Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Steven Erikson: Opowieści z malazańskiej księgi poległych
Autor Wiadomość
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 31 Maj 2012, 15:36   

Trzy momenty na krzyż na 1300 stron tekstu? Twoja "zarażona" koleżanka ma chyba jakiś uraz z dzieciństwa :wink: Nic to. Wspieramy! :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 25 Lipca 2012, 23:30   

Chyba ja też wsparcia potrzebuję. Pierwsze 380 stron pierwszego tomu Okaleczonego Boga i... I różowe jednorożce pląsające radośnie w kierunku tęczy wraz z różowymi motylkami. Na Bogów na dole, wszyscy wszystkich kochają, są rozważania na temat miłości i małżeństw (także jednopłciowych), jeśli na pozostałych kilkuset stronach Śmieszka się w kimś zakocha, pójdę do kącika płakać i walić główką w różową ścianę. Normalnie harlequin bez momentów się robi. Ja nie chcę! :evil:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 23 Sierpnia 2012, 22:56   

Pod poprzednim wpisem, ale szmat czasu minął.
Na szczęście watki romansowe kończą się koło strony 350 i dalej bezpiecznie można czytać. W miarę bezpiecznie, bo nieśmiałe podrygi od czasu do czasu się pojawiają, o ile rozsądny, mądry, uświadomiony czytelnik zakończy na Epilogu I. Bo Epilogu II i Ludwik Dorn, i Saba, i inni powinni się wystrzegać. Ale przyjmijmy, że mieliśmy wybrakowany egzemplarz, albo kartki z Epilogiem II zjadł pies, dziecko, inne zwierze domowe. I wtedy nawet za dużo sobie człowiek ponarzekać na beznadzieję autora nie może, ba nawet jakieś pochwały przez gardło się mogą przecisnąć. I nawet mogą się przecisnąć razem z zadziwieniem na brak taktu kontrolerów biletów krakowskiego MPK, którzy gdy człowiek właśnie czyta końcowy fragment przygody Geslera i Chmury na wieży podnoszą się z siedzenia naprzeciwko z radosnym: "proszę bilety do kontroli". Zero wyczucia, zero.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 25 Sierpnia 2012, 15:00   

ihan napisał/a
kontrolerów biletów krakowskiego MPK, którzy gdy człowiek właśnie czyta końcowy fragment przygody Geslera i Chmury na wieży podnoszą się z siedzenia naprzeciwko z radosnym: proszę bilety do kontroli. Zero wyczucia, zero.


to powinno być karalne :wink:

a ja już się chyba stęskniłam za klimatami malazańskimi i niecierpliwie czekam, aż do mnie cykl wróci. bym poczytała od początku.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 26 Sierpnia 2012, 20:53   

V tom - okrrropny. Najgorszy z dotychczasowych. Bohaterowie ględzą, ględzą, myślą, myślą, a potem w jednym dialogu na dwie strony dowiadujemy się, że kampania już zakończona, a Triste Edur dokonali cudownego rozmnożenia i w liczbie trzech tryliardów płyną na podbój.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 26 Sierpnia 2012, 22:11   

Bo przespaniu się kilku nocy z przeczytaną, zakończona Księgą, dochodzę do wniosku, że jednak Wariant Sapkowskiego z wybiciem do nogi wszystkiego co zaludniało książki jest optymalny. Zwłaszcza, że Eriksonowi monumentalne uśmiercanie, honorowe i kręcące łzę w oku wychodzi doskonale
Spoiler:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group