Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Matlab
Autor Wiadomość
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 03:48   Matlab

Czy jest może na forum ktoś, kto coś działa w Matlabie i przypadkowo przeczyta tego posta w niedzielę...? :? :|
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 10:26   

nie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 11:03   

Ja przeczytałem go w niedzielę ale nie działam w Matlabie. Kiedyś tylko Mathematica.
_________________
GAndrel
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 15:14   

GAndrel napisał/a
Ja przeczytałem go w niedzielę ale nie działam w Matlabie. Kiedyś tylko Mathematica.


Pozostaje pytanie czy przeczytałeś go przypadkowo. :-)
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 15:49   

Szkoleniowo jedynie octave.
Skoro czegoś od nasz chcesz, to może wyjaw, co? :P:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 6 Stycznia 2008, 15:58   

gorat napisał/a
Szkoleniowo jedynie octave.
Skoro czegoś od nasz chcesz, to może wyjaw, co? :P:


Jestem troszkę "w kropce". Z Matlabem do czynienia nie miałem. Potrzebuję wykonać estymację parametrów strukturalnych siedmiu rozkladow na podstawie danych rzeczywistych. Bylyby to rozklady:
logistyczny
skalowany t-Studenta
potęgowo-wykładniczy
mieszanka rozkładów normalnych
hiperboliczny
normalny odwrotny gaussowski NIG
alfa-stabilny

Nastepnie chcialbym przetestować zgodnosci z tych rozkladow z rozkladami empirycznymi takimi testami:
chi-kwadrat (jakos tam sobie sensownie wybrac ilosc przedzialow)
Kołmogorowa
Andersona-Darlinga

Zdaje sobie sprawe, ze to jest w pewien sposob masło-maślane, estymacja parametrow na podstawie tych samych danych, na ktorych potem testujemy zgodnosc, ale nie wnikajmy w to. Zagadnienie dotyczy ekonomii, wiec to i tak jedna wielka quasi-nauka. ;-)

Generalnie potrzebne mi są tylko same wyniki, dane surowe beda dotyczyly 39 spolek, nie trzeba badac wszystkich, ale jak procedurka bedzie juz dzialac, to chyba nie ma wiekszego znaczenia czy sie ja puści na kilku zestawach danych czy na 39, prawda?

Pod Vistą Matlab (R14) mi nie dziala, musialbym specjalnie Ikspeka stawiac, nie wiem do konca jak wyglada w efekcie taka procedurka w Matlabie, czy to sie da zrobic tak zeby tylko napisac procedurke, ktora ja potem moge sobie puscic na danych, czy to niewykonalne. Wiadomo, ze zalezy mi na rozsadnej cenie takiej analizy.

Mam "wzorcowy" artykul, sama procedurka jako taka w zasadzie nie jest mi potrzebna, potrzebuje wynikow koncowych, czyli parametrow strukturalnych modeli, a nastepnie wartosci statystyk testowych i p_value, dla tych trzech testow zgodnosci rozkladow.

Gdyby ktos byl przedwstepnie zainteresowany, moge podeslac PDF z "wzorcem". Sa tam opisane te rozklady, a także testy (są wszystkie wzory) jest opisane dokładnie to co ja potrzebuję zrobić, lecz nie potrafie. Dla każdej z rozwazanych spolek, bede miec okolo 3000 punktow danych. Wiem, ze Andersona-Darlinga nie powinno sie stosować dla tak dużych zbiorow danych, ale ponownie pominmy to milczeniem. :-)

Nie wiem, moze na to sa jakies gotowe "biblioteki", po prostu z Matlabem nie mialem do czynienia, z Octave tez, Statistica i SPSS nie umozliwiaja mi tego, albo nie umiem tego zrobic.

R, Mathematica, tez wolalbym sie sam za to nie zabierac. :-) Choć tam też to sie powinno dać zrobić, w pracce jest powołany akurat Matlab.

Ludzie, ratunku! :-)
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Lutego 2008, 12:43   

wybaczcie, ale może to odpowiednie miejsce, mam jedno zdanie po angielsku opisujące dzialanie programu komputerowego dokonującego jakichś obliczeń. czyste sformułowania matematyczne, czy jest tutaj ktoś, kto mógłby je przetłumaczyć na fachowy matematyczny żargon? proszę o info na pw. ewentualnie przerobic to ze slownikowego tlumaczenia.

Dzięki Wam, już jest tłumaczenie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group