Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś historycznego, ale w paskudnym sosie
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Maj 2006, 11:08   Coś historycznego, ale w paskudnym sosie

Przyznaję, że ta inicjatywa lekko mnie zaszokowała. Nawet jeżeli jest to tylko chwyt propagandowy, nadal ma obrzydliwy charakter.

Nie macie wrażenia, że w kilkadziesiąt lat po wojnie, pewne postawy, ostatnio kojarzone z nazistami, wracają niby echo?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 20 Maj 2006, 11:32   

Wracają, bo nazizm nie zniknął. NSDAP-owcy poszli wisieć albo do więzienia, Niemcy się dorobili na pokoju i niby jest spokój. Tymczasem wszystko jest jak dawniej; jak nie w Berlinie, to w Teheranie. Iran wręcz poszedł na całość – opaskowuje żydów, chcrześcijan i zaratustrian. Prędzej czy później dojdzie do powtórki holocaustu. Gdzie, kiedy i na kim, nie wiem, jest wiele opcji do wyboru. Prze lata dochodziło do rzezi (Rwanda, Darfur) i nie reagowano. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 20 Maj 2006, 11:53   

Podobno w średniowieczu poszczególne grupy wyznaniowe w Jerozolimie musialy nosić turbany w odpowiednich kolorach. Wdocznie Iran szybkim krokiem idzie w tym wlasnie kierunku. Ciekawe kiedy stwierdza ze technika to dzielo szatana?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Maj 2006, 11:59   

bo ludzi jest na ziemi coraz wiecej i robi sie coraz ciasniej. dusimy sie, przestrzeni zyciowej brakuje, a sasiedzi sa coraz gorsi - niewychowane toto, chamskie, glupie, az by sie chcialo czasem pale chwycic i przegonic takiego.. co, nie ? ;)

przez wieki mielismy do czynienia z wojnami czy epidemiami, ktore przetrzebialy ludnosc, a po takiej katastrofie ci, co przezyli, z reguly potrafili wspolzyc z innymi, wiedzac, ze tylko zgoda buduje.
w dzisiejszych czasach, niestety, "dzieki" komunikacji, informacji, ogolnie mass-mediom, wszystkie wojny sa streszczane do rozmiarow konfliktow regionalnych nikogo to juz nie rusza, nawet tych, ktorzy sa bezposrednio dotknieci...
bo wszyscy wiedza, ze "wojna to normalka". ze to juz bylo, i bedzie.
ze najlepiej to skorzystac z okazji ogolnego zamieszania i zarznac sasiada, a potem zwali sie wine na wroga.
ze ludzi jest tylu, i kazdy broni swoich interesow tak zaciekle, iz trzeba sila walczyc o swoje - tylko ten, kto pokaze, ze potrafi sie obronic, zachowa swoje dobra. dla slabych miejsca brak.
ze trzeba w kolko udawadniac, ze to "inni winni", my jestesmy cacy, a ONI sa bee; ze jesli nie oskarzymy innych, to oni oskarza nas... kto pierwszy, ten lepszy...

ja bym sie najchetniej wyprowadzila z tego swiata. ale nie znalazlam jeszcze gwiezdnych wrot :) wiec coz, zostaje.
tylko mnie nie wkurzajcie :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Maj 2006, 12:10   

Eh... Hitler też powtarzał, że nie chce wojny wcale.
Dobrze jednak, że USA się Iranem interesuje. Bo może byc cholernie nieciekawie :/. IIWŚ tak neidawno, a tu już powtórka się szykuje? Na jeszcze większą skalę?
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 20 Maj 2006, 13:45   

eee, ja w tym zainteresowaniu zbyt wiele dobrego nie dostrzegam :?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Maj 2006, 13:47   

Ja tam ze swojej pozycji, niezbyt doświadczonego i rozgarniętego człowieczka patrzę.
Iran kombinuje z materialami radioaktywnymi, prosta droga z tego do broni jądrowej, czy chociażby głupiej brudnej bomby. Teraz "znakowanie" innowierców. Potem getto jakieś, a potem holocacust. Tak samo z tego co wiem, było z IIWŚ. Zachód pozwalał Hitlerowi spokojnie zabrać Czechy, licząc, że się nasyci. Dali palec, Hitler irwał rękę. Nie chciałbym powtórki z bronią tak masowego rażenia, jak dostępna jest dziś.
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Maj 2006, 14:49   

Już się okazało, że to nieprawda. Co nie znaczy, że Iran jest kochającym prawa człowieka krajem :twisted:
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 27 Maj 2006, 18:26   

Pako napisał/a
Dobrze jednak, że USA się Iranem interesuje. Bo może byc cholernie nieciekawie :/. IIWŚ tak neidawno, a tu już powtórka się szykuje? Na jeszcze większą skalę?

Ba, a kto nas obroni przed USA ? Francja, Anglia, Rosja, Chiny ? Też mają bomby.
Po prostu USA chcą mieć monopol.
I dlatego Chin nie zaaatakują, chociaż wszędzie "niosą demokrację" i "walczą o prawa człowieka".
Vened napisał/a
Już się okazało, że to nieprawda. Co nie znaczy, że Iran jest kochającym prawa człowieka krajem

W sumie każdy powinien mieć prawo do posiadania takiej broni.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Maj 2006, 18:41   

Hm, ale my tu mówimy nie tyle o broni, tylko o polityce prowadzonej przez Iran wobec własnych obywateli. A co do prawa do posiadania broni (rozumiem, że chodzi o broń atmowa, biologiczną, chemiczna itp), to ciekwe czy mówiłbyś to o Niemczech w, powiedzmy, 1934 roku.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Maj 2006, 10:59   

Henryku, własnie o to chodzi, że nie każdy powinien mieć prawo do posiadania broni. Tak jak nie dasz psychopacie pistoletu, tak nie dasz Al-Kaidzie atomówki. Mimo wszystko mniej boję się bomb amerykańskich, Francuskich, ba, nawet Chińskich, niż Irańskich, Irakijskich czy tym podobnych. Te państwa są o wiele mniej pewne. I tu jest ból.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Maj 2006, 12:40   

Nie wszyscy przeczytają dementi, tym bardziej że nie było nagłaśniane jak oryginalna "wiadomość" - no i zapamiętają, że Irańczycy, to coś podobnego do hitlerowców. Tak się zmiękcza opinię publiczną. Podobnie było z "bronią masowej zagłady" w Iraku.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 28 Maj 2006, 19:37   

Cytat
Piech: Tak się zmiękcza opinię publiczną. Podobnie było z bronią masowej zagłady w Iraku.


Układ działa :roll:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 29 Maj 2006, 11:42   

Czyżby mowa o tym?
Irańscy Żydzi nie będą musieli chodzić w opaskach
Cytat
Irańscy Żydzi będą musieli chodzić w żółtych opaskach - napisał w piątek pewien dziennik w Kanadzie. Kilka godzin później okazało się, że artykuł jest w 100 proc. nieprawdziwy

National Post opisał projekt ustawy, którą rzekomo przyjąć miał parlament w Teheranie i która zobowiązywałaby mniejszości religijne do noszenia specjalnych opasek odróżniających ich od muzułmanów. Żydom przypisano kolor żółty, chrześcijanom - czerwony,a zaratustrianom - niebieski. Dziennikarze Posta dowiedzieli się o ustawie od irańskich uchodźców.

Artykuł cytowano na całym świecie (w tym w Gazecie), a premierzy Kanady i Australii oraz rzecznik departamentu stanu USA porównali irański reżim do hitlerowców. Żydowskie Centrum Szymona Wiesenthala wysłało protest do ONZ. Jak okazało się kilka godzin później, wszyscy nieco się pospieszyli.

- To całkowicie sfabrykowana obelga wymierzona we wszystkich Irańczyków - oznajmił w sobotę Maurice Mottamed, jedyny deputowany mniejszości żydowskiej w irańskim parlamencie.

W rzeczywistości ustawa dotyczy muzułmańskiego stylu ubierania się i jest, jak na warunki irańskie, całkowicie niewinna. Oczywiście chodzi o kobiety, które od islamskiej rewolucji w 1979 r. muszą chodzić po ulicach, osłaniając całą sylwetkę i zakrywając włosy chustą. Taki kanon obowiązuje nawet turystki z Europy. Jednak w ostatnich latach młode Iranki traktują go z dużą swobodą. Paradują po Teheranie w ostrym makijażu, z chustami raczej symbolicznymi, ściągniętymi do tyłu i odkrywającymi większość włosów. Zamiast czadorów mają dżinsy i manta, czyli wdzianka od ramion do kolan.

Ustawa zobowiązuje ministerstwo kultury do promowania w mediach islamskiego kanonu mody. Artykuły z Zachodu - spódniczki, dżinsy itp., które Iranki noszą tylko w domach - mają zostać obłożone dodatkowym podatkiem. Nie ma w ustawie ani słowa o Żydach, chrześcijanach czy opaskach. Nie ma w niej nawet mowy o sankcjach dla kobiet, które ubierają się mniej przyzwoicie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Maj 2006, 21:57   

No tak. Dzieki tej sytuacji widzimy jaką mamy wolnosć mediów:) Ktos palnie głupotę i już to wszyscy powtarzają.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 09:28   

To nie wolność mediów, to raczej ich bezrefleksyjność, niestety...

A najgorsze, że nie ma jak tego sprawdzić. Zanim linka wrzucilem, sprawdzilem wstępnie, czy tylko GW to podaje, ale było w kilku miejscach... i teraz najchętniej tego Kanadyjca, co to puścił, bym na tundrę przerobił, wrrr... :) rosną we mnie mordercze uczucia...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 19:12   

Jescze nie zauwazyleś, że np. Onet daje na żywca to co jest na Gazecie? A wiekszość portali korzysta z gotowych serwisów PAP. Czy o2, czy onet, albo gazeta lub interia - wszędzie te same, tak samo brzmiace informacje.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 19:16   

Zgoda co do portali, ja zresztą nie darzę ich specjalnym zaufaniem, ale na RSSie Rzeczpospolitej też był, w tym problem :(
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 20:06   

Nie wiem jak sprawdzać informacje pojawiające się w mediach, właśnie z tego powodu o którym mówisz: jeden powtarza za drugim, a ten pierwszy nie zawsze gra uczciwie. Dlatego nie wierzę tym bardziej sensacyjnym doniesieniom. Najlepiej zobaczyć jak wiadomość wytrzymuje próbę czasu. Dziwne rzeczy w ten sposób można zaobserwować, np. dematerializację maybacha o.Rydzyka.

Pamiętam też jak CNN donosiła, a za nią inne media, jakoby Serbowie w Kosowie drenowali z krwi albańskie dzieci na transfuzje dla swoich rannych żołnierzy. No jak się puści taką wiadomość, to potem już można spokojnie walić we wroga czym popadnie, z pełną aprobatą opinii publicznej.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 5 Lipca 2006, 03:30   

Vened:
Cytat
Dzieki tej sytuacji widzimy jaką mamy wolnosć mediów:) Ktos palnie głupotę i już to wszyscy powtarzają.

I widzisz, Romku, życie znów dopisało puentę do Twojego felietonu. :bravo Oto owe zamiany informacji w bzdurę oraz tej drugiej rozmnażanie, patentem bynajmniej niechrześcijańskim. A jak gdzieś kiedyś napisałam, że gazety gadają jednym głosem, powtarzają te same brednie, ludzi ogłupiają - to zostałam uznana za niepoważną głosicielkę spiskowych teorii dziejów. :roll:

Piech:
Cytat
Nie wszyscy przeczytają dementi, tym bardziej że nie było nagłaśniane jak oryginalna wiadomość
Ha, mamy takie prawo u nas, że jak ktoś napisze na pierwszej stronie gazety "X to złodziej/agent/pedofil, itd." - to nawet jak przegra proces o zniesławienie, to potem zaledwie na stronie 4 albo 10 wydrukuje maczkiem "przepraszamy za podanie nieprawdziwych informacji o X, itd...." I co z tego, kiedy sytuacja wygląda jak w kawale:
Na zebraniu partyjnym. Wstaje jakiś człowiek i ogłasza:
- Nie poprzemy kandydatury X, bo jego syn to bandyta, a córka to k***!
Na to X:
- Ale ja nie mam dzieci!
Reszta:
- No to co, ale niesmak pozostał!

Nb. ilu ludzi "trafionych teczką" niesłusznie, jak się potem okazało, podniosło się po ciosie do stanu wyjściowego? :?:
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2009, 10:25   

Trafiłem ostatnio tłumaczenie dokumentu, rzecz historyczna, sos wybitnie paskudny, może to być chyba ten wątek. Kiedyś, kiedyś byłem ciekaw jakie "naukowe" doświadczenia mogli robić Niemcy na ludziach. Ku pamięci i wiedzy jak rozwijano w Niemczech program "pre"kosmiczny. Tłumaczenie amatorskie.
Cytat
SS kierowała eksperymentem biologicznym, przeprowadzonym w obozie.
Pozostaje jeszcze wspomnieć o drugim wymienionym punkcie, : kontrola SS nad obozem. Najpierw w ciągu kilku dni Sąd Wojskowy osądził kilka innych osób, które wzięły udział w eksperymentach w obozie Dachau.
Przewodniczący: czy na pańskich przetłumaczonych dokumentach nie ma daty?
Major Farr: na tłumaczeniu angielskim daty się nie pojawiają, na dokumencie oryginalnym to jest oznaczone, jako przemówienie z kwietnia 1943. W pewnym…..(epateren ) punkcie tego postępowania, przedstawimy materiały dowodowe, dotyczące szczegółów tego programu eksperymentów. Nie zamierzam brać na siebie opracowania tych eksperymentów. Będę wyłącznie wskazywał , na konsekwencje regulaminu SS i na fakt, że SS odgrywała w przeprowadzeniu tych eksperymentów znaczną rolę. Program został zatrzymany, widocznie na prośbę dra Sigmunda Raschera , Himmler na zezwoleniu pytał, użyć internowanych z obozów KL jako materiału do eksperymentów na ludziach , jak powinno się stać w przypadku związku z pracami badawczymi, które on wykonał dla Luftwaffe od 15-05-1941 i podpisał jako SS Reichsfuhrer „ S. Rascher”. Oznaczyłem to jako dowód w sprawie , nr US-454. Zacytuję drugi akapit tłumaczenia i czwarty akapit listu oryginału . Cytuję: „ w tym czasie zostałem odkomenderowany do krajowej komendy Luftwaffe , oddział VII w Monachium, na kurs medyczny, dotyczący doboru. Podczas tego kursu, gdzie badania w trakcie lotu na dużych wysokościach odgrywały znaczną rolę = były prowadzone dla pułapów nieco większych niż posiadały angielskie myśliwce-wspomniałem z rosnącą przykrością, że niestety nie mamy żadnego materiału doświadczalnego otrzymanego z badań na materiale ludzkim, bo nikt się z własnej woli tym badaniom nie podda. Dlatego postawiłem poważną kwestię : istnieją możliwości, żeby włączyć do badań dwóch do trzech zawodowych przestępców, w ramach badań wysokościowych prowadzonych dla Luftwaffe przez stację badawczą określania stanu ciała, w Monachium. Doświadczenia, w czasie których badany mógł umrzeć, były wykonywane we współpracy ze mną. Doświadczenia te są absolutnie ważne dla badania lotów na dużych wysokościach i nie możemy pozwolić, aby to robić , tak jak inne stacje badawcze to robią dotychczas z użyciem małp. Przedyskutowałem tą kwestię z przedstawicielem lekarzy Luftwaffe badających te zjawiska , i pogląd jest zgodny, że tylko badania na ludziach mogą dać odpowiedź . ( To może zostać wykorzystane jako materiał badawczy wykorzystania także ( schwassinige ) . ) „
Dr Rascher otrzymał także od SS zapewnienie, że będzie mógł wykorzystać internowanych z KL do swoich doświadczeń.
Wiem z naszego dokumentu 1582 PS, który jest listem skierowanym do dra Raschera , z 22 maja 1941, który nosi pieczęć osobistego sztabu Reichsfuhrera SS i litery początkowe „ K. Br”, które są inicjałami SS sturmbannfuhrera Karla Brandta. Oznaczyłem ten list jako dowód w sprawie , nr US-462. Cytuję pierwsze dwa akapity tego listu:
„Szanowny Pan Dr Rascher. Krótko przed jego odlotem do Oslo przedłożyłem Reichsfuhrerowi SS Pański list z 15 maja 1941, celem ( uzyskania ) szczegółowej odpowiedzi. Mogę Panu donieść, że oczywiście więźniowie do przeprowadzenia badań wysokich lotów zostaną chętnie zarezerwowani. Treść tego porozumienia podałem do wiadomości Szefa Policji Bezpieczeństwa i prosiłem, by wyznaczył osoby odpowiedzialne w związku z Pańskim zadaniem.”
Badania lotów na dużych wysokościach zostały przeprowadzone przez dra Raschera i w maju 1942 roku marszałek polny generał Milch mógł wyrazić w imieniu Luftwaffe podziękowanie dla SS w przeprowadzeniu tych badań.
Sprowadziłem sobie nasz dokument 343- PS z pierwszego tomu naszej książki dokumentów. Oznaczyłem go jako dowód w sprawie, nr US-463 , oryginalny list podpisany „ E. Milch „ , adresowany do SS-Obergruppenfuhrera Wolfa, z dnia 20 maja 1942 roku. W tym liście - na stronie 2-giej tłumaczenia i 1-szej oryginału- podano, jak niżej : Kochany Wolfschen,
W odpowiedzi na Twój telegram z dnia 12 maja: nasz inspektor sanitarny podzielił się ze mną informacją, że badania lotów na dużych wysokościach, prowadzone przez SS i Luftwaffe w Dachau, zostały zakończone. Dalszy ciąg tych doświadczeń pojawia się w sposób obiektywny, konieczna jest odpowiedź na pytania dotyczące morza, istotne dane są przygotowane do bezpośredniego opracowania w urzędzie, przeprowadzenie tego zostało zlecone Ober-lekarzowi sztabowemu Welzt-owi, a lekarz sztabowy Rascher pozostaje w stanie nadal zarezerwowanym do dyspozycji jak dotychczas, z uwagi na misję wewnętrzną urzędu sanitarnego Luftwaffe, którą wykonuje. Zmiana tego środka zaradczego nie wydaje się potrzebna dla rozszerzenia tej misji do czasu naglącego.
Komora podciśnieniowa dla prowadzenia doświadczeń z wychłodzeniem, będzie zabrana do innej stacji badawczej i nie jest już w Dachau dłużej potrzebna.
Wyrażam szczególne podziękowanie dla SS z ramienia głównodowodzącego Luftwaffe za Waszą daleko idącą pomoc .

Badania w KZ Dachau, cenna pomoc dla badań niemieckiej medycyny lotniczej. 10 październik 1942.

Bardzo szanowny Panie Reichshuhrerze SS !
Chciałem najposłuszniej podziękować za badania niemieckiej medycyny lotniczej wykonane w Dachau , stanowią one wielką pomoc i przedstawiają cenny , ważny i całościowy pogląd, dający nam korzyści. Fakt, że w ogóle można przeżyć jakikolwiek czas przy tak dużym deficycie tlenu napawa otuchą co do rezultatów dalszych badań.
Jednakże ostatecznych wniosków co do praktyki skoków spadochronowych nie da się jeszcze wywieść, ponieważ bardzo istotnym czynnikiem, nie wziętym pod uwagę , jest zimno . Ono przedstawia niezwykłej miary obciążenie dodatkowe dla całego ciała i jego żywotnych organów, tak, że wyniki w praktyce prawdopodobnie będą nieprzychylne, jak w przedstawionych badaniach. Obecnie wymagane prace dodatkowe popadły w międzyczasie w konflikt …..i muszą być najpierw ukończone, zanim ukończona zostanie nowa komora podciśnieniowa Instytutu Badań Lotniczych Ministerstwa Ruchu Lotniczego Rzeszy wyposażona w instalację chłodniczą, o zakresie pracy nominalnie od 30 km ( wysokości, przyp. tłum.). Badania przechłodzenia w innym kierunku są jeszcze prowadzone w Dachau. Ośmielam się zwracać do Pana o odnowienie swojego poparcia , przez dra Raschera , ponieważ jak dotąd prace potrzebują ciągle Pańskiego poparcia . Pozdrawiam, Heil Hitler. Podpisano Prof. Dr. H. Hippke.\


„ Ludzi, którzy dzisiaj odrzucają te doświadczenia na ludziach, postrzegam dzisiaj jako zdrajców stanu i kraju”-


Reichsfuhrer SS, nr 1397/42
Pozycja polowa Dowództwa, 24 październik 1942.
Dr. Sigmund Rascher
Monachium, Trogrestrasse 56
Sprawa Tajna Rzeszy
Sporządzono 3 egzemplarze
Egzemplarz drugi.

Kochany Rascher !

Potwierdzam odbiór Pańskiego listu z 9.10 i Pańskiego pisma z 16. 10.1942.
Pański raport na temat badania ochładzania organizmu ludzkiego przeczytałem z dużym zainteresowaniem. SS-obersturmbannfuhrer Sievers powinien wyjednać Panu umożliwienie wykorzystania możliwości instytutu, który stoi koło nas. Ludzi, którzy jeszcze dzisiaj odrzucają te badania na ludziach ,a kochają za to walecznych niemieckich żołnierzy, którzy na skutek tegoż przechłodzenia muszą umierać, postrzegam jako zdrajców stanu i kraju, i nie będę unikał postawienia tej nazwy przy nazwiskach tych panów .Upoważniam Pana do uprzedzenia o tym moim poglądzie zespołów badawczych, których to dotyczy. Będę Pana prosił o wygłoszenie ustnego wykładu w listopadzie, ponieważ ja pomimo wielkiego zainteresowania nie byłem w stanie do tego wprowadzić do rozkładu zajęć. SS-obergruppenfuhrer Wolf i marszalek Milch jeszcze raz zapisali kontakt. Tylko oni są upoważnieni poza lekarzami i, co oczywiste Marszałkiem Rzeszy, w przypadku gdy dysponuje czasem , do wysłuchania tej relacji. Dla potrzeby awaryjnego ocieplania na morzu, która powstaje na u-bootach i małych okrętach , gdzie nie ma żadnej możliwości, żeby wychłodzonego człowieka ogrzać w ciepłej kąpieli, utrzymywać pod ogrzanym kocem, czy innych podobnych sposobów, należy je mieć i znać , których tak wiele mają Rosjanie. Możliwość ogrzania istnieje po dodaniu pewnej substancji ( jako dodatku, w pewnej ilości ) do wody, po czym temperatura wody podnosi się do 70-80 stopni ciepła i utrzymuje się przez godzinę. Bardzo byłem ciekaw wyników badań ogrzewania ciepłem zwierząt. Osobiście przyjmuję, że te badania być może przyniosą stały pozytywny wynik. To jest naturalne, że ja mogę się łudzić. Informujcie mnie na bieżąco o wynikach badań. Tak, będziemy się widzieli w listopadzie.
Heil Hitler, Pański ( podpisano ) H. Himmler

2 ] 22 - Obergrupenfuhrer Wolf
Kopia ( przebitka) z prośbą o przyjęcie do wiadomości…( ubersandt ). Stosuję się do raportu, z prośbą o potwierdzenie i jego zwrot , ponieważ znowu dostaję przedkładane dokumenty SS Reichsfuhrera w Monachium .
I.A. Brandt SS- Obersturmbannfuhrer


„ osoba poddawana doświadczeniom zmarła z pewnością”

Na zakończenie jego doświadczeń prowadzonych w warunkach lotu na wysokości dr Rascher zwraca się do badania metod ogrzewania osób narażonych uprzednio na duże przechłodzenie. Otrzymałem nasz dokument nr 1618-PS, jest to sprawozdanie międzyokresowe na temat badania stanu przechłodzenia, które zaczęły się w Dachau 15 sierpnia. Raport ten jest podpisany przez dra Raschera i ja oznakowałem go jako dowód w sprawie, nr US-464. Przełożę z tego raportu tylko kilka zdań i zacznę od pierwszego akapitu:
„ sposób prowadzenia doświadczeń: Osoby badane ( „VP-versuchpersonnen” ubrane w pełny uniform pilota, kombinację letnią lub zimową i hełm lotniczy były zanurzane w wodzie. Kamizelka ratunkowa z gumy lub kapoku winna temu przeszkadzać Doświadczenie było prowadzone tak aby przeciwdziałać utonięciu. Doświadczenia przeprowadzano przy temperaturze wody pomiędzy 2,5 i 12 stopni ciepła . W innej serii badań do wody zanurzano osoby nagie ( tylna część mózgu i pień czaszki ).
Zmierzono metodami elektrycznymi temperaturę w żołądku 26,4 a w odbycie 26,5 stopni ciepła. Wypadek śmiertelny był tylko jeden, gdy przechłodzono pień i tylną część mózgu. Przy sekcji tego rodzaju przypadku znajdowano zawsze wewnątrz puszki czaszki większe ilości wolnej krwi, w ilości do pół litra. Serce wykazywało regularnie najcięższe powiększenie prawej komory. Kiedy przechłodzenie w trakcie tych badań osiągnęło 28 stopni, osoba badana umierała bez możliwości ratunku, mimo wszelkich wysiłków badaczy.”
Obecnie przechodzę do ostatniego akapitu tego raportu o:
„ w trakcie badania możliwości ratowania osób przechłodzonych okazało się, że pierwszeństwo należy dać szybkiemu , a nie powolnemu ogrzaniu ,ponieważ po wyjęciu przechłodzonego z zimnej wody temperatura szybko spada. Myślę, że na podstawie wykonanych badań należy pominąć próby ratowania przechłodzonych ciepłem ciała zwierzęcego. Ogrzewanie za pomocą ciepła ciał kobiet czy zwierząt przebiega zbyt wolno.”
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 14 Wrzeœśnia 2009, 13:36   

Rafał, poczytaj sobie Auschwitz medycyna III Rzeszy i jej ofiary Ernesta Klee wydane przez Universitas, tam są np. takie rozdziały:SS i eksperymenty na ludziach, Wermacht i eksperymenty na ludziach, Wojskowe badania planowane - Ahnenerbe i zagadnienia szczegółowe, np.Doświadczenia służące rozpoznawaniu dezerterów, Doświadczenia dotyczące śmierci na dużych wysokościach, Doświadczenia w komorze podciśnień - dzieci, Doświadczenia dotyczące śmierci z wychłodzenia, infekowanie chorobami i sztuczne ich wywoływanie, np. zgorzel gazowa, posocznica. Książka naprawdę dobrze napisana, bardzo dokładna, przytracza mnóstwo faktów, osób, dokumentów, odniesień.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
JJ-Dżej-Dżej 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Klb
Wysłany: 23 Kwietnia 2012, 15:42   

Pako napisał/a
Eh... Hitler też powtarzał, że nie chce wojny wcale.
Dobrze jednak, że USA się Iranem interesuje. Bo może byc cholernie nieciekawie :/. IIWŚ tak neidawno, a tu już powtórka się szykuje? Na jeszcze większą skalę?


No od tego posta minęło już 5-6 lat i co? I *beep*... Nie wiem czy USA się odważy na wojnę z Iranem...
_________________
Kroniki kluczborskiego Bastionu - zombi apokalipsa...

http://bastion-kluczbork....01_archive.html
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Kwietnia 2012, 16:45   

może 'Archeolog drugiej klasy'?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Kwietnia 2012, 16:52   

Fidel-F2, czemu tak z grubej rury "drugiej klasy" daj chłopakowi szansę, moze zasłuży na pierwszą :twisted:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Kwietnia 2012, 16:54   

jak zasłuży to się awansuje :mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 23 Kwietnia 2012, 18:21   

A na dobry początek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group