Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Arnold i gatunek
Autor Wiadomość
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 10:59   Arnold i gatunek

No, dalej, nie bójcie się przyznać, że lubimy Arnolda S. na ekranie w filmach 'gatunkowo poprawnych'.

Moim zdaniem ten gość na swoich plecach wniósł do kin s-f i fantasy 'dla mas'. Jeśli ktoś chciałby się spierać, mała lista rzeczy wypatrzonych na IMDB:

*Conan the Barbarian (1982) .... Conan
Conan the Destroyer (1984) .... Conan
* The Running Man (1987) .... Ben Richards
* Predator (1987) .... Major Alan 'Dutch' Schaeffer
* Total Recall (1990) .... Douglas Quaid/Hauser
* Terminator 2: Judgment Day (1991) .... The Terminator
* Last Action Hero (1993) .... Jack Slater/Himself
Eraser (1996) .... U.S. Marshal John 'The Eraser' Kruger
End of Days (1999) .... Jericho Cane
Batman & Robin (1997) .... Mr. Freeze/Dr. Victor Fries
The 6th Day (2000) .... Adam Gibson
* Terminator 3: Rise of the Machines (2003) .... Terminator

Można się spierać na temat jego 'kunsztu aktorskiego' (całe 11 linijek tekstu w 'Conanie Barbarzyńcy'!) i poziomu filmów jako takich (szczególnie pod koniec jego kariery), ale moim skromnym zdaniem filmy z * są jak najbardziej zasłużone dla gatunku i powinny być 'zaliczone' przez fanów filmowego s-f.

A jakie jest wasze zdanie na temat "austriackiego dębu" na ekranie?
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 11:28   

Ja tam filmy z Arniem lubię. Nie widziałam wszystkich wymienionych przez Vespera, widziałam parę niewymienionych (i nienależących do gatunku sf). Arnie genialnym aktorem nie jest, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że mu wybaczamy. Poza tym nawet jedna linijka tekstu może stać się kultowa, jak "hasta la vista, baby" :wink:
Na dokładkę dodam, że parę filmów z A. ma świetną muzykę - Guns'N'Roses i "You Could Be Mine" z Terminatora 2, Everlast "So Long" z End of Days wymiatają...
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 11:29   

Kiedys bylem jego zagorzalym fanem, teraz juz mniej, ale i tak go lubie.
Nie wyobrazam sobie innego Terminatora ani Conana.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Lahkoona 
Sky Captain

Posty: 176
Skąd: ...
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 13:21   

Ja Arnolda lubię.
Sentymentalnie mi się robi.
Conan Barbarzyńca był pierwszym filmem z gatunku fantasy, który obejrzałam, jakieś sto lat temu to było. Złapałam wtedy bakcyla fantasy :D .
Terminator również mi się podobał. Aczkolwiek bakcyla nie złapałam :D
Inne filmy, no powiedzmy to sobie wprost: Arnold nie jest wybitnym aktorem. Można powiedzieć, że jest drewniany, jak ten przysłowiowy dąb. Ale... może to nie tylko moje wrażenie, on jest po prostu aktorem "sympatycznym".
Mimo, że większość jego "początkowych" ról do sympatycznych nie należy.
Kiedyś nawet byłam świadkiem podziału wśród moich znajomych. Stworzyły się dwa obozy: Arnoldolubnych i Stallonelubnych.
Ale to było dawno :D

Tak czy inaczej. Ja równiez nie wyobrażam sobie innego Conana ani innego Terminatora. I już. A poza tym się koleś kojarzy ostro własnie z s-f i to z taką "początkowego" stadium. Acha: i to nazwisko, które w napisach początkowych pierwszego Terminatora się prawie nie mieści w kadrze. Pięknie.
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 23 Kwietnia 2006, 13:45   

Lakhoona Acha: i to nazwisko, które w napisach początkowych pierwszego Terminatora się prawie nie mieści w kadrze. Pięknie.
W swoim pierwszym filmie, 'Herkules w Nowym Jorku', Arnoldzik figurował w czołówce jako Arnold Strong. Właśnie z uwagi na nazwisko, zbyt skomplikowane dla amerykańskich półmózgów. Finezja pseudonimu powala ;)

Wracająć do tematu - A. ma w sobie coś. Nie sposób jednak - przynajmniej jeśli chodzi o mnie - rozpatrywać jego ról w filmach fantastycznych w oderwaniu od całej reszty.
Nie mogę w nim widzieć tylko Conana, jeśli pamięć podsuwa mi Arnolda w ciąży, który pyta Danny'ego DeVito, czy jego ciężarne ciało budzi w nim (Dannym) wstręt.
Uśmiecham się podczas oglądania 'Terminatora' (tego pierwszego, w którym A. był bezlitosną maszyną do zabijania), bo widzę również scenę, kiedy Arnold tańczy z Emmą Thompson, której do wytwornej czarnej szpilki przykleiła się chusteczka.
Fajny jest Arnoldzik. Taki duży misio, który najadł się po gardłodziurki i leży niezdolny do machnięcia łapą, ale i tak wszyscy się go boją, bo jest taki wielki.
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 11 Maj 2006, 07:29   

Predator, Total Recall, The Running Man, Terminator 2 - myślę, że w tych filmach Arni wniósł przede wszystkim swoją "schwarzengerowatość" i ciezko mi w tej chwili wyobrazić kogoś innego na jego miejsce. To absolutna klasyka nie do rozdzielenia - i filmy - i grający w nich Arni
 
 
Yeri 
Sky Captain


Posty: 190
Skąd: katowice
Wysłany: 13 Maj 2006, 00:01   

Arnie jest the best,zaraz po Rutgerze Hauerze.ja bym go wogóle zrobił prezydentem Californi,albo co.
_________________
Hej,dlaczego nie mogę wstawić swojego zdjęcia jako avatarka?

Sprzymierzeniec Hauera;)
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Maj 2006, 10:40   

Mnie najbardziej zdziwiło, kiedy się dowiedziałam, że Schwarzenegger ma bardzo wysokie IQ... A nie wygląda :wink: I jego filmowe role też na to nie wskazują.
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 14 Maj 2006, 21:51   

Od czasu do czasu można przeczytać o różnych gwiazdach i gwiazdorach, jakie to mają fantastycznie wysokie IQ. A to Arnoldzik, a to Sharon Stone, a to Geena Davis...
Tak działa agresywny marketing - bijąc po oczach kontrastami. Przedstawiając muskularnego osiłka albo cycatą blondynę jako tytana intelektu.
Jeśli o mnie chodzi, do takich rewelacji odnoszę się z rezerwą. Dużą rezerwą.
Inna rzecz, że Arnoldzika lubię niezależnie od jego IQ.
:D
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 19 Maj 2006, 19:57   

Arnoldzik nie musi być mądry żeby był fajny ale jesli jest, to jeszcze lepiej. :mrgreen:
Zawsze lubiłam jego filmy, zarówno s-f, sensacyjne jak i komedie.Terminatora1i 2 mogę oglądać po wielokroć i nie widzę innego aktora w tej roli. :D Doskonale bawiłam się na Gliniarzu w przedszkolu-ten wielki facet postawiony przed bandą dzieciaków, taki nieporadny na początku i biedny. :bravo Prawdziwe kłamstwa też zawsze mi poprawiają humor bo widać, że Arni potrafi tez śmiać sie z siebie i twardych facetów, jakich zwykle kreuje.Widziałam duzo filmów z jego udziałem i zawsze wspominam je miło.Faktem jest, ze kilka z nich jest już kultowych jak Conany,Terminatory, Predator.To kawał dobrego kina i ten osiłek doskonale sie w nich sprawdził. :mrgreen: :bravo
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Maj 2006, 13:59   

a ja z nostalgią będę wspominał Commando, pierwszy film obejżany na video. Co to było za wydarzenie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Maj 2006, 14:17   

Pamiętam z niego tylko tyle, że Arnold niósł gdzieś jakieś drzewo.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Booge 
Gollum

Posty: 8
Skąd: a z Łodzi panie...
Wysłany: 24 Maj 2006, 11:29   

Ja nigdy nie zapomnę Conana. Jestem w stanie sobie wyobrazić innych aktorów w rolach Terminatora, czy Jacka S. w Last Action Hero, jednak Conan to Arnold, a Arnold to Conan. Bijcie i gryźcie, a ja nie zmienię zdania :twisted:
I nawet w "Red Sonia" Arni będzie dla mnie mocarnym Conanem :mrgreen:


ps. No i ta muzyka w "Conanie" poprostu powala...
_________________
Pozdrawiam, Booge.
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 29 Maj 2006, 13:04   

Cytat
Sasori: Pamiętam z niego tylko tyle, że Arnold niósł gdzieś jakieś drzewo.

To nie było drzewo, tyko taki wieeeelki minigun! :lol:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Maj 2006, 13:36   

Więc Arnold jest o wiele szczwańszy niż mówi to fizjologia jego twarzy.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Maj 2006, 17:30   

A właśnie, że to było drzewo. Scena bardzo zapadająca w pamięć.
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 30 Maj 2006, 07:12   

Gdyby to był wieeeeeeelki minigun, to film by się szybko skończył, po jakichś dziesięciu minutach :mrgreen:
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 30 Maj 2006, 23:15   

Drzewo tez niosl :) Na samym poczatku filmu. Lub raczej taki 3metrowy pieniek :)
A miniguny nosil na Terminatorze i paru innych filmach tez. Moze dlatego ze jak sie trzyma miniguna to ladnie biceps wyglada :twisted:
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 30 Maj 2006, 23:37   

Cytat

Inna rzecz, że Arnoldzika lubię niezależnie od jego IQ :D

Facetowi który ma 60 cm obwodu w bicepsie, IQ jest całkowicie zbędne. Podobnie jak kobiecie o wymiarach 90/60/90 :P
 
 
nimfa bagienna 
Beastmaster


Posty: 2196
Skąd: z bagna
Wysłany: 31 Maj 2006, 07:50   

Navajero Facetowi który ma 60 cm obwodu w bicepsie, IQ jest całkowicie zbędne.
To jeden z mitów, w który wierzą faceci, nie wiedzieć czemu.
Niech wierzą dalej. Cóż warte byłoby życie bez złudzeń?
:lol:
_________________
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 31 Maj 2006, 08:03   

Mam IQ 94-108, ile mam w takim razie mieć w bicepsie :wink: ? W co wierzą nimfy?
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Maj 2006, 11:45   

Co to jest IQ? A zresztą nie ważne, mam większe problemy: zapodziałem gdzieś mój 3 metrowy pieniek.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Aga 
Baltazar Gąbka


Posty: 3193
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 19:19   

Navajero:
Cytat
Facetowi który ma 60 cm obwodu w bicepsie, IQ jest całkowicie zbędne.

Zależy, kto czego szuka :P IQ też jest ważne. A co do mitu, to zgadzam się z Nimfą całkowicie :mrgreen:
_________________
Amerykańscy naukowcy dowiedli ostatnio, iż niekontrolowana konsumpcja gollumów jest przyczyną wielu groźnych chorób, np. choroby szalonych spamerów. :mrgreen:
Rodion
 
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 1 Czerwca 2006, 19:55   

Niezaleznie od IQ 60cm w bicepsie jest lepsze od 25cm :)
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Czerwca 2006, 16:42   

I się wygląda jak prezerwatywa wypchana orzechami włoskimi.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Sasori 
Nekroskop


Posty: 706
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Czerwca 2006, 20:04   

Albo jakby się miało pod skórą drużynę rugby.
_________________
Hey don't stop now, you're just getting to the good parts!
 
 
 
Ixolite 
Admirał Zwiebellus


Posty: 6116
Skąd: oni wiedzieli?
Wysłany: 2 Czerwca 2006, 20:38   

Cytat
I się wygląda jak prezerwatywa wypchana orzechami włoskimi.

:lol: :bravo

bardzo obrazowy opis :D
_________________
Alchemia Słowa
Well, my days of not taking you seriously are certainly coming to a middle.
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Czerwca 2006, 22:40   

A wczoraj na Polsacie chyba byla druga odslona Conana, i gdzie jak gdzie ale tu arni pasuje jak nikt inny, bo do typu fantasy Hero arni pasuje jak ulal.

A tak na marginesie wciaz rozbraja mnie niesamowity klimat obu Conanow. Gdyby go zrobili dzos bylaby pewnie plytka jatka.
_________________
Malkontent z zamilowania
 
 
Booge 
Gollum

Posty: 8
Skąd: a z Łodzi panie...
Wysłany: 17 Czerwca 2006, 03:46   

A ja właśnie siedzę w robocie na nocną zmianę a na słuchawkach właśnie leci soundtrack z Barbarzyńcy... Mniam! Tyle Wam powiem.
_________________
Pozdrawiam, Booge.
 
 
 
ocset 
Luke Skywalker

Posty: 237
Skąd: polska
Wysłany: 4 Sierpnia 2006, 16:44   Re: Arnold i gatunek

No, dalej, nie bójcie się przyznać, że lubimy Arnolda S. na ekranie w filmach 'gatunkowo poprawnych'.

Kilka filmów z Arnim niewątpliwie było wybitnych. Mam na myśli Totall Recall, Predator, Terminator.

Moim zdaniem ten gość na swoich plecach wniósł do kin s-f i fantasy 'dla mas'.

SF-F jest kinem dla mas. Dla krytyków ambitne to są filmy psychologiczne, które koncentrują się na człowieku np. "Kolory" Kieślowskiego lub "Ostatnie tango w Paryżu" Bertolucciego. Są jednak filmy, które łączą oba te elementy, akcję i psyche np. Pasikowskiego z Lindą czy "Gladiator" Ridley'a Scott'a.

Ciekawe dlaczego "masy" tak pragną akcji? Może dlatego, że życie przeciętnego szaraczka jest nudne i przyziemne natomiast takich ludzi jak Kieślowski czy Linda pełne akcji. Spotkanie Grażyny Szapołowkiej czy Krystyny Jandy na pewno podnosi poziom adrenaliny. Jeśli ktoś ma akcję na codzień to nie potrzebuje jej oglądać w kinie? :)
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group