Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kandydat XXI wieku!
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 12 Listopada 2006, 12:44   Kandydat XXI wieku!

http://www.youtube.com/wa...related&search=
Błagam was, powiedzcie że to to żart, powiedzcie... błagam... o kur...de... ja chyba zostane tu gdzie jestem... ( specjalnie stworzyłem nowy temat a nie wrzuciłem do Znalezione w sieci - jak mod zdecydouje inaczej to niech przeżuci ).
Jak ja się cieszę ze moi rodzice nie poszli na wybory...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 12 Listopada 2006, 12:55   

http://kononowicz.pl/
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Listopada 2006, 12:55   

Pełne moje poparcie dla karania kierowców za alkohol, za papierosy, za wszystko :bravo

Słyszałem tego gostka w TOK FM w piątek. Żakowski przeboleć go nie mógł :lol:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 12 Listopada 2006, 12:59   

Kurde, chyba zaczne inaczej podchodzić do tej sprawy... Monthy Python normalnie :mrgreen:
"Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego!" - wstawie sobie jako sygnaturkę :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Listopada 2006, 13:10   

Ktos juz to linkowal na forum w kosmicznych jajach bodajze. Niezly koles. Najlepsze bedzie jak ludzie pojda do wyborow i skojarza nazwisko, a nie beda pamietac co ten gosciu nawyprawial i zaglosuja, bo im sie nazwisko kojarzy. Anyways, trzymam kciuki za bialostocczan (or sth).
_________________
5 zdań na temat
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Listopada 2006, 19:33   

Ixolite:
Cytat
http://kononowicz.pl/

Się uśmiałem :D I te swetry idą na allegro po dwie stówy :lol:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
gorim1 
Mała Mi


Posty: 2124
Skąd: Marki
Wysłany: 12 Listopada 2006, 19:51   

niezłe naprawdę ja to widziałem tutaj
www.spieprzajdziadu.com
_________________
Otyli żyją krócej. Ale jedzą dłużej.
Lec myśli nieuczesane
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 12 Listopada 2006, 20:13   

a Piech napisal, ze go to wzrusza. i zastanowilo mnie to, bo Piech madry czlowiek jest.
i kurcze, cos w tym chyba jest...
moze p. Kononowicz inteligencja nie grzeszy, ale nabijac sie z niego nie bede.
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Listopada 2006, 21:21   

Władzy bym mu nie powierzył, ale kluczyki do samochodu powierzyłbym mu chyba prędzej (o ile nie jest alkoholikiem) niż obecnemu prezydentowi mojego miasta, Poznania.

A śmiać się nie będę i już. Cóż to za sztuka nabijać się z człowieka prostego?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Listopada 2006, 21:37   

Nie zgadzam się z Tobą Piechu i to wręcz fundamentalnie.

Prawdę mówisz - nabiajnie się z prostego człowieka chluby nie przynosi. Jednak to już nie jest prosty człowiek - ale kandydat na urząd. A demokracja najskuteczniej się broni właśnie śmiechem.

Dlatego wszelkie dyktatury tak się boją satyry, kabaretu, dlatego wszelkie autorytaryzmy są poważne jak cmentarz grudniową nocą.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
Ostatnio zmieniony przez dzejes 12 Listopada 2006, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Listopada 2006, 21:45   

A w czym taki człowiek jest groźniejszy niż panowie Piskorscy i Grobelni? On nie jest. Groźne jest tylko to, że głosując na kogoś bezradnego nie wiemy kto naprawdę będzie rządził, bo przecież nie on. Dlatego napisałem, że władzy bym mu nie dał.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 12 Listopada 2006, 21:46   

Nie on Piechu.
Chodzi o zasadę. Jeśli ktoś przejawia ambicje polityczne musi się liczyć z wydrwieniem i to w najmniej wyszukany sposób.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 12 Listopada 2006, 21:50   

Zgoda z dzejesem. Kononowicz-człowiek zasługuje na współczucie; Kononowicz-kandydat zasługuje na śmiech.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Listopada 2006, 22:03   

Nie zgadzam się.

Stając się osobą publiczną musimy się liczyć z zainteresowaniem wyborców czy jesteśmy tym za kogo się podajemy, czy sami stosujemy zasady, które głosimy. Czym, w takim razie, się ten facet zdyskredytował? Nie skłamał, że jest magistrem.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 12 Listopada 2006, 22:17   

mnie tylko dziwi, ze w ogole kandyduje. jakie sa kryteria? trzeba przeciez miec jakies poparcie, chyba jakies podpisy zebrac, ktos musial go "wystawic", prawda?
Co za ludzie zyja w Bialymstoku...? :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 12 Listopada 2006, 22:20   

Elam, obawiam się ze tacy ludzie żyją w każdym mieście - i nie mam tu na myśli samego Kononowicza tylko tych któzy go 'wystawili'...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Listopada 2006, 09:40   

Piechu, facet nie tyle się zdyskredytował, ile ośmieszył. Żyjesz wciąż nieistniejącym dyplomem Kwacha, zamiast widzieć rzeczywistość tu i teraz. Zresztą w wywiadze dla gazety na pytanie o kwalifikacje Kononowicz odpowiedział, że "pracował w Urzędzie Miasta". Dziennikarz drążył i wyszło, że jako sprzątacz... Facet jako kandydat na prezydenta miasta był komiczny. Jeśli jednak kogoś rozczula, to proszę obejrzeć to: http://youtube.com/watch?v=AR_Lq34KFJw nadal niby śmieszne, ale skłania do zadumy, na kim się facet wzoruje. Taki 'kandydat' godzi w urząd na jaki kandyduje i dlatego zasługuje na obśmianie. Co niniejszym czynię :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Listopada 2006, 10:36   

Gustaw, de gustibus...

Nie uważałem że p. Kononowicz powinien zostać prezydentem. Moim zdaniem nie miał też żadnych szans. Wyniki wyborów to potwierdzają. Jak więc wytłumaczyć furorę jaką zrobił jego spot wyborczy? Podejrzewam, że dla większości to było tak, że znaleźli kogoś gorszego od siebie i porechotali sobie.

A lepiej byłoby skupić się na piętnowaniu rzeczy naprawdę groźnych i godnych pogardy, takich jak obłuda, chamstwo, kłamstwo, chciwość, zawiść, snobizm...
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Listopada 2006, 10:43   

A co ma pop[ularność wygłupów, do wyników wyborów? :-)
Gdyby to mialo jakikolwiek związek to goście z Jackassa byliby współprezydentami USA. Kononowicz jest takim kabaretem, że ludzie go oglądali na tej zasadzie co my - zobaczyć wybryk natury, ten sam mechanizm, który każe gapić się kierowcom na każdy wypadek samochodowy.
co do ostatniego zdania, racja - ale popatrz, dla mnie ucieleśnieniem tych wszystkich cech jest aktualnie PiS. i jestem w stanie każde z nich opisac przykladami. Ty się z tym na pewno nie zgodzisz i wskażesz np. LSD albo PO. :-)
I jak tu być mądrym?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 13 Listopada 2006, 13:48   

Uważnie wysłuchałem wypowiedzi imć Kononowicza i mogę powiedzieć jedno - poza aspektem humorystycznym, wynikającym z tego kto i dlaczego powołał ów byt polityczny do istnienia (jakiś pan doktor historii), to co ma do powiedzienia nie odbiega w sensie merytorycznym od wypowiedzi innych, teoretycznie mądrzejszych kandydatów. Sieczka i pustosłowie. Ktoś z Was słyszał w kampanii wyborczej coś innego? Jaja w naszym kraju polegają bowiem na tym, że każda głupota ma szanse zaistnieć i popróbować władzy. Mam nawet wrażenie (nieodparte), że im głupota większa, tym bardziej rosną jej szanse, co widać najlepiej na przykładzie najwyższych urzędów państwowych. I nie mam na myśli tylko i wyłącznie pisiorów z przyległościami. Przecież u władzy były wszystkie opcje (nawet te, które udają, że nie były, jak towarzysz Tusk), a żadna się ani mądrością, ani przyzwoitością nie wykazała. Postać Kononowicza to tylko taka paralela (od razu przypomina mi się skecz Kabaretu Morlanego Niepokoju o bibliotekarzu "a jakąż znajdujesz pan paralelę z Irydionem?"). Signum tempori nazywa się taki przypadek.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 13 Listopada 2006, 14:05   

A tu taki psikus :mrgreen:
 
 
Fearfol 
Pilot Pirx


Posty: 1098
Skąd: Przylesie Większe-Wałcz
Wysłany: 13 Listopada 2006, 15:16   

Dr. Adam Węgrowski

Cytat
... Nic się nie zmienia na lepsze, bo pieniądze są wydawane dla rodzin i kolegów, mało dla dobra mieszkańców. W mediach głównie Warszawa, bo Polska klasy B nie interesuje panów redaktorów (...). Bo mój kandydat wygrał autentyzmem, szczerością i oryginalnością. Wygrał ze wszystkimi - mimo, że został pokazany jako prosty człowiek. I takich ludzi nam potrzeba u władzy. Może nieco bardziej wykształconych, ale szczerych, nie skorumpowanych układami. Ludzi którzy mają serca i chce im się coś robić....


- Prawda !

ale poco ten cały "szoł" z kandydatem XXI wieku ? aby przemycić powyższe orędzie ?
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Listopada 2006, 15:20   

Oprocz checi trzeba jeszcze wiedziec jak. Bo skutek moze byc zgola przeciwny. W rzadzie jest cala masa takich, ktorzy chca, a nie umieja i dlatego jest jak jest. Akurat w tym elemencie moim zdaniem roznicy nie ma zadnej. Bez znaczenia czy rzadzacym kieruje chec wladzy czy zwykly brak wiedzy, skutek w obu przypadkach moze byc podobny.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Listopada 2006, 20:31   

Cytat
Jak donosi Newsweek Kononowicz został wymyślony przez działaczy Polskiej Partii Narodowej. Chcieliśmy aby naszym kandydatem był lokalny przedsiębiorca, ale się nie zgodził. Wpadliśmy więc na pomysł jeśli nie bogaty, to bezrobotny - mówi Marek Czerniawski, doktor hitorii z Białegostoku i członek PPN.

... Bo mój kandydat wygrał autentyzmem, szczerością i oryginalnością. Wygrał ze wszystkimi - mimo, że został pokazany jako prosty człowiek. I takich ludzi nam potrzeba u władzy. Może nieco bardziej wykształconych, ale szczerych, nie skorumpowanych układami. Ludzi którzy mają serca i chce im się coś robić...


Ciekawe. Kononowicza wymyślił jajogłowy i ja go odczytałem według intencji autora.
Czy czyni mnie to naiwnym, czy przenikliwym, czy jednocześnie jednym i drugim?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Listopada 2006, 21:04   

De gustibus, Piechu :mrgreen:

Nie takich ludzi jak Kononowicz nam u władzy trzeba. Prosty to on może i jest; uczciwy - trudno powiedzieć. Jego próba wciśnięcia redaktorowi gazety lokalnej, że "pracował w urzędzie miasta", choć nieskuteczna, zaprzecza też poniekąd szczerości jego intencji. Na pewno jest skrajnie niekompetentny i po prostu, nie boję się użyć tego słowa, głupi. Ja wiem, że takich jest na tony, sam ich widzę na plakatach (BTW, pewnie będą wisieć do wiosny), ale ten konkretny kandydat był spektakularnie wprost nieudolny i dlatego zrobił błyskawiczną furorę w Internecie. Nie mam zamiaru chwalić kogoś za prostotę, gdy potrzeba kompetencji, nie mam zamiaru poważnie traktować kogoś tak szokująco wręcz niepoważnego. To tak trudno Piechu zrozumieć?
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Listopada 2006, 21:40   

Gustaw G.Garuga,
Cytat
uczciwy - trudno powiedzieć.

Chyba uczciwy częściowo jest - i to mnie przeraża... że są ludzie którzy na serio mają takie poglądy jak ów Kononowicz... to jest niebezpieczne...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 13 Listopada 2006, 21:46   

Napisałem "trudno powiedzieć", bo nic o facecie z tej strony nie wiemy. Z tą aparycją prezentuje się jak nieszkodliwy poczciwina, ale - trudno powiedzieć.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 13 Listopada 2006, 21:55   

Mnie to na jakąś ściemę wygląda.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Listopada 2006, 22:01   

Gustaw, chodzi o to, że ten Kononowicz, to podpucha.
Wszystko wyreżyserowane. Spójrz na link podany przez Mirię, powyżej.
:)
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 13 Listopada 2006, 22:19   

No mnie właśnie ten link Mirii jakoś nie bardzo się podoba. To znaczy jestem skłonny uwierzyć, że sporo z tego było wyreżyserowane, ale raczej na zasadzie, że ktoś przygotował Kononowicza do kandydowania, a Kononowicz zaprezentował się najlepiej jak potrafił...
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group