Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Antroponimia, nickologia i inne nazwy własne
Autor Wiadomość
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 12:51   Antroponimia, nickologia i inne nazwy własne

Jestem ciekawski i chciałbym się dowiedzieć od was co kryje się za waszymi nickami :D
Wielu z forumowiczów podpisuje się imieniem, większość autorów swoimi nazwiskami, ale mamy też sporo Nick'ów :)
Wiem, że niektórzy chcą pozostać anonimowi, ale może jest też ktoś tak ciekawski jak ja i chciałby poznać nickologię tych, którzy zechcą się nią podzieić ?

Zaczynam: nightingale to oczywiście słowik, a Słowik to ja :D
Dość powiedzieć, że inkluzja Słowińskienu to może jakaś moja rodzina w świecie Dukaja.

Kto następny ? ;)
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 13:04   

Czarny - powodów kilka:
- od nazwiska (głównie)
- od wyglądu (ciemny szatyn, nawet brunet jak twierdzą niektórzy, czarne wąsy i broda)
- od ubrania (uwielbiam kolor czarny i tego mam chyba najwięcej w swej garderobie)
- od humoru (lubię czarny, wisielczy humor)
pewnie coś jeszcze by się znalazło.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 13:05   

Ja wymyśliłam swój nick na potrzeby mojej pierwszej sesji RPG, ładnych parę lat temu. Postać bardzo polubiłam i od tego czasu posługuję się imieniem Miria :)
Ale:
Cytat
W Ciemności przed Stworzeniem, w Sobie Samej i z Samą Sobą przebywała Bogini, Ta, Której Imię jest Niewypowiedziane. Spojrzawszy w Czarne Zwierciadło przestrzeni, w świetle swojego blasku zobaczyła Swoje odbicie i zakochała się w Nim. Napełniła Je swoją mocą i zjednoczyła się ze sobą. Nadała Jej imię - Miria, Cudowna.


Jest też taka postać w Falloucie, ale ja byłam pierwsza. :wink:
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 13:09   

A ja mam na imię Lucyna, a nicka Lu - tak dla zmyłki ;)

A tak poważnie, to mówią tak na mnie znajomi (czasami) i prawie zawsze rodzina.
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 13:11   

Bo mam niby hrabiowskie maniery (dlatego w poprzedniej robocie mówili na mnie Hrabia albo Profesor) i wogóle to straszny kwiatuszek ze mnie :mrgreen: , a pozatym jestem blondynem, lubie laseczki i ni #$%^& nie jestem podobny do growego Duke`a :D
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
Ostatnio zmieniony przez Duke 25 Kwietnia 2006, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ticho 
Tom Bombadil


Posty: 34
Skąd: z Wodzia
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 13:11   

:)
nicki

Ticho od bohatera gry :P :twisted:

Jakoś tak zostało przy mnie ;P
_________________
Co porabia Ticho?
http://miniprofile.xfire....hondrius123.png
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 14:20   

elam - bo ela to moje imie, a elam to kraina historyczna mezopotamii (obecnie iran)
a gremlinek - tego chyba nie musze tlumaczyc.
to widac, slychac i czuc.. :)
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 15:59   

Pako - bo tak mnie Ticho ochrzcił w szkole z racji mojej postury :) Potężny jestem :P
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 16:05   

Ziuta – z racji mojej mrożącej krew w żyłach interpretacji szlagieru Shakin' Dudiego
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 16:31   

przedstawiam się jako Tom'ash Iscariote bo
a) mam na imie Tomasz, a mówią mi Tom'ash bo kojarzę się ludziom z Tom'ashem z Losuxa. (imieniem Tom'ash podpisuje moją grafomanię na stronce)
b) Iscariote - Od nazwy watykańskiego wydziału XIII Iscariote. Są wysłannikami Boga na Ziemi i występuja w mandze Hellsing
c) Iscariote - bo Judasz był Iscariote, a troszkę się z nim utożsamiam.. (czemu to moja tajemnica)
d) Iscariote - bo nawiązuje do Judasza, a Judasz to moja ulubiona piosenka, mojego ulubionego polskiego zespołu Farben Lehre.
e) Iscariote - nie każdy wie o co chodzi i mi się to podoba
f) Iscariote - fajnie brzmi :wink:
Ot proste :)
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 16:50   

Ja miałem nicka Hansag. Co to znaczy to ja i Nurs wiemy :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 17:02   

Dunadan - no comment :D a dla niekumatych :P Dunadan=Człowiek Zachodu (Tolkienowskiego nie z Ameryki :D ). Dunadani to potomkowie mieszkańców wyspy Numenore. M.in. Aragorn był Dunadanem.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 17:27   

joe_cool - to z fistaszków. snoopy to mój ulubiony bohater, a snoopy w okularach przeciwsłonecznych to joe cool.
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Kwietnia 2006, 23:37   

z mitologii greckiej, trzymam się nicka od szesnastego roku życia. Alkioneusa sobie wybrałem, bo był tylko raz wymieniony u Parandowskiego, więc gwarantował mi unikalny nick(tylko raz spotkałem innego, jak na multiplayerze w Wesnotha grałem przeciwko Alkinousowi z Włoch). Poza tym, gigant, który leczył rany dotykając miejsca, w którym się urodził - bardzo mi to podchodziło do mojej idei życia w swoim sanktuarium i domatorstwa.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 05:49   

Ja swoj kiedys wymyslilem jako imie dla glownego przeciwnika graczy, czarnoksieznika Chaosu w kampanii do Warhammera RPG (ktorej w koncu nie dokonczylem tworzyc). A potem sobie to miano przywlaszczylem. Spodobala mi sie zbitka dzwiekow R i G oraz angeliczno-demoniczna koncowka -el.
Kiedys sprobowalem zaguglac i wyszly mi jakies strony po francusku. Chyba to nazwa jakiegos miejsca w tym jezyku.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 07:26   

Nimfa bagienna pochodzi z odległej przeszłości. Kiedy dzwoniłam komuś znajomemu do domofonu, tak właśnie się przedstawiałam.
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 10:45   

Ja też z Tolkiena. Dlaczego? Podaj mi swojego książkowego nicka, a powiem ci jakie masz kompleksy;)

Cytat
Pako - bo tak mnie Ticho ochrzcił w szkole z racji mojej postury :) Potężny jestem :P
Kiedyś mi się śniło, że Pako to skrót od Pakowski:-P
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
draken 
Sky Captain


Posty: 184
Skąd: psu z gardła wyjęty
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 14:38   

rok 1995. zdana matura, na studia obleśne sie nie dostałem (trzeci pod kreską). wyladowałem w szkole policealnej z internatem. internat ładny, ale zagęszczenie ludzi duże.i tam mieszkaliśmy w 8 chłopa na około 25-30 metrach kwadratowych. 4 łózka pietrowe i 4 duże stalowe szafy. ja spałem na dole, czyli od góry byłem przymkniety. łóżko stało w rogu pokoju, no to miałem 2 ściany obok siebie. od wolnego szczytu stało drugie łóżko. a z wolnego boku dostawiona była szafa zamykajaca swoją szerokoscią ponad połowe długości łóżka. czyli zostawało mi takie małe wejscie do klaustrofobicznej, ciasnej przestrzeni. koledzy nazywali to moje legowisko trumną. dodawszy do tego fakt ze zdarza mi się spać z otwartymi oczami, oraz moją wątpliwą urodę, oraz ulubione spanie w dzień a aktywność w nocy nazwali mnie drakulą, co jako zbyt oklepane wyewlouowało w drakena...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 14:44   

A ja to mam za to najbanalniejszego nicka pod słońcem. Kiedyś miałem Yo-jo, potem Hat, potem Barakuda, ale jakoś mi nie pasiło. Przyzwyczaiłem się, że jak ktoś krzyknie "Rafał!" to mam się odwrócić :wink: Tylko, ze Rafałów to jest już kilku na tym forum :D
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 18:44   

Ha, ja - podobnie jak Rafał - jako nick mam moje imię. A że nie lubię, jak ktoś do mnie oficjalnie mówi "Agnieszko" i wolę "Aga", to tak już zostało.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Kwietnia 2006, 19:22   

A ja jestem Godzillą z braku lepszego pomysłu. To chyba był pierwszy film fantastyczny mojego dzieciństwa, z pięęęęknymi efektami specjalnymi (taka gruba czarna kreska na horyzoncie :P ), i potem z bratem pokochaliśmy dinozaury, bo takie podobne. A czy jestem potworna, niech się wypowie rodzina.

Co? Nie słyszę!

Nie chcą mówić.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Kwietnia 2006, 17:02   

Interesujący wątek, taki strip-tease trochę :oops:
Mój nick nie pochodzi od MAD MAXA. To właściwie moje inicjały. A 6 i 8 to cyferki wiele zanczące w moim życiu, ale zastanawiam się, czy ich z nicka nie wyrzucić.
 
 
Anko 
Niki


Posty: 1989
Skąd: Z nawału pracy.
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 14:28   

Henryk Tur:
Cytat
Ja miałem nicka Hansag. Co to znaczy to ja i Nurs wiemy :)
Ja tylko pamiętam, że to miała być jakaś postać z "Drogi Honoru". :|

A co do mojego nicka: już kiedyś tłumaczyłam - to po japońsku (dla dociekliwych: w rogu awatara macie pisownię). O ile wiem, to znaczy "nieugięty, wytrwały, stabilny". Ale może niech Argael albo inny znawca sprostuje. :wink:
Dlaczego tak mam? Trochę życzeniowo: bo taka chciałabym być.

A nick powstał w czasach intensywnego obcowania w gronie fanów mangi. Na porządku dziennym były nicki z ulubionych anime, najczęściej było po ileś-tam osób z tym samym nickiem (Son Goku, Vegeta, Tsubasa, Usagi, Shinji, Rei). Więc stwierdziłam: koniec z tym. Przeszukałam słownik japoński pod kątem fajnych ksywek i znalazłam to. A że imiona kobiet w Japonii często kończą się na "-ko" (ale innym znakiem pisane :) ), to uznałam, że fajnie będzie. Tyle, że potem okazało się, że nie jest to wcale "niewyeksploatowana" ksywka: "Anko" też występuje w różnych mangach (np. "Naruto" - wesoła manga o ninjach - akurat tamta Anko mi się podoba).

Poza tym, te sylaby można wyciągnąć z moich prawdziwych danych (Joanna Kozioł). Ha, pamiętam, jak NURS się dawniej w kółko mylił i myślał, że mam na imię Anna. :lol: Ale kiedyś "Anna" wydawało mi się fajniejsze niż "Joanna".
_________________
生きる事 それが俺の償いだ。(SoulCalibur3)
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 14:59   

Joanna - Jo Andrzej tyż ze wsi :mrgreen:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 17:52   

Duke - ja ciągle myślałem, ze ty zDuke Nukem :) A tu się okazuje, że to od manier :P
Anko - kurde, to Ty nei Ania? A zresztą.. Joasia też bardzo ślicznie :mrgreen:
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwietnia 2006, 20:42   

Pako:
Cytat
Joasia też bardzo ślicznie


A pewnie, że ślicznie! 8)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Kwietnia 2006, 15:53   

Nosiłem kiedyś dłuuugą brodę i łysą głowę a moim kolesiom z niczym to się nie kojarzyło jak z Castro. Przylgnęło i zostało do dziś. A F2 wymusiło na mnie allegro przy zakładaniu konta, sam Fidel był już zajęty a że nie lubię sobie utrudniać życia bez powodu to wszędzie gdzie się loguję mam taki nick.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 29 Kwietnia 2006, 16:44   

A mój nick stąd, że jestem rudzielcem :oops: i mąż nie pozwala mi sie ujawnić bardziej O!!! a poza tym lubię koty ( miau ) :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 29 Kwietnia 2006, 20:19   

francuzi mowia: latwo byc fidel, kiedy jest sie castro :mrgreen: :) *


*
fidel = wierny
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Ticho 
Tom Bombadil


Posty: 34
Skąd: z Wodzia
Wysłany: 29 Kwietnia 2006, 21:23   

lol :P

ale F2 chyba nie jest castro ;>
i wierzymy że jest Fidel ;)
_________________
Co porabia Ticho?
http://miniprofile.xfire....hondrius123.png
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group