Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jarlowe opowiadanka.
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2006, 13:51   Jarlowe opowiadanka.

Tym właśnie się zajmuję w oczekiwaniu na ukochany miesięcznik :mrgreen:
Zacytuje swoją wypowiedź z innego forum:
"Palili, gwałcili i rabowali. A potem już tylko czekali na imprezkę z Lodowymi Gigantami. Czego i Tobie Vikingu życzę..."
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 30 Maj 2006, 13:58   

PROLOG

Dawno, dawno temu gdzieś w odległej galaktyce... Nie to nie ta bajka.

Minęło tysiąclecie od czasu, kiedy ziemia nosiła największego bohatera w historii świata. Nikt nie zna jego imienia, nikt tak do końca nie wie, gdzie znajdowała się legendarna osada, z której wyruszał na swoje liczne podboje.
Był wikingiem.
To już wiele tłumaczy.

Żył w czasach, kiedy po Imperium Rzymskim pozostało mgliste wspomnienie, kiedy w ruiny obracały się dowody greckiej potęgi kulturalnej, kiedy europejska państwowość dopiero się rodziła. W epoce chaosu, silnego oręża, brutalnej siły – on odznaczał się wielką odwagą, sprytem, mądrością, a nawet daleko posuniętym miłosierdziem.
Jego postać przewija się w mitach całego świata. Zawsze jest tak samo. Zjawia się nagle ze swoim niewielkim hirdem. Znikąd. Dokonuje wielkich, niewiarygodnych czynów, przerastających możliwości zwykłego śmiertelnika i znika we mgle historii.
Jego drakkar przebył wszystkie morza i oceany. Jego topór smakował krwi, a młot bojowy miażdżył czaszki niezliczonych wrogów. Nie straszni mu byli żadni ludzie i potwory. Rozmawiał jak równy z równym z Asami. Podbijał serca zarówno kobiet jak i bogiń. Jako jedyny powrócił z Piekieł i jako jedyny żywy odwiedził Asgard.
Nieustraszony.
Czy postać wielkiego jarla jest tylko legendą szeptaną przy ogniskach, bajaniem przekazywanym z ust do ust, opowieścią knajpianą? Czy istniała jego małżonka?
Zawsze słodka, wyrozumiała i miłująca męża Brunhilda?
Czy naprawdę istniała jego drużyna? Ludwig - przerastający swoją epokę naukowiec i wynalazca? Dzielny, prawy i nieskazitelny moralnie Olaf? Esteta Kveldulf Berserker, Skirnir Leśnik o zawsze trzeźwym i bystrym umyśle. Będący sobą Szlomo. Nie przykładający wagi do urody Harald Pięknowłosy i Sven Sinobrody – asceta?

Studiując historię tej niewiarygodnej postaci, natrafiłem na wiele zapisków, opowieści, legend, które zebrałem i niniejszym w iście kronikarskiej formie, Wam przedstawiam.


Last Viking


CDN
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Maj 2006, 14:25   

Już czekam :) Moje kliamty :)
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 30 Maj 2006, 14:35   JARL

Opowieści jarlowe w dużym stopniu oparte są o emotikony i obawiam się, że niestety nie oddadzą tego co udało mi się dzieki nim osiagnąć na forum "NF" :(
No ale próbować trzeba.. zrobiłem wszystko co mogłem :wink:
Wieczorem dodam grafikę Nivak do I Epizodu

EPIZOD 1 - JARL"

Zbliżcie się tu wszyscy :!:
Ostatni z Wikingów opowie wam o Valhalli :mrgreen: Tak, tak... tej właśnie Valhalli :wink: Co? :shock: Oczywiście, że to wy stawiacie :x No chyba nie sądzicie, że wasz ukochany jarl, barbarzyńca, niszczyciel, gladiator, żeglarz, pirat, korsarz, wojownik, uzurpator, mściciel, zdobywca, najeźdźca, najemnik, wyzwoliciel, obieżyświat, fircyk... :shock: ... fircyk? :roll: i czym tam jeszcze mnie obwołali :D Będzie stawiał :x Co?... No :!: Tak właśnie myślałem :mrgreen: Gospodarzu nalej nam tu gorzałki i miodziku, jeno chyżo, bo wojom w gardle zaschło :? ... chlup, chlup, chlup...Nalewaj, nalewaj :P I zapodawaj następny antałek :mrgreen: Jak to ile ? :shock: Podawaj gorzałkę, piwo i miodzik tak długo aż nie krzyknę: WIADRO :P

Na czym to ja skończyłem ? No w moim wieku to pamięć szwankuje :? Aha :!: O Valhalli ma być :mrgreen: Do Valhalli trafiają wikingowie, którzy polegną w walce. Ale zważcie, tylko w walce z bronią w ręku :D ... a nie jak Skjold zwany Brutalnym , który chędożąc jakąś dziewkę, co to nie poznawszy się na dobrej zabawie, wbiła mu sztylet w... eee... czułe miejsce :wink: Buhaaahhaaa :lol: ... Ha :!: Wystawcie sobie tylko jak to musiało wyglądać :mrgreen: I jaką zdziwioną minę miał Chociaż, wydaje mi się, że to był jednak grymas bólu :? Oj, głupi, głupi był Skjold :roll:

Ale ja nie o tym chciałem ? Poległych wojowników zwanych Einherjarami z pola bitwy piękne Valkirie zabierały :mrgreen: Prowadziły ich do Valhalli, która w pamiętanym tylko przeze mnie języku staronordyckim oznacza Komnatę Poległych
Co ? :shock: Jak to, kto to jest komnata ? :shock: Nie :x Postawcie sobie, że nie jest to kobieta lekkich obyczajów :roll: ... hłe, hłe, hłe ... :lol: Komnata to taka izba, ino ładniejsza. Taaa... Więc Valhalla stoi w Asgardzie, krainie zamieszkiwanej przez bogów: Asów i Wanów Hej :!: Tak, do ciebie mówię dziewko służebna, chodź tu z tym dzbanem wina :D Siadnij mi na kolana i posłuchaj, co ma do powiedzenia Stary Wiking. :mrgreen:

Valhalla znajduje się w Gladsheim, dworze Odyna ... Hej Ty :!: Weź no szturchnij tego mojego hevdinga Olafa :evil: Zastępca w sprawach wojskowych :? Pić nie potrafi, a do wojaczki mu śpieszno Młody jeszcze jest i głupi :roll: Ech... znowu zasnął z twarzą w zupie :? Jaka to zupa ? Rybna? A daj, zjem. O! Smaczna z wątłusza :mrgreen:

Wygodnie Ci, dziewczyno ? :mrgreen: Słuchajcie więc co wam dalej rzeknę :!: Polegli Wikingowie przechodzą przez 540 bram Valhalli... Co? :shock: Jak to, ile to jest? :shock: Liczyć nie potrafisz? :x Noo... Dużo :roll: Nie :!: Nie tyle ile gwiazd na niebie :? Nie :!: Nie tyle ile ziarna w worku :? Tyle ile ja dziewek miałem ? :shock: Oooo... to już bliżej :mrgreen:

Przez owe bramy może przejść jednocześnie ramię przy ramieniu 800 poległych wojowników :D Tak :!: 800 to więcej niż 540 Co ? :shock: Tak, też więcej niż 100 :roll: Nie :!: Mniej niż 900 :x Co? :shock: Czy to więcej niż pierwiastek trzeciego stopnia z 1200 ? :shock: Tego nawet ja nie wiem :?
Ale o czym to ja? Aha :!: Kiedy już przejdą przez bramę...Co? :shock: Jak to którą ? :shock: Którąkolwiek :? Co? :shock: Ja nie wiem ? :evil: Ja wszystko wiem Może być Waldgind ? :( Wiec kiedy już przejdą przez najstarszą z bram Waldgind...jakieś pytania ? :evil: ... to stają w Wielkim Holu :mrgreen: Na progu walecznych wojowników wita Bragi - syn Odyna, bóg bardów. :mrgreen: Ściany dziedziny Odyna pokryte są złotymi włóczniami, a sufit złotymi tarczami.Ech :!: Ale Ci dziewczyno oczy zabłysły :mrgreen: ... Nic tak na kobiety nie działa jak złoto i klejnoty :D

W Valhalli toczą się wieczne bitwy Co? :shock: Jak to po co? :shock: Wojownicy wprawiają się w żołnierskim rzemiośle, co by wyszkoleni stanęli w dniu Ragnarok :evil: A wieczorem zaczyna się Wielka Uczta :D Zawołaj tutaj inne dziewki służebne, bo widzę, że chłopakom z mojego hirdu ślina po brodach spływa na ich widok :P Co? :shock: Nie martw się dziecko, nic mu nie będzie :P To Kveldulf Berserker. On zawsze pianę z ust toczy Taka już jego natura :?

Na czym to ja... ? Uczta :!: A wierzajcie mi uczta to wyborna :bravo Głównym daniem jest oczywiście dzik Seahrimnir, który co noc się odradza... zaiste nieciekawy ma żywot :? W wielkim kotle zwanym Eldhirmnir strawę przyrządza Andhrimnir - najlepszy z kucharzy. Wszyscy oczywiście piją miód, który w rogach donoszą Valkirie :roll: Pije się również mleko z kozy Heidrun.Co ty do mnie rozmawiasz dziewczyno ? :shock: Nie, to nie moja ręka ? Co ? :shock: Że niby druga ręka? :? Aha, no tak... hm, hm :oops:


KONIEC


"jarl" - ilustracja Nivak
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
Ostatnio zmieniony przez Last Viking 31 Maj 2006, 11:15, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Maj 2006, 14:50   

8)
Wymiata :)
Czekam na więcej. I emotki.. ślicznie wpasowują sie w tekst :)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2006, 15:04   

A mnie szlag trochę trafił... Viking zrób z tego coś normalnego.... i nie mówie o emotkach... ale o sposobie w jaki to napisałeś... :x wrrrrrrrrrrrrrrrr..........

//edit: wybacz, ale przyzwyczileś mnie do dużo wyższego poziomu...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Maj 2006, 15:22   

No, to racja.. kolumny są dobre, jak są równe. Takie poszarpane to tragedia jest ;) Lepiej już ciągły dać.
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 30 Maj 2006, 15:54   

:roll:
Lepiej ?
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Maj 2006, 16:05   

Lepiej :mrgreen:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2006, 16:08   

O niebo lepiej... ale jeszcze... :mrgreen:
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 30 Maj 2006, 16:17   

Viking: zamiast zmieniać emoty, skorzystaj z tego, że emoty na FNF można linkować na zewnątrz :mrgreen: Zamień kody znaczków na linki do obrazków przypisanych do tych kodów - byle edytor tekstu zrobi to za Ciebie ;)
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 30 Maj 2006, 16:20   

Brawo! Popieram opinię Pako, doskonale wkomponowane emotikony w tekst (czyżby rewolucja w opowiadaniach online? ;) )
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 30 Maj 2006, 16:49   

No teraz już chyba dobrze z formatowaniem :wink:
Do tego ilustracja :mrgreen:
gorat dzięki za radę, ale emotki zrobię w tych co tu są dostępne, zawsze jakieś dodatkowe wyzwanie :D (a może niektóre opowieści nabiorą innego wyrazy :wink: )
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2006, 17:06   

No teraz to jest "pieukne" Viking - następne :mrgreen:
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 30 Maj 2006, 19:12   

A czy to nie są te słynne opowiadania które powstają na bazie emotikonów?
Tzn. najpierw Last Viking ustawia emotki, a potem dopasowuje do nich tekst :lol:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Maj 2006, 20:41   

No nie żartuj? :shock:
No to teraz to czuję się powalony
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Maj 2006, 21:06   

heheh... Viking własnie dopracowuje epizod II i najwiekszy problem o ile wiem ma z emotkami.., nie ma na forum tych które wstawił orygonalnie...
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 31 Maj 2006, 07:01   OSADA W OGNIU

EPIZOD II OSADA W OGNIU

Pięknie jest :!: Ech :D Ładnie płonie, prawda Olafie? :P Spójrz jaka śliczna łuna, rozświetla mrok nad horyzontem... Ech :D ... Dobrze, że puściliśmy z dymem tę wioskę... Brakowało mi tego :mrgreen: Ognia, pożogi, chaosu, krzyków umierających, jęków konających i błagań o litość :P Trochę rozrywki jeszcze nikomu nie zaszkodziło :twisted:

Hej ty tam :!: Uciekł ci jeden z kmiotków... agrrrrr... :? ... Żywych brać... żywych mówiłem :evil: Martwych niewolników nikt nie kupi :? ... Co? :shock: Kalekich też nie, kto ich później do Trondhaim będzie niósł :( Co powiadasz Ludwigu ?... W Akademii dla Medyków zwłoki skupują :shock: ... A po co? :shock: Do badań past mortem ? :| ...Ty mnie tutaj nie wyjeżdżaj z wulgaryzmami :x Aaa znaczy się: sekcja zwłok :? A po co mi wiedzieć jak zginęli ? :? Przecież wszystkie zgony są od topora, młota bojowego lub miecza :mrgreen: Nie Olafie :? Nie chcę poznać twojej opinii, do czego oni te zwłoki potrzebują :roll:

Kocham to :P ... Ech :D Kocham ten zgiełk, krzyki ludzi, świszczące nad uchem topory :mrgreen: To mi przypomniało o bitwie, która odbędzie się w ostatnich dniach świata :P ... Ej kmiotku :!: Odłóż te widły, bo jeszcze sobie nimi krzywdę zrobisz :? ... aaauć...hehehe :lol: Musiało go boleć :wink: Oczym to ja mówiłem ? Aha :P Ragnarok - Zmierzch Bogów :!: Nadejdzie dzień, kiedy surowa zima obejmie cały świat. Od północnych fiordów, po słoneczne miasta południa. Od wschodnich stepów, po niegościnne brzegi nowego lądu, gdzie został zesłany Eryk... Hej ty :!: No nie gwałć jej :? Zastanów się jakie z tego dzieci będą :| Nie widziałeś swojej twarzy w tafli jeziora ? :? Co ?... Nie widziałeś ?... Wody unikasz ? :roll: Więc nie widziałeś nigdy swojego oblicza ? :shock: Może to i lepiej :lol:

O czym to ja ? :| Taaaa... Nastanie surowa zima, która poprzedzi Ostateczną Bitwę. Zamarznie Midgard i wszyscy ludzie wyginą. Przeżyje tylko jeden mężczyzna i jedna kobieta, którzy skryją się w gałęziach drzewa Yggdrasil... :D Co tak szczerzysz zęby Olafie ? :? To na pewno nie będziesz Ty :D Wolisz, żeby przeżyła owieczka ? :? Nie kobieta ? :( ... Nastaną ciemności, a gwiazdy pospadają na Ziemię. Wtedy Loki i straszliwy wilk Fenris uwolnią się z niewoli, a blady strach spadnie na bogów Asgardu... Hej :!: Dokładnie mi palić żeby jeno pogorzelisko się ostało :twisted: Skubani zawsze wracają i odbudowują :evil:

Wąż Midgardu wyjdzie z wody na ląd, a Loki wraz z olbrzymami i innymi sprzymierzonymi mu potworami na statku zwanym Naglfar ruszy na Asgard... Hej :!: Pomóżcie Kveldulfowi :x Znowu w berserk wpadł i zaplątał się w łańcuchy :lol: ... buuhaaa :lol: ... ale się miota :) No normalnie zaraz się udusi :P Wiecie co ? :? Zdejmijcie mu łańcuch nie sobie trochę poużywa :twisted: A co, niech też coś ma z życia :mrgreen: Ohoho :!: Od razu z energią za wyżynkę kmiotków się zabrał :mrgreen:

Heimdal - strażnik tęczowego mostu zagra po raz ostatni... Co oni tam wrzeszczą Olafie ? :? Słuch już na starość coraz gorszy... Nie zwracajcie uwagi na ich lamenty :!: Taaaa... A Odyn wyprowadzi poległych wikingów przed bramy Valhalli żeby wzięli udział w ostatecznej bitwie. Wszak przez wieki tylko do tego się szkolili :D Dojdzie do starcia :!: Potężne hufce zetrą się z sobą w impecie :!: Stal uderzy o stal, ciało o ciało, kości o kości. Wojownicy oflankują olbrzymów :!: Potwory zetrą w proch natarcie Valkirri Chaos i ból zapanuje nad światem :mrgreen: ...

Olafie, czy to nie dziwne, że Ci pojmani więźniowie w naszym języku rozprawiają ? :? Nieważne :!: O czym to ja ?... Aha :P Jednooki Odyn zostanie pożarty przez wilka Fenrira, nasz patron - Thor zgładzi straszliwego węża Jörmuganda, lecz sam umrze od jego jadu :( Loki i Heimdal pozabijają się nawzajem, a Tyr zginie w pojedynku z Garmem...Co tak jak sierota stoisz z tym toporem ? :evil: Dziabnij dziada :twisted: Nad czym ty się zastanawiasz ? :evil:

Bogowie Asgardu polegną, a potwory Lokiego będą walczyć z wikingami z Valhalli. Do samego końca, aż ogień ogarnie Asgard i świat legnie w gruzach :( Jak mówiłem przetrwa dwoje ludzi: Lif i Lifthrasir i z nich powstanie nowy ród, który zamieszka ziemię :P Powstanie nowy Asgard... Co ? :? Co ty do mnie rozmawiasz Ludwigu ? :shock: Jak to nasza wioska? :( Na Thora :!: Nie powiecie mi przecież, że 3 dni i 3 noce błądziliśmy po morzu, trafiliśmy do punktu wyjścia i złupiliśmy własną wioskę :shock:

Tak było ? :( O kutwa :?


KONIEC


"Kveldulf Berserker" - ilustracja Nivak
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
Ostatnio zmieniony przez Last Viking 31 Maj 2006, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2006, 08:07   

:mrgreen: :bravo
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2006, 10:20   

Śliczny kawałek emotoprozy :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 31 Maj 2006, 11:25   

Ha! A jak to sie czyta po paru piwach! 8) :twisted:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 31 Maj 2006, 12:12   

No tak wtedy pomagają emoty, bo literki jakieś takie niewyraźne się robią :twisted:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 31 Maj 2006, 12:18   

To takze! :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Maj 2006, 12:19   

Emoty za to wyrazistości nabierają.. i własnego życia :)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:07   

Piwa i miodu! :mrgreen:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:44   

Viking doprowadza mnie do zakłopotania; bo kogóż lubic bardziej: dzielną drużynę jarla, czy bohatersko walczącą z kacem załogę ORP Dzik?
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2006, 15:02   

Brawo! :lol:
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 31 Maj 2006, 17:48   

:!: :bravo :!:

Aż sobie na FNF poczytam, w oryginale :lol:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2006, 17:56   

Lu: tu są wersje poprawione przez Vikinga...... Chyba lepsze niż na fNF... :mrgreen:
 
 
Last Viking 
Klapaucjusz


Posty: 988
Skąd: Valhalla
Wysłany: 31 Maj 2006, 22:25   WALKIRIE

EPIZOD III WALKIRIE

Czemu tu tak ciemno ? :shock: Żadnych gwiazd nie widać ni księżyca... Noc jakaś pochmurna... Co ? :? Opaska nie na tym oku ? :roll: O! Teraz lepiej :D ... Ja widzę :P Morze jest niespokojne :( Na burzę się chyba zanosi. Jak zaraz Thor piorunem przypier... eee... znaczy błyskawice będą :lol: Aha :idea: O Walkiriach miałem wam dzisiaj opowiedzieć :mrgreen:

Taaaa... Walkirie :roll: No więc niezłe są z nich suuucz... eee... kobiety znaczy :wink: Wszystkie to córki Odyna, piękne dziewice... Co tak spróchniałe zęby w uśmiechu szczerzycie ? :x Wiosłować żwawiej, bo mrok się zbliża, a do lądu daleko :? Jak wspomniałem dzieeeewwwiiiiccccee :evil: Cisza :!: Bo jak toporem przywalę :twisted: Walkirie przybierają czasami postać łabędzi, a czasem kruków. Ujeżdżają skrzydlate i dzikie, nieznające siodeł rumaki... :evil: Z czego znowu rżysz Olafie? :evil: Ujeżdżają rumaki ? :shock: Ups :( Na ich grzbietach prezentują się okazale w swoich krótkich kolczugach, odsłaniających zgrabne uda i łydki :roll: ...

Ech, moje stare serce :| Ludwigu skocz no na przód drakkara i z głowy smoka spójrz, czy lądu nie widać ?... Nie widać :? Do wioseł :!: Postawcie no jaki żagiel, szybciej będzie :o ... Na czym to ja skończyłem ? :? No i Walkirie uzbrojone jeno we włócznie i tarcze, zabierają do Valhalli poległych wojowników... :? Nie Halardzie Pięknowłosy, nie z łoża jeno z pola bitwy :roll: ... Do Valhalli idą tylko wikingowie, którzy zginęli z orężem w ręku :mrgreen: ... Jak mniemam tobie to nie grozi. Najsampierw twoja baba za kudły cię wyciągnie, a potem zatłucze... he, he, he :lol:

Co tam jęczycie ? :evil: Że za daleko w morze żeśmy się wypuścili ? :? Kraniec świata i potwory ? :shock: ... Oj głupiś, głupiś :lol: Nie ma żadnego końca świata i potworów. Ziemia jest okrągła :P Ot ciemnota :evil: I dlatego, to ja jestem jarlem, a nie wy, kretyni :twisted: Do wioseł i słuchać, bo o miłości będzie :mrgreen: Co tam się dzieje ? :x ... Co Kweldulf Berserker za burtę robi ? :shock: Olafie, mówi się womituje, a nie... :? Swoją drogą nie wiedziałem, że Kveldulf taki wrażliwy na historie miłosne jest :lol: Powiadasz, że to raczej choroba morska ? :(

Ale o Walkiriach i miłości miało być :mrgreen: Więc była taka jedna jasnowłosa Brunhilda, która wodzem dla pozostałych Walkirii była... Co? :shock: Czy to moja żona ? :shock: Nie, to nie moja Brunhilda :!: Że imię takie samo ma ? :? Oczywiście, że nie może być dwóch Brunhild :) ... Co Ludwigu ? :| Jak to może ? :( Istnieje nieskończona ilość światów, w których realizowana jest każda możliwa ewentualność... :?Ale, o co chodzi ? :shock: ... Że są takie światy, w których Brunhilda nie jest moją żoną :D Mów do mnie jeszcze Ludwigu :mrgreen: I są takie światy, w których mam kilkanaście żon i setki nałożnic :mrgreen: I że są takie światy, w których nie ma jarla :? No już nie mędrkuj za wiele, bo Ci to może zaszkodzić :evil: Jak ? Zatrucie stalą :P Nie słyszałeś ? :x ... :twisted: ... No wreszcie zrozumiałeś aluzję ? :P Lepiej późno, niż toporem między oczy :?

O czym to ja chciałem ? :roll: Aha :P Pamiętacie Siegfrieda ? :mrgreen: Tak, tego samego, co go na trakcie do Skandii złupilim :lol: ... No :) I wiecie oni ze sobą... he, he, he :lol: ... Co nie rozumiesz Ludwigu ? :? No wiesz, jak motylki i pszczółki :roll: Jak dwa zwierzątka :lol: Ooo :!: Olaf zrozumiał :mrgreen: ... :shock: ... :( Jakby Ci tu Gwałciłeś kobiety Ludwigu ? :mrgreen: No dobra. Więc to jest to samo tylko, że po dobroci :D ... Co, niemożliwe ? :shock: No tak, z twoją fizjonomią faktycznie :lol:

Zrefuj trochę żagiel :!: Co tak się trzęsiesz jak osika ? :evil: Ile razy mam powtarzać, żadnego Krańca Świata nie ma :evil: Co wam by tu jeszcze o Walkiriach opowiedzieć ?Może ich imiona chcecie znać ? :P Geirthriful to rudowłosa i zadziorna bestyjka. Nadobna Geirskogul i delikatna jak świnia u koryta Thrima, zwana również „Łoskot”... Co Olafie tak się ożywiłeś ? :o A, bo o świnkach mowa... :(

Najpiękniejsza ze wszystkich Walkirii to Sugrun :D Jest i pyskata Skogull zwana również „Wściekłą” :wink: Ciemnowłosa Kara, zawsze uśmiechnięta Gunn. Tarczowniczka Radgrid, Mist, czyli „Mglista”, Hervor zwana „Strażniczką Zastępu” i brutalna Hild – „Bitwa”.. Ludwigu, co on tam na dziobie wrzeszczy ? :? Ucisz go, bo myśli swoich nie słyszę :evil:

No i ta była, jak jej tam...? :? Ta, której naszyjnik podpier... eee... :wink: ... Na Thora :!: To właśnie Hlathguth naszyjnik skradłem :mrgreen: No i jest Swipul, co dziewicą być przestała... he, he, he :lol: i to ja żem, nie chwaląc się, uczynił. Goll zwana „Krzyczącą”, bo jak ją kiedyś dopadłem, to całą noc krzyczała i wiła się w rozkoszy :mrgreen: ... Co ? :shock: Nie, to nie ja ją rozdziewiczyłem :? Wtedy już dziewicą nie była :(

Z imion Walkirii to znam jeszcze: Hrist, Hljod, Randgrith, Skeggold, czyli „Czas Topora”, Oldun, Reginleif, Rota, Sigrdrifa... Cicho, nie wrzeszczeć mi tu :evil: ... Rathgrith, Reginleif, Gunn... Co ten pokład tak się chwieje ? :? ... Sweid, Skeggjold, Hlokk... Gdzie oni wszyscy zniknęli ? :| ... Skuld, Svava, Thruth... Co się Ludwigu tak kurczowo masztu trzymasz ? :evil: Jak to krawędź świata ? :shock: Przecież mówiłem wam, że ziemia jest okrągła :!:

Jak to spaaaaadddddaaaaammyyyyyy?... :(


KONIEC


"Olaf" - ilustracja Nivak
_________________
http://domagalski.kawerna.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group