Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej, hej - MAR(k)S ATAKUJE...
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 2 Lipca 2006, 00:11   Hej, hej - MAR(k)S ATAKUJE...

.. jak śpiewał Kazik. Mar(k)s Atakuje Warszawę podczas tegorocznego lata - czyli festiwal filmów soc. sci-fi. http://csw.art.pl/kino_lab/info.php?id=65 - dla nie lubiących linków. Filmy pokazywane w Kinie Lab. Na początek lecą filmy produkcji ZSRR, Polskiej, CZeskiem NRD-owskiej z lat 50', 60' i 70'. IMO niesamowita okazja by obejrzeć białe kruki kina sci-fi - osobiście chciałbym obejrzeć "Diałbła morskiego" na podstawie powieści "CZłowiek ryba" Bilenkina. Poza tym będą filmy oparte na Lemie. Potem mają być pokazywane bardziej znane klasyki: "Człowiek który spadł na ziemię" z Bowiem, Odyseja kosmiczna. A na koniec :twisted: na koniec obydwie części Ghost in the shell i zestaw krótkometrażowych filmów, teledysków anime.
Jednym słowem prawdziwa gradka dla każdego miłośnika fantastyki - tylko czemu do jasnej cholery ja muszę wyjechać z wawy?!?!?! :(
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lipca 2006, 00:24   

Słyszałem dzisiaj o tym w JazzRadio. Potem festiwal jedzie w Polskę, od 10 do 16 lipca będą w Krakowie :D
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 2 Lipca 2006, 00:35   

Na tomaszów mazowiecki pewnie nie mam co liczyć... bawcie się dobrze Warszawiacy i Krakowianie!
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Lambert 
Tom Bombadil


Posty: 36
Skąd: Północne Wybrzeże
Wysłany: 2 Lipca 2006, 08:24   

Perkele... Nie widzę tam nigdzie na liście Gdańska... Szkoda, chętnie bym się objawił na paru filmach :(
_________________
"(...)nie oszukam dzisiaj was, jestem sztywny, jakbym połknął kija i ja, i ja, i ja, i ja(...)"
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lipca 2006, 10:18   

Dzięki Dunadan, właśnie wczoraj znalazłam o tym wzmiankę w gazecie, ale bez żadnych bliższych informacji. Dzięki Tobie nie muszę grzebać w Internecie. :wink:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 2 Lipca 2006, 13:25   

Bedzie w Krakówku? Git!
Dunadanie, nie martw się, jeszcze obejrzysz :)
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
savikol 
Klapaucjusz


Posty: 963
Skąd: Wawa
Wysłany: 4 Lipca 2006, 08:05   

Byłem wczoraj!
Filmy lecą na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego, pod gołym niebem. Dlatego zaczynają się dopiero o 21.30, czyli po zachodzie słońca. Krzesła na „sali kinowej” obleczono jadowicie błękitną gąbką z okrągłymi dziurami, co wygląda kosmicznie i nieodparcie kojarzy się z kiczem socrealistycznej fantastyki.
Jako, że sala jest otwarta, można palić (!) z czego skwapliwie korzystali wszyscy palacze. Można też wnosić i spożywać alkohole, czy to z pobliskiej knajpy, czy przyniesione ze sklepu. Niesamowite, widział kto coś takiego w erze cukierkowych multipleksów? Snujące się nad publiką kłęby dymu i dzwonienie butelek? Wspaniała sprawa.
Wczoraj była piękna, bezchmurna noc. Nad ekranem migotało gwiaździste niebo, szkoda, że akurat nie leciała jakaś czarno-biała space opera. Za to miałem przyjemność obejrzeć dzieło kinematografii czechosłowackiej pt. Zabiłem Einsteina panowie. Kompletnie szalona komedia, twórcy słynnego Lemoniadowego Joe, o podróżach w czasie. Purenonsens, wariactwo i kupa, czasem niezamierzonego, humoru. Jakiś widz, siedzący za mną skwitował bardzo trafnie treść dzieła – czeski film. Nic dodać, nic ująć.
Namawiam wszystkich na odwiedziny festiwalu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Lipca 2006, 09:33   

Jeeeezu jak ja Ci zazdroszczę
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group