Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 6 SFFH

Który tekst uważasz za najlepszy
Adam Cebula - Duch nanotechnologii
24%
 24%  [ 9 ]
Romuald Pawlak - Skąd się biorą kosmici...
21%
 21%  [ 8 ]
Urbi & Orbi - Hitlerowcy na dachu świata
45%
 45%  [ 17 ]
Rafał Januszkiewicz - Przestrzeni dla twojego ja...
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 01:59   Najlepsza publicystyka numeru 6 SFFH

Cztery felietony, jeden zwycięzca. Głosujcie...
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 09:32   

Antycypuje, ze zagłosuje na Cebule :lol:

EDIT: ...a jednak nie.
Ostatnio zmieniony przez Hauer 13 Kwietnia 2006, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 09:40   

No to zaczynamy:
(postaram się pisać tak, aby nie spoilerować)
Adam Cebula - Duch nanotechnologii - to jest to co tygryski lubią najbardziej. Wydaje mi się, że imć Baron najlepszy jest w krótkich dosadnych zdaniach. Tak jak to, że nanotechnologia jest dziełem dziennikarzy :D . Właściwie felieton uporządkował moją wiedzę w tej dziedzinie i został bardzo składnie i przystępnie napisany. :bravo
Romuald Pawlak - Skąd się biorą kosmici... - Romek jak nikt inny potrafi wyłowić rzeczy powszechnie spotykane i postawić je na postumencie przykręcając do nich tabliczkę z odpowiednim napisem. Podzielam twoją opinię w całej rozciągłości, nie podzielając jedynie delikatności i braku dosadności w piętnowaniu idiotów :wink: . Pewnie rzeczy należy nazwać jak na to zasługują - używając słów powszechie określanych jako obelżywe - bo w tym przypadku po prostu inaczej być nie może :D .
Urbi & Orbi - Hitlerowcy na dachu świata - mój głos. Okres i zdarzenia opisane są dla mnie bardzo interesujące. Chylę czoła wiedzy i zapewne czasowi poświęconemu na przekopanie tematu. Pomimo, że z wnioskami generalnie się nie zgadzam, to jednak dla mnie jest to temat nr 1 numeru.
Rafał Januszkiewicz - Przestrzeni dla twojego ja... - a co ja się będę rozpisywał. Jak tekst się nie obroni, to cóż ... Teraz widzę, że Kres miał wielką rację dowodząc, że tekst powinien "odleżakować". Ale bez żadnych taryf ulgowych poproszę :D
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 09:45   

Cytat
Rafał: Ale bez żadnych taryf ulgowych poproszę :D

Rafale czy to twój tekst?
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 09:46   

:oops:
Zgadza się... :oops:
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 09:54   

Ale dlaczego sie wstydzisz zamiast cieszyć? Jeśli to o przestrzeni przeczytam wnikliwie jak tylko będę miała ten numer. ( :evil: ) - to do Łojca Rydaktura
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 10:47   

To ten pierwszy raz... :wink:
Zresztą nie offtopujmy :D
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 10:59   

Rafał, właśnie otwieram na tej stronie :) , i..... :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 10:59   

Emilia napisał/a
Ale dlaczego sie wstydzisz zamiast cieszyć? Jeśli to o przestrzeni przeczytam wnikliwie jak tylko będę miała ten numer. ( :evil: ) - to do Łojca Rydaktura


Jak widać, juz dociera do ludu pracującego miast i wsi.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 11:30   

Rafał:
Cytat
Romuald Pawlak - Skąd się biorą kosmici... - Romek jak nikt inny potrafi wyłowić rzeczy powszechnie spotykane i postawić je na postumencie przykręcając do nich tabliczkę z odpowiednim napisem. Podzielam twoją opinię w całej rozciągłości, nie podzielając jedynie delikatności i braku dosadności w piętnowaniu idiotów :wink: . Pewnie rzeczy należy nazwać jak na to zasługują - używając słów powszechie określanych jako obelżywe - bo w tym przypadku po prostu inaczej być nie może :D


Rafał, masz oczywiście rację, ale nie chciałem narażać Roberta i siebie na proces. Niemniej, życie przyniosło ciekawą puentę: dokładnie w dniu pojawienia się pisma w kioskach stało się coś takiego.
I kto chce, może tam sobie poczytać po nazwiskach :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 11:38   

Romek, może sie pokusisz o zmiane tytułu Twoich felietonów na " Rzeczywistość fantastyczna", albo cos w tym stylu? A w następnym tekście zajmiesz sie współczesnym szamaniznem i jego wpływem na rozwój nauki? :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 11:48   

Rodion:
Cytat
Romek, może sie pokusisz o zmiane tytułu Twoich felietonów na Rzeczywistość fantastyczna, albo cos w tym stylu? A w następnym tekście zajmiesz sie współczesnym szamaniznem i jego wpływem na rozwój nauki? :D


Nie pokuszę :)
Niemniej, jestem dumny, bo parę razy trafiłem - i w opowiadaniach (Ręka Karawaniarza; Wniebowstąpienie Menela), jak i w publicystyce. O preparowaniu zwłok przez von Hagensa też w Feniksie jeszcze pisałem, sto lat temu :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 12:06   

NURS, mozesz ajkos inaczej dobierac publicystyke? W poprzednim numerze była tak słaba, ze chciałem rozdawac głosy ujemne... tym razem przeginasz w druga strone.. nie wiem na kogo głosowac :?

Adam Cebula - "Duch nanotechnologii", jak zawsze Cebula jest świetny, ale tym razem chyba nie najlepszy. Najbardziej konkretny, to napewno.

Romuald Pawlak - "Skąd się biorą kosmici...", po "wizerunku potwora" byłem zniesmaczony. Tym razem jestem mile zaskoczony. Przyjemny tekst.

Urbi & Orbi - "Hitlerowcy na dachu świata", okultystyczne korzenie nazizmu to taki mój "konik". Temat ciekawy, ale owiany legendami i pełen niedomówień. Do tego dośc powszechnie lekceważony. Zresztą po tym tekście widac, ze temat trudny. Może zagłosuje? Choć panow osobiście nie lubie :twisted:

Rafał Januszkiewicz - "Przestrzeni dla twojego ja...", tekst swietny. Tak sobie mysle, ze autor tego świata wszystko spi*****, nie przemyslał do konca i nic tu sie kupy nie trzyma :wink:

Na kogo głosowac?? Nie wiem ... może się później zdecyduje.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 14:23   

Hauer, to pismo czytają tysiące ludzi. nie moge go układać pod ciebie :-)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 17:25   

Nie no ten numer jest wyraźnie dla mnie :D
Dzięki. Publicystyka tak dobra, ze nie wiem jak głosować. Przeczytalem juz 3 opki i 2 z nich są naprawde dobre. Czuje że tez moge miec problem z głosowaniem.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 17:26   

Kurcze, w publicystyce ruch na początku spory, ale głosów mało...
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 17:36   

Bo cięzko wybrać. Ja to mam rozterki... Pawlak po prostu wykosił jakiegos szarlatana i to w pieknym stylu. Urbi & Orbi zrobili niezły tekst, szczególnie spodobało mi się wprowadzenie z Iniana Jonsem. cebula mógł trochę krócej, i tak wszystko sprowadza sie do tego, ze nanotechnologia to zwykła chemia :wink:

...dlaczego nie ma 2 głosów? Moze jakos bym sie zdecydował na dwa? Chociaz też byłoby cięzko...
 
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 13 Kwietnia 2006, 21:04   

OK.
Zdecydowałem się. Oddaje 2 głosy:
Pierwszy na Romualda Pawlaka - Skąd się biorą kosmici
A drugi na Hitlerowcy na dachu świata autorstwa Urbi & Orbi.

Jednakże jednocześnie Romualdowi Pawlakowi naliczam głos ujemny za "Wizerunek potwora"

:D
Ostatnio zmieniony przez Hauer 14 Kwietnia 2006, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 00:36   

Strasznie mi przykro, ale możesz dać tylko jeden głos :-)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 00:48   

Zdecydowanie oddałem dwa. Nauczyłem się tez naliczac głosy ujemne. sprawdz statystyke głosowań. Wszystko się zgadza. :lol:
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 01:56   

Chyba, że tak...
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 03:23   

Również miałem problem z wyborem, ostatecznie metodą eliminacji wybrany został tekst pana Adama.
 
 
markacy 
Jaskier


Posty: 81
Skąd: Toruń
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 03:41   

Ja właśnie zagłosowałem. Na Hitlerowców na dachu świata. Fakt faktem, wybór był strasznie trudny. Spodobały mi się wszystkie felietony.

Romek Pawlak pięknie rozprawił się z szarlatanami. :D Cieszy mnie, że ktoś poruszył w końcu ten temat, bo za dużo ostatnio, w telewizorze zwłaszcza, różnych takich się na mnożyło. :bravo

Urbi et Orbi po prostu miodzio :) Co tu dużo mówić - uwielbiam takie historie i już :D Autorzy odwalili kawał dobrej roboty i przy tym pewnie nieźle się (jak zwykle) napracowali docierając do róznych źródeł. Brawo, oby tak dalej.

Na felieton Adama Cebuli czekałem z niecierpliwością. I nie zawiodłem się. Ja po prostu uwielbiam jego felietony :)

Moim zdaniem Rafał wypadł bardzo dobrze. W każdym razie ja lubię takie zabawy i muszę przyznać, ze cholercia, coś w tym jest :mrgreen:

Teraz zabieram się za opowiadania. Jak tylko skończę, to oddam głosy.
_________________
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 09:36   

Cebula - pewnie i twkst interesujący, ale nie moja działka
Pawlak - felieton jak z pierwszej lepszej gazety albo miesięcznika. Można streścić w jednym zdaniu : są szarlatani i ludzie dają się nabierać. Czy wymaga to takiego lania wody ?
Januszkiewicz - j.w., ocean wylanej wody, aby stwierdzić: wiem, że nic nie wiem.
U e O - to lubię i tu mój głos.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 10:29   

Hansag:
Cytat
Pawlak - felieton jak z pierwszej lepszej gazety albo miesięcznika. Można streścić w jednym zdaniu : są szarlatani i ludzie dają się nabierać. Czy wymaga to takiego lania wody ?


Oj, Hansag, Hansag... a każdego opowiadania czy powieści to się tak nie da streścić, myślisz? :mrgreen:
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 14:56   

Jak napisałem w wątku Tekst numeru nr 5 - kiepskie opowiadania to takie, które da się strescić w jednym zdaniu. Dobrych się nie da.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 15:12   

Hansag:
Cytat
Jak napisałem w wątku Tekst numeru nr 5 - kiepskie opowiadania to takie, które da się strescić w jednym zdaniu. Dobrych się nie da.


Da się :) oto streszczenie jednej z najlepszych powieści, jakie czytałem, znasz ją z pewnością:

Zmutowani ludzie żyli na statku, który się wreszcie rozpadł.

Reszta, drogi Hansagu, to te dodatki, które zechciałeś pominąć w moim felietonie, nazywając je laniem wody :mrgreen:
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 17:17   

Mam inne zdanie, Romku szanowny. Spróbuj na przykład streścić jednym zdaniem MARS Kosika.

Ten cytat to Non-Stop ? Może też być jeden z WĄTKÓW Helikonii.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 19:26   

Prosisz, masz :-)
Na Marsa wywożono niepotrzebnych na ziemi ludzi, żeby ich tam wymordować tak, jak przed tysiącami lat nasi zaginieni praprzodkowie.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 20:38   

To bardzo ogólny skrót. Nie mam tu choćby mowy o planach terraformacji, że pierwszą nasuwającą się myśl przytoczę. Nie ma też mowy o widmach. Ani o tym, że była tam cywilizacja "przed".
Między skrótem a jednym zdaniem jest wieeeelka róznica.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group