Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygrzebane w sieci czyli tego nie popieramy.
Autor Wiadomość
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 23 Października 2005, 00:38   

Pako napisał/a
Fakt faktem, żę istnieje ryzyko, że numer pojawi się na sieci, ale raczej nie wieżę w to. W takim wypadku skany już dawno biegałyby po www. A tak nei jest.
http://osloskop.net/r/14198.html

count napisał/a
Microsoft Office 2003 pozwala na zastosowanie calkiem dobrych systemow bezpieczenstwa (...)
Zeby miec czyste sumienie wypadaloby kupic MS Office 2003. Nie chce mi sie nawet sprawdzac ile to kosztuje.

count napisał/a
Poki co technologia zabezpieczen Microsoftu jest nowa i niewiele osob z niej korzysta, wiec przypuszczam, ze zlamanie tego moze byc odpowiednio trudniejsze.
1. Na dzien dobry odpadaja linuksiarze i inne systemy non-MS-compatible
2. Zmuszasz do kupna Office'a 2003, ktory jak sam twierdzisz, nie jest popularny.

wytluszczone przez dofo ;)
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 01:21   

O, dzieki, uwielbiam zapach napalmu o swicie:-)
Czas zając się ta sprawą.
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 23 Października 2005, 01:25   

Jezeli mowisz o osloskopie to byl juz taki jeden co sie nazywal (i nadal chyba tak czyni) Tomasz Lis. Portal ten byl przez pewien czas zamkniety. Od tego czasu (po reaktywacji) nie ma na jego stronach linkow tylko tzw. sumy kontrolne plikow. Prawnikiem nie jestem, ale polskie prawo albo na to wprost zezwala, albo nie reguluje (a co nie zakazane to dozwolone). W kazdym razie z prawnikami Lisa sobie poradzili. Nie wiem czy znajdziesz na nich haka.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 01:43   

He, he, he. Bo to trzeba prosciej załatwiać. nie sprawy karne, ale cywilne:-) Łatwo nie bedzie, ale sie chłopcy troche nagimnastykuja bardziej:-)
BTW, tu chodziło o to, że sie tłumaczą, że niby sami nie wystawiają tylko informuja a to sa kopie bezpieczeństwa itp. Jesli zostana uprzedzeni, że to piractwo i nie zareaguja, wtedy nie będa mieli pola manewru.
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 23 Października 2005, 01:47   

Ciekaw jestem czy cos wskurasz bo ja znam ten portal od 4 lat, a bynajmniej nie byl to jego poczatek wtedy. Od afery Lisa, w ktora chyba sie nawet onet wmieszal i generalnie glosno bylo, chlopaki sie pozabezpieczali jak tylko sie da. O ile ich dobrze rozumiem to podaja tylko informacje jakie pliki kraza w necie i jaka jest ich suma kontrolna ("znak wodny"). I widocznie to nie jest wykroczeniem.

Ale co ja maluczki moge wiedziec :roll: Z racji stanowiska pewnie nie takie rzeczy w zyciu widziales ;)
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 01:52   

Nie jest, dopóki ktos cie nie poinformuje, że to co wskazujesz nie jest kradzione. bo jesli nie zaprzestaniesz w tym momencie, to stajesz sie paserem. bo juz wiesz, że to co pokazujesz jest kradzione. w tym momencie karnie niewiele im grozi, ale cywilnie można się pobawić. O ile wiem, duzym sie nie chce w to bawic, ale ja dla zasady spróbuję.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 10:10   

Dla zasady popieram!
Nie żebym sam tylko na oryginałach jechał, ale książki i gazety i inne takie to już przesada. I dokładnie - zostaną poinformowani i nie zareagują, stają sie więc paserami albo pośrednikami. To tak, jakbyś rozopwiadał, kto handluje kradzionymi komórkami. Też cię mogą zgarnąć za pośredniczenie w przestępstwie.
A błąd - -_- chyba spałem, jak to pisałem.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 23 Października 2005, 10:51   

Osiołka może trafisz, NURSie, ale pamiętaj, że rzecz krąży również po hubach. Widziałam nr 1 SF, to zapewne inne również można znaleźć. Oczywiście, nie powstrzymuję Cię - rozumiem wartości. Obawiam się jednak, że walka z góry skazana na klęskę...
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 10:57   

Wiele z walk skazanych jest na klęskę. Nie jest to jednak powód, by walczyć przestać. Przynajmniej moim zdaniem. Bo jednak jakieś cele mieć trzeba. Mimo, że to może i walka z wiatrakami. Ale walczyć dla samej zasady chociażby trzeba.
Ja potrafiłbym zrozumieć, jeśli pismo by nie istniało, albo byłoby na tyle niszowe, żeby nie dało się zdobyć ich egzemplarzy. Ale nie takie coś.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 23 Października 2005, 11:06   

I NURS zapewne będzie walczył. Jak również przypuszczam - zdaje sobie sprawę, że walka będzie przedsięwzięciem przypominającym próbę uszczelnienia durszlaka przez zatykanie jednej z dziurek - gdy tymczasem woda wypływać będzie pozostałymi.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2005, 11:11   

Z tymi stronami różnie bywa. Kiedyś na jednym z takich serwisów trafiłem nawet na niepublikowaną powieść Andrzeja Pilipiuka. Było to z półtora roku temu. Andrzej napisał do prowadzących serwis i usunęli linki. Nie robili żadnych problemów.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 11:14   

Możliwe, ale dziurka po dziurce i może reszta stwierdzi, że nie warto czekać, aż będzie ich kolej? Kto wie?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 11:38   

Własnie, trzeba by zapytać Polipiuka, jak to było, bo o ile pamietam sami na tych stronach pisali, że jest ban na jego rzeczy.
Liczę, że goście nie zechcą się targac po sądach, bo jesli nawet nie przegrają, to bedą mieli pare lat zabawy i uprzykrzania życia.

BTW można też dla przykładu wyłuskać paru wystawiających. Wiem, że tego nie da się powstrzymać, ale można próbowac to ograniczać.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 11:46   

Walczyć trzeba - ja jestem po twojej stronei Nurs. Bo jak kazdy powie - nie uda się - to się nic nie zdziała. A trzeba zacząć. Więc czemu nie my (albo raczej ty, bo to w końcu ty będziesz z tym miał najwięcej pracy) nie mamy zacząć?
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2005, 11:49   

Jak Andrzej będzie w sieci to się go zapytam. Z tego co pamiętam to nie robili kłopotów. Po prostu poprosił o usunięcie. Mówił mi potem, że gdyby go nie posłuchali to dopiero wtedy miał zamiar z prawnikami wyjeżdżać. Zresztą znowu wystawili na innej stronie jego książki (tamta padła) i Andrzej pewnie będzie pisał. W każdym razie Ziemiański, Piekara i Pilipiuk oraz jego Samochodziki są najpopularniejsze. Z polskich oczywiście. :)
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Października 2005, 11:53   

Hmm.. ogarnia mnie taki opętańczy śmiech lekko jak to czytam. Andrzej będzie w sieci, to go zapytam, powiedział mi że... itp itd. To się nazywają znajomości ;)
A co do walki - wiadomo, że nikt po sądach nie chce się ciągać, więc młodzi (pewnie wiek studencki, zazwyczaj tacy to robią) postanowili spokojnie ustąpic. Kto wie, może w tym wypadku trzeba będzie prawnikami wyjechać, ale efekt moim zdaniem jakiś będzie. Zwłaszcza, że SF to gazeta z przeszłością i jakością. Nie pozostanie to bez echa.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 11:54   

Fakt, ostatnio skanersi jadą po fabryce równo
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 11:55   

BTW wydzielny tę dyskusje do osobnego wątku, bo to nie ma nic wspólnego z prenumerata i to zagraniczną:-)
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Października 2005, 11:57   

Pako napisał/a
Hmm.. ogarnia mnie taki opętańczy śmiech lekko jak to czytam. Andrzej będzie w sieci, to go zapytam, powiedział mi że... itp itd. To się nazywają znajomości


Pako, tak to bywa jak się po konwentach jeździ i z ludźmi spotyka. I na dodatek mieszka w tym samym mieście. Nie przeczę, że większość ludzi poznałem poprzez listę dyskusyjną, w tym przypadku ś.p. FiF, ale potem już łatwiej było dogadać się na żywo.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Października 2005, 20:40   

Kurcze, lepiej Pako nie zaglądaj na moją stronę autorską:-)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Października 2005, 16:39   

E tam... NURS :) Fajnie wyglądasz ;) na wiki poczytałem, nie chciało mi się twojej stronki szukać ;)
A aż taki stary nie jesteś, żebym się przeraził. Wiem, że starszy jesteś, prawie w wieku mojego ojca, ale o tobie słyszałem już wcześniej ;) O Romku nie :mrgreen:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Października 2005, 16:42   

Nie o to mi chodziło jak wyglądam, ale o to z kim mam zdjęcia:-)*





*laski, laski, laski - Johnny Bravo
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Października 2005, 19:04   

NURS napisał/a
Nie o to mi chodziło jak wyglądam, ale o to z kim mam zdjęcia:-)*

*laski, laski, laski - Johnny Bravo


Albo aktorzy z serialu "Klan". :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Października 2005, 19:30   

No, jeden dokładnie, ten drugi to niejaki Gociek, tfu, tfu...
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Października 2005, 20:59   

NURS a jakaż to ta twoja strona jest? bo nie mogę znaleźć :/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Października 2005, 12:02   

Kurcze, wchodzisz na stronę sf-a dział autorzy, podstrona szmidt:-) i td.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Października 2005, 21:56   

Jestem zwolennikiem stron autorskkich normalnie w sieci. Każdy powinien taką mieć :) ROmek, Nurs, zróbcie sobie takie :) łatwiej o informacje itp. Pilipiuk ma, Dębski ma, jesteście gorsi :P (pojechałem po ambicji ;) )
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28 Października 2005, 22:06   

Pako napisał/a
Jestem zwolennikiem stron autorskkich normalnie w sieci. Każdy powinien taką mieć :) ROmek, Nurs, zróbcie sobie takie :) łatwiej o informacje itp. Pilipiuk ma, Dębski ma, jesteście gorsi :P (pojechałem po ambicji ;) )


Ja się nie znam, sam sobie nie zrobię, a osób, które by się tym chciały zająć, na razie nie widzę :D
Jako wstępny namiar strona wydawcy nie jest zła... choć owszem, dojrzewam do zrobienia strony autorskiej, bo nawet byłoby tam co umieścić :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 28 Października 2005, 22:09   

Pako napisał/a
Jestem zwolennikiem stron autorskkich normalnie w sieci. Każdy powinien taką mieć :) ROmek, Nurs, zróbcie sobie takie :) łatwiej o informacje itp. Pilipiuk ma, Dębski ma, jesteście gorsi :P (pojechałem po ambicji ;) )


Przecież mam i to dość rozbudowaną:-)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Października 2005, 22:09   

Od biedy się na tym znam - ale nie chciałbyś chyba, żebym ja ci stronę robił :) Informatyka informatyką, ale na grafice się nie znam :)
swoją drogą w śmiesznym temacie o tym piszemy :P bo to akurat ja popieram ;)

Edit:
Nurs, masz :) ale nie o takie coś mi chodzi.. zresztą.. co ja będę tłumaczył :) Pilipiuka w sieci poszukajcie i bierzcie przykład ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group