Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieczna Wojna
Autor Wiadomość
psychotique 
Gollum

Posty: 21
Skąd: znikąd
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 08:45   Wieczna Wojna

Komixowa adaptacja powieści Joego Haldemana pod tym samym tytułem. Pierwszy album wydany w Polsce na początku lat 90-tych. Klasyka SF. Znacie? Pamiętacie? Swego czasu doszły mnie słuchy, że Egmont planowal wznowienie, ale w salonach komixu mignęła mi tylko niezbyt przekonywująca, choć ładnie wydana, kontynuacja. Osobiście marzą mi się pierwsze trzy części w versji hard cover...... rysunki Marvano na papierze kredowym.... to by było coś.
_________________
Under construction.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:56   

Czytałem ten komiks jako szczenię. Zrobił na mnie piorunujące, ponure wrażenie, chyba jedna z najstraszniejszych rzeczy, które wtedy trafiły mi w ręce.

Scenę, w której żołnierze dokonują rzezi, zapamiętam chyba na całe zycie.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 10:44   

Swietna powiesc i swietny komiks. Bardzo podoba mi sie pokazanie np. efektow dalekich podrozy w kosmosie, w pierwszym tomie XX wieczne wahadlowce, w kolejnych kosmiczne statki wojenne. A do dzis pamietam "pole stasowe" - ogolnie poza kapitalnym klimatem, najwieksze wrazenie robily na mnie wlasnie takie rozne technologiczne pomysly.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 11:16   

Tak "Wieczna Wojna" to było coś. Gorze z kontynuacjami "Wieczny pokój" i "Wieczna wolność" :/
A wiecie, że Haldeman napisał właśnie "Wieczną wojnę" na podstawie własnych doświadczeń podczas wojny w Wietnamie (był m.in. tam ranny). Dlatego ma ona taki wydźwięk antywojenny.
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 11:25   

Jeden z tych komiksów, które mnie 'uświadomiły', że opowieść obrazkowa może bardziej 'kopać w czachę' niż setki stron prozy ;) .
Bardzo ciekawe wydawnictwo, zdecydowanie dla dojrzałego czytelnika.

Czy dobrze pamiętam, że Haldeman się zaznajomił z p. Oliverem Stonem, czy też mi coś pamięć figle płata? :)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 11:36   

Scena w lazarecie, i przejscia niedzy scenami! :)
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Czerwca 2006, 22:23   

Ja mam jeszcze wydanie z Komiks - Fantastyki, niestety z idiotycznymi okładkami cz. 2 i 3, co nie zmienia fakru, ze to jeden z najlpeszych komiksow jakie czytalem. Co za klimat...
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 15:00   

Czytałem lata temu, właśnie w Komksie - Fantastyki, niestety brat nie miał otatniej części, nie wiem jak się skończyło :( . Marzy mi się wznowienie.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
bogow 
Langolier


Posty: 254
Skąd: Pola Małej Polski
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 17:02   

Polecam powieść, niedługo ukaże się wznowienie.
Co do samego komiksu, to czytałem jedynie pierwszą część. Pierwszy raz w podstawówce i rzeczywiście zrobiła na mnie wrażenie - zdecydowanie mocna rzecz. Egmont chyba zawiesił plany wydania całości w Mistrzach Komiksu. Zresztą, przy ich obecnej polityce trzeba by było pewnie za takie wydanie zapłacić ze 100 zł.
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Czerwca 2006, 21:52   

najlepszy komiks wszechczasów! Rysunki Mavrano wyśmienite, podrasowana wersja powieści (na potrzeby komiksu) -super! :bravo Historia podobała mi się bardziej niż w wersji książkowej co nie zdarza się często (zresztą żadko adaptuje się książki na potrzeby komiksu). Dalej mam te stare wydania z odpadającymi okładkami i mam szczerą nadzieję że ktoś kiedyś wyda je jeszcze raz tym razem w twardych okładkach.
Natomiast wieczna wolność moim skromnym zdaniem była już słabsza, i fabuła trochę się dubluje, i rysunki już nie te same...
_________________
Lets be bad guys!
 
 
mjr Mandella 
Gollum

Posty: 6
Skąd: szkieletczyzna
Wysłany: 31 Stycznia 2007, 11:53   

obie części dzieli chyba około 15-20 lat /z tego co pamiątam/ druga jest lepiej narysowana /ale może to wynika po prostu z tego że jest lepiej wydana :) /
pamiętam, że komiksy z I części wychodziły w odstępach chyba półrocznych czy rocznych Fantastyce Komiks.
wg. mnie rysunki takie sobie /piszę o I części / ale fabuła niesamowita - zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
z ciekawostek: w sieci krąży e-book zrobiony z napisów do komiksu /ktoś przepisał ja do pliku doc. czy .txt/ co ciekawe, da się to czytać pomimo braku obrazków.
_________________
a wszystkie boże dzieci są sobie równe z powodu hemoglobiny


jedzmy *beep* - miliardy much nie mogą się mylić
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 31 Stycznia 2007, 12:00   

ccccciiiicho z tymi ebookami, może to podpaść pod propagowanie piractwa, a to jakby nie było jest forum pisma literackiego - druga strona barykady :wink:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 31 Stycznia 2007, 13:11   

zdecydowanie podpada pod piractwo, czego tu nie aprobujemy i zwrócenie na to uwagi ze strony Rafała, było ze wszech miar słuszne
 
 
mjr Mandella 
Gollum

Posty: 6
Skąd: szkieletczyzna
Wysłany: 1 Lutego 2007, 18:38   

skoro w pliku jest tylko część utworu /tylko napisy włącznie z onomatopejami, a nie zeskanowane strony / to tak jakby był to cytat z utworu :)
a cytaty są dopuszczalne.
poza tym można traktować taki "dzieło" jako swego rodzaju eksperyment twórczy, czy działalność literacką /oczywiście z przymrużeniem oka/ gdyby ktoś sie pod tym podpisał to wg. mnie byłby to plagiat
_________________
a wszystkie boże dzieci są sobie równe z powodu hemoglobiny


jedzmy *beep* - miliardy much nie mogą się mylić
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 2 Lutego 2007, 07:00   

mjr Mandella, nie drąż tego tu, pokrętne tłumaczenia nic nie dadzą, a mogą Ci zaszkodzić. Jak chcesz pogadać o piractwie, to jest na to odpowiedni wątek gdzieś w offtopach. W innych miejscach możesz się załapać na warna bądź bana.
 
 
mjr Mandella 
Gollum

Posty: 6
Skąd: szkieletczyzna
Wysłany: 2 Lutego 2007, 17:13   

ok. już nie tu drążę. idę kopać gdzie indziej :) jednakże chcę dodać, że o piractwie to nie ja zacząłem. a teraz z całkiem innej beczki, gdyby ktoś słyszał coś pewnego o nowym wydaniu pierwszej części "wiecznej wojny" to niech da znać.
_________________
a wszystkie boże dzieci są sobie równe z powodu hemoglobiny


jedzmy *beep* - miliardy much nie mogą się mylić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group