Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Hellsing - nowy sezon
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Listopada 2006, 16:37   Hellsing - nowy sezon

Włąśnie się przypadkiem natknąłem na trailer do nowego sezonu Hellsing! :shock: szczena mi opadła, przeczytałęm wszystkie komiksu ( te w polskiej wersji ) i normalnie... teraz wiele scena zobaczyłęm na żywo! ale czadzior! ktoś coś wie więcej? bo chociaż strasznie lubie tę mangę i anime to jednak nie siedzę zbytnio w temacie... czy nowa seria już jest czy dopiero będzie, kiedy będzie dostępna? i czy w ogóle...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 23 Listopada 2006, 17:10   

O ile się orientuję, to co nazywasz nową serią wcale nią nie jest. Jest stworzona od podstaw wersja OAV. Znaczy to, że odcinków będzie mniej, ale za to dłuższe. Na razie wyszły chyba 2 albo 3 , z czego ja widziałem na razie tylko 1. Póki co po prostu opowiada na nowo historię znaną już z anime, tyle tylko, że (moim zdaniem - niestety) bliżej trzyma się mangi (która odrzuciła mnie od siebie już po 1 tomie). Dopiero w późniejszych odcinkach pojawią się wydarzenia, których nie było w serialu.
Wg mnie pozbawiona jest fajowego klimatu serialu, zamiast niego wprowadzając częste głupawki rodem z oryginalnej mangi. Poza tym kreska oraz design postaci też znacznie mniej mi się podobają . Ale jeśli manga Ci podpasowała to pewnie i OAVka się spodoba.
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Listopada 2006, 17:21   

A co to OAV?...
Co do trailera to własnie kreska taka sobie, ale cięzko mówić cokolwiek na pdostawie trailera... jak muzyka będzie taka jak w pierwszej wersji to git. Manga mnie rozwaliła :mrgreen: Nie mogę się doczekać :D chyba sobie najpierw oglądne pierwszą serię ;)

PS - wyślij na priva info skąd dorwałeś pierwszy odcinek OAV
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Comar 
Orient Men


Posty: 1467
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 23 Listopada 2006, 17:33   

Cytat
A co to OAV?...

Nie wgłębiając się w szczególy i definicje (których zresztą i tak nie znam :wink: ): jest to kilkuodcinkowy miniserial, choć zdarzają się i takie mające kilkanaście odcinków, przez co czasem trudno się rozeznać. Zazwyczaj jest to i tak zaznaczone w tytule do którego dodane jest słowko OAV lub OVA.
Cytat
jak muzyka będzie taka jak w pierwszej wersji to git.

Moim zdaniem jest zdecydowanie gorsza niż w serialu, za wyjątkiem niesamowitego kawałka towarzyszącego napisom końcowym.
_________________
Las na południowym zachodzie jest złowieszczym znakiem feng shui
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Listopada 2006, 17:58   

Original Animated Video.
Ja raczej wolę OAV niż serial. Mangę ubóstwiam - patrz nick tak więc serial, który traktował temat troche inaczej i miał inny klimat mi nie odpowiadał. Za to OAV mniej lub więcej trzyma się oryginału.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Listopada 2006, 18:32   

Ja zacząłem od serialu. Dla mnie seriał ma identyczny klimat ak manga, tyle tylko że stworzyli nowy wątek. I dobrze! Szkoda że nie kontunuują serialu tyle że z wątkiem z mangi :/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Listopada 2006, 21:27   

Pozwolę sobie sprecyzować, że wyznacznikiem OAV (lub OVA) nie jest ilość odcinków, ale to, że powstaje specjalnie z myślą o rynku wideo. Tym się różni od seriali TV i filmów kinowych (które prędzej czy później też trafiają na wideo, stąd to zamieszanie).
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 24 Listopada 2006, 03:09   

Comar napisał/a
O ile się orientuję, to co nazywasz nową serią wcale nią nie jest. Jest stworzona od podstaw wersja OAV. Znaczy to, że odcinków będzie mniej, ale za to dłuższe. Na razie wyszły chyba 2 albo 3 , z czego ja widziałem na razie tylko 1. Póki co po prostu opowiada na nowo historię znaną już z anime, tyle tylko, że (moim zdaniem - niestety) bliżej trzyma się mangi (która odrzuciła mnie od siebie już po 1 tomie). Dopiero w późniejszych odcinkach pojawią się wydarzenia, których nie było w serialu.
Wg mnie pozbawiona jest fajowego klimatu serialu, zamiast niego wprowadzając częste głupawki rodem z oryginalnej mangi. Poza tym kreska oraz design postaci też znacznie mniej mi się podobają . Ale jeśli manga Ci podpasowała to pewnie i OAVka się spodoba.


Identyczne są moje wrażenia. Stary serial - miodzio. Manga i te nowe odcinki - do kosza.
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 24 Listopada 2006, 13:59   

Hellsing mozna ogladac na Winampie!
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Listopada 2006, 14:18   

jak to?...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Listopada 2006, 17:24   

Shoutcast TV pewnie.. czasem zdarzają się tam różne ciekawe rzeczy. Ale u mnie kiepsko z łączeniem się i cholernie się tnie.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Listopada 2006, 17:36   

http://www.youtube.com/watch?v=KZPZxRXFY-8 - MUSICIE TO ZOBACZYć! ja normalnie lałem ze śmiechu :D "rape meee!!!" :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 24 Listopada 2006, 17:37   

Faktycznie jest, ale stary serial i marnej jakości :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 24 Listopada 2006, 23:54   

NO własnie obejrzałem dwa odcinki OVA... no więc... mnie też się nie podoba :D Kurde, wszystko dzieje się cholernie szybko, postacie są kompletnie spłycone, w ogóle fabuła... no jak gdyby jej nie było :roll: ... ehh, szkoda, ale z pewnością obejrzę resztę, ze względu na mangę która mi się strasznie spodobałą... szkoda że nie kontunuowali serialu, co za problem?... wszystko przecież ładnie było tam poukładane... tu, jakiś taki chaos.
Aha no i te durne wstawki... co to ma być?! anime dla jakiś małych dzieci, czy co? rozumiem jakieś żartu autora mangi ale tutaj... no wyszło to żałośnie :/ ehh...
Ah, no i muzyka... nie umywa się :(

Aha, co do serialu - czemu w ostatniej scenie Integra siedzie w jakiś murach? jest w więzieniu, czy co?... :shock:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group