Strona Główna

UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale, seriale...
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela

Wysłany: 27 Lutego 2019, 00:27   

Pełna zgoda. Widziałem oba sezony, z jednej strony niegłupi a z drugiej bardzo lekko się ogląda i można się pośmiać. Czasem z siebie.

Fidel-F2 

Wysłany: 18 Marca 2019, 06:19   

After Life

Po śmierci żony, Tony postanawia popełnić samobójstwo, nie chce mu się bez niej żyć. Od śmierci ratuje go poczucie obowiązku, ktoś musi nakarmić psa. Tony wraca znad krawędzi ale nie do końca.

Mógł Rej pisać Żywot człowieka poczciwego, mógł Marek Aureliusz radzić jak żyć, czemu nie mógłby tego samego Ricky Gervais? Bo to on jest odpowiedzialny z tę produkcję, gra też główną rolę. Serial doskonale wpisuje się w całą twórczość Ricky'ego. Dostajemy tu ateistyczną filozofię człowieka, któremu niepotrzebny żaden bożek do tego by żyć przyzwoicie. Oczywiście nie ma tu treści podanych wprost (ale umówmy się, nie są głęboko zakamuflowane), za to mamy niepoprawność polityczną, żarty na pograniczu żenady i chamstwa, itp., czyli Ricky Gervais w pełnej krasie, ale pomiędzy tym, wszędzie jest pozytywny świat. Postrzegany jest trochę inaczej niż zwykle, bo Ricky widzi człowieka w prostytutce, narkomanie i złodzieju, a pomoc w cudzym samobójstwie ma więcej barw jasnych niż ciemnych. Zasadniczo, koncepcja polega na tym, by odrzucić stereotypy, przebić się przez sztucznie malowane fasady i dotrzeć do sedna. I tak mamy przez pierwszych pięć odcinków. Niestety odcinek finałowy wszystko psuje, bo otrzymujemy wszystkie karty na stole i, na dodatek, markerem nam zaznaczają które są najistotniejsze. Ilość cukru w cukrze przekracza normy przyzwoitości. Ale i tak warto oglądać.

8//10

Kruk Siwy 
Wierny Legionista

Wysłany: 29 Marca 2019, 08:59   

"Nightflayers" porzuciłem po czwartym odcinku. Naprawdę się starałem, ale serial nie dał mi szans.
"Alienista" oglądam z umiarkowanym zadowoleniem. Scenografia kryminału z końca XIX wieku zachwycająca. Nieco rozwlekły, ale na wieczór ze szklaneczką czegoś dobrego w dłoni - bardzo dobre.
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi

Fidel-F2 

Wysłany: 8 Kwietnia 2019, 23:18   

Suburra

Mafia jedna, druga, dziesiąta. Chłopaki z wrogich mafii kręcą wspólne lody, całkiem szekspirowska dramaturgia. Czego się nie tkną to ***erdolą. Momentami wygląda to jak ukryta komedia. Tyle, że bez onelinerów. Główni bohaterowie i większość drugoplanowych, jak jeden, to nierozgarnięci retardzi.

Wszystko, od góry do dołu, kreacja postaci, pomysł intrygi, zarysowanie zjawisk, rysowane grubym flamastrem.

Trzecioligowe aktorstwo większości pacynek, ten i ów wspina się czasem pół levelu wyżej. .

Mój ulubiony fragment: Gość dostał w plecy z karabinu maszynowego, uciekł galopem, po czym laska wyleczyła go płatkiem do demakijażu i plasterkiem samoprzylepnym, przy czym gość się obruszył bo go "szczypie". Laska, czyli dziwka, którą miał zabić bo mogła go rozpoznać, ale się zakochał, no i nie zabił. Popłakałem się ze śmiechu. I tak mniej więcej wygląda całość.

tak ze 4/10

Odpowiedz do tematu