Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o regulaminie
Autor Wiadomość
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 15:51   

Ej nie. Dotarło tylko do mnie - lepiej późno niż wcale - że całkowicie odciąłeś komóry.
Tyle pięknych planów nabijania sobie głosów padło w proch, i widzę też te mózgi parujące od wysiłku - jakby tu obejść adminów na forach.
A tak naprawdę to bardzo ale to bardzo ciekaw jestem jak to sie odbije na frekwencji. Bo masowość była największym plusem Nautilusa.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Kwietnia 2007, 16:15   

Do mnie to też późno dotarło :-)
ale wiesz, przy starterach za 2,7 zł można naprawde tanim kosztem nastukać. kiedy zaczynałem, progową wartością było 20 zł. a przy tych kilku próbach faktycznego nabijania, sądze, że lepiej lekko zwolnić, niż robić z Nautka pośmiewisko.
BTW nie tylko fora służą do głosowania.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 17 Lipca 2008, 08:32   

Nie wiem, czy piszę w dobrym temacie. Mam pytanie dotyczące sposobu głosowania na Nautilusa 2007. Na kuponie konkursowym znalazłem następującą notkę: "(...)W losowaniu nagród wezmą udział tylko kupony oryginalne (...)". To oznacza dla mnie, że będę musiał zniszczyć stronę czasopisma. Bardzo mi się to nie podoba. To może irracjonalne ale nic na to nie poradzę. Co to da, że kupon będzie oryginalny? Ma to zagwarantować, że nagrody otrzymają tylko posiadacze tego specjalnego numeru SFFH? A jeśli ja użyję kuponu oryginalnego, to Angelus już nie ma szansy na nagrodę? Hmmm.... :?
_________________
Pozdrawiam
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipca 2008, 09:02   

Inaczej moglbys skserowac kupon i wyslac 40 kuponow za cala rodzine. Przypuszczam, ze bardzo malo osob wysle kupony, bo skoro na kilka(nascie?) tysiecy nakladu raptem tysiac-dwa wysylaly typy smsem, co jest przeciez i tansze i prostsze, niz zapakowac kupon w koperte i odstac w kolejce na poczcie, to z tego rozwiazania skorzysta zdecydowanie mniej osob. Wtedy przy 40 kuponach mialbys bardzo duza szanse, ze wygrasz nagrode. Juz nie mowie, o calkowitym zafalszowaniu wynikow.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 10:25   

Jaką nagrodę?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Lipca 2008, 10:45   

Kamien nerkowy Ojca Redaktora :twisted:
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 11:05   

hmm, już tylko kilka mi ich zostało, cenne są strrrasznie, my preciousss...
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 17 Lipca 2008, 15:08   

hrabek napisał/a
Inaczej moglbys skserowac kupon i wyslac 40 kuponow za cala rodzine.


OK, nie ma sprawy. Głosowanie nie jest dla mnie aż takie ważne, więc dam sobie spokój i będzie git.
_________________
Pozdrawiam
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 15:21   

A co dla ciebie jest ważne? Nie głosując nie robisz krzydy mnie, ale tym ludziom, których prace sobie naprawdę cenisz.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipca 2008, 16:29   

Robi krzywdę nie głosując? Ale pojechałeś...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 18:35   

Miria, nigdzie nie pojechałem. Są ludzie dla ktorych taki głos naprawdę wiele znaczy. Dla ciebie akurat nie, ale takie twoje prawo. I ja ci go nie odbieram. Tyle, że mogę myśleć inaczej. I z mojego punktu widzenia nie jest to żadna jazda.
Tak, uważam, że ktoś rezygnując z udziału w głosowaniu - co jest czyms innym niż, nie głosowanie - wyrządza pewną krzywdę autorom. Czy wielką, czy małą, nie mnie oceniać.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 17 Lipca 2008, 19:05   

Wysłanie całego numeru z wypełnionym kuponem wchodzi w grę?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 20:26   

jak ktoś ma na to ochotę, czemu nie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipca 2008, 21:59   

NURS napisał/a
Tak, uważam, że ktoś rezygnując z udziału w głosowaniu - co jest czyms innym niż, nie głosowanie - wyrządza pewną krzywdę autorom. Czy wielką, czy małą, nie mnie oceniać.


Nie wiem, na czym polega różnica, ale tak czy inaczej, dziwne to dla mnie rozumowanie. Dla mnie wiele znaczy pozytywna ocena mojej pracy w ustach rodzica np. ale nie uważam, że wyrządza mi krzywdę ten, kto ocenia mnie dobrze ale o tym nie mówi. W wypadku nagrody wycięcie kuponu, pójście na pocztę i wydanie kasy na znaczek to dobra wola i tyle, nie żadne zobowiązanie wobec nikogo. Dlatego rozczuliło mnie to "wyrządzanie krzywdy". Mało mnie wyrzuty sumienia nie zżarły. :wink:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Lipca 2008, 22:09   

Ale Chompa, chyba możemy zaufać. Niech skseruje i podpisze 'Chompa' a NURS, weźmie pod uwagę tylko tę jedną kserówkę.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 17 Lipca 2008, 22:30   

Ja osobiście też bym wolał nie wycinać nic z numeru, ale skoro taka jest formuła, to się dostosuję. Jednak głosowanie sms'em było dla mnie bardziej wygodne i mam nadzieję, że w kolejnych edycjach da się do tego powrócić.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 22:57   

tym razem kupon jest wydrukowany tak, że nie wycina się żadnego tekstu, tylko część listy - przyszlo ich już całkiem sporo, ale rozumiem opory osob, które lubią mieć idealne numery w zbiorach.
miria, ty jak zwykle mirmiłujesz, i też mnie rozczulasz :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipca 2008, 23:07   

NURS napisał/a
miria, ty jak zwykle mirmiłujesz, i też mnie rozczulasz :-)

E tam, to Ty uderzyłeś w melodramatyczne tony. :wink:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Lipca 2008, 23:25   

Też, czasem trzeba żeby nożyce się odzywały, a potem dzwony :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lipca 2008, 23:31   

Oczywiście. 8) Ale ten tekst już dziś wykorzystałeś. Albo wczoraj to było. :roll:

Rozumiem przecież mechanizm, jak nie prośbą ich, to można wykorzystać poczucie winy. :twisted:
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 18 Lipca 2008, 08:31   

Fidel-F2 napisał/a
Ale Chompa, chyba możemy zaufać. Niech skseruje i podpisze 'Chompa' a NURS, weźmie pod uwagę tylko tę jedną kserówkę.


Nie o to mi chodziło, Fidelu. Jeśli poślę nawet ten kupon, to oddam głos JA. Angelus obejdzie się smakiem i nie zostanie uwzględniony. Albo na odwrót. Nie mogę wspierać takiego systemu. Sorry.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lipca 2008, 09:21   

Nie wykorzystam swojego kuponu, bo autorom nie wypada głosować.
Czy byłoby fair gdybym odstąpił swój oryginalny kupon parze Chompa & Angelus, którzy mają wspólną subskrypcje i nie mają szansy dokupić drugiego numeru SFFH nawet gdyby chcieli?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Lipca 2008, 09:34   

Moim zdaniem jak najbardziej, ale co ja tam wiem.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lipca 2008, 11:47   

Oczywiście, ze możesz, ale ja problemu nie widzę, Chompa, przecież kupony bedą trzy, co miesiąć drukowane, jeden wyślesz ty, drugi angelus.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 18 Lipca 2008, 12:00   

Piech napisał/a
Nie wykorzystam swojego kuponu, bo autorom nie wypada głosować.

Dlaczego? Grunt, żeby nie na siebie, poza tym zastrzeżeniem autorzy mają IMO takie samo prawo do głosowania jak inni.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lipca 2008, 12:33   

Chal-Chenet napisał/a
Piech napisał/a
Nie wykorzystam swojego kuponu, bo autorom nie wypada głosować.

Dlaczego? Grunt, żeby nie na siebie, poza tym zastrzeżeniem autorzy mają IMO takie samo prawo do głosowania jak inni.

Chyba masz rację. Automatycznie przenoszę przyzwyczajenia z rygorystycznego systemu, w jakim funkcjonuję na co dzień. Poza tym, nie powinienem się wypowiadać za innych.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Chompa 
Frodo Baggins


Posty: 113
Skąd: Wesseling
Wysłany: 18 Lipca 2008, 13:38   

Piech, dzięki za ofertę! :bravo Widzę jednakże, że nie zrozumiałem w całości, jak ma funkcjonować głosowanie. Jak już NURS napisał, będzie kilka kuponów i mogę wyciąć dwa z nich dla mnie i Angelusa. W takim razie szafa gra i zagłosujemy. :D

A Piech powinien jak najbardziej glosować, bo jest przecież tak samo czytelnikiem jak i autorem. :)
_________________
Pozdrawiam
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 18 Lipca 2008, 14:05   

NURS napisał/a
A co dla ciebie jest ważne? Nie głosując nie robisz krzydy mnie, ale tym ludziom, których prace sobie naprawdę cenisz.


Posadzę orchideę na Twym grobie.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Lipca 2008, 14:15   

dzejes napisał/a
NURS napisał/a
A co dla ciebie jest ważne? Nie głosując nie robisz krzydy mnie, ale tym ludziom, których prace sobie naprawdę cenisz.


Posadzę orchideę na Twym grobie.


Nie bedziesz miał szans, chyba, ze zzombiejesz na starość, ale gdyby co, to koniecznie czarne. :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 16 Kwietnia 2009, 11:53   

W świetle ostatnich dramatycznych wydarzeń, co z:
Cytat
Nagroda Nautilus jest corocznym otwartym plebiscytem czytelników nadzorowanym przez Kapitułę Nagrody, składająca się z przedstawicieli wydawnictwa Wieża.
Zostaje aktualne czy weszło w skład pakietu kontrolnego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group