Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 9

Kto był najlepszy?
Urbi & Orbi
28%
 28%  [ 11 ]
Pawlak
26%
 26%  [ 10 ]
Cebula
44%
 44%  [ 17 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 10 Sierpnia 2006, 11:38   

Przedostatnie zdanie - pełna zgoda. Jeszcze słówko o formatach Worda - mam na stałe ustawione zapisywanie w rtf więc moje pliki odczyta (chyba) każdy. Worda mam 2003 więc odczytam (chyba) każdą wesję doc. Z Wordem da się dobrze żyć! I tym optymistycznym akcentem nie offtopuję więcej :)
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 10 Sierpnia 2006, 11:50   

A ja zaraz nowy wątek na ten temat otworzę, bo mnie interesuje i chce popolemizować :)
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Sierpnia 2006, 12:01   

Mnei wkurza jeszcze jedno - najnowszy Word, na razie wersja beta (kurde... 2007 to jest? chyba tak), gdzie znowu nowy system zapisu plików wpakowali, *.xdoc. Oparte na xmlu. Tym asmym xmlu, którego specyfikacji nie można się doprosić, bo M$ sam ciągle chyba ich nie zna. Fajnie by było, jakby M$ zamiast robić nowe systemy plików i kobminaować na potęgę w końcy zaczął dążyć do unifikacji systemów zaipsów, żeby głupi plik dało się odczytać na każdym szanującym się systemie.
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 10 Sierpnia 2006, 12:24   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Przedostatnie zdanie - pełna zgoda. Jeszcze słówko o formatach Worda - mam na stałe ustawione zapisywanie w rtf więc moje pliki odczyta (chyba) każdy. Worda mam 2003 więc odczytam (chyba) każdą wesję doc. Z Wordem da się dobrze żyć! I tym optymistycznym akcentem nie offtopuję więcej :)

Gustawie, jak czytam jesteś ŚWIADOMYM userem, wobec tego, jaki system operacyjny i jaki program, to moim zdaniem, wszystko jedno. Niestety, co rtf-a, to na blank istniejeą DWIE specyfikacje. Na szczęście chyba obie odczytuje Abiword, bo w nich zapisuje. Ja zawsze staram się mieć kopię dokumentu w czystym txt. To, jak do tej pory działa. A moja delikatnie mówiąc niechęć (naprawdę furia) bierze się na przykład z tego, że straciłem dosłwonie dziesiątki godzin na wydłubywanie rysunków z dokumentów łorda. Klient miał Corela 3.0 zrobił w nim rysunek, potem zmienił system na XP Corel się wyp... Wymienił corela na 10.0 otworzył dokument i lunęło wszystko. Taki user jeszcze, gdy mu klarować, że powinien zachować OSOBNO rysunki w katalogu z dokumentem, odpowiada, że chcę wszystko skomplikować, jak zaczynam tłumaczyć, czem grafika wektorowa, a czym rastrowa pada oskarżenie o molestowanie i że głowa boli.
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 10 Sierpnia 2006, 12:35   

pozwoliłem sobie rozpocząć nowy wątek na ten temat, coby tu więcej bałaganu nie robić:

http://www.science-fictio...p?p=78193#78193
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 11:35   

Punkt za publicystykę dostaje u mnie (chyba już tradycyjnie) Romek. U Cebuli - jak zwykle, o czym był felieton naszego duetu już zdążyłam zapomnieć a o okularach dla much itd. ciągle pamiętam ;)
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sierpnia 2006, 17:28   

Punkt dla Romka. Jak zwykle czytało się lekko i przyjemnie. U&O wyjatkowo słabo, strasznie powierzchownie, jak dla mnie.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 03:19   

Dzękuję za wsza głosy. Kto następny, w tym miesiącu publicystyka równo z literaturą idzie :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 14:17   

O bym zapomniał na publicystykę zagłosować. :oops:
W tym tygodniu głos idzie na U&O, jakoś najprzyjemniej mi się czytało. :D
Pawlak znowu jakby o tym samym, czyli o "faktach medialnych" BTW to pracuję niedaleko Wylatowa, ten gościu opisany w artykule, nie tylko butów zapomniał, ale zostawił w namiocie również żonę z dzieckiem, tak go to UFO wystraszyło. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 13 Sierpnia 2006, 14:10   

Publicystyka w tym miesiącu słabawa. W każdym felietonie jakiś element ciekawy był, ale całościowo - nie wciągnęły. Tym razem głosuję na Cebulę, bo najbardziej mnie się podobało, choć pod koniec troszkę się chyba zaplątał.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Sierpnia 2006, 22:16   

Dzięki Tomcichu, dzięki Czarny.
QCF
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Sierpnia 2006, 15:55   

Orbit chciał wiedzieć na co zagłosowałem, no to powiem teraz, że na Cebulę ;)
Ogólnie też bym powiedział, że w tym numerze słabowo z publicystyką. A tu jeszcze jeden miesiąc sezonu ogórkowego przed nami... Oby było lepiej :D
 
 
 
markacy 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: 15 Sierpnia 2006, 17:35   

W tym numerze z felietonów najbardziej podobał mi się ten Barona i na niego oddaję głos.
_________________
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Sierpnia 2006, 20:02   

Dzięki słowik, dzięki markacy. Widzę, że się ocenianie felietonów rozkręca.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Sierpnia 2006, 22:22   

Zagłosowałem na Ubi & Orbi, ale właściwie wszystkie trzymały poziom.
To był ciekawy tekst o naszych tuzach z historii, ale szkoda, że zabrakło... przypisów. Wiem, że felieton nie jest tekstem naukowym, lecz gdy pisze się parę razy o "udokumentowanych wydarzeniach", można by było gdzieś przypisy wstawić.
Napomknąłem o tym, aby ewentualnie wziąć to pod rozwagę na przyszłość.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Sierpnia 2006, 23:52   

Dzieki Mad, kto nastepny?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group