Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Fora, Internet, komunikacja
Autor Wiadomość
Kwapiszon 
Indiana Jones

Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 11:41   

RE;Nurs
Dzięki (za wyjaśnienia)

Cytat
Anko, dla ludzi z pewnego środowiska fanowskiego syff był wręcz wykładnią życia, .....

Ale nic to
przecież
z syffa
..."Blog i komentarze to kolejny krok w rozwoju dyskusji, najpierw był
usenet, potem ci za mało rozgarnięci żeby go zauważyć ale sprawni
manualnie zrobili fora
, a teraz blogi.
Ciekawe, co będzie następne.
..."
pogrubienie moje.
Acha rzucam tylko to z ciekawości, a nie żeby wywoływac jakiekolwiek sporów, bo to czasami kopalnia wszelkiego humoru.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 11:55   

:mrgreen: :bravo
Dzięki kwapiszon, nie uśmiałem się tak dawno, jak po tym fragmencie :mrgreen:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 11:57   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Toć smieszniejsze niż Markowski lejący po gebie Liberę (i na oborot).
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:06   

Jezus Maria, mam już sobie iść stąd, bo też zdarza mi się na sf-f coś napisać? Nie przeginacie pałki aby?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:14   

Dlaczego miałbyś iść? Czyżby sf-f miałby być wylęgrnią przedwiecznego zua (jeszcze większy hardkor niż klasyczne zło), które zaraża coraz to nowszych niewolnków?
...
...
...
Nie! :P
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:14   

Dzejes, absolutnie nie mam nic przeciwko usenetowi, niech jest i chwała mu za to że jest. Ale stwierdzenie, że maluczcy, którzy nie rozumieją useneta stworzyli fora jest megaprzegięciem.
To stwierdzenie, że postęp technologiczny i uproszczenie obsługi jest wynikiem tego, że głupki nie umieją i nie chcą być na usenecie, z czym nie można się zgodzić po prostu. Nie można z założenia. Samoloty nie powstały dlatego, żę głupki nie umieli latać balonami, tylko dlatego że był postęp. Technologii i myśli.
Jak powiedziałem - niech ten usenet jest, internet ma dość miejsca, żeby pomieścić wszystko, ale to nie oznacza że jestem mało rozgarnięty, bo na useneta nie wchodzę.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:26   

Łojejku Pako i co teraz? :wink:
Jeden z piszących na grupę napisał takie zdanie, czy już spuszczać tygrysa ze smyczy, czy jeszcze dać szansę na poprawę?

To napisała jedna osoba - w rozmowie, która zeszła na trudności techniczne w prowadzeniu dyskusji na blogu.

Popatrz wreszcie na to zdanie chłodnym okiem, a dojdziesz do wniosku, że jest w nim sporo racji. Dla większości użytkowników Internet to jest duże, niebieskie "e" na pulpicie, więc pierwszy odsiew właśnie tak wygląda - trzeba się o usenecie dowiedzieć, załapać jak działa. Forum jest łatwiejsze w obsłudze - nikt nie pulta się o kodowanie pliterek, nikt nie wyzywa za złe cytowanie i tak dalej. Nie zauważyłem w tej wypowiedzi żadnego tonu wartościującego, nie do końca wiem skąd Twoje oburzenie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:31   

Wasze ostatnie posty już nie są o Dukaju:)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:38   

No to przeklej je do nowego tematu :)

"Fora, a starsze sposoby komunikacji międzyludzkiej" ;)
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 12:52   

Dzielę i rządzę... Znaczy, życzenie waćpana jest dla mnie rozkazem;-)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 19:44   

Primo dzejes - fakt, że dajmy na to XXX nie potrafi się w necie za dobrze odnaleźć i zaczaić o co w tym wszystkim chodzi od razu dyskwalifikuje go jako dyskutanta? Nie powinno tak być moim zdaniem. No chyba, że ograniczyć usenet tylko do tematów stricte komputerowych.
Secundo - wiem, że to powiedziała jedna osoba i nijak nie twierdzę, że usenet jest zły, że wszystko co na sff się dzieje to zło. Mnie tam nie ma bo taka forma akurat mnie nie ciągnie. Ale jednocześnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że fora powstały przez ludzi zbyt mało rozgarniętych by usenet zauważyć. Dla mnie forum jest o wiele wygodniejszą forma dyskusji, prostszą i wykorzystującą masę możliwości oferowanych przez internet. Nie korzystać z tego - można, ale można też korzystać z dobrodziejstw i tak jest moim zdaniem lepiej. A Autor owego zdania twierdzi, że usenet jest ok, a fora to dla noobków i lamerów. Tak ja to odbieram. Co do blogów to i racja, ciężko pewnie tam się dyskusje prowadzi, ale zupełnie nie takie były założenia blogów więc nie sposób ich porównywać z forami. To jak równać stronę domową Zdzisława Czerkoporalomurowyślina i kombajn zbożowy jakim de facto jest porządnie napisany CMS. Różne potrzeby, różne efekty.

Ale po prostu setnie się ubawiłem, czytając, że mniej rozgarnięci stworzyli fora. A więc fora to siedliska głuptaków, a usenet to prawdziwe miejsce fanów czegokolwiek. Khe, khe, khe śmieszne to jest. Ja wolę forum, ktoś woli usenet. I niech tak zostanie. Ja nie wyzywam ich od zacofanych konserwatystów, niech oni mnie nie nazywają neirozgarniętym.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 19:48   

Dla głuptaków to jest interfejs graficzny.
Masterzy pracują w trybie tekstowym.
Howgh.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 19:53   

Eee tam Ziuta, tryb tekstowy jest dla lamerów, kod dwójkowy to jest to :!: :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 20:04   

Cytat
Pako:
Primo dzejes - fakt, że dajmy na to XXX nie potrafi się w necie za dobrze odnaleźć i zaczaić o co w tym wszystkim chodzi od razu dyskwalifikuje go jako dyskutanta? Nie powinno tak być moim zdaniem. No chyba, że ograniczyć usenet tylko do tematów stricte komputerowych.


By "dostrzec" usenet wystarczy wiedza na poziomie samodzielnej instalacji innej przeglądarki, niż IE. It's not rocket sciense, u noł?

Cytat
Pako:
Secundo - wiem, że to powiedziała jedna osoba i nijak nie twierdzę, że usenet jest zły, że wszystko co na sff się dzieje to zło. Mnie tam nie ma bo taka forma akurat mnie nie ciągnie. Ale jednocześnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że fora powstały przez ludzi zbyt mało rozgarniętych by usenet zauważyć. Dla mnie forum jest o wiele wygodniejszą forma dyskusji, prostszą i wykorzystującą masę możliwości oferowanych przez internet.


Czemu na tym forum nie wątkowania dyskusji? Przez to całowicie niemożliwa jest jakakolwiek bardziej rozbudowana rozmowa.

Cytat
Pako:
Nie korzystać z tego - można, ale można też korzystać z dobrodziejstw i tak jest moim zdaniem lepiej. A Autor owego zdania twierdzi, że usenet jest ok, a fora to dla noobków i lamerów.


Postawiłeś chochoła i w niego walisz. Nikt tego nie mówił, polimeryzujesz z samym sobą ;)


Cytat
Pako:
Ale po prostu setnie się ubawiłem, czytając, że mniej rozgarnięci stworzyli fora. A więc fora to siedliska głuptaków, a usenet to prawdziwe miejsce fanów czegokolwiek. Khe, khe, khe śmieszne to jest. Ja wolę forum, ktoś woli usenet. I niech tak zostanie. Ja nie wyzywam ich od zacofanych konserwatystów, niech oni mnie nie nazywają neirozgarniętym.


Wybacz Pako, ale właśnie takimi wypowiedziami jedynie potwierdzasz stereotypy, z których tak zawzięcie się wyśmiewasz.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 20:12   

dzejes mnie na ten przykład cieszy brak wątkowania dyskusji, strasznie mnie to wątkowanie irytuje
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 20:15   

eee... mam internet od paru lat... co to jest usenet? :shock: coś mnie ominęło? :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 20:17   

I żeby było lepiej - są silniki for umożliwiające wątkowanie. Chyba nawet tutaj się coś takiego plącze - sprawdźcie w Preferencjach.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 21:12   

Dunadan, to takie forum tylko że prymitywniejsze :twisted: :wink:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 21:31   

Dzejes - nie wydaje mi się, zebym walił w chochola, którego sam postawiłem. Autor tego zdania stwierdził, że fora są używane przez ludzi nierozgarniętych. ci za mało rozgarnięci żeby go zauważyć ale sprawni manualnie zrobili fora. Ot, z tym się po prostu nie zgadzam i tyle.
Wątkowanie dyskusji. Chodzi o odpowiadanie na posty nie odpowiadanie na temat w całości? Bo jeśli o to chodzi, to szczerze tego nienawidzę i to uniemożliwia mi branie udział w jakiejkolwiek bardziej rozbudowanej dyskusji. Jeżeli nie o to chodzi, to powiedzcie o co, może po prostu nie wiem.

I przepraszam, jaką opinią potwierdzam jedynie stereotypy? Bo tego do końca nie rozumiem. Że ludzie mają różne gusta, jedni wolą useneta inni wolą fora? Dla mnie usenet jest czymś, z czym nigdy nie miałem bliższej styczności, bo od kiedy zacząłem po necie buszować w pełni rozwinięte istniały fora. Aczkolwiek kojarzę ogólnie co to ów usenet jest. I może się to komuś podobać, jak jedni wolą siedzieć w tekstowym trybie linucha. Dla mnie jest to niestrawne, ale nikomu nie bronię, różne oczekiwania, różne sposoby realizacji. Dla mnie osobiście o wiele przyjemniejsze jest forum, łatwiej się w nim poruszać mi, wygodniej, wzrokowo przyjemniej. Dla kogoś może być zupełnie inaczej (przykład GINa).
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 21:57   

prymitywniejsze?... ale... po co? :mrgreen: eh, nie ważne, czasem lepiej żyć w niewiedzy, nadmiar informacji może być szkodliwy :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 22:20   

no ja tez naleze do tych prymitywow, co to nie wiedza, coz zacz, ow usenet.
to jest cos w internecie?? :shock: jakies czaty?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 28 Grudnia 2006, 22:26   

Tutaj jest opis (jakby kogoś jednak zainteresowało :) )
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 09:11   

też nie wiem co to usenet i, wybacz hjeniu, nie ciekawi mnie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adashi 
Cyberpunk


Posty: 16753
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 29 Grudnia 2006, 22:55   

Teoretycznie wiem co to ten usenet, ale nie korzystam (nawet google może szukać w usenecie). Wasza dyskusja przypomina mi dywagacje na temat wyższości webchatów nad kanałami IRC'a (lub odwrotnie) i obsługi poczty za pomocą klienta e-mail lub z poziomu strony www. :|
_________________
Wysłano z Atari
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 08:53   

Hmm... nie do końca się zgodzę. Wyższość IRCa i klienta nad chatami i pocztą przez www jest wszem i wobec znana ;)
Usenet i forum to z kolei mniej więcej odpowiadające sobie twory z róznicami, a jakże, ale bez przesady.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 17:00   

Usenet to coś innego jednak, niż forum ;)

Skoro jest taki temat, to wyciągnę stary problem: kiedyś co jakiś czas ściągałem zawartość syffa, żeby wygodnie poprzeglądać. I tak pół roku temu serwery przestały odpowiadać. Wszystkie zostały zlikwidowane, zostały wprowadzone ograniczenia czy powinienem dostawcę popytać, dlaczego usenet zablokowany?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 17:37   

Mam bardzo mętne pojęcie, co to ten usenet, nie korzystam i jakoś nie odczuwam potrzeby. Zacytowana wypowiedź z usenetu dowodzi, że co namniej jeden jego użytkownik ma poczucie wyższości wobec użytkowników forów. IMO nieuzasadnione.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 30 Grudnia 2006, 18:09   

Taaa... A użytkownicy forum wcale nie mają się za lepszych od usenetowych. :roll: Nie, skąd, wcale. :roll:
Ojojoj. Ale urósł ten chochoł. Z zamkniętymi oczami można w niego trafić. :twisted:
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 30 Grudnia 2006, 18:34   

Tak patrze i podziwiam, to jak debata o wyższości bułki nad grzanką...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 30 Grudnia 2006, 18:37   

Ixolite, ująłeś to prosto, acz treściwie :mrgreen: :bravo :bravo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group