Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Feniks z popiołów i inne zmiany
Autor Wiadomość
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Maj 2012, 20:27   Feniks z popiołów i inne zmiany

Chyba trochę za wcześnie na takie rozważania, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Jakiś czas temu na stronie Fabryki Słów pojawiła się informacja, że wydawnictwo jest zainteresowane literaturą kryminalną, sensacyjną oraz prozą kobiecą. Niewątpliwie szykują się spore zmiany. Co o nich sądzicie?

Jako czytelnik odczuję brak SFFiH (i zapewne nie tylko ja). Zaświtał mi więc w głowie pomysł odnośnie swego rodzaju "reaktywacji". Jak byście się zapatrywali na magazyn, w którym wydawano by fantastykę z innymi wyżej wymienionymi gatunkami? Prawdziwe pismo renesansu, z założenia różnorodne. Zdałoby egzamin na polskim rynku, kupowalibyście?

Taki drobny pomysł skromnego forumowicza, ale kto wie, może redakcja zasugeruje się naszymi opiniami...
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 21 Maj 2012, 20:39   

Kalep napisał/a
Zaświtał mi więc w głowie pomysł odnośnie swego rodzaju reaktywacji. Jak byście się zapatrywali na magazyn, w którym wydawano by fantastykę z innymi wyżej wymienionymi gatunkami? Prawdziwe pismo renesansu, z założenia różnorodne. Zdałoby egzamin na polskim rynku, kupowalibyście?

Z wymienionych przez Ciebie gatunków tylko tzw. prozę kobiecą omijam dużym łukiem.
Mnie się pomysł magazynu zawierającego różnorodne teksty podoba.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 21 Maj 2012, 21:28   

Nie było może kilku takich pism już? Padających po raptem kilku numerach?

Przepraszam, Lampa do dzisiaj się trzyma.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Maj 2012, 21:34   

Mam podobne odczucia jak Agi, ale nie wiem, czy węższa specjalizacja pism nie jest czasem podyktowana "preferencjami" rynku.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Maj 2012, 21:57   

Jest.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 21 Maj 2012, 23:35   

gorat napisał/a
Przepraszam, Lampa do dzisiaj się trzyma.


Lampa jako pismo prezentujące "prozę kryminalną, sensacyjną oraz kobiecą."

A pomysł sam w sobie kiepski. Pisma teraz upadają.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2012, 10:37   Re: Feniks z popiołów i inne zmiany

Kalep napisał/a
Chyba trochę za wcześnie na takie rozważania, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Jakiś czas temu na stronie Fabryki Słów pojawiła się informacja, że wydawnictwo jest zainteresowane literaturą kryminalną, sensacyjną oraz prozą kobiecą. Niewątpliwie szykują się spore zmiany. Co o nich sądzicie?

Jako czytelnik odczuję brak SFFiH (i zapewne nie tylko ja). Zaświtał mi więc w głowie pomysł odnośnie swego rodzaju reaktywacji. Jak byście się zapatrywali na magazyn, w którym wydawano by fantastykę z innymi wyżej wymienionymi gatunkami? Prawdziwe pismo renesansu, z założenia różnorodne. Zdałoby egzamin na polskim rynku, kupowalibyście?

Taki drobny pomysł skromnego forumowicza, ale kto wie, może redakcja zasugeruje się naszymi opiniami...


Nie, nie wydaje mi się, bo jest w cholerę tańszych pism z podobną mieszanką. Adresować profil do każdego, to jak adresować do nikogo.

Nasz magazyn musiałby się postarać, zamówić teksty u znanych pisarzy, sama plejada Fabryki przyciągnęłaby czytelników, zapłacić za nie, ale widocznie się nie opłaca, bo obmyślili to jako dodatek do wydawnictwa, nie coś samoistnego.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 22 Maj 2012, 10:45   

Kalep napisał/a
na stronie Fabryki Słów pojawiła się informacja, że wydawnictwo jest zainteresowane literaturą kryminalną, sensacyjną oraz prozą kobiecą.


Dopiero wstrzymali jedno czasopismo, nie sądzę, żeby decydowali się na inne, szczególnie, że
jewgienij napisał/a
jest w cholerę tańszych pism z podobną mieszanką.
A takich, z jednym gatunkiem też jest sporo (choćby dwudziestoletni "Detektyw").

Informacja o szukaniu tekstów, to tylko próba poszerzenia rynku zbytu o nowe pozycje książkowe.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2012, 10:56   

hehe, nie czytasz Pań Domu itp. Mam tę przewagę, że tam pisałem - jako, powiedzmy, Zofia (55l). I romans, i kryminał, i dreszcz wzbudzająca groza :D
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 22 Maj 2012, 11:10   

Odkąd nie mieszkam z rodzicami, to faktycznie nie :) Ale pamiętam, jak mi kolega na studiach proponował dorabianie pisaniem do kobiecych czasopism. Podobno kasa z tego była wcale niezła, nie wymagała rewolucyjnych pomysłów, a i nieskazitelnego warsztatu nie trzeba było mieć :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2012, 11:40   

Matrim napisał/a
Odkąd nie mieszkam z rodzicami, to faktycznie nie :) Ale pamiętam, jak mi kolega na studiach proponował dorabianie pisaniem do kobiecych czasopism. Podobno kasa z tego była wcale niezła, nie wymagała rewolucyjnych pomysłów, a i nieskazitelnego warsztatu nie trzeba było mieć :)


Co do warsztatu, nie tak do końca. Naprawdę trudniej napisać coś, co pani naczelna zaakceptuje, niż poemat prozą :) Co do płatności i terminowości, życzyłbym takiej niektórym naszym branżowym pismom.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 23 Maj 2012, 14:49   

co to jest proza kobieca? pisana przez kobiety czy docelowo dla kobiet?
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Maj 2012, 17:07   

Oba warianty. Raczej jednak spotyka się to jako określenie adresata.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 24 Maj 2012, 14:22   

Np. to, co pisze Grochola? To są te chwile, kiedy czuję wstyd za swoją płeć - żeby takie rzeczy pisać i - co gorsza - czytać.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Maj 2012, 15:52   

Corpse, mnie mało książek w życiu tak wkurzyło, jak "Pamiętnik Bridget Jones", ale widać nasze gusta nie odpowiadają gustom statystycznej kobiety...
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24 Maj 2012, 16:51   

Są po prostu różne targety. Też się do niektórych nie łapię, ale też tego nie przeżywam boleśnie :-)
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 24 Maj 2012, 20:31   

A ja czytam literaturę kobiecą. Niekiedy. I nie mam zamiaru się tego wstydzić. Lubię książki Moniki Szwai. Są optymistyczne, ale nieprzesłodzone i bez landrynkowego ćwierkania.
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 25 Maj 2012, 08:04   

Dziennika BJ nie czytałam, ale może kiedyś przeczytam, bo pojawia się na listach 100 czy 1000 książek, które trzeba w życiu przeczytać. Grocholę przeczytałam, bo ktoś mi powiedział, że to histerycznie śmieszne i czekałam na ten śmieszny fragment, skończyłam książkę i on nie nadszedł. Szwai chyba dostałam kiedyś jakiś gratis w empiku i faktycznie było to trochę lepsze. Ale ogólnie mnie ten nurt nie zachwyca. A co jest w takim razie męską literaturą?
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 25 Maj 2012, 08:35   

corpse bride napisał/a
A co jest w takim razie męską literaturą?


No chyba poradniki kulinarne. Jak zrobić beuf-strogonov z parówek, keczupu i suszonej cebuli albo skrzydełka kurczaka w sosie z coca-coli i sezamków.
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 25 Maj 2012, 08:45   

Jarosław Iwaszkiewicz
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 25 Maj 2012, 09:21   

Panny z Wilka i zombie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
B.A.Urbański 
Komandor Koenig


Posty: 605
Skąd: Wawa
Wysłany: 28 Maj 2012, 20:10   

Jak na mój gust, to taka inicjatywa by się nie sprawdziła. Sam nie wiem, czy chciałbym kupować takie "niewiadomoco". Dla kogo by to miało być?
_________________
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.
 
 
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 31 Maj 2012, 18:39   

Sam bym może kupował taki magazyn, ponieważ lubię literaturę kryminalną i sensacyjną, a o fantastyce nie wspominając. Problemem jest dla mnie ta proza kobieca (nie darzę tego gatunku wielką miłością), ale cóż...ktoś musi to lubić. Mogłoby zdać egzamin, jeśli byłyby opowiadania w równych proporcjach (może więcej fantastyki, bo mamy tam fantasy, science fiction oraz horror, podgatunki towarzyszące wydawnictwu od zawsze), ktoś by mógł po prostu omijać niestrawne dla niego kąski. Co jednak z osobami, które lubią, np. tylko fantasy? W tym wypadku logiczny byłby wybór innego pisma. Wypuszczenie "Science Fiction Fantasy Horror Kryminał Sensacja i Proza Kobieca" (ufff...długaśny tytuł) byłoby bardzo ryzykowne, lecz można sporo zyskać. Byłby to hit lub porażka. Wszystko albo nic.
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
Ostatnio zmieniony przez Kalep 31 Maj 2012, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 31 Maj 2012, 18:42   

Kalep napisał/a
Sam bym może kupował taki magazyn, poniewarz lubię literaturę kryminalną i sensacyjną, a o fantastyce nie wspominając.


Po pierwsze ponieważ.

Po drugie może miałbym ochotę na kąpiel z bąbelkami w czasie jazdy samochodem, ale raczej nie wróżę konstrukcji łączącej oszczędny samochód miejski z jaccuzi sukcesu rynkowego.


Kalep napisał/a
Wypuszczenie Science Fiction Fantasy Horror Kryminał Sensacja i Proza Kobieca (ufff...długaśny tytuł) byłoby bardzo ryzykowne, lecz można sporo zyskać. Byłby to hit lub porażka. Wszystko albo nic.


Suspens jak u Hiczkoka albo Ludluma.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 31 Maj 2012, 18:44   

dzejes napisał/a
Po pierwsze ponieważ.

Już biorę się za poprawę, Strażniku Ortografii! Ku chwale Interpunkcji! :mrgreen:
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
 
 
B.A.Urbański 
Komandor Koenig


Posty: 605
Skąd: Wawa
Wysłany: 31 Maj 2012, 20:51   

Kalep napisał/a
może więcej fantastyki, bo mamy tam fantasy, science fiction oraz horror, podgatunki towarzyszące wydawnictwu od zawsze

No to ktoś może zapytać, dlaczego akurat fantastyki więcej. Przecież rodzajów kryminału, sensacji czy prozy kobiecej jest bardzo dużo!
Poza tym została postawiona (głównie przez pisarzy niefantastycznych) gruba kreska oddzielająca główny nurt od fantastyki i jednym czasopismem tego nie da się zmienić.
Kolejną rzeczą jest to, że po to określa się grupę odbiorców (ha! nie napisałem tego strasznego angielskiego słowa!), żeby do nich docierała wybrana literatura.
Po co ma ktoś kupować całe czasopismo, jak i tak z góry wie, że np. połowa go nie interesuje i tego nie przeczyta?

Jeżeli już to patrząc na rozwój Fabryki Słów, wydaje mi się, że lepszym posunięciem byłoby rozpoczęcie wydawania czasopisma z literaturą głównonurtową, żeby przyciągnąć nowych czytelników i ewentualnie jako ciekawostkę wrzucić im od czasu do czasu jakąś fantastykę.
_________________
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31 Maj 2012, 21:37   

B.A.Urbański napisał/a
wydaje mi się, że lepszym posunięciem byłoby rozpoczęcie wydawania czasopisma z literaturą głównonurtową, żeby przyciągnąć nowych czytelników i ewentualnie jako ciekawostkę wrzucić im od czasu do czasu jakąś fantastykę.


"Lampa" już jest :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 31 Maj 2012, 22:32   

nie kupowałbym, najwyżej z jakich przecenek
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group