Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarlowe opowiadanka.
Autor Wiadomość
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 12:30   EPIZOD XLI DEMOKRATYCZNE WYBORY

Po dwóch latach mamy w naszym kraju ponowne wybory i za kilka dni minie dwa lata od pojawienia się jarla. Przez ten okres czasu zdążył zadomowić się na dwóch (a nawet trzech) forach, pojawił w elektronicznej wersji pewnego czasopisma z grami komputerowymi, no i trafił na łamy komiksu w SFFiH. :D
Jak widać jarl się rozwinął, a nasi politycy nie :wink: Dzisiaj przy porannej kawie, poczytałem trochę forum, Onet i w ten sposób powstał poniższy epizod.

EPIZOD XLI DEMOKRATYCZNE WYBORY

- Ludu pracujący miast i wsi :!: Nie, to nie tak :? Moi drodzy :mrgreen: Drodzy? :shock: Też nie tak.... Zebraliśmy się tu w pierwszy dzień tygodnia... No nie, teraz jak klecha gadam :roll: To może po wikingowemu :twisted: Słuchajcie gamonie! Zbliżają się nowe wybory par... par... paradoksalne :mrgreen: Co Ludwigu? :| Wybory parlamentarne? :( No to niech i tak będzie, chociaż mi lepiej te paradoksalne pasują :roll: Bo paradoksalnie to jeszcze funcjonuje :lol: Tak więc, zbliżają się nowe wybory parlamentarne do Althingu i musimy przeprowadzić kampanię wyborczą :mrgreen: Mam nadzieję, że tym razem przedstawiciele naszej osady będą mieli większość :twisted: Czekam na wasze propozycje jak to zrealizować :mrgreen:

- Co Ludwigu? :shock: Podjąłeś odpowiednie działania na długo przed ogłoszeniem wyborów? To się chwali :D Twoje służby wywiadowcze poszukiwały haków na naszych konkurentów? :) No, no, no... Ludwigu nareszcie pojąłeś o co w tej całej polityce chodzi :wink: Mam nadzieję, że na mnie żadnych kołków... znaczy kwitów nie zbierasz? :| Tylko pamiętaj komu służysz :evil: Twoje szczęście :twisted: No to słucham co masz na naszych szanownych konkurentów? :D

- Runik z Kijowa w dawnych czasach był komunistą? :shock: No proszę, proszę... co się na tej Rusi wyprawia? A mówił mi, że lustracje przeszedł :lol: Harold Runa, żonę bije? :shock: Ludwigu, a co to za sensacja? :? Co? Źle zrozumiałem? :| To żona Harolda Runę bije? :shock: No to mamy na niego haka :lol: Co jeszcze? Z kolei żonę zdradza populista Ivarr Kościsty? :shock: No i co z tego? :? Przecież każdy z nas na wyprawach to robi :roll: Ale on to robi z mężczyzną? :shock: Skandal :!: To nie godne wikinga :evil: Nie ma nic gorszego niż homoseksualizm :? Co? :shock: Ja nietolerancyjny? :evil: Przecież tych dwóch tęczowych wikingów, co to mieli się ku sobie wysłałem na Islandię. A mogłem zabić :mrgreen: Podobno tam jakieś państwo założyli i byli protoplastami rodu. Ciekawe jak to zrobili? Chyba że poprzez adopcję :lol:

- Co Olafie? Jak nie będę szanował mniejszości seksualnych to nie zagłosujesz na mnie? :shock: Oddajmy Olafa w jakimś transferze do innej kandydującej do Althingu osady :P Niech im tam marudzi. O czym ty do mnie Haraldzie Pięknowłosy rozmawiasz? :shock: Jak to nie możemy? :( Olaf - twarzą naszej kampani wyborczej? :shock: Mam nadzieję, że jako specjalista od wizerunku wiesz co robisz? :? Olaf swoją odpychającą aparycją, mroczną powierzchownością i charakterystyczną mimiką twarzy przyciągnie elektorat prostaków. No tak, na wykształciuchach nam nie zależy :mrgreen:

- Co tam jeszcze masz Ludwigu? :D Wikingowie z Jomsborga pod wodzą Sigvalda znowu Germanom wozy podprowadzili i przez kraj Polan do Rusi Kijowskiej pchnęli? :twisted: Kryminaliści :evil: Zamiast uczciwie german najeżdżać, palić, plądrować i rabować, jak my to robimy, to oni po nocy się skradają i wozy kradną :roll: Co? :shock: I to jeszcze wozy bez koni? :roll: Bo ich utrzymanie za dużo kosztuje i dlatego sami je ciagną przez pół świata? :| Ale głupi ci Jomsborczycy :lol: Co jeszcze? Eryk Krwawy Topór teściową toporem zachlastał? :shock: Od czegoś przecież swój przydomek ma :lol: A swoją drogą, to już chyba trzecia, albo czwarta? :? Zaraz, zaraz ile on miał żon? :roll: No ale trzeba mu uczciwie przyznać, że na Pajacyka klika i głodne dzieci dokarmia :!: Powiada, że wszystkie dzieci nasze są, a w jego przypadku to wcale nie brzmi jak slogan :lol:

- Leif Eriksson zaś wysługuje się oligarchom i robi przewałki w prywatyzacji działek na Grenlandii? Masz dowody na to, że Grenlandię Arabom sprzedaje? :shock: A po co Arabom działki na Grenladnii? :( Aha, w celach turystycznych. Na narty będą jeździć? :P No proszę, jak się chłopak wyrobił i ma głowę do interesów :wink: Po wyborach się komisję śledczą powoła i uwalimy gościa :twisted: I na mojego przyjaciela Hlorda Kołka też masz kołki... znaczy gwoździe? :P Ech... mój ty Prokuratorze Generalny :mrgreen:

- Dobra, ale pozostaje nasz największy konkurent, ultraprawicowy Olaf Tryggvasson :evil: Jak on zawładnie Althingiem to na pewno wprowadzi nam w kraju chrześcijaństwo :( Musimy się zastanowić jak go pokonać. Co proponujecie? :| Co Svenie ty ułożysz pieśni szkalujące naszego przeciwnika i zaśpiewasz je na Dorocznym Konkursie Bardów? :P Dobry pomysł! nie ma jak oręż w postaci satyry :wink: Ale to za mało :? Co Halardzie? Proponujesz plakaty wyborcze, przedstawiające czarne tło z wielkim napisem: AGRESJA, NIENAWIŚĆ, ZŁO i informacja, że to cechy formacji Olafa Tryggvassona? :shock: Czy tobie zupełnie odpie.... :roll: ... Znaczy się, czy ty Halardzie przy zdrowych zmysłach się znajdujesz? :x Przecież mu tym tylko reklamę zrobisz :evil: Mam pomysł :!: Dla nas przygotuj takie plakaty :P To są cechy prawdziwego wikinga :mrgreen: Wyborcy na to pójdą :wink:

- A jak tam nasze bojówki, bo agresywna ta kampania wyborcza się szykuje? :twisted: Czy Kveldulf podoła zadaniu? Jest odpowiednio wygłodzony, ten nasz bulterier? :mrgreen: Zagryziesz oponentów w czasie debaty? :D Będziesz jak wściekły byk? :) Jak Tommy Lee Jones w Ściganym? Eeee? :| I pourywasz im ja... :shock: No nie, bo będzie, że z kobietami rywalizujemy :lol:

- Wiecie co? :? Po co ta kampania, środki finansowe przeznaczone na ten cały cyrk i omamianie ludzi obietnicami nie do spełnienia? :evil: Zróbmy to po naszemu, wikingowemu :D Jak to jak? Normalnie. Weźmiemy młoty bojowe, topory, miecze i jak cywilizowani ludzie skórę wszystkim złoimy, pourywamy lusterka i opanujemy Althing :mrgreen: Co Ludwigu? :| Zbyt duże barbarzyństwo? :? Masz rację. Urywanie lusterek sobie odpuścimy :wink:
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
Ostatnio zmieniony przez Last Viking 13 Wrzeœśnia 2007, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 12:59   

:D :lol: :mrgreen:
Takie były moje miny w trakcie czytania. :bravo
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 13:44   

"Urywanie lusterek". Dobry finisz dobrego tekstu :lol:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 13:46   

dobre :mrgreen: :bravo
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 14:05   

No to kamień z serca. Widze, ze jest szansa na poprawę sytuacji politycznej w kraju. :wink:
Dobre! :bravo
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 16:20   

Last Viking, :bravo
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Wrzeœśnia 2007, 20:38   

brawo, ale gdzie komiks?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Stycznia 2009, 14:25   

Chyba czas przypomnieć temat - nowi forumowicze nie wiedzą, ze coś takiego istnieje, a przeczytać warto :D
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Listopada 2009, 14:59   

Viking, ty już wiesz co, nie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group