Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 6 SFFH

Który tekst uważasz za najlepszy
Adam Cebula - Duch nanotechnologii
24%
 24%  [ 9 ]
Romuald Pawlak - Skąd się biorą kosmici...
21%
 21%  [ 8 ]
Urbi & Orbi - Hitlerowcy na dachu świata
45%
 45%  [ 17 ]
Rafał Januszkiewicz - Przestrzeni dla twojego ja...
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:17   

Hansag:
Cytat

8/12 niereklamowanych. Z ręką na sercu. Albo gdzie tam chcesz :twisted:


:twisted:
Z tego co wiem, to masz żonę - nie powiesz mi że przy kobiecie w domu utrzymałeś taki niski stan środków kosmetycznych w lazience :lol: Ja mam 12 różnych cieni do powiek - wszystkie renomowanych i reklamowanych szeroko firm :twisted:

Proszę, wymień mi produkty które nie są reklamowane, zaintrygowałeś mnie (czy mogę też poprosić o środki czystosci których używasz a które oparły sie reklamie? :roll: - może to się przydać do pewnych badań o rozpoznawalności marek, więc moze właśnie bierzesz udział w pierwszej ankiecie :twisted: Tylko szczerze proszę bo zafałszujesz wyniki :twisted: )
Możesz dać to na pv albo w luźnych rozmowach, nie zaśmiecajmy dłużej tego wątku.
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:25   

Hansag napisał/a
Wiedźma napisał/a
Jak sobie czytam dyskusję Hauera i Hansaga, to się zastanawiam, czym im autor zalazł za skórę

Jeśli idzie o mnie, to śmiem twierdzić, że Romkiem jestem w dość dobrym kontakcie (no, chyba że on twierdzi inaczej). Mi nie chodzi o OSOBĘ, ale o tekst, moja droga.


Zgadzam się z Tobą, kulturalne uwagi, merytoryczne, bez złosliwości moga być czymś twórczym, a nawet często pożadanym między osobami zyczliwymi sobie, a nawet zaprzyjaźnionymi.
Nie zawsze jednak można tak prosto oddzielic osobę od tekstu, nie ma sie co oszukiwać, bo każdy tekst ma jakiegoś autora :) Uszczypliwe uwagi, z elementami agresji nie są przejawem szacunku :(
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:33   

Lu napisał/a
Z tego co wiem, to masz żonę - nie powiesz mi że przy kobiecie w domu utrzymałeś taki niski stan środków kosmetycznych w lazience Ja mam 12 różnych cieni do powiek - wszystkie renomowanych i reklamowanych szeroko firm

BURŻUJKA !!! :twisted:

Wiedźma napisał/a
Uszczypliwe uwagi, z elementami agresji nie są przejawem szacunku

Oj, naprawdę przewrażliwiona :) . Jaka agresja ? Uwagi jak nie są uszczypliwe, to są mdłe. Mogą być też techniczne, ale to już inna bajka.
Lu napisał/a
Możesz dać to na pv

Proszę bardzo, ale jutro, bo właśnie wyłączam zaporę i włączam CENZURA, a jak ściągam, to jak ognia unikam internetu. Czekaj, choć - mam tu wodę kolońską marki (nie, NIE BRUTAL :) ) Nature.
Ale zaraz, zaraz, zagalopowałem się może z tym 8/12. Proporcja może być inna, bo ja po prostu nie wiem, co reklamują, ale jestem pewien że mydła Arko raczej nie. Nigdzie nie widziałem reklam wyż. wym. mam też jakąś niemarkową pastę do zębów. Z innej beczki - palę Red&White, których reklamy w życiu na oczy nie uświadczyłem.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:42   

Lu, z kosmetykami to jest problem, trudno znaleźć produkty, które nie są reklamowane :D

Hansagu, no własnie rzeczywiście preferuję uwagi te z innej bajki :) bardziej merytoryczne :) Nie zgadzam się, że uwagi nieuszczypliwe są mdłe. Takie założenie prowadziłoby do tego, że trzeba każdemu dokopać, żeby dzieki temu nasze uwagi były interesujące. :(
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 22:32   

Za bardzo odbiegacie od tematu. Proszę wypowiadać się tylko i wyłącznie merytorycznie.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 23:17   

Za zdanie o kosmetykach przepraszam :oops:
Reszta była na szczęście na temat :)
Teraz moja wypowiedź nie jest, ale po przeprosinach, milknę :) :oops:
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Kwietnia 2006, 00:20   

[quote}
Wyrażam po prostu swoja opinie. Przecież zakładajac forum musiałeś liczyć się z tym, że nie zawsze wszystkie głosy będą pozytywne :?:

Nie, Hauer, nie liczyłem. Zbyt dobrze i długo znam usenet, żeby wierzyć, iż takie miejsce będzie ołtarzem pochwalnym mojej pracy. Dlatego nie wyrzucono stąd nikogo, kto ma odmienne zdanie, albo krytykuje, nie usunięto jego postów. Nawet hansagowych (to teraz Henryk Tur, jak widzę) sugerujacych, że ma do czynienia na tym forum z TWA. bo to nie jest TWA, ale miejsce, w ktorym czytelnicy określonego pisma rozmawiaja o tym, co czytają. Absolutnie wolne miejsce, ale wolnośc nie oznacza, że bedę dopuszczal do przekraczania pewnych barier. Nie obraź się Hauer, ale twoja działalnośc przypomina trollowanie najczystszej wody. Gdybys nie wiedział, to troll internetowy jest stworem, który zyje, żeby macić spokój na listach i forach. kims, kto tworzy sztuczne problemy, porusza się na granicy obrazy. a ja jestem tutaj dlatego, żeby trolle zabijać. no offence, to nic osobistego. nie pozwolę, żebyś atakowal ludzi takimi metodami. moge się mylic, może jesteś tylko zakompleksionym mlodzieńcem, który pragnie miec nade wszystko rację a nie cynicznym graczem liczącym, ze zaistnieje poprzez robienie dymu na forach. Nie wiem tego, i niespecjalnie mnie to obchodzi, ale moim zadaniem jest reagowanie, żeby z naszego forum nie wyrósl drugi syff. I zaręczam ci, że nie wyrośnie.
Nie wyrzucimy cię, nie bedziemy cenzurować, ale za każdym razem, kiedy zechcesz socjotechnicznie przywalic komuś, ja albo ktoś z adminicji skontrujemy cię. bo, może tego nie zauważasz, ludzie przez ciebie cierpią. Przez to, że swoją głupotą i uporem czynisz im krzywdę.
Jesli chcesz zabłysnąć, to pokaż kim jestes, co potrafisz, napisz tekst, zaprezentuj go, a nie wyżywaj sie na ludziach, ktorych znam, cenię i szanuję. Stań się czyms więcej, niż wrzaskliwy nick z forum. może wtedy ktoś poważny zacznie cię szanować. Naprawde w sieci jest zbyt wielu ludzi, którzy zachowuja się, jak ty, żeby ich zapamiętac dłużej niz istnieja na forach. A RD i Romka ludzie pamiętaja nawet po wielu latach, bo stworzyli coś, co może nawet nastepne pokolenia w taki, czy inny sposób poznają.
Pokazałem ci, że te pobrzekiwania szabelka są na razie o kand *beep* potłuc, wystarczy kwadrans, żeby każdy z twoich zarzutów obalić, i naprawdę nie pomoże czepianie się słówek, ani udawanie, ze deszcz pada. Robię to naprawdę delikatnie i raczej nie zmienię na ciebie metody, bo ta sytuacja przypomina mi sławetna scenę z Wejścia smoka, gdzie Bruce reaguje na zaczepkę na statku. To taka "sztuka walki bez walki", chcesz czegos więcej, pokaż mi, że jesteś tego wart. Nie zaprezentowałeś w tej odpowiedzi nic, żadnego argumentu, prócz utrzymywania, że masz rację, bo tak sądzisz. A to za mało na podtrzymanie dialogu. popatrz:
...itd. Widzisz wewnetrzną sprzecznośc? Tu wypowiada się 70 osób z posród ok 25 tyś czytelników, ja twierdze ze to garstka ...a ty mi na to, ze bzdura bo sa inne formy kontaktu ...rece zalamac... a ja napisałem, że to jedyna forma kontaktu?
wyrwane z kontekstu brzmi głupio, ale w akapicie, który zapisałem, z przytoczeniem przliczeń i danych, z którymi nie jestes w stanie dyskutować, zupełnie inaczej. Jedyny twój argument, powtórze, w kazdej dyskusji sprowadza się do ja twierdze ze nie popratego niczym, niczym, rozumiesz? Nie popierasz tych twierdzeń niczym. Starasz sie za to wykoslawić moja wypowiedź, która brzmiała:
Mówisz, że 49 głosów z 70 (140 sumarycznych) to niedużo? Śmiem twierdzic, że to tylko kolejny pseudo-argument, czcza licytacja, bo do czego chcesz to odnieśc? nie podałeś żadnego przykładu, tylko swoje przekonanie, jak zawsze zresztą.
A można je podać: Tyle głosów statystycznie daje w tym kraju od kilku lat nagrodę Zajdla. Za 33 głosy Ziemiański zdobył nagrode na tekst roku w NF. Innym razem było ich 55. Ten sam rząd wielkości. Za tyle głosów dostaje sie realne nagrody.
Czyli jednak da się wykazac, że twoje argumenty, to tylko tupanie rozeźlonego dzieciaczka i demagogia
oraz Ale olejmy to na razie, ze statystycznych 25 tys czytających SFFH na tym forum głosuje ich 70. Istnieja tak zwane sondaże polityczne i robione sa na reprezentatywnej grupie, która przypomnijmy, reprezentuje 40 milionowy naród. Nawet stosujac te skale i biorąc pod uwagę tylko obywateli uprawnionych do głosowania, masz 1 odpytywanego na ok. 20 tys głosujących. Przenosząc to do mojej skali to jedna osoba i pół jest już grupą reprezentatywną wedle tych norm. a tu na forum jak wiesz wypowiada sie ich 70. Zatem kolejny raz pudło droga wybitna, we własnym mniemaniu, jednostko. Mamy ok. 50 razy lepsze wyniki badań, niz sondaże polityczne w tym kraju. i jeszcze to, bo wyciałeś tylko cześc zdania do cycatu Dla twojej informacji, oprócz forum sa jeszcze inne drogi komunikacji z czytelnikami, telefony, maile, listy, nie na darmo siedzę od 10 do 16 w biurze. robie też czasem ankiety, fakt, dawno juz nie robiłem, ale poprzednia powtarzalność wyników daje mi pewien ogląd sytuacji i potrafię zdobyc i skatalogować dane od kilkuset, nawet 1000 osób.
I nic nie zostaje z twojej riposty, jak z kazdej, którą starasz się odeprzec konkretne zarzuty.
Radzę ci, odpuść sobie, bo ja potrafie tak długo i na pewno nie pozwolę na robienie autorom koło tyłka za nic.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 18 Kwietnia 2006, 02:02   

Szacowny NURSie piszemy juz cąlkiem nie na temat i spieramy się bez sensu. Na dodatek stawiasz mnie w roli krytykanckiego trolla akurat w watku o publicystyce 6 numeru, która w 100% mi sie podoba.
Ale skoro dyskutujemy to ja sie posatram krótko ... przykłady i argumenty były np.:
Cytat
Urbi et Orbi za Żertwę dostali dokładnie tyle samo głosów przy mniejszej liczbie osób głosujacych
ale je pominałes za to zasypałes mnie liczbami, które maja wykazać, ze "grupa jest bardziej reprezentatywna niż w OBOPie". No i jest "bardziej". Ankiety i mozliwośc oceniania tekstów świetna sprawa i na pewno jest dobrym źródłem informacji dla redakcji. Na pewno jest to dobre porównanie tekstów w jednym numerze. Jednak wyniki głosowań nad tekstami kolejnych numerów nie sa juz porównywalne - głosuje inna ilośc osób i nad zupelnie innymi tekstami. Gdyby czytelnicy mieli np wybrac najlepszy tekst publicystyczny numerów 5 i 6 to wątpie by jakikolwiek tekst z nr 5 znalazł sie w pierwszej trójce.

Cały nasz off top zaczął się od tego, ze takiego zdania:
Cytat
Popatrz sobie na poprzednie podsumowanie, chyba widac wyraźnie, że Romek wie, co i jak napisać, żeby zainteresowac odbiorcę
uzyłes jako argumentu. Czyli zrobiłes mniej więcej cos o czym pisze Rafał Januszkiewicz. Takie "modelowanie", które często działa, ale jednak można się na tym przejechać. Ja nie zgodziłem się z takim wyciąganiem wniosków i taka metoda argumentowania. Niestety zdanie to podzielilem na dwie częsci. To pewnie dlatego odniosłes się jedynie do koncówki mojej wypowiedzi, uznając ja za samodzielny zarzut nie poparty argumentami. Do tego wszystkiego użyleś sporej gamy nielojalnych chwytów w dyskusji. No ale kto by się przejmował, jestem tylko wrzaskliwym nickiem na forum.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 09:39   

NURS napisał/a
Hansag, zauważam w tobie wiele agresji wobec ludzi, którzy zyskują dużo uznania w oczach czytelników

Wracając do tego, wobec kogo niby żywię tą agresję (Pilipiuka pominąwszy)?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 09:54   

Zagłosowałem na duet, bo tematycznie najbardziej mnie zainteresował. Cebula i Rafał J. zbyt naukowi, albo przez rozleniwienie świąteczne, albo jest to stały stan mej mózgownicy, ale ciężkostrawne to było. Pawlak najgorzej ze względu na temat. Ja niestety też odniosłem wrażenie, że takie historyjki to do pism kolorowych się nadają. Nie znalazłem tu ani Science ani Fiction ani Fantasy ani Horroru, jedynie rzeczywistość żerowania na ludzkiej głupocie.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 09:55   

Cytat
wobec kogo niby żywię tą agresję (Pilipiuka pominąwszy)?
:lol: :lol:
:bravo :bravo

Cytat
W porządku, ale oprócz kanalizacji, medycyny, edukacji, wina, ładu, nawadniania, dróg, wodociągów i opieki zdrowotnej co właściwie Rzymianie dla nas zrobili?
- Zaprowadzili pokój.
- Pokój!? Zamknij się!

Tak mi sie nasuneło :lol: :mrgreen:
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 09:59   

Czarny napisał/a
Pawlak najgorzej ze względu na temat. Ja niestety też odniosłem wrażenie, że takie historyjki to do pism kolorowych się nadają. Nie znalazłem tu ani Science ani Fiction ani Fantasy ani Horroru, jedynie rzeczywistość żerowania na ludzkiej głupocie.


No to w oczach Nursa zywisz agresję do Romka, bo mu się udało :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:31   

Czarny:
Cytat
Nie znalazłem tu ani Science ani Fiction ani Fantasy ani Horroru, jedynie rzeczywistość żerowania na ludzkiej głupocie.


Spójrz na to tak: łóżko fotonowe jest takim samym kłamstwem, tyle że w konwencji "naukowej", jak "duch" w konwencji np. fantasy. Ale są to analogi - chyba że w duchy wierzysz, a w łóżko fotonowe nie.

Przyznam, że o ile mogę dyskutować o tym, czy tekst jest dobrze napisany czy źle, o tyle tego zarzutu nie rozumiem. Wykorzystałem kogoś, kto się podpina pod naukę. Czy gdybym napisął o magu, który podpiera się alchemią, byłaby to twoim zdaniem znacząca różnica? Łóżko fotonowe - nie, ale kamień filozoficzny - tak?

Moim zdaniem, to tylko rzecz gustu. I to akceptuję. Reszta, patrz powyżej :)

PS. Ufff... chyba żadnego swojego tekstu nie broniem z takim zacięciem :mrgreen:
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:34   

Henryk Tur:
Cytat
No to w oczach Nursa zywisz agresję do Romka, bo mu się udało :)


Nawet krytykę można sformułować bez insynuacji :) już ci się może zapomniało, ale parę postów wyżej wmawiałeś ludziom, że ja ich uważam za kretynów o IQ 40 czy iles tam.

Akurat Czarny swoja ocenę wyraził w sposób absolutnie pozostający w porządku :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:40   

a w którym tekście publicystycznym w tym numerze jest"Science fiction, fantasy albo horror"? Może u Cebuli? Dla niektórych to na pewno horror przebicie się przez ten tekst :wink: Przyznaje, ze mnie też było miejscami cięzko. :bravo brawo panie Adamie.
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:41   

Ok, ale ja nie piję do Ciebie, ale do Nursa, ktory zarzuca mi jakieś bzdety.
Romek P. napisał/a
ale parę postów wyżej wmawiałeś ludziom, że ja ich uważam za kretynów o IQ 40 czy iles tam.

Takie odniosłem wrażenie. Poza tym to jak dotąd jedyna Twoja rzecz, jaką skrytykowałem, więc bzdurzenie, że żywię do kogoś agresję jest bez sensu. Nadto Nurs nie wymienił, do kogo niby ją żywię.
Keep smiling :D
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:42   

Hauer napisał/a
Science fiction

Ech, Hauer, czasem nauka to science-fiction. I nigdy nie wiesz, kiedy sf zmieni się w naukę i odwrotnie
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:45   

Sorry Romku, ale nie pisałeś tam nic o zasadzie działania łóżka fotonowego i dlaczego jest to przekręt, bo to nie działa. Napisałeś jedynie, że ktoś tam wymyślił "magiczny lek" i nabiera ludzi i pod tym względem, to dla mnie historyjka z żurnali. Gdyby rozebrać te łóżko na czynniki pierwsze (np. jakie światło emituje i jaki to ma mieć wpływ na organizm ludzki, a nie go nie ma), to już byłoby lepsze podejście, bo w tej chwili to jest właśnie branie na wiarę, a jak komuś całkowitym przypadkiem się polepszyło to co cud?
W każdym razie istnienie jak i nieistnienie łóżka jest dla mnie nieważne, co za różnica czy nabierasz ludzi łóżkiem czy łańcuszkiem szczęścia, dla mnie oba tematy nadają się do brukowców.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 10:49   

Romek obiecał poprawę, zobaczymy :D
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 11:02   

Czarny, ale to nie tak - czy w felietonie (nie artykule, co z uporem będę powtarzać - ja nie pisuje artykułów naukowych, jak Baron) należy wyjaśniać, na jakiej zasadzie coś fukncjonuje?

Zastanów się, proszę. Przywołam alchemika i powiem, że rzucił proszek, dzieki któremu ktoś tam stał sie niewidzialny. Gdyby konsekwentnie stosować to, czego oczekujesz ode mnie, czli wyjaśniania zasady na jakiej toto działa, to przywołując proszek alchemika jestem zobowiązany do wyjasnienia zasady, na jakiej on działa, najlepiej na poziomie chemicznym, a potem bo ja wiem? fizykalnym?

Zastosuj to, czego oczekujesz ode mnie, w innych tekstach - wtedy pogadamy :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 11:04   

Henryk Tur:
Cytat
Takie odniosłem wrażenie.


No wiesz, erystyka to taka miła zabawa :)
"Ja odnioslem wrażenie" to jest zupełnie coś innego niż "Romek uważa swoich czytelników za idiotów".

Smajling jak najbardziej :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 11:07   

Hansag, to bardzo proste, co gdzieś jest jakaś krytyka, to zaraz pod nią twój dopisek: ales mu dał, dobre, itp. Bez względu na to, czy jest jakiś sens w takich wypowiedziach, czy go nie ma. ciebie ciesz, że ktoś komus dowala, takie odniosłem wrażenie.
Popatrz na krytykę Czarnego i na swój tekst, jak to poskładac z innymi, choćby z wypowiedziami o Pilipiuku, to widzę w tych wypowiedziach agresję. Jakbyś na nich cos odreagowywał.
a wszystkim dyskutantom przypominam, że w tytule mamy też słowo science :-) a słowo to w połaczeniu z fiction daje nie fantastykę ale fikcje naukową, czyli to, co opisał Romek. to tyle celem demagogii stosowanej. Felietony w tym numerze są bardzo naukowe, ale o to chodziło.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 11:23   

Romek P. napisał/a
No wiesz, erystyka to taka miła zabawa
Ja odnioslem wrażenie to jest zupełnie coś innego niż Romek uważa swoich czytelników za idiotów.

pełnym zdaniem : odniosłem wrażenie, że Romek potraktował czytelników jak idiotów, którzy dają sie nabierać na totalnie g... wynalazki i dlatego trzeba im wyjaśnić, aby tego nie robili.
Uff....
NURS napisał/a
ciebie ciesz, że ktoś komus dowala, takie odniosłem wrażenie

Odnoszę Ci je z powrotem :twisted:
NURS napisał/a
widzę w tych wypowiedziach agresję. Jakbyś na nich cos odreagowywał.

Nursie, nie mam czego odreagowywac, bo żyję mi się całkiem przyjemnie. Po porstu naczytałem się już w życiu tyle, że byle co mnie nie zadowala. Ale nadal nie wymieniłeś tych obiektów mojej agresji ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 11:29   

Chodziło mi o jedno czy dwa zdania w stylu, że wiadomy szarlatan oszukuje bo światło o długości fali, którą emituje jego łóżko jest np. obojętne dla ludzkiego organizmu, albo nawet szkodliwe w tym czy w tamtym - w czym widać od razu jego oszustwa i jest element SCIENCE, a tak mamy coś w stylu programu UWAGA czy INTERWENCJI. Nie neguję słuszności zarzutów czy merytoryki felietonu, ale ja tam nie znalazłem łatki, która klasyfikuje ten tekst do zamieszczenia w czasopiśmie o takiej tematyce jak SFFiH. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, moje jest takie i dlatego Twój felieton był dla mnie najgorszy, bo (powtarzam jak dla mnie) to nie miejsce dla niego.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 12:02   

Hansag, zmierzasz do czegoś? spójrz na formę swoich wypowiedzi, porównaj swoja krytykę Romka (wymieniam) z tym, jak to zrobił Czarny. Jesteś raczej napastliwy, lewandyzujesz, nie dyskutujesz merytorycznie. Przyklaskujesz każdej zadymie, jaka sie gdziekolwiek robi, robisz to od razu, i bez zastanowienia. Przyklady wymienilem wcześniej, nie widzę potrzeby ich wiecznego powtarzania.
BTW, złośliwostkami nie zmienisz mojej opinii, tylko konkretnymi zachowaniami.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 12:04   

Cytat
jedno czy dwa zdania w stylu, że wiadomy szarlatan oszukuje bo światło o długości fali, którą emituje jego łóżko jest np. obojętne dla ludzkiego organizmu, albo nawet szkodliwe

Ale wynalazca "fotonowego materaca" utrzymuje, ze odkrył, że to jednak pomaga. I co? Juz jest "science"?

Felieton R. Pawlaka był lekki przyjemy, a jego mocną stroną jest poczucie humoru, którym wykosił szarlatana :bravo
Adam Cebula do tego samego tematu z pewnością podszedłby inaczej. Mozne nawet lepiej bo bardziej naukowo ale nie byłoby to tak śmieszne :lol: .
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 12:08   

Czarny, a nie sądzisz, że pismo takie jak SFFH ma pobudzac ludzi młodych do widzenia świata nie tylko przez pryzmat UFO, ale i zdroworozsądkowego? Że byc może otwieramy iluś tam młodym ludziom oczy, pokazując, że świat roi sie od fantastów maniakalnych, którzy innym wpierają kity? bo ten facet od fotonow, to jest marzyciel i fantasta, albo psychiczny. :-)
Zgadzam się jednak z twierdzeniem, że fantastyki jako takiej w felietonie było mało. ale z drugiej strony dorabianie na siłę takiego wątku dla tego tematu nie miałoby sensu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 12:13   

NURS napisał/a
Hansag, zmierzasz do czegoś? spójrz na formę swoich wypowiedzi, porównaj swoja krytykę Romka (wymieniam) z tym, jak to zrobił Czarny. Jesteś raczej napastliwy, lewandyzujesz, nie dyskutujesz merytorycznie. Przyklaskujesz każdej zadymie, jaka sie gdziekolwiek robi, robisz to od razu, i bez zastanowienia. Przyklady wymienilem wcześniej, nie widzę potrzeby ich wiecznego powtarzania.
BTW, złośliwostkami nie zmienisz mojej opinii, tylko konkretnymi zachowaniami

Ja po prostu piszę od serca. Jak widzę, że cos mi się nie podoba albo jest bzdurne, to piszę, że bzdura, a nie : zważywszy na treśc artykułu w porównaniu z jego brakiem merytoryczności, stwierdzić muszę, iże ów tekst nieprzypał mi do gustu. :twisted:
Napastliwy ? Dziż, Romek poprosił o szersze wyjaśnienia, to wyjaśniłem. I wiesz co, NURS ? Z Romkiem dyskusję na ten temat już zakończyliśmy, a Ty wciąż cały czas o tym samym.
O jakie Ci niby złośliwostki chodzi ??? I o jaką zmianę opinii ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 12:17   

NURS napisał/a
bo ten facet od fotonow, to jest marzyciel i fantasta, albo psychiczny

A już z całkeim innej beczki - niektórzy ludzie wierzą w to, że po niektórzy po śmierci trafią do kotła z wrzącą smołą, inni wierzą w krainę cieni, zwaną Szeol, inni zaś jeszcze w to, że pewno plemię Żydowskie dostało się do Ameryki i odwiedził je tam Jezus, djąc nowe prawa. A jeszcze inni wierzą w raj pełen hurys. Tylko że brednie zorgnizowane zwie się religią(oczywiście chodzi mi tylko o takie elementy, nei o filozfię życia), zaś takich jak opsiany "wynalazca" świrami. Poza tym sądzę, że Romek powinien tez napisać, dlaczego takie łóżko nie ma prawa działać. Jak na razie musimy wierzyć mu na słowo :)

NURS napisał/a
Przyklaskujesz każdej zadymie, jaka sie gdziekolwiek robi, robisz to od razu, i bez zastanowienia

Ha, bo ja jtaki zadymiarz jestem :P
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2006, 12:17   

Kup sobie okulary Heniek. Albo zacznij pisać z głowy a nie od serca. powyżej masz wszystko czarno na białym. A co do ciagniecia tematu, to odpowiadam na powtarzane przez ciebie w kółko pytania. Z mojej strony EOT.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group