Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarosław Grzędowicz
Autor Wiadomość
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 16:20   

Polecam przesłuchanie audiobooka. Mnie bardzo przyjemnie słuchało się tomów 1-3 przed wyjściem 4. :D
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 22:05   

Jakoś niecały tydzień temu zabrałem się za PLO.
Historię księciunia odpuszczam. Moim zdaniem, gdyby Autor wyrzucił ten wątek, całość zmieścił w, powiedzmy, dwóch tomach, wyszłoby jeszcze lepsze czytadło.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 22:51   

m_m napisał/a
Historię księciunia odpuszczam.


To błond! Poczatkowo książę jest wku..rzający. Ale potem sekwencje z nim bywają lepsze od tych, które opowiadają o fińczyko-polaku.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 23:44   

Ne, nie błąd.
Zapomniałem napisać źe PLO czytam po raz wtóry. Powziąłem po prostu postanowienie, że przeczytam ten cykl skupiając się wyłącznie na wątku Vuko. Ale to chyba mi nie do końca wyjdzie, zaczynam tom czwarty, i siłą rzeczy będę musiał teź zająć sie opowieścią księcia. Tylko w którym momencie żeby czegoś ważnego nie przegapić?
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 30 Stycznia 2017, 23:51   

A jak drugi raz to zwracam honor i kalesony. W sumie to ciekawy eksperyment, może zrobię to samo, ale w druga stronę.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 13:40   

Kruk Siwy napisał/a
Poczatkowo książę jest wku..rzający. Ale potem sekwencje z nim bywają lepsze od tych, które opowiadają o fińczyko-polaku.

Ja przy drugiej lekturze stwierdziłem, że książę morze wkurzać, albo i nie, ale jego wątek i tak jest lepszy od wątku superkomandosa, który przez trzy tomy chodzi po lesie i zrzędzi.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 13:49   

I koniecznie chce parówkę z cappuciono, bo inaczej to mu sie świat z trudem zbawia...
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 14:02   

Czepiacie się :mrgreen:
Sam mam sporo zastrzeżeń do tej powieści, ale traktuję ją jako rozrywkowe czytadełko, nic więcej. A książę mnie po prostu nudzi.
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 14:51   

Jasne, że się czepiamy. Ale sumienie mam czyste albowiem, że autor usłyszł znacznie ostrzejszą krytykę.
Co nie przeszkadza temu, że poczytuję sobie od czasu do czasu ulubione fragmenty.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 20:27   

Dobrze, pomysł, że wątek z księciem w jakikolwiek sposób warty jest przeczytania przerasta moje pojmowanie świata wokół. Od trzeciego tomu omijałam całe rozdziały gdzie się pojawiał. Jeśli coś mnie ominęło, trudno.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 21:01   

Ihan, tylko Ty mnie rozumiesz :oops:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 21:55   

Czytałam trzy lata temu. Nie pamiętam żadnego księcia. Pamiętam trochę *beep* po jakichś motywach antyfeministycznych i antywegetariańskich (było coś takiego?) i ogólnie mocno wyłażącym, miałam wrażenie, światopoglądzie autora.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 22:17   

Yhm. I jeszcze wyższość palaczy, bo z jakiegoś powodu wolność palaczy jest o kilka poziomów ważniejsza od wolności niepalących. Z tym księciem to był taki wątek ala piaseczniki a potem się rozwijał chyba. Nie zmienia to faktu, że pomysł i założenia do PLO były super, a jak byśmy sobie nie psioczyli i tak większość czekała na kolejne tomy.

m_m, nie dramatyzujmy, jednak wielbiciele księcia wydaje mi się większości nie stanowią, raczej są fragmentem mocno lokalnego kolorytu :wink:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Stycznia 2017, 22:48   

ihan napisał/a
a jak byśmy sobie nie psioczyli i tak większość czekała na kolejne tomy
ja nawet nie wiem o czym wy rozmawiacie


---

tak, wiem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 2 Lutego 2017, 23:54   

Ziuta napisał/a
Ja przy drugiej lekturze stwierdziłem, że książę morze wkurzać, albo i nie, ale jego wątek i tak jest lepszy od wątku superkomandosa, który przez trzy tomy chodzi po lesie i zrzędzi.

Na swój sposób tak, ale kwestia jest w tym, że to nie tylko zupełnie inna historia ale też zupełnie inny klimat. Vuko funduje nam potoczystą przygodówkę zaprawioną horrorem i humorem, a księciunio baśniowo-filozofującą opowieść do czytania przy kominku. To trochę jakby historię Geralta przerywać co chwilę Małym Księciem :twisted:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Lutego 2017, 15:04   

Zapraszam na Fahrenheita. Moje wrażenia z lektury "Helu 3" znajdziecie tutaj..
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Lutego 2017, 15:11   

hmmm, ale rozumiem że tytuł wzięty z możliwości izotopu Helu ?
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Lutego 2017, 15:32   

Luc du Lac napisał/a
hmmm, ale rozumiem że tytuł wzięty z możliwości izotopu Helu ?

W sensie, ze tytuł to tak naprawdę nazwa izotopu? Tak, dobrze rozumiesz (tak jest na okładce), tylko się podczas formatowania rozwaliło.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Lutego 2017, 19:25   

Ale rozumiem że ów izotop jest waznym elementem książki?
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Lutego 2017, 19:42   

Luc du Lac napisał/a
Ale rozumiem że ów izotop jest waznym elementem książki?

Ujmę to tak: jest istotny, ale gdyby zamiast helu na Księżycu były plantacje wysokowydajnej wierzby energetycznej, to niewiele by to zmieniło. Przynajmniej takie jest moje odczucie.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Lutego 2017, 20:10   

No cóż. Skutecznie mnie zniechęciłas :)
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 8 Lutego 2017, 20:30   

A co masz do wierzby?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 8 Lutego 2017, 21:01   

Luc du Lac napisał/a
No cóż. Skutecznie mnie zniechęciłas :)

Nie sugeruj się pojedynczą opinią. Poczekaj aż się pojawią profesjonalne recenzje.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Lutego 2017, 21:09   

nureczka napisał/a
Poczekaj aż się pojawią profesjonalne recenzje.
w żartobliwym dziś widzę nastroju
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 8 Lutego 2017, 23:33   

Ziuta napisał/a
książę morze wkurzać, albo i nie, ale jego wątek i tak jest lepszy od wątku superkomandosa, który przez trzy tomy chodzi po lesie i zrzędzi.

Też nie rozumiałem tego psioczenia na księcia. A z perspektywy czasu jeszcze bardziej - wątki księcia nadal pamiętam dość dobrze, natomiast Vukko tyle, że były i że były fajne. :mrgreen:
 
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Lutego 2017, 23:39   

Hmm ja w ogóle nie pamiętam żadnego księcia.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 8 Lutego 2017, 23:49   

Czy aby na pewno czytaliśmy to samo? ;P:
 
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Lutego 2017, 10:01   

raczej tak...
problem w tym że po świetnym 1 tomie, kolejne zmierzały na standardowy poziom pulp-fantasy. O ile pierwszym tomie można było bawić się w namierzanie motywów,wytrychów, klasyków literatury fantasy, których było od metra, to w kolejnych nawiązania przestają bawić a stają się męcząca kalką. Samo podzielnie historii na wątek Vuko + wątek kogoś tam (księcia... wydawało mi się że to była księżniczka) jest ograne i znaczy tylko tyle że autor nie za bardzo ma pomysł na historię która się na tyle rozmyła, że po pierwszym tomie, który był jak grom z jasnego nieba (bardzo przypominał mi kampanię w rpg którą grałem lata przed wydanie PLO), kolejne staczały się jakościowo w dół, do poziomu nierozróżnialnej masy fantasy - osobiście dla mnie o tego momentu że nie interesowało mnie zakończenie historii (4 tomu nie przeczytałem).

klasyczna choroba cykli fantasy(i seriali) - pomysł na jedną opasłą książkę rozrzedzają do 3 razy większej objętości. Najnowszy przykład tego syndromu--->Wegner (w TV tak robią z serialmi - pacz np.Dexter, Prison Break itd)
 
 
Freja Draco 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Legnica/Wrocław
Wysłany: 16 Lutego 2017, 03:23   

nureczka napisał/a
Zapraszam na Fahrenheita. Moje wrażenia z lektury Helu 3 znajdziecie tutaj..

Piosenki nie słyszałam, to się wypowiem ;)

Piszesz, że nie będzie powtórki z rozrywki w lodowym ogrodzie, a później, że książka po świetnym wejściu, sypie się następnie w miarę postępów czytania. Dziwnie mi to przypomina przypadek PLO ściśnięty, tym razem, w jednym tomie.

Ok, nie będzie tego samego bohatera, tyle tylko, że hm... praktycznie we wszystkich tekstach Grzędowicza jego bohaterowie (z wyjątkiem bohaterek) to jest zazwyczaj jedna i ta sama postać. Taki sarkastyczny facet w średnim wieku, twardziej, ale już zbyt dojrzały, żeby kozaczyć. Na swój sposób kojący nerwy czytelnika swoim opanowaniem i dystansem, to znów irytujący go, kiedy przypomni sobie, że przynajmniej raz na kilka stron musi zapałać świętym (chociaż zdystansowanym) oburzeniem na to, że zła Unia zabrania mu palić papierosów.

I ja nawet lubię inkarnacje owej postaci (pomimo wspomnianych wad), ale, z tego co piszesz, wychodzi, że tym razem objawiła się nam jakaś jej wyjątkowo wręcz zrzędliwa avatara :p

Niemniej pewnie przeczytam.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 16 Lutego 2017, 13:00   

Freja Draco napisał/a
to jest zazwyczaj jedna i ta sama postać

Bo jak się nad tym głębiej zastanowić, to są to kolejne emanacje różnych (albo tych samych) fragmentów osobowości Autora.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group