Strona Główna

UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnio oglądane filmy
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Babe - świnka z klasą

Wysłany: 29 Kwietnia 2020, 20:29   

hę ?
Lady - koreański jest jak charanie pod wiatr. Z głębi zatok.

Iscariote 
Wiedźmikołaj

Wysłany: 30 Kwietnia 2020, 14:46   

Pusty Dom to mój ulubiony koreański film. Zawsze wszystkim polecam, wspominam Kim Ki-Duka i ludziom coś tam świta w głowie, ale niewiele. Czytanie, że ktoś obejrzał ten film i był nim pozytywnie zaskoczony sprawiło mi przyjemność. Dziękuję LadyBlack. :)

LadyBlack 
Babcia Weatherwax

Wysłany: 30 Kwietnia 2020, 18:08   

No, popatrz jak to się nam zgadało :)
Muszę przyznać, że kino koreańskie bardzo mi podchodzi.
Jest tam sporo perełek.
Sprawdzam też filmy japońskie, chińskie i tajlandzkie.
Japończycy są dla mnie najbardziej "obcy".

Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela

Wysłany: 2 Maj 2020, 21:12   

Green book

Włoch, drobny cwaniaczek, robi za kierowcę czarnoskórego, wybitnego pianisty odbywającego tournee po południu USA. Są wczesne lata 60-te więc sytuacja jest konfliktowa. Zupełnie różni, lecz obaj to porządni ludzie, uczą się od siebie odmiennych spojrzeń. Film opowiada o godności.

Rzecz na faktach. To już źle wróży. Jednak tym razem ten stereotyp się nie sprawdza, i choć oczywiście praca pod pewną tezę jest tu ewidentna, to wykonana jest pierwszorzędnie. Film ciepły, wzruszający, z humorem, ogląda się z przyjemnością. Viggo Mortensen i Mahershala Ali stworzyli świetne kreacje, świetny duet.

9/10

Fidel-F2 

Wysłany: 8 Maj 2020, 11:50   

Ktoś całkiem obcy

Dziennikarka tropi ślady obciążające polityków, w końcu trafia jej się jakaś sprawa gdzie angażuje się osobiście. Halle Berry plus Bruce Willis w wyjątkowo tandetnym wydaniu. Szmirowate, wtórne byle co.

3/10

Zła edukacja

O gigantycznej defraudacji publicznych pieniędzy w amerykańskim systemie szkolnictwa. Jest kilka dobrych momentów, są dobre role, ale całość taka sobie średnia.

6/10

LadyBlack 
Babcia Weatherwax

Wysłany: 13 Maj 2020, 13:36   

Wycieczki po kinie koreańskim ciąg dalszy:
Me-so-deu/Mathod - brrr... mocne. Owa "metoda" to metoda aktorska, sposób przygotowania roli przez aktora; nie znam się, ale to co tu przedstawiono, to chyba metoda Stanisławskiego lub coś co na Stanisławskim oparto. Doświadczony aktor uczy początkującego. Obaj zatracają się w tym nad czym pracują. Zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością. Czy warto się tak poświęcać dla roli? Widz dostaje Zonk! nie wiadomo, co było prawdą a co nie, kto udawał, a kto nie. A może nikt nie udawał, a może wszyscy?
https://www.filmweb.pl/film/Me-so-deu-2017-803706
Beauty Inside/Wewnętrzne piękno - trochę ryzykowny pomysł - bohater od 18 roku codziennie budzi się w innym ciele, raz jest przystojniakiem, raz dziewczyną, raz dzieckiem, raz babcią, raz Europejczykiem, Murzynem itp., codziennie inny. Jak z tym żyć? Na szczęście film nie skupia się na jakichś efektownych fajerwerkach tylko na uczuciach i dobrze to wychodzi. Jest kilka ewidentnych niedociągnięć dotyczących choćby dokumentów bohatera, bo prawo jazdy, paszport i inne rzeczy musiałby każdego ranka na nowo przygotowywać, ale można na to przymknąć oko. Film jest ciepły i dobrze robi na sercu w taki zimny maj ;)
https://www.filmweb.pl/fi...kno-2014-727974
Hwan-jeol-gi/In Between Seasons - po prostu ładna historia miłosna; o tym, że nie zawsze jest tak, jakby się chciało, że czasem trzeba coś poświęcić, że czasem trzeba zawalczyć, że warto kochać mimo wszystko, że miłość pomoże przetrwać najgorsze, pozwoli przełamać uprzedzenia - taka klasyka, ale opowiedziana naprawdę ładnie, kameralnie, bez niepotrzebnych ozdobników; ciepłe, i pozytywne. Miłość matki do syna, miłość chłopaka do chłopaka, miłość matki do przybranego syna. Warto zobaczyć.
https://www.filmweb.pl/fi...-gi-2016-787080

Fidel-F2 

Wysłany: 25 Maj 2020, 14:23   

MOJE GŁUPIE SERCE

Ostanie chwile przed śmiercią świetnego, choć mocno nierównego, lirycznego trębacza, Cheta Bakera. Nieprzeciętny ćpun - uzależniony przez ostatnie 40 lat życia - zmarł w dość niejasnych okolicznościach. Amsterdamski detektyw próbuje zrekonstruować wydarzenia.

Film z jednej strony skupia się na postaci Cheta, mroku i ujowiźnie w których żył, a z drugiej na osobistych problemach detektywa (cholera wie po co ten wątek w ogóle się pojawia). Film mocno zanurzony w mhrrrrocznym arrrthystowskim sosie w efekcie raczej pretensjonalny i nieudany.

5/10

Fidel-F2 

Wysłany: 27 Maj 2020, 22:40   

451° FAHRENHEITA (2018)

Wybitnie pretensjonalne dziadostwo. Zresztą, książka niewiele lepsza.

3/10

Fidel-F2 

Wysłany: 5 Czerwca 2020, 08:17   

Zombieland 2. Kulki w łeb

Ewidentne odcinanie kuponów. Czasem pojawiają się echa pierwszej, bezpretensjonalnej, części. Żarty zasadniczo wyraźnie na siłę, fabularnie zupełny bezsens. Taka nieudana, przypadkowa autoparodia. Nawet nie próbują udawać, że to ma mieć jakiś inny sens niż przypadkowy zlep gagów. Nawet Harrelson, choć trzyma poziom, wyraźnie ma to w *beep*. Reszta jest tak zmęczona, że momentami przykro patrzeć.

5,5/10

Fidel-F2 

Wysłany: 16 Czerwca 2020, 18:02   

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa.

Polski film gangsterski. Jak na polski film gangsterski, rewelacja. Montaż, humor i stylistyka gdzieś od Guya Ritchiego. Zamysł fabularny i drugie dno jakby od Scorsese. Fajny aktorsko. I dialogi słychać jak nigdy. I trochę przełzawiona końcówka psuje ten bukoliczny obrazek.

Oglądałem z dużą radością.
8/10

Fidel-F2 

Wysłany: 19 Lipca 2020, 23:13   

Greyhound

https://www.filmweb.pl/vi...stun+nr+1-53187

Duży zawód.

Z dobrych rzeczy, to efekty wizualne. Miło na to wszystko popatrzeć. Z mniejszych plusów to jest jakieś tempo acz i tak od połowy zacząłem się nudzić ze względu na minusy.

Zasadniczy minus jest taki, że to wszystko jest kompletnie nierealistyczne. Dowódca grany przez Hanksa to jakiś kompletny nieogar, a ci jego podwładni to jakieś zjarane nielegalnym fajkowym zielem hobbity z połową mózgu. Koncepcje walki z jednej strony U-bootów a z drugiej eskorty są tak z *beep* wzięte jak to tylko możliwe. Po trzecie, wydawane komendy, zachowania przedmiotów i ludzi co i raz są z sprzeczne z logiką, zdrowym rozsądkiem oraz prawami fizyki. Po czwarte, film jest krótki, co przynosi wrażenie pośpiechu i powierzchowności w obrazowaniu akcji, miast realistycznie jedziemy przychlastną, czerstwą symboliką. Poza tym, polowanie na konwój a potem na U-boota, rzadko kiedy trwało trzy minuty a bardzo często dłuuuugie godziny, a U-boot, który w biały dzień znalazł się na powierzchni, w odległości kilkuset metrów od niszczyciela był w zasadzie martwym U-bootem. Po czwarte, od pewnego momentu nie mogłem już patrzeć na mostek zapchany tłumem ludzi, którzy nie mają pojęcia co robić, więc nic nie robią tylko wielkimi, załzawionymi, sarnimi oczami wpatrują się w dowódcę który też nie za bardzo wie co robić więc rzuca losowe komendy, a te młotki przyjmują każdą wypowiedź jak objawienie i jeden wtedy gdzieś biegnie a reszta dalej się wgapia i nic nie robi. Po piąte nie za bardzo podobała mi się praca kamery i scenopis. Źle położone akcenty, brak pewnych uwypukleń, inne niepotrzebne albo szkodliwe.

A końcówka, gdy odpływają żegnani aplauzem, to rzygawiczny przesłodzony ulepek, zrealizowany krańcowo prymitywnie.

Trzecioligowe kino. *beep* szkoda.

5/10 bo jednak ładne momenty są.

Adashi 
Cyberpunk

Wysłany: 21 Lipca 2020, 20:46   

A wszędzie pieją z zachwytu nad tym Greyhoundem i wielkie ubolewanie, że nie będzie w kinach.

A nowe (znaczy zeszłoroczne) Midway widziałeś?

Fidel-F2 

Wysłany: 21 Lipca 2020, 21:30   

Nie. Trochę zapomniałem, ale oczywiście obejrzę. Dzięki za przypominajkę. Co prawda reżyser nigdy jeszcze nie nakręcił dobrego filmu, ale cóż zrobić. Raz, że wiadoma tematyka, dwa Woody Harrelson.

Adashi 
Cyberpunk

Wysłany: 26 Lipca 2020, 14:13   

Ja na Midway zabrałem do kina starszego juniora, jemu się bardzo podobało (cały czas młóci w War Thunder). Jak dla mnie - całkiem udany film, może nie jakiś wybitny, ale przyjemnie się ogląda. Ze dwa razy CGI trochę kuleje, jednakże w sumie to film niezależny jest, więc można przymknąć oko :wink:
Z filmów Emmericha lubię:
:arrow: Gwiezdne Wrota
:arrow: 10000 B.C.
:arrow: Pojutrze

Odpowiedz do tematu