Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nam się śni
Autor Wiadomość
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 08:52   Co nam się śni

Nie, nie chodzi mi o psychoanalizę ani żadne tłumaczenia. Po prostu wrzucajcie opisy swoich sennych dewiacji, tych najciekawszych. Z doświadczenia wiem, iż dostarcza to czytelnikom nie lada uciechy: sny bywają bardziej pokręcone, niż najfantastyczniejsze książkowe fabuły:)


Mnie śniło się, że goniłam po mieszkaniu ogromną osę, która wpadła przez lampę w ścianie dzielącej nas od sąsiadów, a którą (osę) na wstępie pomyliłam z nietoperzem. Chciałam ją złapać i wyrzucić, ale w końcu stwierdziłam, że ją zabiję i biegałam za nią z packą bez rączki. Potem to ja byłam goniona. Ścigała mnie banda faceta, którego nie dało się zabić. Uszkodziłam mu wątrobę, a on mimo to biegł za mną i się śmiał. Przewidując sytuację zawczasu napisałam sms do Zorra (który był moim narzeczonym) i tylko wysłałam go biegnąc ulicą. W końcu tamci mnie złapali i zamknęli w jakiejś betonowej wieży stojącej na miejscu mojego liceum. Tamten facet cały czas trzymał się za brzuch i się śmiał. Ale w końcu przyszedł Zorro i mnie uratował:P
Potem goniła mnie jakaś zorganizowana grupa. Trzymali mnie w podstawówce, a kiedy próbowałam uciekać, ich szef włączał takie światełko na ścianie i nie mogłam biec, a drogę zajeżdżały mi samochody.


Dzień wcześniej natomiast śnił mi się mecz Polska - Niemcy. Grałam w kobiecej drużynie po stronie niemieckiej. Mecz odbywał się w wielkiej szklanej bezkształtnej bryle, w której przepychaliśmy się i wyrywaliśmy sobie piłkę, a dookoła za szybami tłoczyli się kibice. Otworzyłam okienko i zaczęłam zachęcać ich do kibicowania. Zaczęli więc coś krzyczeć po nemiecku, a ja odpowiadałam "ja, ja", bo niczego więcej nie umiałam. Potem cofnęliśmy się nieco w czasie i leciałam samolotem na mecz. Trener złośliwie kazał nam usiąść na wyznaczonych miejscach, a moje miało być z dala od innych. Nie mogłam go znaleźć, gdyż zdezelowane i powyrywane fotele były chaotycznie ponumerowane. Schowano mi też książkę, którą wzięłam na drogę. Później dowiedziałam się, że jakaś siatka przestępcza zabrała mi wszystkie książki i schowała w lodówce.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
wszechobecność 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: zewsząd
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 08:58   

dwa razy dzisiaj we śnie spóźniłem sie na samolot - raz przez gejoparadę, która zablokowała miasto, drugi przez strajkujących nauczycieli

dziwne, kierowcą taksówki, która jechałem na lotnisko był Piotr Ikonowicz :?
_________________
"The basic tool for the manipulation of reality is the
manipulation of words. If you can control the meaning of words,
you can control the people who must use the words."
(Philip K.Dick)
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:21   

Fajna sprawa pamiętać co się śniło...ja niestety rejestruję może 1/10 tego co wyśniłem a i to tylko jakieś 10 minut po obudzeniu.
Za to moja narzeczona doskonale sobie z tym radzi i opowiada mi swoje sny nawet sprzed kilku dni...To może będę wpisywał jej sny :)

Próbowałem raz stosować jakieś dziwne techniki kontrolowania snów (czyli uświadomienia sobie we śnie, że się właśnie śni i kierować wydarzeniami). To było coś w stylu wyobrażania sobie tuż przed zaśnięciem, że zjeżdżam w wielkim drzewie po spiralnym torze, a na samym końcu, tuż tuż tuż, w ostatnim przebłysku świadomości, trzeba było wyjechać z tego drzewa...i wtedy jesteś bogiem, przynajmniej przez noc :)
Nie muszę mówić, że nic z tego nie wyszło. Moja połówka zaś, która mnie do tego namówiła, dokonała tej sztuki, ale przyznała, że jest to bardzo męczące, bo się wtedy nie wysypia...
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Tomcich 
Tigana


Posty: 6557
Skąd: Ino
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:31   

Ja też niewiele pamiętam z tego co mi się śni :( Jak już to jakieś fragmenty.
Pamiętam, że kiedyś śniła mi się inwzaja obcych, nad blokiem naprzeciwko którego mieszkam otwierał się jeden worholm za drugim. Ponieważ noc była super to wyglądało. :lol: Inny taki fragmencik to śniła się mi kiedyś świnka morska, którą kiedyś miałem, jak podróżowała w czasie i przybyła mnie odwiedzić. :mrgreen:
:roll:
Dochodzę do wniosku, że chyba za dużo fantastyki. :mrgreen:
_________________
- Jak tam życie?
- Muchom by się spodobało..
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:34   

ee ja tam nie musze sie po niczym slizgac :)
w dziecinstwie dobrze dzialala mi technika "impregnacji" : tuz przed zasnieciem obejrzec film/ przeczytac ksiazke; polozyc sie niezbyt pozno i niezbyt zmeczonym i intensywnie myslec o dalszym ciagu, z twoim udzialem... nawet nie wiesz, kiedy zasniesz, co wymyslasz, a co juz ci sie sni. inna sprawa, ze potem sny odbiegaja od wybranego tematu.
w nocy mamy mnostwo, setki nawet, mikroprzebudzen, ktore trwaja doslownie sekundy - i to podobno w czasie tych mikro-stanow-polswiadomosci snimy. :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:35   

Byłem mrówką, biegłem z planami inwazji wewnątrz kieliszka, a ktoś go wypił i musiałem wygryzać się na zewnątrz gdzie już miałem skrzydła i poleciałem do ognia który strasznie mnie zmroził, a potem to złapali mnie i czytali na głos pana tadeusza.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:37   

:shock:
rafal co ty piles przed zasnieciem?? ja tez chce :mrgreen:
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:40   

elam, ale ja właśnie mówię o precyzyjnej, całkowitej kontroli wydarzeń we śnie. Wiesz dokładnie, że śnisz i sterujesz wydarzeniami a do tego masz nieograniczoną niczym swobodę manewru, może poza wyobraźnią podświadomości (jeśli jest coś takiego).
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:49   

Elam: często mam takie właśnie erotyczne sny - i to bez wspomagaczy :wink:
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 09:57   

jest cos takiego, mnie sie zdarza - ale to chyba przez lata praktyki, ktora zaczynala sie wlasnie tak, jak powyzej...
rzadko mi sie sni koszmary. np, kiedy ktos mie goni, to stwierdzam we snie; zaraz bedzie z gorki, rozpedze sie i polece, bo to sen i we snie moge latac :) a jak nie ma z gorki, to mowie sobie we snie; nie podoba mi sie to, wracamy do fragmentu, jak zaczeli mnie gonic... i "przewijam tasme", snie sobie jeszcze raz, ale inaczej.
najczesciej tak mam. chociaz zdarzaja sie tez sny, ktore mi sie snia, a nie ktore ja snie .. :)


a z takich pokreconych snow; przeczytalam niedawno "dzien tryfidow".
i snilo mi sie, ze budze sie rano, a tu caly paryz martwy.. paru niedobitkow, oczywiscie slepych. wiec caly plan powrotu do domu ukladalam we snie; ktoredy (przeciez drogi zablokowane, :) ) , czym (nie mam prawa jazdy wiec czyms bezpiecznym, nieduzym, z automatyczna skrzynia biegow :) ) i z czym (wlamywanie sie do sklepow i robienie zapasow, nawet we snie do sklepu z bronia sie wlamalam i dlugo wybieralam pistolety... )
a potem, po drodze, trafilam na osleplego Karla Urbana. :mrgreen: no i oczywiscie nie nim zaopiekowalam :)
potem okazalo sie, ze im dalej na wschod, tym wiecej ludzi przezylo i naprawde uwierzylam, ze moja rodzinka przezyla. no oczywiscie, zanimz karlem dotarlismy do Polski, zdazyly sie tam juz zorganizowac na powrot dwa miasta: w katowicach rzadzil Nurs na wiezy :mrgreen: a w bielsku moj braciszek :mrgreen:
ja zajelam lokalne radio i robilismy apokalipse wedlug pana Jana :)
a Karl Urban wyplatal koszyki z wikliny :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 10:01   

:D świetne.
Wychodzi na to elam, że co noc możesz się spotykać z karlem :mrgreen:
Fajna sprawa, może kiedyś jeszcze nad tym popracuję, a może to wrodzony talent i nic na to nie poradzę ;)

Mam taką teorię, w związku z teorią, że ludzie wykorzystują tylko niewielki procent potencjału swojego mózgu. Moim zdaniem właśnie w snach wykorzystujemy go w trochę większym stopniu.
Czasem pamiętam jakieś konwersacje, dialogi z postaciami w moich snach i mówią one bardzo mądrze, wykorzystując różne uczone słowa, których ja na codzień nie używam. A przecież one siedzą w mojej głowie, bo tylko z niej przecież pochodzą nocne mary.
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 10:13   

mialam wyklady o snach a i z wlasnego doswiadczenia wiem, ze tylko nam sie wydaje, ze tacy madrzy jestesmy we snie :) ja na przykald z karlem niby gadam po angielsku, ale moj angielski... pozal sie Boze.. wiec wiem, ze upycham do rozmowy slowka francuskie albo po prostu tworze cos "angielskiego" :) (zdarza mi sie, na szczescie rzadko, mowic przes sen i potem inni maja ubaw :) )
we snie nie mozna (podobno ) czytac ani poprawnie liczyc. a snimy wlasnie wtedy, kiedy mozg odpoczywa, spada poziom neurohormonow i robi sie nam "bajzel" w glowie, tracimy kontrole nad danymi, zebranymi na jawie..
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 10:20   

Ugh ! no proszę, to niezłego figlarza ma każdy w głowie...Rozwiałaś w pył moje złudzenia :mrgreen:
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 13:02   

Ja moich nie napiszę bo wyjdzie, że jestem męska szowinistyczna świnia... :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 13:24   

Kilka snów, które kiedyś pamiętałem:
Goniły mnie psy, dobermany. Cholerne bestie, zaślinione, zapienione, czerwone oczy. I cholera.. na drodze pojawił mi się płot. Uderzyłem w niego, upadłem na ziemię i zasłoniłem się rękami. Kiedy doberman do mnie doskoczył, obudziłem się cały zlany potem. Bałem się zamknąć oczy, z dziesieć minut drżałem z przerażenia. Okropnie się bałem kiedyś psów.

A inny, niedawno mi się śnił: jadę jakimś olbrzymim wozem, bez silnika, nic go nie ciągnie, on jedzie. Świat postapokaliptyczny, zagłada na pewno była, to wiedziałem. Ale świat był piękny, zielony, domki zdarzały się rzadko i były brzydkie, ale cały świat przepiękny.
No i ktoś mnie gonił. Przyjeżdżam do maista, mówią mi, że mnie gonią. Uciekam i ... przyjeżdżam do tego samego miasta i znowu to samo... chyba ze trzy razy się powtórzyło, potem sie obudziłem.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 13:52   

wszechobecność napisał/a
dwa razy dzisiaj we śnie spóźniłem sie na samolot - raz przez gejoparadę

Ja w realu spóźniłem się na autobus przez takie coś :)
A co do innych snów... Hmm... Moje opowiadanie "Bob Crane" przyśniło mi się. Konkretnie do momentui zabicia Cranea i ujawnieia stwora.
Poza tym mam tak pieprznięte sny, że aż wstyd się ujawniać :oops:

No dobra, może jeden - byłem w Przemyślu, 17 IX 1939 roku. Wyglądałem jak Andrzej Wajda (poważnie, aha - teraźniejszy Wajda - siwe włosy, okulary, itp.). Biegałem po bramach z RKM-em, po mieście chodziły sowieckie komanda. Był między nimi jakiś chemik, który dążył do wyniszczenia chemikaliami świata. Palił dwa papierosy na raz. Potem byly jakieś chore sceny tortur, polewania kwasem i takich tam...
Ech, szkoda gadać.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Czerwca 2006, 11:31   

Ja mam taki dziwny sen. Nazywam go seryjnym. Co jakiś czas śni mi się że mieszkam gdzieś w jakimś mieście - wszystko jest 100% realistyczne. Seryjnośc tego snu mpolega na tym że wszystko dookoła się zmienia zgodnie z upływem czasu - drzewa rosną budynki niszczeją zmieniają sie pory roku. Obecnie jestem na etapie że jestem włascicielem małego sklepu płytowego i bardzo mnie martwi fakt, że pod miastem stawiają hipermarket w którym ma być ogromny sklep z plytami, który może wygryźć mnie z rynku. Jak pisałem wszystko jest 100% realne do tego stopnia że kiedy się budzę przez kilka minut nie wiem co jest jawą a co snem. Dziwne nie? Taki sen mam od 17 roku życia, raz lub dwa razy w miesiącu.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Czerwca 2006, 11:51   

Rzadko kiedy pamiętam, co mi się śniło. Pewnie dlatego, że wyrywa mnie ze snu budzik. Częściej pamiętałem sny w czasach, gdy budziłem się sam z wyspania, bez pośpiechu, stopniowo i niekoniecznie o 6:20.

Podejrzewam, że mój humor z rana wynika z tego, co mi się śniło - nawet jeżeli nie pamiętam co to było.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 18:29   

Ja zawsze (no prawie zawsze) w swoich snach umieram. Jakieś ukrzyżowania, jakieś noże podcinane gardła, a to coś mnie przygniecie. I zawsze się budzę w chwili śmierci.
A śnie może ze 3 sny w ciągu tygodnia. :roll: psychol ze mnie
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:32   

Ostatnio śniło mi sie, ze uczestniczyłam w polowaniu na...wampira! :shock:
Straszne, prawda?
Wiecie jak mi potem głupio było.. :evil:
Z tego, co pamiętam, to łowy były na szczęście nieudane. :D
To jedyne pocieszenie...
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:35   

biedny iscariote.. . ja w moich snach jestem zawsze jakas krolowa amazonek, bogini, superinteligentna kosmitka albo conajmniej dobra wrozka :) i nikt mnie zabic nie moze.
tylko w jednym snie sie topie, ale juz od ladnych paru lat go nie mialam. :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
wszechobecność 
Tom Bombadil


Posty: 41
Skąd: zewsząd
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:36   

śniło mi się, że ktoś z całej siły uderza mnie z pięści w brzuch, aż się obudziłem tak bolało - a to tylko moja kocica zeskoczyła z parapetu na łóżko łagodząc skok o moją przeponę :mrgreen:
za takie kawały nalezy jej się ponowna sterylizacja :mrgreen:
_________________
"The basic tool for the manipulation of reality is the
manipulation of words. If you can control the meaning of words,
you can control the people who must use the words."
(Philip K.Dick)
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:37   

Byłaś po stronie wampirów, czy po stronie polujących :twisted: ?
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:41   

Zgadnij.Co mogło mnie tak przerazić?Przeciez nie samo polowanie, prawda? :twisted:
Byłam w grupie łowców... :cry:
Zdradziłam własny gatunek... :cry:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:45   

Och... Wampir polujący na wampiry... Alucard.. Hellsing, czyli jest gites :D

żeby nie było, moje sny to nie po prostu "Iscariot stoi i ktoś go zabił". To jakieś paro godzinne filmy sensacyjne, kryminalne, albo horrory :shock:
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:49   

Angelus napisał/a
Wiecie jak mi potem głupio było..

Ale to żaden wstyd. Kto z nas za młodu, prosze państwa, nie polował na wampiry ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 09:55   

ja nie :)
tez czasem bywam wampirem. ale dobrym, nie zabijam.. :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 10:06   

Henryk Tur napisał/a
Angelus napisał/a
Wiecie jak mi potem głupio było..

Ale to żaden wstyd. Kto z nas za młodu, prosze państwa, nie polował na wampiry ?


Za młodu? :shock: hmmm...to było miłe. :wink:

Doszłam do wniosku, ze to pewnie był jakis wampir odszczepieniec-kolaborant-pomiot wilkołaczy, więc należało go zgładzic.Od razu poczułam się lepiej. :mrgreen:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 10:22   

Hyhy.. pozytywne myślenie ande wszystko :)

Ale też nie miałem nigdy snów o wampirach. Ja mam sny dziwne ;)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 11:00   

Ten awatarek to z inspiracją snem ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group