Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 03

Który tekst uważasz za najlepszy?
Piotr Rogoża - Rock'n'roll bejbi!
19%
 19%  [ 13 ]
Wojciech Piechota - Coś niezwykłego
0%
 0%  [ 0 ]
Tomasz Pruski - Proszę wstać, Sąd Boży idzie!
19%
 19%  [ 13 ]
Marek Żelkowski - Zmierzch bogów
12%
 12%  [ 8 ]
Sławomir Dzieniszewski - Paradoks bliźniaczek
0%
 0%  [ 0 ]
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew
48%
 48%  [ 32 ]
Głosowań: 66
Wszystkich Głosów: 66

Autor Wiadomość
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:00   

Jeszcze szybko ja wyjasnię, dlaczego oddałam głos na Żelkowskiego? Po pierwsze za tematyke :) Po drugie za bardzo dobra narrację :)
 
 
Fenn 
Gollum

Posty: 4
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:43   

Uzasadnieniem mojego głosu oddanego na pana Pruskiego jest to iż nie przepadam zbytnio za SF jednak to dzieło wydaje się emanować ciekawym i pzyciągającym klimatem. :)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:47   

Fenn: dziekujemy za głos, ale mam prośbę pojaw się w powitalni, na tym forum jest taki zwyczaj, że wypada się przywitać. :D
Pozdrawiam
 
 
Otte 
Gollum


Posty: 5
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:49   

Patrzę na tą ankietę od dłuższego czasu i chyba pora, żebym też coś powiedział. Najbardziej podobał mi się debiucik Pruskiego - ktos tu wspomniał, że ma Montypythonowski klimat, a ja własnie takie lubię. To całe SF coś mi nie leży.

P.S. Tekst Żelkowskiego tez był niezły ;)
_________________
Welcome to jungle ;)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 14:52   

Hymm...? :roll: Czyjaś rodzina i znajomi sie zarejestrowala, czy co? :shock:
I do tego jeden z drugim SF nie lubi, dziwne jakieś to takie. :?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Fenn 
Gollum

Posty: 4
Wysłany: 8 Lutego 2006, 15:00   

Rodion o co ci niby chodzi?? Myslisz ze jak sie czegos nie lubi to sie tego wogolenie czyta?? Wybacz z pelnym szacunkiem ale nie znam tego czlowieka, przeczytalam poczatek i mnie wciagnelo, przeczytalam dalej i misie spodobalo. Cos w tym zlego?? Prosze wiec sie ode mnie odczepic jesli laska..
 
 
Aslan 
Gollum

Posty: 1
Wysłany: 8 Lutego 2006, 15:01   

Swój głos oddałem na Tomka Pruskiego i jego opowiadanie "Prosze wstać sąd bozy idzie". Spodobało mi się specyficzne ukazanie piekła i sądu ostatecznego który czeka każdego z nas. Mam nadzieje że po smierci nie będe musiał kożystać z usług kancelari adwokackiej Piekło.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Lutego 2006, 15:03   

Hahaha, Rodion zaczynam podejrzewać, że możesz mieć rację :mrgreen:
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 15:07   

POczekajmy jeszcze chwile, robi sie ciekawie! :lol:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Otte 
Gollum


Posty: 5
Wysłany: 8 Lutego 2006, 15:13   

Nie ma na co ;)
_________________
Welcome to jungle ;)
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Lutego 2006, 15:32   

nightingale napisał/a
Hahaha, Rodion zaczynam podejrzewać, że możesz mieć rację :mrgreen:

Najazd Gollumów miłośników Sądów Ostatecznych? :lol:
Dobra, nie ja jestem od tego, żeby lwy kierować do rzeźni ( :arrow: Biją, runda druga, bardzo krwawa i długa), bo ja litościwa jestem i nawet czasem prawa zwierząt szanuję...
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Fenn 
Gollum

Posty: 4
Wysłany: 8 Lutego 2006, 16:02   

Heh gwoli scisłości - ja, Otte i Aslan znamy się. Postanowilismy, że wszyscy zagłosujemy na ten konkretny tekst, bo podobał się nam najbardziej. A fakt, że wszyscy troje głosowalismy w tym samym czasie, wynika z naszych własnych ustaleń, a nie z powodu konszachtów z autorem. Dobrze by było, żeby wszystkich czepiaczy tez trafiła kancelaria adwokacka "Piekło" :/
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 8 Lutego 2006, 16:18   

Fenn napisał/a
Heh gwoli scisłości - ja, Otte i Aslan znamy się. Postanowilismy, że wszyscy zagłosujemy na ten konkretny tekst, bo podobał się nam najbardziej. A fakt, że wszyscy troje głosowalismy w tym samym czasie, wynika z naszych własnych ustaleń

Szkoda tylko, że podejmujecie decyzje w trójcy. :? Co 3 głowy to nie jedna, ale gust zbiorowy... :o No i chociaż byście jakoś te swoje myśli rozwinęli. Jeśli dyskutowaliście między sobą o tym, które opowiadanie najfajniejsze, to tu właśnie jest dział, by te dyskusje upublicznić. Przypuszczam, że NURS się ucieszy bardziej niż z tych lakonicznych stwierdzeń.

P.S. Więcej kolegów macie? My tu nikogo nie wyrzucamy, przeciwnie, zapraszamy :D z otwartymi ramionami. Tylko wypowiadajcie się z łaski swojej, najlepiej szczegółowo, to będzie miło. :wink:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 16:19   

Mistrzowie, dzieki za wasze głosy, ale Aslan, dlaczego, przy twoim poscie widzę numer 1? Czy to znaczy, ze nawet sie nie przywitałes? :-) Jesli tego nie zrobisz, twój głos sie nie liczy :-)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:11   

Glosowanie sie skonczylo, glosy podliczone, moze jakieś podsumowanko?
Uklony i podziekowania od zwyciezców dla czytelników ktorzy zadali sobie tyle trudu by przeczytac a potem ( o Bogowie! ) zaglosować? :mrgreen:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:21   

Obiecałem podsumować to głosowanie z punktu widzenia redakcji. I wbrew oczekiwaniom to zrobię :-)
Dobierając teksty do numeru, zazwyczaj staram się, aby albo sie uzupełniały (nie wszystkie oczywiscie), albo, zeby stanowiły na tyle szerokie spektrum, by każdy coś dla siebie znalazł.
Tym razem układ był prosty, ponieważ mój tekst był klasycznym Sf-em i to długim, reszta powinna być z innej półki - oba teksty bardziej naukowe, jak sami zauważyliście były króciótkie. IMO mój błąd, że je zderzyłem, ale byłem ciekaw waszych reakcji na takie sfabularyzowane wyklady naukowe. Taki kolejny krok po Dworaku w strone twardej sf. Reakcje jakie były, wszyscy wiemy. Będę ostrozniej poruszał sie po tym polu, aczkolwiek ciekawe teksty na pewno nie zostana odrzucone a priori. Dwa zera, to wymowny znak, ze w tej kategorii nie nalezy przesadzać.
co do tekstu Piotrka Rogozy. miałem jego opka duzo wcześniej, ale w tamtym momencie MP wrzucił je do NF i CzF. Nie było sensu wrzucać trzeciego w tym samym czasie. Faktem jest, że w tym akurat tekście jest mało rasowej fantastyki, jest co najwyżej pretekstowa, ale to opko oddaje ducha, czegos, czego dawno chyba nie było, nie darmo przypominało kilka osób dawne teksty Niziurskiego. Myślę, ze przy wiekszej dawce fantastyki bedzie to cykl, ktory zostanie zapamietany, zwłaszcza wsród czytelników młodszych. nie dziwi 13 głosów, jakie dostał piotrek, IMO zapracował sobie solidnie napisanym tekstem.
Trzecie miejsce (byłoby drugie ex-aequo, ale nie jest, z powodów, o których poniżej), humoreska o sądzie ostatecznym. Były głosy, ze coś jest nielogiczne, nie pasuje. ale w tym akurat gatunku literackim bardziej liczy sie forma, niz treść. Czy oceniacie skecze monty Pythonów pod wzgledem pradopodobieństwa zaistniałej sytuacji? Nie. Absurd, to absurd. i to opowiadanie IMO ten element wykorzystywało dośc dobrze. można było lepiej, ale autor nie jest starym wygą.
a teraz łyżeczka dziegciu. Jak podkreslam od poczatku tych głosowań, dla mnie wazniejsze sa opinie o tekstach, niz punkty. A jesli na forum wpisuje sie kilka osób, cięgiem, osób, które nie wpisuja żadnego postu, tylko oddaja głos i znikaja na zawsze, to odium takiego działania zawsze spada na osobę, na ktora te głosy sa dodawane. Gdyby nie te głosy, tekst Tomka byłby 4-ty. gdyby jeszcze te głosy jakoś rozwinąc, to by wygladało inaczej, wynikla by dyskusja a tak, tiger 0 postów, eider - 0 postów, light - 0 postów, aslan 1, pozostali praktycznie powitanie i głosowanie. (BTW, Fenn, głosów nie oddaliście równoczesnie, ten aslanowy jest wcześniejszy o wiele dni, staralem sie na bieżąco obserwować sytuacje :-) teraz tylko sie dopisał, bo tez byl na zerowym koncie.
Tekst Marka dostał tylko 8 głosów, i jest chyba tego przyczyna. Zgadzam się z kilkoma przedmówcami, że gdyby obudowac go w akcję w czasie rzeczywistym, nie relacjami, miałby szanse na numero uno. Pomysl jest nośny, choc było pare tekstów na podobny temat. można było go wygrać kreując z detalami świat końca XX wieku w realiach nierozstrzygnietej wojny i relacji z Bogami - możesz to Marku jeszcze zrobić, świetny temat na ksiazkę. Opinie czytelników znasz. i popatrz z jak małego materiału powstał Mars, rafała Kosika.
Swojego raczej ocenial nie będę, w dwóch wątkach sporo o nim pogadalismy. Dzięki za wasze głosy. Celne uwagi zapisałem, jak tylko siade do pisania ciągu dalszego, na pewno je uwzględnie. I - ale to juz w zwiazku z wypowiedzia nie na tym forum. Pola, to jest zamknieta całośc, opowiadanie, bedące punktem wyjscia do większej całości, która może powstać, a nie fragment powieści.
I to tyle z mojej strony. Chyba nikogo nie pominąłem :-)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:22   

Podziekowania czyniłem na bieząco, więc chyba wam ich nie brakuje :-)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:29   

Dziękujemy NURSie. :bravo :bravo :bravo
Czekamy na następnych. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:35   

Absolutnie nie brakuje :) i my dziękujemy za wszelkie wyjasnienia i opisy, fajna rzecz :)
Co do dwóch zer - ja wspominałes nie nalezy przesadzać, bo IMHO w pewnym sensie były one przesadą. Ogólnie taka forma mi się podoba ( i chyba nie tylko mi ) no ale... no bez przesady :D
Aha i będziemy wdzięczni za jakieś takie w miarę aktualne relacje z powstawania/wydania tej twojej powieści. Przyznam się ze mnie zaintrygował fakt iż to opowiadanie NIE JEST fragmentem lecz tylko swego rodzaju wprowadzeniem...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 18:48   

Zdaje sie ze pozostal lureaci głosowania zapijają gdzieś smutki. :mrgreen:
A pomysl z relacjonowaniem przebiegu prac nad powieścia jest przedni!
Ciekawe czy jeśli w jego wyniku autor uwzględni uwagi czytelników na okladce pojawi sie informacja typu autor+forum? :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 19:17   

Pola powstawaly, jako opowiadanie, rozrosły sie, więc zakończylem, nie wykorzystujac wszystkich pomysłów, ot i cala zagadka.
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 8 Lutego 2006, 19:39   

Ja chciałem tylko przypomnieć, że jeden z głosów oddanych na moje opowiadanie nie powinien być uznany - pofrunął bez mojej wiedzy z mojego komputera.
Ale hej, 12 to nadal świetny wynik :) . Dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali - często tak trochę na kredyt, jak wynika z komentarzy. Będę się starał odwdzięczyć coraz lepszymi tekstami, obiecuję.
I oczywiście gratulacje dla zwycięzcy!
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Lutego 2006, 19:48   

I oto kolejny opromieniony glorią chwaly autor schodzi ze sceny.
Huragan oklasków, blyskaja flesze fotoreporterów, kobiety mdleją gdy przechodzi obok.
Czekamy na następnego.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 8 Lutego 2006, 20:42   

STOP !!!
Jeszcze jedno !!!
Jak głosował NURS ???
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 8 Lutego 2006, 21:00   

Na siebie, jakżeby inaczej.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 8 Lutego 2006, 21:02   

No to o.k.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Marek1964 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 321
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 9 Lutego 2006, 09:04   

Ja również dziekuję wszystkim uczestnikom głosowania za uwagi. Z pewną fascynacją patrzyłem jak moje opowiadanie zbiera tak skrajnie rózne opinie! Jedno jest pewne - część tych opinii skłoniła mnie do poważnego myslenia nad rozbudowaną wersją "Zmierzchu...".
A piszę tak późno, bo przez dwa ostatnie dni byłem w Dolnym Śląsku i nie miałem bliskich spotkań żadnego stopnia z komputerem :D
_________________
http://blogi.newsweek.pl/Autor/marekeram
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Lutego 2006, 11:34   

Kurcze trochę głupio wpisywać się akurat pod tym postem :D ale głosowałem na Marka i moim zdaniem nawet tak okrojone jest to najlepsze opowiadanie numeru... :D
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 9 Lutego 2006, 22:14   

Mawete, ops sory - mawete :P - w pełni się zgadzam :D Też głosowałem na Marka. Mam tylo takie zastrzeżenie - sporo ludzi wspominało jakiś taki... rozrzut w opowiadaniu Marka, jak wadę. Coś w tym jest. Marku - zderzasz dwa światy, ale pamiętaj ze musisz robić to ostroznie, musisz odpowiednio wyważyć jedno drugie. Faktycznie, cała akcja na początku i w ogóle szpiegowski wątek dośc mocno odstaje od reszty, ma się wrażenie ze czyta się kawałek czegoś większego... oby tak było :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 10 Lutego 2006, 03:50   

NURS napisał/a
Jak podkreslam od poczatku tych głosowań, dla mnie wazniejsze sa opinie o tekstach, niz punkty. A jesli na forum wpisuje sie kilka osób, cięgiem, osób, które nie wpisuja żadnego postu, tylko oddaja głos i znikaja na zawsze, to odium takiego działania zawsze spada na osobę, na ktora te głosy sa dodawane.

Administrator jest jak Bóg - widzi wszystko. 8) Zastanawia mnie, czy takie niefrasobliwe osoby pomagają autorowi, czy raczej robią mu niedźwiedzią przysługę (reputacja wiele znaczy, nieprawdaż?)

Marek1964 napisał/a
Jedno jest pewne - część tych opinii skłoniła mnie do poważnego myslenia nad rozbudowaną wersją Zmierzchu....
Ta zapowiedź cieszy, myśl, rozmyślaj, pisz - gdybyś nie streszczał całej altermatywnej historii XX wieku to by mnie takie ziewanie nie brało, gdyby to wpleść w tło... ale tło odpowiednio szerokie mogłoby być pewnie dopiero w powieści. Ale jakaż by to była powieść! Już to widzę, sensacyjno-szpiegowska fabuła, od której nie można się oderwać, ze smaczkami alternatywnej historii... Przepraszam za wyzłośliwianie się wcześniej nad Twoim tekstem. Jak napiszesz coś tak fajnego, na co właśnie nam zrobiłeś nadzieję, ledwie przeczytam, nie omieszkam pochwalić.

Piotrek Rogoża napisał/a
Ja chciałem tylko przypomnieć, że jeden z głosów oddanych na moje opowiadanie nie powinien być uznany - pofrunął bez mojej wiedzy z mojego komputera.
Nie ilość, lecz jakość, Piotrku - spójrz w komentarze, sądzę, że lepszy jeden komentarz z bogatym uzasadnieniem, czemu tekst ujął za serducho, niż choćby 50 głosów z lakonicznym "podobało mi się" w komentarzu.

Piotrek Rogoża napisał/a
Dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali
Nie ma za co, będę trzymać kciuki za Twoje przyszłe dokonania - to co, do listopada? (Podobno tam ma być kolejny tekst Piotrka, to wciąż aktualne? A może NURS przesunie go na wcześniejszy termin?)
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group