Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wstępne wyniki
Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Lipca 2007, 11:36   Wstępne wyniki

Mamy juz dane ze wszystkich for, także podliczenie wstępne głosów oddawanych na kuponach.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na oficjalną stronę nagrody
www.nautilus.media.pl (można skorzystac z linka w dziale Minas NURSUS na stronie SFFH).
Tam znajdziecie wstępne podsumowanie. Tu możemy o tym porozmawiać.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lipca 2007, 13:34   

Coś się forumowicze nie postarali.... 17 głosów na prawie 1000 zarejestrowanych to troche lipa... :?
 
 
Tequilla 
Rzułta rzaba


Posty: 2378
Skąd: niżne landy
Wysłany: 22 Lipca 2007, 15:16   

Zauważyłem, że chyba mi się opowiadanie zmieniło ze "Sprawy podwórzowej", na "sprawę podwórkową". Moze skoro podwórko, a nie podwórze, to jakaś skrócona wersja? :)
Ale to i tak już musztarda po obiedzie, chyba zresztą dużego znaczenia ta różnica nie zrobiła...
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 22 Lipca 2007, 16:11   

17 tyko? :shock: o, kurczę, mało... a nawet ja się zebrałam i wysłałam, co przy moim lenistwie i talencie do przegapiania terminów graniczy z cudem :wink:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 22 Lipca 2007, 17:02   

Faktycznie słabiutko, osobiście liczyłem na coś koło setki głosów z forum.
A może część forumowiczów jednak bardziej ufa poczcie?
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 22 Lipca 2007, 17:36   

ja nie glosowalam.

primo, bo pisze ( a na siebie nie bede :mrgreen: ) , secundo, bo nie zrozumialam tego systemu, tertio, bo do tej pory nie wiem, jakie miejsce zajelam w poprzedniej edycji <foch>
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Lipca 2007, 17:52   

Elam: czego nie zrozumiałaś w systemie głosowania?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Lipca 2007, 18:19   

elam napisał/a
(...)tertio, bo do tej pory nie wiem, jakie miejsce zajelam w poprzedniej edycji <foch>


13. Na nowej stronie są wyniki.
_________________
GAndrel
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 22 Lipca 2007, 18:27   

ooOOO dzieki :)
sstrzensliwa czynassstka :D
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 23 Lipca 2007, 13:42   

Wiedziałem, że miałem coś zrobić ostatnio... :evil:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lipca 2007, 13:47   

Cóż, głosowanie na forach to porażka. 1 !!! głosująca (chyba Nivak) na forum NF ??? 17 głosujących na forum rodzimym??? Toż to nie jest nawet 10% ogółu głosów :? Ciekawi mnie i to bardzo jak dalece głosy z forów plasuja sie na tle średniej głosów z kuponów.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lipca 2007, 13:54   

juz nie mowiac, ze czterysta pare glosow na tle kilkunastu tysiecy to marny odsetek. Ale z drugiej strony to najwiecej glosow na nagrode fantastyczna w Polsce. Przebijamy konkurencje o kilkaset procent :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 23 Lipca 2007, 13:56   

Serio? Nie wiedziałem, mówisz, hrabio o Zajdlu?
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lipca 2007, 14:04   

Tak, z tego co wiem, tam jest o wiele mniej glosow. Dokladnie nie wiadomo, bo wszystko jest tajne przez poufne. Ale pamietaj, ze na Zajdla glosuja tylko uczestnicy Polconu, juz samo to ogranicza dosc mocno zakres glosujacych.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lipca 2007, 17:19   

Ilość głosów na Polconie akurat jest podawana, w ostatnich latach oscylowała pomiędzy 150 a 200.

Natomiast co do kuponów, to ich ilość może być spowodowana jeszcze jednym czynnikiem, trzeba było ciąć gazetę, a tego wielu nie lubi robić, zwłaszcza, jak się kolekcjonuje.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 23 Lipca 2007, 17:24   

Na Zajdla może na upartego chyba głosować więcej. Jest coś takiego jak akredytacja wspierająca dla ludzi, którzy nie mogą być ale mogą głosować. Jak ktoś bardzo chce, to może kosztuje to w tym roku 15zł.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lipca 2007, 17:33   

Ale przed głosowaniem polconowym wybiera się utwory nominowane? Być może na tym pierwszym etapie jest wiecej głosujących, tego nie wiem.
 
 
Locke 
Luke Skywalker

Posty: 208
Skąd: Bahamy
Wysłany: 23 Lipca 2007, 18:39   

Na Zajdla najgorszy wynik był w Elblagu (bo i Polcon mały). Około 180 głosów w drugiej fazie głosowania.
W Lublinie - z tego co podawała komisja - było cos pod 300 (ale dokładnie nie pamiętam).

To jerst oczywiście tylko druga faza, nie licząc nominacji, na które może głosowac, kto chce.

A ilość tegorocznych głosów na Nautilusa jest całkiem niezła - co prawda mały oddziwęk na forach (dość zaskakujące) ale za to czytelnicy SFFiH doskonale się sprawili, właściwie dominując plebiscyt. Ja osobiście zakładałem odwrotny rozkład.
Poza tym idzie ku górze (w porównaniu z zeszłym rokiem) a to jest duży plus.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lipca 2007, 20:40   

Locke: ja też zakładałem, ze z forów bedzie duzo wiecej głosów i troszkę się zdziwiłem (a raczej szczęka mi opadła). Na opowiadania na tym forum głosuje więcej ludzi niz zagłosowało na Nautiliusa. Krótko i w prostych budowlanych słowach mówiąc osoby którym sie nie chciało zagłosować dały *beep*.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 23 Lipca 2007, 21:54   

Albowiem bo? Ja nie głosowałem, bo nie wiedziałem na co i nie wiem co ma z tym wspólnego dawanie *beep* :roll:
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lipca 2007, 21:56   

Ale nie dlatego, że Ci się nie chciało. 8)

Ja nie głosowałam z innych powodów, niz niechcenie mi się. Jestem usprawiedliwiona. ;P:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lipca 2007, 21:56   

SFFH czyta w porywach 15-20 tyś ludzi (stosując statystyczne przeliczniki czytelności egzemplarza), nic więc dziwnego, że przy odpowiednim poinformowaniu może zagłosowac ok 1000-1400 osób (statystyczne 7% respondentów - i tak było w pierwszej edycji).
W tym roku ustawiłem wszystko tak, żeby preferowac społeczność internetową, która powinna stanowić najaktywniejszą i najbardziej zorientowaną grupę odbiorców polskiej fantastyki. Listy były publikowane tylko w sieci, kupony do wycinania z pisma. W zasadzie zrezygnowalem z reklamowania nagrody na zewnątrz. ale to było przemyślane działanie. Efekt, jaki jest, sami widzicie. Ja już swoje wnioski z tego wyciągnąłem. I mam już opracowane wszystkie zmiany do kolejnej edycji, która ruszy w przyszłym roku juz w styczniu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lipca 2007, 23:38   

mawete napisał/a
Krótko i w prostych budowlanych słowach mówiąc osoby którym sie nie chciało zagłosować dały *beep*.

Ja nie glosowalem, bo sporej czesci z wymienionych rzeczy nie czytalem. I dlatego odpuscilem. Ale jak chcecie, to mozecie mowic na mnie ze dalem ciala.
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 24 Lipca 2007, 06:05   

Krisu nie chodzi o to żeby znać wszystkie 275 opowiadań i 41 powieści zgłoszonych do nagrody, zresztą to chyba niemożliwe, ale o to żeby oddać głos na autora czy utwór, który coś w Tobie zostawił. Jeżeli przeglądam listę tytułów i przy danej pozycji nie zaświeci mi w głowie żadne światełko, to na pewno nie oddam głosu, choćby nie wiem jakie firmowało go nazwisko. Chodzi wyłącznie o Twoją bardzo subiektywną ocenę.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Lipca 2007, 07:12   

mBiko: dokładnie o to mi chodziło.
dzejes: powoli zaczynasz poruszać się w kierunku zachowań Fidel-F2 :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Lipca 2007, 10:26   

Właśnie chciałem odpisac krisu, podobnie, jak mBiko. Zdecydowana większość ludzi bioracych udział w głosowaniach nie zna wszystkich tytułów. Tu idzie o to, żeby oddać głos na to, co najbardziej zostało zapamiętane.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 24 Lipca 2007, 13:50   

Niewielka ilość oddanych głosów poprzez fora internetowe jest zagadnieniem nad którym warto się głębiej zastanowić. Prawdopodobnie NURS przeanalizuje sytuację i wyciągnie z tego wnioski, jak zresztą pisał powyżej już to zrobił.
Jednak czy problem nie leży na innej płaszczyźnie niż nam się wydaje?
Bo o ile ilość oddanych głosów na F i NF nie dziwi mnie (toczyły się tam zażarte dyskusje o nagrodzie z jednoczesnym ostentacyjną zapowiedzią jej bojkotu przez większość dyskutantów – paradoks prawda? :lol: ), to już 17 głosów na forum SFFiH – bardzo.
Czyż forum nie jest swoistym barometrem preferencji, gustów, opinii? Zawsze wydawało mi się, że powinno jakimś wyznacznikiem być, nie tylko dla wydawcy (który na podstawie informacji zwrotnej poprzez forum decyduje o tym co i w jakiej formie publikować), ale również dla autorów (którzy otrzymują z zewnątrz informację o swoich utworach).
Na podstawie zamieszczonych wyników, dowiadujemy się, że środek ciężkości przerzucony jest jednak na czytelnika, który nie jest aktywnie związany z jakimkolwiek forum (gdzie na głosowanie ja osobiście poświęciłem 5 minut), a swoje uznanie dla autorów jest gotów wyrazić nawet za cenę czasu poświęconego na wycięcie kuponu, kupienie znaczka i wysłanie.

Różne są powody dla których ludzie nie głosowali. Teraz niczym po wyborach parlamentarnych, każdy będzie się tłumaczył, niektórzy, że wszystkiego nie przeczytali (a czy w wyborach parlamentarnych spojrzeliście głęboko w oczy każdego z kandydatów, przeanalizowaliście dogłębnie każdy partyjny program?), inni, że sami piszą (tak trudno docenić kolegów/koleżanki po fachu i jakoś ich nobilitować?), jeszcze inni że nie wiedzieli na co i jak.

A może formuła for internetowych się wypaliła? Platforma, która na początku stwarzała możliwości spotkania różnego rodzaju osobowości o podobnych zainteresowaniach, możliwość dyskusji, poszerzania swojego światopoglądu, zdobywania wiedzy i doświadczenia, wniesienia do światka fantastycznego pewnej wartości dodanej - przynosi obecnie gorzkie rozczarowanie, znudzenie, pewien rodzaj nihilizmu, wypalenie. Co widać po ilości głosujących. :?

I ostatnia sprawa.
Pomysły NURSa, jak i jego osoba mogą się podobać lub nie, ale nie można mu odmówić inicjatywy w działaniu (prowadzenie forum, konkurs Howardowski, próba stworzenia nagrody czytelników Nautilus). I jeśli ktoś robi coś co ma na celu propagowanie fantastyki, aktywnie w tym kierunku działa, daje narzędzie pozwalające czytelnikowi wyrazić swoje uznanie dla lubianego autora (Nautek), to należy mu w tym pomóc. A uczynić to w pierwszej kolejności powinni ci, którzy są niejako stałymi rezydentami na forum pisma, do którego czują sympatie.

To tyle...
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 24 Lipca 2007, 15:57   

Nie sądzę akurat, żeby głosowanie lub nie autorów miało kluczowe znaczenie dla ilości głosujących w ogóle. Aż tylu nas tu nie ma ;) A problem leży może właśnie w tym, że to forum? Kto głosował karnie na każdy numer pisma, może miał już forumowego głosowania powyżej uszu?.. Dywaguję, bo rzecz jest zagadkowa.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Lipca 2007, 21:35   

Wikingu, ja tego nie traktuję, jak porażkę, to znaczy nie w tych kategoriach, bo personalnie moge mieć żal do forumowiczów, że olali jeden z moich sztandarowych projektów, ale jako osoba twardo stąpająca po fantastycznym gruncie zabezpieczyłem się na tę okoliczność. Dlatego zrobiłem głosowanie dwutorowe. Fora mogły być wisienką na torcie. Na własną prośbę nie były. I to jest cały komentarz do tej sprawy.
Uważałem i uważam nadal, że da się z tych społeczności wiele wycisnąć, ale to bedzie proces długi i żmudny, trzeba najpierw pozbyć się hamulcowych, małych ludzi, którzy rozgrywają swoje prywatne animozje. A to musi potrwać.
Nie bedę udawał, że wszystko jest ok, bo nie jest. nie udało się zaktywizowac nawet forum przy SFFH do wsparcia nagrody - to porażka na całej linii. ale nie zamierzam łkac w mankiet, tylko poszukam nowych możliwości. I tak, jak to się robi w porządnej firmie wzmocnie ten kierunek, który jest perspektywiczny - czyli dotarcie do przeciętnych czytelników, którzy nie deliberują o wszystkim, tylko oddają głosy na to, co im podchodzi. I to oni dostaną w przyszłym roku maksymalne wsparcie z mojej strony.
Taki już jestem zimny drań, że opracowywałem kilka planów rozwoju sytuacji, zanim dostałem dane o głosowaniach - a to, że były dla mnie tajemnicą, jak dla każdego z was, mogą potwierdzić wszyscy nadzorujący zbieranie głosów. Żadnego z nich nie zapytałem podczas trwania plebiscytu o jego przebieg.
Teraz wystarczy tylko złożyć fragmenty trzech dokumentów do kupy i nowa edycja ruszy w wyznaczonym kierunku. Z wami, lub bez was, przyjaciele.
To nic osobistego, biznes is biznes. Gustawie, to dla mnie nie była żadna tajemnica, popatrz na wybory polityczne, wszyscy mają jakies zdanie, głosuje garstka. Tak to działa.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Lipca 2007, 21:56   

NURS: ja to widze trochę inaczej. Nie chce uchybić nikomu, ale wydaje mi sie, że o ile osoby bedące na forum czytają SFFiH to moga nie czytać książek - z rożnych powodów - brak czasu - brak pieniędzy, Dlatego jak mogę staram sie pożyczć knigi - czasami tracę na tym, czasami zyskuję wesoły komentarz dotyczący opakowania w jakim wysłałem. Wydaje mi sie jednak, że ludzie w tym przypadku olali sprawę i jest to przykre, bo jesli przeczytali 3 ksiązki i 3 opowiadania to mogli zagłosować.
NURS: Twoim błędem jest moim zdaniem to, ze nie przypominałeś wcześniej o głosowaniu. Sporo ludzi czyta tylko nieprzeczytane - resztę przewija - można było zapomniec - napisać 1 posta w temacie na 2 tygodnie to chyba nie jest wielki problem, a sądzę, że by popmogło. Tyle.

//edit: tak jeszcze podgryzę - drodzy gryzący się "spamerzy" (dotyczy obu stron) zagłosowaliście? Umiecie tylko pisać czy czytać też? :twisted: (Zjedzą mnie za to :mrgreen: )
Ostatnio zmieniony przez mawete 24 Lipca 2007, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group