Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Latająca Holera vs Fejsbóg: runda 2
Autor Wiadomość
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 28 Marca 2018, 20:55   

Ech... a pamiętam jeszcze swoje przemyślenia po lekturze tego tekstu (2006):
http://www.techsty.art.pl...nizm/klacze.htm

o tym jak to pomału dojrzewa nam w Internecie nowy model kultury - wielka, światowa: drzewosieć informacyjna i liczyłam, że cały internet będzie przypominać, coś na kształt Wikipedii.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Kwietnia 2018, 22:01   

Było / jest jeszcze forum
http://forum.gwrota.com/ [Orion-Tok'ra, zaczęło się od fanów GW, potem rozszerzyło na seriale i fanfiki sci-fi i inne.... teraz pojawiają się jeszcze jakieś posty, raz na miesiąc]

Wszystko mija, czas forów się skończył, grupy na fejsie też już chyba się przesycają .
Tęsknię za tym, co było te 15-10 lat temu, za "gwarem" na forum.
Gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane???
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Kwietnia 2018, 22:58   

Jeśli fejs umiera, to gdzie ruch pójdzie? Chyba całkowicie chęc rozmowy nie umrze, a te grupy to kuriozum - trzymają się tylko dlatego, że są pod ręką. Takie mam wrażenie. Ciężko się z nich korzysta.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 07:14   

gorat napisał/a
Jeśli fejs umiera, to gdzie ruch pójdzie? Chyba całkowicie chęc rozmowy nie umrze, a te grupy to kuriozum - trzymają się tylko dlatego, że są pod ręką. Takie mam wrażenie. Ciężko się z nich korzysta.

snapchat i instagram.

Mniej treści, więcej obrazków i można sobie śmieszne filtry nałożyć.
A i to umrze za czas jakiś

Heh juz nie tylko paranoicy sie boja Facebooka.
A FB nie umrze. Będzie wegetował jak NK
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 07:37   

NK już tylko spam rozsyła.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 07:42   

tak dla zaspokojenia ciekawości
Prywatność
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 16:15   

Nocturn napisał/a

snapchat i instagram.


Młody twierdzi, że snapchat i instagram są też tylko dla normików i powoli odchodzą do lamusa. Podobno teraz vine, a i to nie ma pewności czy nie zaczyna być passee.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Beata 
Indiana Jones


Posty: 433
Skąd: deformacja IU
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 16:56   

Po - jakże szczęśliwie - króciutkiej przygodzie z fejsem stwierdzam, że te inne, "nowomodne", obrazkowe internety nie są mi do niczego potrzebne. ;P: Bo to bez książek nie potrafię funkcjonować, forumy do gadania o książkach absolutnie wystarczają. Przez moment zakołatała mi myśl, że przy takim nastawieniu nie mam szans nadążyć za czym tam bądź i wiecznie będę się wlekła w ogonie, ale się naprostowałam. Zostanę mianowicie hipsterem, takim troszkę utajonym, bo podkreślać wizerunku mi się nie chce. :twisted:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 19:46   

vine przecież do lamusa odszedł? Coś mi się kojarzy, że właściciel ogonem zamiótł się wycofując, jakiś news niezbyt pomyślny raczej był ostatnio.

*google* A nawet już spory czas temu [']

Cytat
On October 27, 2016, Twitter announced it would disable uploads, but viewing and download would continue to work.[3][4] On January 20, 2017, Twitter launched an Internet archive of all Vine videos, allowing people to continue watching previously filmed Vine videos.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 20:04   

gorat napisał/a
Jeśli fejs umiera, to gdzie ruch pójdzie?

Pójdzie w jeszcze nie nazwaną i zapewne nie stworzoną również aplikację VR. W ostatnich dniach gdzieś mi się rzucił w oczy nagłówek, że "młodzi umawiają się w Fortnite" (to taka gra), ale przecież już od lat społeczności związane z poszczególnymi tytułami szukały sposobów na wykorzystanie gier do celów społecznościowych.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 14:00   

gorat napisał/a
vine przecież do lamusa odszedł?

No to widać Młody też jest nie an czasie :)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 20:55   

Nocturn napisał/a
tak dla zaspokojenia ciekawości
Prywatność


Znam osobiście jedną osobę, która do przeglądania netu używa TOR-a i do tej pory uważałam go za paranoika, niemniej jeśli do powyższego dodać jeszcze:

https://www.dobreprogramy...News,79203.html

czyli możliwość identyfikacji użytkownika, który nawet nigdzie się nie loguje (co z resztą nie jest jeszcze szczytowym osiągnięciem, bo czytałam o technikach bazujących na analizie czcionek systemowych), to zaczynam się zastanawiać, czy on nie był po prostu lepiej i wcześniej poinformowany :p
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 20:58   

nureczka napisał/a
gorat napisał/a
vine przecież do lamusa odszedł?

No to widać Młody też jest nie an czasie :)

Trendy nie jest już jazzy, teraz jazzy jest fancy - jak mi wyjaśniał pewien kolega będzie 12 lat temu.
 
 
Nocturn 
Nocturn


Posty: 1591
Skąd: dokąd?
Wysłany: 23 Kwietnia 2018, 07:30   

Freja Draco napisał/a

https://www.dobreprogramy...News,79203.html

czyli możliwość identyfikacji użytkownika, który nawet nigdzie się nie loguje (co z resztą nie jest jeszcze szczytowym osiągnięciem, bo czytałam o technikach bazujących na analizie czcionek systemowych), to zaczynam się zastanawiać, czy on nie był po prostu lepiej i wcześniej poinformowany :p


to ciasteczko z założenia miało służyć do czego innego niż identyfikacja usera.
tauaj można sobie o tym poczytać.
Co ciekawe, zauważcie kto nad tym pracował. Głownie firmy wstrzykujące reklamy w internecie :)

To co czym piszesz Frejo to profil. Analiza czcionek, informacje których szukałaś w internecie, na co kliknęłaś lubię to, co oglądałaś na youtubie itp.

I z doświadczenia wiem, że ludzie potrafią logować sie do swojego konta gmail ze swojej przeglądarki TOR ;) Polecam protonmaila jeżeli już.

zachowanie pełni prywatności w necie ... nie jestem pewien czy jeszcze jest możliwe.
Znacyz jest. Wywal komputer, wyrzuć telefon, telewizor, swój smartwatch, i kup sobie prywatyzujący krem do twarzy.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 23 Kwietnia 2018, 11:02   

Nocturn napisał/a
i kup sobie prywatyzujący krem do twarzy.

Randomizator behawioru. To chyba w "Perfekcyjnej niedoskonałości" było.

A co do meritum, to jestem w stanie wyobrazić sobie np. usługę podobną do Opery mobilnej, gdzie renderowanie wykonywane jest na serwerze i dostarczane użytkownikowi. Ew. przeglądarkę uruchamianą w specyficznym sandboksie, którego parametry każdorazowo są losowane. Ale problem jest taki, że chyba większość ludzi nie widzi tu problemu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 27 Maj 2018, 14:42   

Chodzi mi coraz mocniej po głowie, że metodą promocji forum byłby panel o społecznościach internetowych na konwencie; temat sam w sobie zacny i wart obgadania, tylko paneliści byliby potrzebni (ktoś z PF na fejsie? Jakie inne miejsca?). Polcon jest dobrym miejscem, następny jest chyba dopiero Copernicon. Silaqui, głos rozsądku o pomyśle od wielokrotnej uczestniczki?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Maj 2018, 19:16   

Z całym szacunkiem, Silaqui jeszcze trochę brakuje do "wielokrotnej uczestniczki" :twisted:

Każdy sposób na promocję jest dobry. Panel może być. Jednak wśród panelistów musiałoby by c jakieś mocne nazwisko, które przyciągnie słuchaczy. W przeciwnym razie przyjdzie 12 znajomych królika.
Polcon mimo wszystko jest dość niszowym konwentem. Celowałabym szczególnie w Falkon. Dyskusji można przeprowadzić kilka, nieco zmieniając tytuły i panelistów :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 27 Maj 2018, 19:58   

Lowenna, wskaż kogoś aktywnego na forum z większym stażem ;) Owszem, mogę o czymś nie wiedzieć, ale nie pamiętam, by ktoś jeszcze swoje punkty programu na konwentach promował. No i przede wszystkim proszę ją tutaj o sugestie właśnie panelistów - mocne nazwiska jak najbardziej, czemu nie; bez ludzi się panelu nie zrobi, a ja w te klocki to niezbyt.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Maj 2018, 20:11   

Biorąc pod uwagę, że jest pięciu aktywnych użytkowników może być to nieco utrudnione :wink: Ale chociażby ja, Kruk, nureczka, Martva. Jednak na Polcon się nie wybieram.
Jeżeli poważnie myślisz o panelu na polconie, to radzę się pospieszyć. Termin zgłoszeń upływa 31 ma.ja
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
  
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 28 Maj 2018, 10:09   

A może najpierw wyremontować forun, dopasować do nowoczesności, tak by było spójne z logowaniem z fb itp.
By dział tapatalk I inne takie.
Wiekszoe juze internetuje z komórek, dane były jakiś czas temu na benchmark, a IMO obsluga lh z komórki to masakra, jakby za karę to bylo z ta strona w ogole nie chcaca sie skalowac do okna przeglądarki mobilnej, od paru dni mam neta tylko na komórce I cierpię

Bo może byc tak ze owszem usłyszą I zajrza ale ograniczenia starocia ich odrzuca.
I tu trzeba się poważnie zastanowić, czy chce sie ekspansji, czy dalej w sensie technikali ma być jak jest, bo Ktoś zagroził ze jak będą zmiany to o n znika z forum.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Maj 2018, 10:21   

A może by ten tapatalk wrzucić do dołu, zasypać wapnem a potem gruzem i dać już spokój? Korzystam z forum na smartfonie od lat. Wszystko ładnie działa, skaluje się i jest wygodne jak na dotykowy ekran. Wszystkie te udogodnienia mobilne tylko wku rwiają bo są kosmicznie niewygodne i albo załączają się automatycznie albo za każdym wejściem albo przejściem na podstronę pytają "czy nie chciałbyś przełączyć na widok uproszczony/mobilny/obesrany?". I trzeba się naklikać żeby się pozbyć tego dziadostwa, a na stałe tego gó wna nie da się wyłączyć. Podsumowując, jestem zdecydowanie przeciw montowaniu tego rodzaju śmieci.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Maj 2018, 10:25   

w sumie - mam podobnie.
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 28 Maj 2018, 10:29   

konopia napisał/a
tak by było spójne z logowaniem z fb

Byle tylko nie była to jedyna metoda logowania na nim :p

Fidel-F2 napisał/a
Korzystam z forum na smartfonie od lat. Wszystko ładnie działa, skaluje się i jest wygodne jak na dotykowy ekran.

Możliwe, że faktycznie tak to odbierasz. Ale osobiście, jak czasem sporadycznie zdarzy mi się czytać jakiegoś Przema na komórce, to stwierdzam, że to jest po prostu męczące (tzn. jeszcze bardziej męczące niż czytanie na komórce nawet dostosowanych pod nią stron). A podejrzewam, że dla pokolenia 30 +/-, siedzącego głównie na telefonie taka formuła serwisu jest kompletnie niestrawna.

Można zapewne dobrać taki silnik i taką skórę, żeby na PC wyglądało to nadal w miarę normalnie, a na smartfonie dostosowało się do jego mikroekranu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Maj 2018, 10:40   

Co jest konkretnie męczące? Bo u mnie działa tak jak na komputerze, więc jest tak samo wygodne/męczące jak na komputerze.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 28 Maj 2018, 10:55   

Fidel-F2 napisał/a
Co jest konkretnie męczące? Bo u mnie działa tak jak na komputerze, więc jest tak samo wygodne/męczące jak na komputerze.

No właśnie strona na smartfonie nie powinna działać jak na komputerze.

A męczące jest to, że żeby móc wybrać coś z menu, a nawet żeby po prostu czytać, trzeba stronę powiększać i pomniejszać.

Na responsywnych stronach wszystkie guziki/linki są dostosowane rozmiarem do naciskania dużym palcem od nogi na małym ekranie, tutaj nie. Dostępne są rozwijane menu i ogólnie ilość treści wyświetlanej użytkownikowi jest zredukowana do minimum, tutaj nie.

Oczywiście jestem gorąco przeciw temu, żeby zastosować na forum metodologię: "mobile first and fuck the rest" i zrobić stronę, której z kolei na PC nie da się bez bólu zębów oglądać :)
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 28 Maj 2018, 11:03   

Miałąm pisać jak widzę sprawę konwentów ale rozmowa poszła w innym kierunku.
IMHO konopia ma trochę racji. Warto najpierw zrobić porządki i nieco unowocześnić to miejsce. Ale to będzie wymagało pracy. Za pracę trzeba komuś zapłacić. Więc zastanówmy się, czy chcemy ładować kasę w to miejsce czy jednak zostaje jak jest i kisimy się we własnym sosie?
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Maj 2018, 11:24   

hmm
przypadkowo (chyba) zainstalowała mi się apka na tel do innego forum które przeglądam - od tego momentu przeglądanie tego forum jest dla mnie niestrawne(na tel).

także - nowsze nie zawsze oznacza lepsze, a jak już to trzeba konkretnie poszukać wersji która będzie faktycznie ułatwieniam.
samo hasło - apka na smarta, oprócz tego że jest trendi i kul nic nie znaczy, i niekoniczni oferuje ułatwienia.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Maj 2018, 11:52   

Freja Draco, cechy tego rozwiązania które wyliczasz to wady.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 28 Maj 2018, 13:26   

http://zegarkiclub.pl/for...arch_app=forums

Powyższy link proszę przetestować na komputerze stacjonarnym (laptopie) I na komórce, a potem to samo zrobic z holerą, to latwo pokaże o co ja marudze.

Jest to jedno z foròw na ktore zagladam I które technikalia ma imo dopracowane, roznica jest taka, że zegarki to przedsięwzięcie komercyjne, I ich stać na pewne rzeczy :(

Btw. Co jes, cot powinno być cechą holery powodującą że warto tu być, w jaki sposób reklamować forum wśród obcych.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 28 Maj 2018, 13:29   

lipa
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group