Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
"Fantasma" - nowy periodyk Jacka Piekary.
Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Października 2005, 14:36   "Fantasma" - nowy periodyk Jacka Piekary.

Siedzę sobie przed kompem, lurkuję w sieci, a tu nagle coś takiego bije mnie po oczach:

Cytat
„Fantasma”, kolorowy, wysokonakładowy kwartalnik poświęcony fantasy, horrorowi i s-f, pojawił się 19 października na rynku. W piśmie kierowanym przez Jacka Piekarę czytelnicy znajdą zapowiedzi oraz recenzje filmów (m. in. pierwsze w Polsce ogromne materiały na temat „King Konga” i „Chronicles of Narnia”), książek (m.in. Pratchett, Pilipiuk, Kossakowska, Grzędowicz, Pawlak) oraz gier komputerowych (m.in. wyjawione zostają wszystkie sekrety nadchodzących megahitów „Gothic 3” i „Elder Scrolls IV: Oblivion”).

Do numeru dołączono prezent — grę role-playing „Daemon Vector”, bijącą rekordy popularności w Japonii i Korei.




Ciekawe co to będzie. U siebie jeszcze tego nie widziałem.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 22 Października 2005, 14:47   

W każdym razie nie ma literatury...:(
 
 
Chris R. 
Tom Bombadil


Posty: 35
Skąd: Racoon City
Wysłany: 22 Października 2005, 15:11   

Jeżeli będzie to typowe pismo poświęcone grom - to ja dziękuję. Jeżeli będzie to misz-masz jakim stawało się "Fantasy" - to ja równiez podzękuję. Nie mam ochoty wydawania prawie 10 zeta za gazetę w której przeczytam może 3 strony, a nie nadaje się ona nawet na zamiennik papieru toaletowego. Lubię mieszanki, ale jedynie typu gin z tonikiem.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Października 2005, 15:12   

To czasopismo wyadje się traktowac jedynie o grach, a możę się mylę. na okladce nie widać nieczego, co z błędu by mnie wyprwadzało. A że recenzje książek się pojawią, to jeszcze o niczym nie świadczy. A może naprawdę czegoś nie zauważyłem?
Ale przejrzałbym z chęcią, zobaczył, co z tego wyjdzie...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 15:15   

Pako napisał/a
To czasopismo wyadje się traktowac jedynie o grach, a możę się mylę. na okladce nie widać nieczego, co z błędu by mnie wyprwadzało. A że recenzje książek się pojawią, to jeszcze o niczym nie świadczy. A może naprawdę czegoś nie zauważyłem?
Ale przejrzałbym z chęcią, zobaczył, co z tego wyjdzie...


Przeglądałem bardzo pobieżnie, bo musiałem rozfoliować w empiku, a ochrona ściga :) to pismo adresowane do graczy, moim zdaniem. Ten segment może zająć. Ale to nie jest konkurencja ani dla "Science Fiction", ani dla "Nowej Fantastyki".
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Października 2005, 15:22   

W części graczowskiej tez się chyba nie utrzyma. Za dużo lepszych tytułów grach na kompa już jest, żeby nowy produkt traktujący tylko o sf f i h mógł się tam wcisnąć i przeżyć. Ale przyszłość pokaże - może się mylę.
Szkoda też, że pisaniną nie chcą się zająć na poważnie. Im więcej dobrych czasopism na rynku, tym większa konkurencja, a co za tym idzie lepsza jakość. A tego chcemy chyba wszyscy (do Nursa nie jestem tylko przekonany ;) )
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 15:41   

z punktu widzenia konkurencyjności ilośc nie oznacza jakości:-) nie wiem, czy zauważyłeś, ale nawet w ogromnym tłoku, ,kiedy wychodziło 7 czy 8 tytułów nie było wysypu genialnych dzieł. Teraz kolejne pisma moga jedynie oferowac to, co normalnie by odpadło - co wyraźnie widać, mimo, ze jest nas znacznie mniej.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 16:02   

Kiedy wychodziło aż tyle czasopism o fantastyce? Zawsze wychodziło mi z wyliczeń, że są 2 główne i jeszcze może 2 efemeryczne...
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 16:17   

Sfinks, Sfera, Fantasy, MF, Ubik, NF, CzF, SF, MiM, Portal. Zapomniałem o czymś? :-)
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 16:32   

W całym tym czasie obecne było tylko NF. SFinxa już nie ma, MF wyszło może 4 numery i też już nie ma, Ubika nie ma, Feniksa nie ma, Fantasy nie ma, SFery nie ma. SF też nie ma, bo jest SFFH.
Nie wiem, co to jest Portal.

Równocześnie na rynku było np. NF i SF, CzF, Fantasy. (i jeszcze dodatek do NF z powieścią, nie wiem, czy liczyć osobno).
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Października 2005, 16:36   

Równocześnie na pewno wychodziły SF, NF, Sfinx, Ubik, SFera, Fantasy.
FTSL.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22 Października 2005, 16:41   

Logan napisał/a
Równocześnie na pewno wychodziły SF, NF, Sfinx, Ubik, SFera, Fantasy.
FTSL.


Plus ze dwa numery "Arkadii. Pisma katastroficznego" :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 17:03   

Logan napisał/a
Równocześnie na pewno wychodziły SF, NF, Sfinx, Ubik, SFera, Fantasy.
FTSL.

Przez miesiąc?
FTSL też.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Października 2005, 17:34   

Mogły i przez dwa. Ale fakt faktem pozostaje. Był okres w którym na rynku naraz było sześć tytułów o tematyce fantastycznej.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 18:06   

Margot, takie rzeczy jak równioległe istnienie pism nie liczy sie w skali jednego miesiąca, tylko od pierwszego numeru, do sotatniego. A to znaczy, że byl moment, kiedy większośc wychodziła równolegle. Bywało, że i w tym samym miesiący było wszystko.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 18:30   

NURSie, wiem, jak mi się wydaje, jak to się liczy. I właśnie dlatego mi wychodziło, że one wszystkie na raz nie były, że równocześnie, to ich było mniej. Generalnie. Niemniej, statystykami nie dysponuję żadnymi, bo tylko NF przez chwilę figurowała w PBC General, a na własnej pamięci nie mogę polegać, bo dziurawa.

Z mojej dziurawej pamięci, to mi wychodzi, że tak przez miesiąc, to może one wszystkie były => ale upierać się nie będę, bo i po co? :wink:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 19:02   

To mi uwierz, że wychodziły równolegle niemal wszystkie. Zajrzyj na Gildie, tam sa wylistowane numery.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 22 Października 2005, 19:18   

Mogę Ci uwierzyć - w końcu to nic ważnego. Interesowało mnie raczej, kiedy - ale to sprawdzę na Gildii.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 20:40   

Ruch sie zacząl na przełomie 2002-2003 i wtedy wszyscy w krótkim czasie sie pojawili. Potem do stawki juz przetrzebionej dobił Ubik i MF.
 
 
aa3 
Jaskier


Posty: 57
Skąd: nie
Wysłany: 24 Października 2005, 10:11   

Margot napisał/a
MF wyszło może 4 numery i też już nie ma,


Chyba jeszcze jest, w listopadzie ma się nowy numer ukazać coś mi się o uszy obiło
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Października 2005, 10:53   

aa3, zapraszam do powitalni - wątek przepraszam, czy tu biją:-)
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 24 Października 2005, 12:30   

Cytat
Chyba jeszcze jest, w listopadzie ma się nowy numer ukazać coś mi się o uszy obiło


Potwierdzam.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Października 2005, 13:06   

Z tym, ze nie napewno;-) Generalnie bedzie, ale jak pamiętam poprzednie zapowiedzi, że już się drukuje były i o dwa miesiące przed faktyczną datą wydania. a może nawet i dłużej.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 24 Października 2005, 13:29   

Chyba na pewno...:)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Października 2005, 14:03   

Oby.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Października 2005, 14:04   

Ale offtop... NURS: pomyśl gdzie to przenieśc...
Wracając do tematu: powoli mam dośc Jacka Piekary jako rednacza - chociaz bardzo lubię Jego opowiadania... Następnego nru :Fantasma" nie kupię...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Października 2005, 14:12   

mawete napisał/a
Ale offtop... NURS: pomyśl gdzie to przenieśc...
Wracając do tematu: powoli mam dośc Jacka Piekary jako rednacza - chociaz bardzo lubię Jego opowiadania... Następnego nru :Fantasma nie kupię...


Offtop - ale ważny :) wiesz, skoro tu piszemy, jesteśmy internautami, ale bez przesady, to nie samo gadanie czyni nas tymi internautami :P

A co do "Fantasmy", spij spokojnie - chyba raczej nie przeżyje to pismo. 10 zł za pismo dla graczy? Wątpię, aby ludzie to chcieli kupować... bez literatury?
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Października 2005, 18:58   

Logan przyszedł i zrobił porządki. Reszta dyskusji znajduje się tutaj .
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26 Października 2005, 17:12   

Dokładnie - Fantasma się nie utrzyma - ni to dla graczy, ni dla czytelników. Nie wiadomo dla kogo w końcu. A takie rzeczy nie mają większych szans na przetrzymanie.
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Października 2005, 13:49   

Kupilem toto, ale niestety jest slabe. Fantasy miewalo niezle opowiadania i bylo wiecej ciekawych artykulo, a tutaj polowa pisma to dosc dyletanckie artykuly o grach o ktorych obawiam sie, ze wiem duzo wiecej od autorow. Suma summarum Fantasma to porazka, a o dodanej pelnej wersji nie warto nawet wspominac.
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group