Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o regulaminie
Autor Wiadomość
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Marca 2007, 08:19   

Nursie, a co z pomyslem Mirii, zeby glowna nagrode dostal np. 57 glosujacy, czy 221? A pozostale np. co 10 czy co 11 do wyczerpania zapasow? Moglbys cos takiego oficjalnie napisac i juz. I niech sie ludziki scigaja. Eliminuje znacznie element losowosci, jak mi sie wydaje.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 9 Marca 2007, 10:31   

NURS napisał/a
Na publicznym forum pytasz mnie, czy nie złamałbym prawa


Znaczy, w którym miejscu? Zdaje się, że sam mówiłeś, że stosuje się różne sposoby uniknięcia elementu losowości - więc ustalenie wcześniej, że np. 150 głosujący otrzymuje nagrodę, nie jest łamaniem prawa? Inna sprawa, że nie wiem, jak technicznie można to rozwiązać, po wprowadzeniu głosowania na forum.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 9 Marca 2007, 11:05   

Zaraz wychodzę na pierwsze w tym roku łażenie po jurajskich (pa)górkach - króciutkie, bo i mokro i zimno - w każdym razie wrócę po południu i skrobnę coś na temat stanu prawnego.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Marca 2007, 13:01   

nie daj się zjeść T-rexom, one chyba w Jurajskim okresie żyją, nie? :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 9 Marca 2007, 13:38   

Wow, wyczerpująca odpowiedź na zadane pytania. :wink:
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 9 Marca 2007, 16:19   

NURS napisał/a
Przeczytaj jeszcze raz regulamin
:oops: Przepraszam, NURSie.
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Marca 2007, 19:48   

Przepraszam za opóźnienie wynikłe oczywiście z mego patologicznego lenistwa. ;)

Pisać będę krótko, „bo mi za to nie płacą” - jak mawia mój ulubiony nieistnejący bohater literacki :D . Żart ;)

Podstawową sprawą jest rozstrzygnięcie czy taka forma rozdawania nagród podpada pod ustawę o grach losowych i zakładach wzajemnych. Nie omawiając wszystkich opisanych w niej loterii, czy innych gier – chyba jedyną możliwością „załapania się” jest opisana w art. 2 ust. 1 pkt 3 loteria fantowa – opisana jako taka:

Cytat

w których uczestniczy się poprzez nabycie losu lub innego dowodu udziału w grze, a podmiot urządzający loterię oferuje wyłącznie wygrane rzeczowe;


Zakładając, że wysłanie smsa to nabycie innego dowodu udziału w grze.

I tu w zasadzie jest pies pogrzebany. Jeśli rzeczywiście założymy, że jest to loteria fantowa, to moim zdaniem rzecz nie jest warta zachodu, bo pociąga za sobą dość skomplikowane procedury, jest czasochłonna i generuje koszty.

Można po prostu zadzwonić na 0801-055-055 (Krajowa Informacja Podatkowa) i zasięgnąć języka – jako że funkcjonuje podatek od gier, więc i pod tym numerem powiniśmy uzyskać informację dot, przedmiotu tego podatku.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Marca 2007, 11:57   

No dobrze, a gdyby tak do glosow na swoich faworytow na koncu dopisac np. procent punktow lub ogolna sume, jaka zdobedzie utwor z miejsca pierwszego? To mozna zrobic i nie wymaga specjalnego nakladu sil i wszyscy by byli zadowoleni. Wygra ten, kto bedzie najblizej. Podawac mozna do 2 miejsc po przecinku. Kto nie poda, nie bierze udzialu w konkursie. Np. ST111 ST112 ST113 35,35%

Da sie w ten sposob zrobic? Kilka znaczkow w smsie wiecej, forumowcy moga robic to tak samo, odpada dylemat na co glosowac, elementu losowosci takze brak.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2007, 13:50   

count, kombinujesz, poprzedni pomysl ma tez cechy losowe. rozmawiałem an temat z firmą, która bawi się w takie rzeczy. to, co proponowałem jest najpewniejsze, i raczej bedzie, albo tak, albo wcale.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Marca 2007, 14:17   

Nursie, czy to zle, ze kombinuje? Odezwaly sie glosy, ze twoj sposob ma wade formalna (znaczy ja sie odezwalem, ale inne osoby sie ze mna zgodzily, zeby nie bylo, ze konfabuluje). Probuje znalezc inne rozwiazanie, ktore mogloby zadowolic wszystkich. A co za roznica, czy wygra ten, kto zaglosuje na poprawna trojke, czy ten ktory poda najblizszy prawdzie odsetek punktow? Tak na moj gust to powinno byc to samo. Jesli firma, ktora w tym siedzi, mowi ze nie, to ok, ale nie mow, ze kombinuje. Zalezy mi na glosowaniu na Nautilusa, ale skoro jest wartosciowa nagroda, to tez chcialbym miec szanse sie na nia zalapac. Skoro nikt inny (bylo kilka niesmialych pomyslow, ale jakos przeszly bez echa) nie probuje znalezc rozwiazania, to chociaz ja siedze i mysle nad tym. Bo mi zalezy. Bo wierze, ze taka nagroda moze przyciagnac wiecej chetnych do glosowania, czym sprawi, ze wyniki beda pelniejsze. Tylko ze w tej postaci predzej przyciagnie zimno kalkulujacych niz glosujacych uczciwie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2007, 14:46   

count, ja nie mam nic przeciw kombinowaniu, ale uwierz mi, ludzie zdrowo sie obśmiali, kiedy zobaczyli twoja argumentację. Bo, jakby na to nie patrzeć, miałbyś pretensje obstawiając wyścigi konne, albo piłkarskie, że nie możesz obstawić swojej ulubionej druzyny, bo jest prawdopodobieństwo, ze wygra inna.
zasada głosowania jest taka, że wybiera się najlepszego, czyli najpowszechniej uważanego za najlepszego. Jeśli masz odmienny gust, to i tak twój głos pójdzie na marne. Ale nie widze problemu, nagrodę można zdjąc, bedzie jeszcze czyściej, bo nikt nie powie, że ludzie głosowali, bo chcieli wygrac. I ku temu sie skłaniam coraz bardziej.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Marca 2007, 15:07   

Nursie, porownanie z wyscigami konnymi, albo pilkarskimi jest co najmniej chybione. Ja chce zaglosowac na to co wedlug mnie bylo najlepsze, a nie na to, co bylo najlepsze wedlug wszystkich. W wyscigach konnych nie ma takiego dylematu. A mi zalezy, zeby Nautilus odzwierciedlal to co czuja glosujacy. I tobie rowniez powinno. A to moze byc cos innego (chociaz pewnie nie bedzie) niz to co sie najlepiej sprzedalo w zeszlym roku. W tym kontekscie pisanie, ze ludzie niezle sie obsmiali z mojej argumentacji biore za kompletny brak checi do pomocy. W ten sposob to rzeczywiscie lepiej z nagrody zrezygnowac. Bo zaczynam miec wrazenie, ze tylko mi zalezy na tym, zeby Nautilus byl sprawiedliwy, jak najbardziej odzwierciedlajacy odczucia czytelnikow i jednoczesnie zachecal ich szansa zdobycia ekstra ksiazek.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Marca 2007, 16:24   

Ponownie zgadzam się z Countem. A konkretnie co obśmiali ci tajemniczy ludzie?

też sądzę, ze lepiej zrezygnować z nagrody, niż stwarzać sytuacje, w której wyniki mogą byc zafałszowane. Skoro się nie da inaczej, to trudno.

NURS napisał/a
zasada głosowania jest taka, że wybiera się najlepszego, czyli najpowszechniej uważanego za najlepszego. Jeśli masz odmienny gust, to i tak twój głos pójdzie na marne.


Czekaj, to właśnie chodzi o to, żeby zagłosowac na tego, co wszyscy? A to jakaś nowość dla mnie... Jako osoba ze specyficznym gustem :wink: z góry wiem, że będzie mi sie podobało co innego, niż większości i nie uważam, żeby mój głos był przez to nic nie wart (poszedł na marne) :(
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Marca 2007, 22:02   

nie, nie chodzi, masz prawo głosowac, na co ci sie podoba. nie dorabiaj legend tam gdzie ich nie ma. wyjasniłem jedynie na czym polega róznica w głosowaniu na najlepszy tekst.
Problem pojawił sie w momencie, kiedy count wykoncypował, ze jak zagłosuje na to, co lubi, to pewnie się na nagrode nie załapie dla siebie, a chciałby miec na to szanse. Tykle, że przepisy pozwalaja jedynie na konkretne przyznawanie nagród. podjęłas temat, pare innych osób też. dlatego pomyslałem, żeby zrezygnowac z nagradzania głosujacych. I niech tak zostanie.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Marca 2007, 22:11   

Ok, dla mnie koniec tematu. :)
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 14 Marca 2007, 08:06   

NURSie - ale ja też mam takie wątpliwości, jak Miria. I nie chodzi tu o obrażanie się, zabieranie zabawek i zmienianie piaskownicy - a tak odebrałem Twoje "to nagród w ogóle nie będzie", tylko o rozmowę nad najlepszym wyjściem.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Marca 2007, 09:16   

Wymysliles Nursie nagrody, swietnie, wymysliles sposob ich rozdania, zeby ominac problem losowosci, doskonale, ale jak wytknalem wade tego rozwiazania, to obrazasz sie i zbierasz zabawki. Jestem jak najbardziej za tym, zeby nagroda byla, co zreszta chyba widac po tym jak sie udzielam w tym watku. Ale na kazda moja propozycje odpowiadasz, ze do bani. Ale w zasadzie z tego co zrozumialem to smieszny jestem bo wytknalem wade, bo to wcale nie wada (wedlug ludzi, ktorzy sie z tego smiali, kimkolwiek sa). Podalem kilka mozliwych rozwiazan, ktore losowe nie sa (nie wiem, co prawda jak sie ta ich nielosowsc ma w swietle ustawy, ale chyba mozna na ten temat podyskutowac). Tymczasem na ten akurat temat dyskusji nie ma, a moje pomysly sa ignorowane (pewnie zapewniam mase rozrywki tym tajemniczym ludziom z poczuciem humoru). Nie wydaje ci sie, ze to dziecinne? Albo bedzie tak jak ty chcesz, albo bawcie sie beze mnie? O co tak naprawde sie obrazasz, przeciez i ja i ty chcemy zeby Nautilus byl najlepszy w Polsce i zeby zdeklasowal konkurencje. I pieprze ta nagrode, z poprzedniego wygranego zestawu za Nautilusa nie przeczytalem jeszcze nawet 1/3, bo nie mam czasu, a ze zmieniam robote to mnie bedzie stac, zeby kupic sobie te ksiazki, ktore przeczytac bede mial ochote. Ale wiem, ze taka nagroda to swietny magnes dla uczestnikow, ktorzy wahaja sie czy wydac te 2-3 zl na smsa. A ty kazesz im wybierac miedzy mozliwoscia zdobycia nagrody, a glosowaniem zgodnie z przekonaniami. Mozna tego w naprawde prosty sposob uniknac, wystarczy zmienic reguly przyznania nagrod. Pokazalem mozliwe rozwiazanie, nie zostalo skomentowane, moze odnioslbys sie do tego zamiast tracic czas na obrazanie sie? Jest tu nas forumowiczow troche, jesli jeden pomysl sie nie podoba, to jestem pewien, ze w gromadzie wymyslimy kilkanascie innych. Ktorys na pewno bedzie dobry. Moze sie myle, ale to chyba takze i nasza nagroda, czyz nie?
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 11:18   

dzejes napisał/a
NURSie - ale ja też mam takie wątpliwości, jak Miria. I nie chodzi tu o obrażanie się, zabieranie zabawek i zmienianie piaskownicy - a tak odebrałem Twoje to nagród w ogóle nie będzie, tylko o rozmowę nad najlepszym wyjściem.


Dzejes, ja się nie obrażam, powiesiłem projekt, padły głosy, że jest źle, zmieniłem. Nothing personal.
Juz naprawdę nie wiem o co biega. Znaczy co byś zrobił na moim miejscu? Sam napisałeś, że sytuacja prawna jest nieciekawa, przy loteryjnym rozwiązaniu. A jak zaczne kombinować z formą, to zawsze może się znaleźć ktoś, kto to uwali. Przemyslałem sprawę i sie wycofałem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 11:23   

count napisał/a
Ale na kazda moja propozycje odpowiadasz, ze do bani.


count, wybacz, ale to, co proponujesz, to są losowe rozwiazania. To nie może byc przyznanie czegokolwiek, w czym decyduje przypadek, a np. ułożenie na liście kolejnych głosujących, to jest przypadek. możesz za to premiować wiedzę (najtrafniejsze przewidywania) i dlatego w minionych latach tak własnie to działało.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Marca 2007, 11:27   

No toz przeciez podalem takze taki pomysl:

Napisalem byl w poscie wczoraj o 11:57 czy jakos tak
Cytat
No dobrze, a gdyby tak do glosow na swoich faworytow na koncu dopisac np. procent punktow lub ogolna sume, jaka zdobedzie utwor z miejsca pierwszego? To mozna zrobic i nie wymaga specjalnego nakladu sil i wszyscy by byli zadowoleni. Wygra ten, kto bedzie najblizej. Podawac mozna do 2 miejsc po przecinku. Kto nie poda, nie bierze udzialu w konkursie. Np. ST111 ST112 ST113 35,35%

Da sie w ten sposob zrobic? Kilka znaczkow w smsie wiecej, forumowcy moga robic to tak samo, odpada dylemat na co glosowac, elementu losowosci takze brak.


To przeciez jest ewidentnie "najtrafniejsze przewidywanie". Z wiedza moze i ma niewiele wspolnego, za to z przewidywaniem jak najbardziej.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 11:44   

count, teoretycznie moze i to by sie dało podciagnac, ale wybacz, to już jest kombinowanie. i to ostre, obawiam sie, że sporo ludzi w ogóle oleje ten punkt, a idea jest taka, żeby każdy, kto oddał głos teoretycznie miał równe szanse.
BTW jesteś w stanie wskazać 100% faworytów w tegorocznym rozdaniu? Takiego pewniaka, który wygra. Jesli tak, przyslij mi go na priv. Bo ja prawdę mówiąc nie widzę nikogo takiego. I obawiam sie, że zdecydowana wiekszość ludzi też nie będzie w stanie ustalić, czołowych utworów.
BTW 2 - głosowałeś w zeszłym roku? Jesli tak, to na co? i jak bardzo sie to różniło od faktycznych finalistów?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 14 Marca 2007, 13:32   

NURS napisał/a
I obawiam sie, że zdecydowana wiekszość ludzi też nie będzie w stanie ustalić, czołowych utworów.


Ale jakie to ma znaczenie? I tak ludzie mogą głosować na to, co UWAŻAJĄ za pewniaka, zamiast na to, co im się FAKTYCZNIE podobało.

Spójrz NURSie, kilka osób tu się wypowiadających pisze dokładnie to samo, a Ty mówisz, ze nie wiesz, o co biega. Jakoś w to nie wierzę.

A co to za tajemniczy ludzie, którzy sie śmiali, dowiem się? Bo ignorujesz co bardziej niewygodne pytania, jak zauważyłam.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 13:40   

wiesz Miria, ale skąd pewność, że tak zrobią? ty tak zrobisz? count? Słowik? Przeciez wszyscy twierdzicie, że tak nie zrobicie, wyniki pokazują, że do tej pory głosowano na teksty dobre, smiem twierdzić, że te, które sie ludziom najbardziej podobały - zauważ jakie sa dysproporcje w odniesieniu do Zajdla.

Spojrzałem miria, i widzę, że kilka osób ma wątpliwości, że ich głosy bedą szły nie na to, co wygra, tylko na to, co im sie podoba, ale chciałyby miec szanse wygrać nagrode, jaka jest za trafienie w faktycznych zwyciezców.

A co do śmiechu, to przecież napisałem, na samym początku; osoby z firmy obsługujacej głosowania, z którymi konsultowałem pomysł. Co, nazwiska chcesz poznać? :-)

Generalnie nie rozumiem o co wam teraz chodzi, bo przeciez zgodziłem sie, że skoro to problem, to go usunę.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Marca 2007, 13:56   

Chodzi o to, żeby wilk był syty i owca zjedzona :D

Czyli, że ta nagroda to jednak fajna jest i mogłaby zostać, ale niekoniecznie w formie, która budzi takie dylematy, jak teraz.

A że inne rozwiązania podane tutaj nie są idealne i możliwe do wprowadzenia natychmiast, to jasna sprawa. Ale może kiedyś do czegoś wspólnie dojdziemy.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 14:10   

Słuchajcie, mam propozycję.
Osobiście uważam, że niekoniecznie macie rację, z tym głosowaniem na faworyta i dlatego proponuje prostą próbę.
niech każdy, kto uważa, że jest w stanie wytypowac trójki zwycięzców, według kryteriów faworytów i przesle mi je na priv. Tak przy powieściach, jak i opowiadaniach. Jak tylko uzupelnione zostaną listy tytułów. Jesli traficie w rzeczywistych zwyciezców, od nastepnej edycji zrobie nagrody w formie, jaką zaproponujecie. Jesli nie traficie, to uznamy, że sprawy nie było. OK?

Ja naprawde obserwowałem przebieg kilku edycji i wiem, ze ludzie głosuja na wszystko, i trudno byłoby udowodnic, że ktos kierował się wygraniem nagrody. Jedyna przesłanką jest te kilka głosów, ale mówiacych, nie, że głosujący zrobiliby to, ale, że wręcz przeciwnie, jak zrozumiałem. Że głosy padłyby na to, co im sie podobało, tyle tylko, że mając inny gust, nie załapia się do podziału nagród.
Ja biore udział w głosowaniach, nie zastanawiając sie, czy cos przy tym wygram. Podejrzewam, że większość ludzi, tak tez czyni, oddaje głos na to, co sie podobało,a tylko nieliczni przy tym kalkulują, ze fajnie byłoby cos chapnąc, i dlatego ustawiają swoje głosy pod "publiczkę". Gdyby było inaczej, pewnie mielibyśmy tutaj taki młyn, jak w przypadku Aborcji, albo rozmów religijnych. a jest pusto, więc odnosze wrażenie, że to ludzi mało obchodzi. Więcej powiem, jesli nie określę w regulaminie przed głosowaniem, kryteriów przyznania nagród (a moge to tak sformułować, żeby nie było dostepne), to szansa, że ktoś sobie bedzie kombinował, jest zerowa.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Marca 2007, 14:26   

Ok, wchodzę :) czekam na listę.
NURS napisał/a
Więcej powiem, jesli nie określę w regulaminie przed głosowaniem, kryteriów przyznania nagród (a moge to tak sformułować, żeby nie było dostepne), to szansa, że ktoś sobie bedzie kombinował, jest zerowa.

O, to jest pomysł, trzeba było tak od razu.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Marca 2007, 14:30   

Nursie dlaczego kombinowanie? Jest rozwiazanie? Jest. SMS jest dlugi, 6 znakow wiecej wytrzyma. Kto chce zaglosuje, wystarczy odpowiednio uwypuklic to w regulaminie przedstawiajac odpowiednie przyklady. Co roku przedstawiasz przyklady jak glosowac w pismie, wiec wystarczy dopisac do linijki przykladowa liczbe i opisac w regulaminie. Kto nie dopisze, nie bierze udzialu w losowaniu, muu nie ma. To naprawde nie jest kombinowanie. Minimalnym nakladem sil mozna to zrobic, niewiele wiekszym od twojej propozycji.

W zeszlym roku glosowalem tylko na opowiadania, nie glosowalem na powiesci, bo nie przeczytalem zadnej nominowanej. Dopiero w tym roku nadrabiam.

Liste zwyciezcow wedlug mnie wysle ci za moment na priva, zobaczymy czy trafie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 15:12   

count, bo to nie jest jasne. trzeba pokombinować z tym liczeniem itd, i na dodatek, kto sobie nie poradzi, odpada z uczestnictwa w nagradzaniu, czyli tworzy sie dodatkowe sita a tego ja nie chce.

co do listy na pw. dokładniej svp :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Marca 2007, 15:33   

Mozesz wyjasnic? Bo nie rozumiem twojego pierwszego zdania. Kto ma kombinowac z liczeniem? W 10 sekund mozesz policzyc jaki ostatecznie byl odsetek glosow na pierwsze miejsce po zliczeniu wszystkiego. Ze glosujacy maja kombinowac? No to chyba o to chodzi. Sa wyniki poprzednich edycji, maja podkladke, moga sprawdzic swoich sil. A co znaczy, ze odpadaja i tworza dodatkowe sita? Tego juz kompletnie nie rozumiem :(
_________________
5 zdań na temat
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marca 2007, 16:14   

ten, kto ma to wpisać. nie mówimy o zliczaniu po wynikach ale o wymyslaniu ilez to procent czegos wystarczy do czegos. i co, tylko jedno miejsce wyliczasz, czy srednia dla każdego finalizty, czy dla kazdego z osobna itp, itd.
dwa. sam napisales, ze dawanie w taki sposób jak jest, eliminuje tych, którzy zaglosuja inaczej a wszyscy powinni miec szanse. twoj sposb rowniez wyklucza tych, którzy nie wpisza tych procentów.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group