Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam takiego/taką co strony www robi. Prywata
Autor Wiadomość
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 10:26   Szukam takiego/taką co strony www robi. Prywata

Jak mówi proboszcz w parafii u Urbaniuka: Najmilsi.
Od kilku miesięcy strona www.orbitowski.com nie działa jak należy i nic nie moge z tym zrobić. Nie umiem robić stron ani zajmować się nimi. szukam dobrej duszy, która potrafi. Zrobić. Zajmować się. Zrefunduję się.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 10:50   

Hmm...
A o co konkretnie z tą stroną ci chodzi? Bo jeśli o rzeczy proste: wstawienie zdjątka okładki i krótki opis książki, wstawienie jakiegoś newsa, zrobienie jakiegoś opisu, wstawienie linków czy coś atkiego - no problemo, mogę się tym nawet ja zająć.
Jeśli chodzi ci o gruntowną przebudowę strony, zrobienie jej od nowa - ja odpadam, graficznie nie wyrobię ;)
To zależy ogólnei od tego, co z tą stroną chcesz zrobić.
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 10:59   

nie mam nawet wejścia na stronę. Nie mam niczego, żeby tam zmienić. chcę wykupic domenę, serwer się znajdzie, a trzeba takiego, co walnie projekt i będzie wrzucał newsy, foty, takie tam. Nie będę niewdzięcznikiem.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:04   

Hmm.. pokombinuję. Znaczy - jak się jakiś serwer znajdzie i jak się znajdzie domena, to połowa problemów z głowy. Druga opłowa problemów, to zrobić grafikę. Ale też da radę, jak zagadam z odpowiednimi ludźmi ;) Albo taki Ixolite tutaj się poneiwiera, też w grafice siedzi.
Innymi słowy da się coś takiego zrobić. Jakiegoś deadline'a ustawiasz?
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:16   

Poniewiera, poniewiera - dziś mnie akurat nie będzie cały dzień, ale myślę, że da się zrobić. Jeszcze nie wiem co, ale na pewno się da :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:26   

jesteście cudowni. deadlaine nie ma żadnego poza tym że szybko bo ksiązka i tak dalej.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:26   

Innymi słowy Orbit - pomożemy :) Po to się tu obijamy, zeby raz na rok się przydać na coś ;) Przynajmniej ja. W końcu może bedzie ze mnie jakiś pożytek ;)
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:28   

To jeśli jest taka możliwość, to ja bym jutro o szczegółach pogadał, jako rzekłem zaraz wybywam i mnie dziś już nie będzie.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Orbitoski 
Horrorman


Posty: 783
Skąd: Krakau
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:34   

dobra to walcie panowie na gg albo maila jak będziecie mieli chwilkę. Pako-odprowadzasz do pokoju, stronyy robisz, imprezy organizujesz... Pogadam z żoną i Cię adoptujemy.
_________________
Nie jest dobrze

www.orbitowski.pl
"Nadchodzi" nadchodzi w lutym.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Wrzeœśnia 2006, 11:43   

Orbit - z przyjemnością sie zgodzę na adopcję ;) Mało piję, sprzątnąć czasem coś potrafię i w ogóle... ;)
Ale ja to robię z czystego egoizmu wszystko - bo się czuję potrzebny, jak jakoś pomóc mogę :)
 
 
Piotrek Rogoża 
Lyterat


Posty: 822
Skąd: inąd :)
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 11:53   

Cytat
Pogadam z żoną i Cię adoptujemy.

Będę miał braciszka? Przypomnę, że mnie już adoptowaliście :P .
_________________
Moje życie to Truman Show. W reżyserii Koterskiego.
www.piotrrogoza.wordpress.com
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 12:04   

Jakby co moge pomóc z kodem.
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 21:45   

Rogoża :)
Cytat
Będę miał braciszka?


:mrgreen: :twisted:

GAndrel - kombinuję, jakby to robić na php, żeby Orbit sam mógł wstawiać newsy itp., to ja się za abrdzo nei nadam ;) Na HTMLu mogę spokojnei zrobić, ale na php to nie dla mnie. Dawno się w tym bawiłem, nic nie pamiętam ;) Także jakby co - będę ścigał :) Skoro podjąłem sie organizacji drużyny helpującej Orbita, to cza się z obowiązków wywiązać ;)
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 21:54   

Pako to może jakiś gotowy CMS? Na przykład Joomla lekki, łatwy i przyjemny.
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 22:03   

CMS'a do strony autorskiej bym nie stosował. Jakkolwiek lekki, łatwy i przyjemy i tak prawdopodobnie będzie za ciężki. Moim zdaniem wystarczy XHTML+PHP.
_________________
GAndrel
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2006, 23:06   

Ta, te CMSy zbyt rozbudowane, to raz, i praktycznie nigdy nie robią tego co dokładnie jest potrzebne, to dwa. Szybciej samemu coś napisać.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 08:07   

E tam... stronkę samemu łatwo zrobić, a to am byc tyklo autorska, a nie serwis. Poza tm zrobiona samemu jest fajniejsza ^^
Grunt to mieć oprawę graficzną. Bawię sie akurat flashem, wszystko w nim pięknie ładnie, ale kurde, żebym ja coś fajnego umiał w tym zrobić ;) Znaczy fajnego graficznie... niestety, talenta brak ;)
XHTML - luz. Php? Cholera, kiedyś się w końcu nauczę :P
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 08:45   

Jestem przeciwnikiem Flasha. Do prostych stron jest za ciężki. Filmiki, animacje mogą być, ale irytują mnie flashowe menu.
Poza tym używam Linuxa. ;)

A PHP nie jest trudny.
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 08:53   

Wiem, zę trudny nie jest. Ale trzeba przysiąść i się go trochę pouczyć. No i jakiś ludzki serwer do testów trzeba mieć, bo Apacza mi sie instalować szczególnie nie chce.

A flash jest fajny. Też go nie lubiłem, ale ostatnio się do niego przekonałem. byle menu było proste. Bo strony jak www.2advanced.com sa przegięte ;)
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 08:56   

Nie jest ale ostatnio robię stronę w pracy. Postawienie Joomli zajmuje 10 minut, konfiguracja ze 2 dni (no co, muszę udawać, że to trudne jest :mrgreen: ). Następnie wyznaczam redaktora, rozsyłam użyszkodnikom okólnik, że wszystko co jest do publikacji mają oddawać do niego i zapominam o sprawie :twisted:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 09:14   

2advanced ładnie wygląda, ale możne zróbmy ankietę, żeby się dowiedziec kto te stronę jest w stanie płynnie przeglądać? ;)
_________________
GAndrel
 
 
hjeniu 
Wilq


Posty: 3913
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 09:18   

Fakt trochę się ostatnio rozbestwiłem :wink: Mam Polpak w pracy i neo 512 w domu i już zapomniałem jak wygląda świat przez modem :mrgreen:
_________________
Idioci są świetni. Nic dziwnego, że każda wioska chce mieć swojego by Dr. House
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 09:21   

Ja jestem w stanie :) Komp wyrabia ;) łącze tylko doładowuje.... ale za to ładnie wygląda ;) Strona kompletnie nie do użytkowania - do oglądania jak najbardziej. Na dzisiejsze łącza jest za mocna. Znaczy na dzisiejsze radiowe łącza ;) Chociaz.... jak ma się dynamiczny przydział łącza.... ;)
Ale mówię: menu wstawić we flashu jest fajnie, bo naprawdę ładnie możę się animować. Strona Fabryki słów dowodem - bardzo fajne menu mają. Reszta strony to inna sprawa.

Joomle zaś... cholera, zawsze byłem zwolennikiem ręcznego robienia stronki. Nie lubię gotowców, chociaż z pewnścią są wygodne jak diabli.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 09:25   

Osobiście jestem zwolennikiem neutralnych technologii. Z tego punktu widzenia flash odpada ponieważ nie jest neutralny dla OSów innych niż Windows.

Acha, jest jeszcze jedno wyjście - AJAX. I zrobić coś w stylu protopage
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 09:34   

Hmm.. protopage wygląda kiepsko, ale zrobione ciekawie :)

Co do neutralności technologii - fakt, cholera, przydałoby się, żeby flash był neutralny, dostępny wszędzie. Ale na Linuxie w ogóle nie ruszy czy po prostu są problemy?
Bo cholera, nie ma jako takiego odpowiednika flasha. Kiedyś grupka polaków zrobiła zarąbisty projekt, zwanny Alladyn. Świetna sprawa, możliwości flasha, a wszystko oparte na zwykłym javascripcie. do tego chłopaki wzięli i ujednolicili cały system, zę nie trzeba było się martwić o to, że Netszkapa inaczej interpretuje niż IE. A wszystko upchnęli w małym pliczku jacascriptowym.
Tyle, żę cholera, projekt upadł :(
http://alladyn.art.pl/pol/index.html - nieodżałowany projekt :( To powinno na linuxach i innych śmiesznych ( ;) ) OSach ruszyć bez problemu. To zwykłe divy są, zwykły Js.
Tylko robiło się toto cięzej niż we flashu, możliwości mniejsze... ale i tak zarąbistą stronkę możnabyło w tym zrobić.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 09:57   

Alladyna widziałem i robi na mnie wrażenie. I dlaczego nie możnaby go wykorzystać? Wszystko dostępne jest na stronie projektu. A że wersja 1.7 a nie 2? To nie powinien być problem.

Flash na Linuxie chodzi. Tylko że Adobe nie wypuści flashplayera 8 dla Linuxa. Będzie od razu 9. Poza tym nie ma i nie zanosi się żeby powstal Flash dla systemów 64bitowych. Poza tym Win i Linux to nie jedyne systemy. BSD mają ten sam problem co Linux. Jak jest z MacOS nie wiem. Fakt pozostaje faktem - flash nie jest neutralną technologią.

Protopage wygląda kiepsko? To sobie skonfiguruj. ;>
_________________
GAndrel
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 10:11   

Tak sobie czytam, jacy wy tu jesteście mądrzy i postanowiłem się podpiąć pod Orbita, któren niech mi to wybaczy :)

Ano, ja też szukam kogoś, kto mi zrobi stronkę. Prościuteńką, chodzi w zasadzie tylko o umieszczanie tekstów i zdjęć. Aktualizowaną może z raz w miesiącu, chyba że się jakiś ekstra nius pojawi.
Pojęcia o technice nie mam, a stronka coraz bardziej potrzebna...

Pomożecie?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 10:23   

Hmm.. pomyslę może o tym alladynie :) Bo na mnie wrażenie zrobiło to piorunujące, kiedy do tego dotarłem. Nie mogę tylko odżałować, że bardziej tego nie rozwijają. Miałem też swojego czasu pewne problemy z Alladynem na Mozilli, ale były to raczej moje problemy z kodem, a nie problemy samego alladyna ;) bo strona ichnia śmiga.

Co do flasha - fakt jest faktem. Co nie zmienia faktu, żę technologia jest przyszłościowa. Wzrastają przepustowości łącz, rośnie wydajność sprzętowa komputerów, a flash jest niezwykle efektowny i daje duże możliwości. Czuję, że jeszcze jakiś czas będziemy na niego skazani, zanim strony netowe nie staną się naprawdę interaktywne z poziomu htmla :) Znaczy zanim wszystkiego tego, co można zrobić we flashu nie uda się zastąpić inną drogą, chociażby naprawdę prostym językiem skryptowym. Taki Alladyn na przykąłd mógłby flasha przegonić, gdyby go rozwinąć. Tylko cholera... rozwinąc ;)
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 10:23   

Ja flasha tez nie lubie, ale z nieco innych powodów. A AJAX jest super, ale dla mnie ma jedna zasadnicza wade: nie jest standartem i z różnych przyczyn strony stworzone AJAX'em często nie działają poprawnie w Operze, choć zwykle powinny. Protopage tego dobrym przykładem.
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Wrzeœśnia 2006, 10:27   

Romek - pomożemy ;) Co nam szkodzi ;) Przynajmniej mi ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group