Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Agnieszka Woś
Autor Wiadomość
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Października 2010, 00:55   Agnieszka Woś

Piękna i zdolna, a do tego debiutantka... Frija, pokaż się :D
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Października 2010, 12:56   

Jej, no i patrz, wprawiłeś mnie w zakłopotanie. Teraz już nie mogę anonimowo przemykać po forum :P Niemniej, dzięki wielkie i dzień dobry :wink:
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
Telmand 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Października 2010, 14:01   

Spóźnione gratulacje dla debiutantki :bravo
No dobrze, to jak już się pokazałaś, to coś o sobie napisz. Bo ja tak szukam i szukam notki autorskiej w ostatnim numerze i nie znajduję. :( A myślę, że wszyscy by się z chęcią czegoś dowiedzieli. :)
_________________
"You can't take the sky from me."
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 20 Października 2010, 14:10   

frija, nie wolno się ukrywać, to niezdrowe. Gratulacje dla ujawnionej :bravo :D
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 20 Października 2010, 14:42   

Gratulacje! Jak tylko zacznę odrabiać czasopismowe zaległości, chętnie sięgnę. :)
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 20 Października 2010, 16:58   

Gratuluję debiutu! Sukcesów w daleszej twórczości.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 20 Października 2010, 18:20   

Gratulacje! :bravo
 
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 20 Października 2010, 18:46   

Gratuluję Agnieszko debiutu i do tego udanego debiutu :D
Fajna wyobraźnia, niezły warsztat, umiejętność bazowania na symbolice. To będzie procentowało. Życzę sukcesów.

Hmm... przypomniał mi się Fromm i jego interpretacja bajki o Czerwonym Kapturku. Otóż czerwony kapturek jest symbolem menstruacji kobiecej, wilk zaś mężczyzny. Ale w takim razie kim jest myśliwy? :|
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Października 2010, 19:28   

Dziękuję wszystkim, niezmiernie mi miło :D

Telmand, może następnym razem się notki dorobię :P O sobie mogę powiedzieć tyle, że obecnie studiuję dziennikarstwo w Łodzi i cierpię na zbyt wiele zainteresowań. Jestem wybitnie mięsożerna, kolekcjonuję książki i biegam po opuszczonych fabrykach :wink:

Last Viking, myśliwy zawsze kojarzył mi się z mężczyzną-opiekunem, symbolizującym ład i prawo, dążącym do sprawiedliwego zakończenia historii. W mojej wersji Kapturka, postać Huntera m.in. przedstawia popularną postawę "zrobiłem, co swoje, a tu się kończą moje obowiązki".
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
ancepa 
Tom Bombadil


Posty: 47
Skąd: Krk/Wa-wa/Sko-Kam
Wysłany: 18 Listopada 2010, 18:17   

Bardzo szybka akcja, mnóstwo szczegółów, zabawa dymem i kolorem... Bardzo mi się podobało, super klimat.

Moje pytania:

Jakich autorów najbardziej cenisz? Którzy mieli największy wpływ na to jak piszesz? :)

Gratuluję udanego opowiadania. :wink:
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Listopada 2010, 22:33   

ancepa, bardzo mi miło, że się podobało :) Szczerze mówiąc, to właśnie na klimat starałam się nałożyć największy nacisk, z uwagi na limit znaków.

Jeśli chodzi o pisarzy, to swego czasu pochłaniałam wszystkie książki - z wyszczególnieniem polskiej fantastyki :D - jakie spotkałam na swojej drodze i podejrzewam, że wpływ na to, jak piszę, miała w jakimś stopniu każda... ale jeśli chodzi o autorów, jacy wywarli na mnie największe wrażenie, to są to Wilde, Swift, Süskind.
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
ancepa 
Tom Bombadil


Posty: 47
Skąd: Krk/Wa-wa/Sko-Kam
Wysłany: 19 Listopada 2010, 00:03   

Czy konkurs "Świetlne pióro" miał jakiś temat przewodni? Czy dowolny? :)

I jeszcze jedno pytanie. Który tekst w numerze 60 zrobił na Tobie największe wrażenie? :mrgreen:
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Listopada 2010, 00:45   

Niet, temat całkowicie dowolny ;)

A jeśli chodzi o drugie pytanie, to w każdym opowiadaniu znalazłam coś dla siebie, co mnie zainteresowało ;> Nie każdy tekst należy do moich klimatów, ale to jakby nie umniejsza jego wartości w moich oczach.
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
Telmand 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Stycznia 2012, 13:54   

Uch, aż na trzecią podstronę MiM się musiałem przebić, by znaleźć wątek autorski, ale odkurzam, odkurzam, bo autorka na forum obecna, można o coś zapytać.

Gratulacje z powodu publikacji Dawaj okruszka w obecnym numerze. Tekst, choć krótki, zrobił na mnie wrażenie. Lekki, zabawny, z drugim dnem.
I od razu dwa szybkie pytania:

1) Czy autorka planuje pociągnąć dalej króciaka? Napisać serię może podobnych króciaków, albo dłuższą formę z tymi bohaterami? Bo pomysł ma nośność, to by się czytało.

2) O ile dobrze pamiętam, poprzednio był steampunk. Czy coś się rozwija w tym kierunku, czy możemy liczyć na kolejne steampunki? Bo polskiego steampunku wciąż mało i mało.
Pozdrawiam, jeszcze raz gratuluję publikacji.
_________________
"You can't take the sky from me."
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2012, 15:09   

Telmand, dziękuję <dyg> bardzo mi miło :)

1) Mimo, że gołębi szort powstał na potrzeby moich zajęć ze Sztuki Pisania, jego bohaterowie na tyle przypadli mi do gustu, że nie chcę się jeszcze z nimi rozstawać. Mam w głowie co najmniej dwie historie z ich udziałem, odrobinę dłuższe od "Dawaj okruszka". Zdradzę jedynie, że oprócz Dumy i Adramelecha, pojawia się w nich Lucyfer Elemelek :wink: Nie myślałam jeszcze o dłuższej formie, z uwagi na to, że wymyślone przeze mnie gołębie to dobry pomysł na opisywanie 'scenek rodzajowych', niejednokrotnie z życia wziętych (doprawionych fantastyką).

2) Pełne entuzjazmu "tak" :D Steampunk ukradł mi serce i już nigdy nie odda, więc z całą pewnością - jak tylko studia pozwolą - zabiorę się za kilka nadgryzionych pomysłów (w tym kolejną bajkę Braci).
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
Telmand 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Stycznia 2012, 21:58   

frija napisał/a
Lucyfer Elemelek :wink:


:bravo

Czekam niecierpliwie. I na szorty i na steampunk. Szczególnie na to drugie, bo polskich steampunkowych opowiadań coś mało. A jak już się pojawiają, to steampunku w nich tyle, co kot napłakał (choćby ostatni numer FSF).
_________________
"You can't take the sky from me."
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2012, 23:41   

Coś pożarło ze smakiem mój post. :roll:

Tym razem w skrócie - To prawda. Steampunku nadal mało, nie tylko w Polsce. A jak już się ukaże, to w postaci "Mechanicznego Anioła".
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group