludzi było... zresztą byłeś, widziałeś co tam się działo. Więc chcą uniknąć powtórki, tym bardziej że jeden złośliwy donos do Straży Pożarnej, która przyjedzie, orzeknie brak swobodnego dostępu do wyjść ewakuacyjnych i zamyka imprezę. A z nimi się dogadać nie da.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 19:38   

Jakaś lista? ;)
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
MilleniumFalcon 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 323
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 19:50   

Pokażcie ślepej i nieprzytomnej gdzie na stronie jest mowa o limicie 1500? Przy akredytacjach jest wspomniane o wyczerpaniu miejsc na liście, ale konkretów nie mogę znaleźć. :|
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 19:52   

Virgo C. napisał/a
PWC w czasie ConFuzji mówił, że chcą uniknąć sytuacji z ostatniego PolConu, gdzie ludzi było... zresztą byłeś, widziałeś co tam się działo. Więc chcą uniknąć powtórki, tym bardziej że jeden złośliwy donos do Straży Pożarnej, która przyjedzie, orzeknie brak swobodnego dostępu do wyjść ewakuacyjnych i zamyka imprezę. A z nimi się dogadać nie da.


Unikanie unikaniem, ale limit cokolwiek mały jak dla międzynarodowej imprezy (nawet zakładając niską frekwencję ze strony naszych południowych sąsiadów), a podejrzewam, że sporo jest ludzi, którzy nie są w stanie robić tak precyzyjnych planów z rocznym wyprzedzeniem... Limit tym bardziej, hmmm, niewygodny, że nie bierze pod uwagę "jednodniowych" ani nie rezerwuje jakiegoś "luzu" dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą z tak dużym wyprzedzeniem się rejestrować. Dziwnie trochę moim zdaniem, choć wiem że na świecie nieco inne standarty organizowania tego typu imprez niż u nas panują.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 19:57   

Na stronie nie ma, na spotkaniach mówili. Poza tym mają włączyć licznik na stronie ile jeszcze jest wolnych miejsc. Będzie z czasem.

Jaka lista Kasiek?
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 20:05   

@Ixi
Ktoś o to pamiętam pytał i PWC coś wspominał, że jak najbardziej będzie pula dla jedniodniowców przewidziana, ale szczegółów nie podał. Może Czarny coś dokładniej wie, moje informacje są z czerwca.

I rzecz jasna w poprzednim poście nie chodziło mi o PolCon tylko Pyrkon.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
Ostatnio zmieniony przez Virgo C. 7 Wrzeœśnia 2009, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 20:06   

Ciekawe tylko, co zrobią, jak już nie będzie miejsc, a ktoś przyjedzie - bo nie wiedział o limicie. Co? Nie wpuszczą go? Przychodzi taki delikwent pod recepcję, bagaże, chce na miejscu wykupić akredytację (nocleg ma, dajmy na to, u rodziny/krewnych/znajomych), a Zła Recepcja mówi: PASZOŁ WON! Ja PeWuCa i ŚKF rozumiem, Virgo, ale to trzeba w takim razie zapewniać nie tyle limit wejść, co większy budynek. Na Worldconie w tym roku bawiło się jakieś 5000 ludzi i nikt nie robił problemów. Ba, cały Montreal podobno stał się stolicą fantastycznego świata. Ja oczywiście jadę, będę pomagał, jak mogę, ale nie wiem, na przykład, czy będę od początku, czy też od drugiego dnia...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 20:10   

Limit jest raczej dla spaczy. Nie wiem jak orgowie będą traktować jednodniowców czy tubylców nie wykupujących noclegów. Parę osób pewnie się upchnie,zawsze ktoś nie dojedzie, ale oficjalnie limit jest i już. O szczegóły niestety trzeba pytać ŚKF, nie jestem jakoś specjalnie zorientowany. Tyle ile mi było potrzeba się wywiedziałem.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 20:12   

Mi trudno przyznam pojąć, że w na uczelni wyższej (fakt faktem, że filii) nie zmieści się więcej osób. Tym bardziej że noclegi mają być na akademikach znajdujących się na terenie kampusu, a i sam kampus ponoć spory i część atrakcji możnaby na zieloną trawkę przenieść, tym samym odciążąjąc budynek. No i braci Czechów po ich stronie granicy też rozlokować plus pewną ilość gości zza granicy. No chyba że limit 1500 dotyczy tylko strony polskiej, ale z tego co pisał Czarny to ogółu.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 20:17   

Ogółu, a poza tym w tym samym czasie jest jakieś święto miasta Cieszyna co jakoś tam ogranicza też noclegownię. Jest jeszcze prawie rok - może coś jeszcze wywalczą.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 7 Wrzeœśnia 2009, 20:39   

A pole namiotowe czyli Obóz Wikingów i Krasnali ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kasiek 
Kogga


Posty: 5207
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2009, 22:34   

No lista naszych. Bo jak zwykle, wejściówki grupowe tańsze, a poza tym jak jechać w taką daleką zagramanicę to z bandą, a nie samemu, nie? Wiem, ze sporo osób już się zapisało, ja też bym była chętna, ale faktycznie rok, to sporo.
_________________
Biżu na facebooku
http://www.facebook.com/p...214431445246442
Blog http://pracowniaalainn.blogspot.com/
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2009, 15:35   

Znalazłem takowe info autostwa Hołka na blogu Szamana apropo tych nieszczęsnych zapisów:
Cytat
A my chcemy zrobić Eurocon otwarty dla wszystkich i fantastów i nie fantastów (cho czytając niektóre relacje vide mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?p=588606 , zastanawiam się po co?). Dobrze by było i dla nich i dla nas jeśli będą się zgłaszać wcześniej - szczególnie fandom do którego jest/będzie to komunikowane wcześniej, ale nawet jak ktoś się zjawi w ostatniej chwili to o ile bhp pozwoli to wejdzie (choby na jednodniówkę jak braknie pełnych akredytacji) albo będzie korzystał z całej kupy imprez towarzyszących otwartych dla wszystkich (właśnie jedziemy do Cieszyna je dogadywać)


No cóż, z jednej strony fajnie że chcą nowych ludzi na konwent ściągnąć. Z drugiej chyba jednak lepiej byłoby dla tych nowych przygotować pewną pulę wejściówek jednodniowych, nie każdemu może tego typu forma spędzania weekendu pasować :|
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2009, 19:25   

zarejestrowałem się a po wypłacie zapłacę za konwent
tylko gdzie jest numer konta ??
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2009, 19:38   

Właśnie o tym myślałem tylko - kto chce ze mną pokój w akademiku dzielić ? :mrgreen:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2009, 19:45   

Jak nie pojadę z kobitą, to ja mogę bez problemu. :)
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 9 Wrzeœśnia 2009, 19:55   

A trakie głupie pytanie - jak zaznaczam, że biorę akredytacje pełną to mam też zaznaczać na które noce w akademiku mam ochotę ? :roll:

@gorim
http://tricon.info/?page_id=50&lang=pl

@Żerań
A kiedy będziesz wiedział ? ;P:
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2009, 06:54   

Musisz zaznaczyć Virgo, bo może chcesz jeszcze nocleg przed albo po - skąd orgi będą to wiedziały.
 
 
Chiisai Neko 
Jaskier


Posty: 79
Skąd: Pabianice
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2009, 09:49   

gorim1 napisał/a
tylko gdzie jest numer konta ??


Na stronie TRICONu - link
_________________
Munchkiny górą!
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 10 Wrzeœśnia 2009, 10:53   

@Czarny
Dzięki za info :)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Azver
[Usunięty]

Wysłany: 12 Wrzeœśnia 2009, 19:10   

(przyklejone z forum Fahrenheita)
Ponieważ, jak widzę, informacje nieoficjalne i te na pół oficjalne troszeczkę się rozpełzły bez kontroli, pozwalam sobie kilka rzeczy wyjaśnić.

Rzeczywiście coś takiego jak limit miejsc na konwent istnieje i wynosi 1500 miejsc. I tak, prawdą jest, że to limit na cały konwent. Z tym, że:

a) obserwując Fandom czesko-słowacki i ich Parkony, a także przyglądając się liczebności Euroconów w Europie środkowo-wschodniej zakładamy iż liczba fanów z krajów innych niż Polska nie przekroczy czterystu osób. To daje tysiąc sto miejsc dla nas - nie ma więc równego podziału na trzy.
b) cały czas staramy się rozwijać bazę noclegową i wynegocjować większą liczbę miejsc na samej imprezie. Z całą pewnością pomoże nam poparty akredytacjami gwarant dla władz miasta i uczelnianego kampusu, że te tysiąc pięćset miejsc już jest zapełnione i nie panikujemy na wyrost, a twardo stoimy na ziemi.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mało kto może sobie pozwolić na inwestowanie w ciemno, nie wiedząc czy pojedzie na imprezę za rok. Dlatego też, myśląc o takich właśnie fanach, zamierzamy powołać specjalną grupę, której zadaniem będzie przyjmowanie zgłoszeń od osób, które wpłaciły a muszą się wycofać i kontaktowanie ich z ludźmi, którzy chcą jechać, a się nie załapali. Doświadczenie uczy, że takie rozwiązania się sprawdzają i niebezpieczeństwo, że stracimy i imprezę i pieniądze jest minimalne (choć nie oszukujmy się, nadal istnieje- nie ma systemów idealnych).

Największy problem natomiast stanowi baza noclegowa, którą poszerzyć najtrudniej. Spowodowane jest to obchodami 1200 lecia miasta Cieszyn i związanymi z tym wydarzeniem obchodami. To co z pewnością ubogaci imprezę programowo jest więc sporym kiksem logistycznym. Ale i nad tym pracujemy. Oprócz 800 miejsc w akademikach i organizowanych po stronie czeskiej sal zbiorowych, dogadujemy także okoliczne pola namiotowe i zbieramy dane o kwaterach prywatnych. Wszystkie te informacje pojawią się na oficjalnej stronie Euroconu na którą już teraz serdecznie zapraszam.

Jakub Ćwiek

Rzecznik prasowy Triconu (Euroconu 2010) na Polskę
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 22:24   

Wlazłam na forum po dłuuugiej nieobecności. Zaczęłam się rozglądać za wątkiem Polconowo- Triconowym, bo być jakiś zapewne musi, a jestem ciekawa, kto z forumowiczów wybiera się/ planuje się wybrać do Cieszyna... Dokopałam się z niemałym trudem do tematu, a zatem tak nieśmiało odkurzam i zapytuję :)
Osobiście zatroszczyłam się o pełną akredytację jakoś w styczniu. Będę.
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 22:29   

Witamy z powrotem ;)

Co u Wiedźmy? (podpis mi przypomniał)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Selithira 
Connor MacLeod


Posty: 1571
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 22:40   

Chyba jej nadmiar pracy niespecjalnie pozwala bywać - ale o ile się orientuję, pozytywnie. Magicznie, jak inaczej? :)
_________________
Wiedźma wie wszystko!!!
----------------------------------------------------
"Dobra zła droga nie jest zła." - koVaal :D
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 28 Kwietnia 2010, 10:49   

planuję być, ale na razie jeszcze akredytacji nie wykupywałem. Jeszcze do końca nie wiem, jak w sierpniu będę stał z pieniążkami.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 28 Kwietnia 2010, 16:51   

Ja mam wykupioną akredytację, ale na razie nie wygląda na to, żebym się wybierała - w razie co mogę jakoś odsprzedać, czy cuś...
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 28 Kwietnia 2010, 17:46   

Ja się zastanawiam, ale u mnie to daleka droga do podjęcia decyzji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group