Strona Główna

UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Latająca Holera vs Fejsbóg: runda 2
Autor Wiadomość
Freja Draco 
Frodo Baggins

Wysłany: 28 Marca 2018, 21:55   

Ech... a pamiętam jeszcze swoje przemyślenia po lekturze tego tekstu (2006):
http://www.techsty.art.pl...nizm/klacze.htm

o tym jak to pomału dojrzewa nam w Internecie nowy model kultury - wielka, światowa: drzewosieć informacyjna i liczyłam, że cały internet będzie przypominać, coś na kształt Wikipedii.

elam 
Gremlinek

Wysłany: 17 Kwietnia 2018, 23:01   

Było / jest jeszcze forum
http://forum.gwrota.com/ [Orion-Tok'ra, zaczęło się od fanów GW, potem rozszerzyło na seriale i fanfiki sci-fi i inne.... teraz pojawiają się jeszcze jakieś posty, raz na miesiąc]

Wszystko mija, czas forów się skończył, grupy na fejsie też już chyba się przesycają .
Tęsknię za tym, co było te 15-10 lat temu, za "gwarem" na forum.
Gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane???

gorat 
Modegorator

Wysłany: 17 Kwietnia 2018, 23:58   

Jeśli fejs umiera, to gdzie ruch pójdzie? Chyba całkowicie chęc rozmowy nie umrze, a te grupy to kuriozum - trzymają się tylko dlatego, że są pod ręką. Takie mam wrażenie. Ciężko się z nich korzysta.
鼓動の秘密

U mnie działa.

Nocturn 
Nocturn

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 08:14   

gorat napisał/a
Jeśli fejs umiera, to gdzie ruch pójdzie? Chyba całkowicie chęc rozmowy nie umrze, a te grupy to kuriozum - trzymają się tylko dlatego, że są pod ręką. Takie mam wrażenie. Ciężko się z nich korzysta.

snapchat i instagram.

Mniej treści, więcej obrazków i można sobie śmieszne filtry nałożyć.
A i to umrze za czas jakiś

Heh juz nie tylko paranoicy sie boja Facebooka.
A FB nie umrze. Będzie wegetował jak NK

Agi 
Modliszka

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 08:37   

NK już tylko spam rozsyła.

Nocturn 
Nocturn

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 08:42   

tak dla zaspokojenia ciekawości
Prywatność

nureczka 
Mama Pufcia

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 17:15   

Nocturn napisał/a

snapchat i instagram.

Młody twierdzi, że snapchat i instagram są też tylko dla normików i powoli odchodzą do lamusa. Podobno teraz vine, a i to nie ma pewności czy nie zaczyna być passee.

Beata 
Langolier

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 17:56   

Po - jakże szczęśliwie - króciutkiej przygodzie z fejsem stwierdzam, że te inne, "nowomodne", obrazkowe internety nie są mi do niczego potrzebne. ;P: Bo to bez książek nie potrafię funkcjonować, forumy do gadania o książkach absolutnie wystarczają. Przez moment zakołatała mi myśl, że przy takim nastawieniu nie mam szans nadążyć za czym tam bądź i wiecznie będę się wlekła w ogonie, ale się naprostowałam. Zostanę mianowicie hipsterem, takim troszkę utajonym, bo podkreślać wizerunku mi się nie chce. :twisted:

gorat 
Modegorator

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 20:46   

vine przecież do lamusa odszedł? Coś mi się kojarzy, że właściciel ogonem zamiótł się wycofując, jakiś news niezbyt pomyślny raczej był ostatnio.

*google* A nawet już spory czas temu [']

Cytat
On October 27, 2016, Twitter announced it would disable uploads, but viewing and download would continue to work.[3][4] On January 20, 2017, Twitter launched an Internet archive of all Vine videos, allowing people to continue watching previously filmed Vine videos.
鼓動の秘密

U mnie działa.

Matrim 
Kwiatek

Wysłany: 18 Kwietnia 2018, 21:04   

gorat napisał/a
Jeśli fejs umiera, to gdzie ruch pójdzie?

Pójdzie w jeszcze nie nazwaną i zapewne nie stworzoną również aplikację VR. W ostatnich dniach gdzieś mi się rzucił w oczy nagłówek, że "młodzi umawiają się w Fortnite" (to taka gra), ale przecież już od lat społeczności związane z poszczególnymi tytułami szukały sposobów na wykorzystanie gier do celów społecznościowych.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva

nureczka 
Mama Pufcia

Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 15:00   

gorat napisał/a
vine przecież do lamusa odszedł?

No to widać Młody też jest nie an czasie :)

Freja Draco 
Frodo Baggins

Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 21:55   

Nocturn napisał/a
tak dla zaspokojenia ciekawości
Prywatność

Znam osobiście jedną osobę, która do przeglądania netu używa TOR-a i do tej pory uważałam go za paranoika, niemniej jeśli do powyższego dodać jeszcze:

https://www.dobreprogramy...News,79203.html

czyli możliwość identyfikacji użytkownika, który nawet nigdzie się nie loguje (co z resztą nie jest jeszcze szczytowym osiągnięciem, bo czytałam o technikach bazujących na analizie czcionek systemowych), to zaczynam się zastanawiać, czy on nie był po prostu lepiej i wcześniej poinformowany :p

Freja Draco 
Frodo Baggins

Wysłany: 22 Kwietnia 2018, 21:58   

nureczka napisał/a
gorat napisał/a
vine przecież do lamusa odszedł?

No to widać Młody też jest nie an czasie :)

Trendy nie jest już jazzy, teraz jazzy jest fancy - jak mi wyjaśniał pewien kolega będzie 12 lat temu.

Nocturn 
Nocturn

Wysłany: 23 Kwietnia 2018, 08:30   

Freja Draco napisał/a

https://www.dobreprogramy...News,79203.html

czyli możliwość identyfikacji użytkownika, który nawet nigdzie się nie loguje (co z resztą nie jest jeszcze szczytowym osiągnięciem, bo czytałam o technikach bazujących na analizie czcionek systemowych), to zaczynam się zastanawiać, czy on nie był po prostu lepiej i wcześniej poinformowany :p

to ciasteczko z założenia miało służyć do czego innego niż identyfikacja usera.
tauaj można sobie o tym poczytać.
Co ciekawe, zauważcie kto nad tym pracował. Głownie firmy wstrzykujące reklamy w internecie :)

To co czym piszesz Frejo to profil. Analiza czcionek, informacje których szukałaś w internecie, na co kliknęłaś lubię to, co oglądałaś na youtubie itp.

I z doświadczenia wiem, że ludzie potrafią logować sie do swojego konta gmail ze swojej przeglądarki TOR ;) Polecam protonmaila jeżeli już.

zachowanie pełni prywatności w necie ... nie jestem pewien czy jeszcze jest możliwe.
Znacyz jest. Wywal komputer, wyrzuć telefon, telewizor, swój smartwatch, i kup sobie prywatyzujący krem do twarzy.

Freja Draco 
Frodo Baggins

Wysłany: 23 Kwietnia 2018, 12:02   

Nocturn napisał/a
i kup sobie prywatyzujący krem do twarzy.

Randomizator behawioru. To chyba w "Perfekcyjnej niedoskonałości" było.

A co do meritum, to jestem w stanie wyobrazić sobie np. usługę podobną do Opery mobilnej, gdzie renderowanie wykonywane jest na serwerze i dostarczane użytkownikowi. Ew. przeglądarkę uruchamianą w specyficznym sandboksie, którego parametry każdorazowo są losowane. Ale problem jest taki, że chyba większość ludzi nie widzi tu problemu.

Odpowiedz do tematu