Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza publicystyka numeru 6 SFFH

Który tekst uważasz za najlepszy
Adam Cebula - Duch nanotechnologii
24%
 24%  [ 9 ]
Romuald Pawlak - Skąd się biorą kosmici...
21%
 21%  [ 8 ]
Urbi & Orbi - Hitlerowcy na dachu świata
45%
 45%  [ 17 ]
Rafał Januszkiewicz - Przestrzeni dla twojego ja...
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 20:46   

Hansag:
Cytat
To bardzo ogólny skrót. Nie mam tu choćby mowy o planach terraformacji, że pierwszą nasuwającą się myśl przytoczę. Nie ma też mowy o widmach. Ani o tym, że była tam cywilizacja przed.
Między skrótem a jednym zdaniem jest wieeeelka róznica.


Faktycznie :) tu się domagasz uszczegółowienia, a - daleko nie szukać - moje ślimaki i wiekopomny pomysł obwieszania nimi szarlatanów uznałeś za lanie wody, nieistotny detal :D

Pewno po prostu nie lubisz winniczków, przyznaj się? :)

PS. Oczywiście, że "Non stop" Aldissa. Streszczenie bez zawrotków i Gigantów, Dziobowców, kapłana Murphy,ego, glonów, "Przestrzeni dla Twojego ja" i całej reszty zupełnie nieważnych bzdetów tworzących... książkę po prostu :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 20:52   

Romek P. napisał/a
moje ślimaki i wiekopomny pomysł obwieszania nimi szarlatanów uznałeś za lanie wody, nieistotny detal

Podtrzymuję.

Romek P. napisał/a
ewno po prostu nie lubisz winniczków, przyznaj się?

Nie mam nic przeciwko, a nawet naprzeciw :)

Romek P. napisał/a
PS. Oczywiście, że Non stop Aldissa. Streszczenie bez zawrotków i Gigantów, Dziobowców, kapłana Murphy,ego, glonów, Przestrzeni dla Twojego ja i całej reszty zupełnie nieważnych bzdetów tworzących... książkę po prostu

Też uogólniłeś. Przecież tam jest cała historia jak polecieli, wrócili, o kulcie, itd...
Bez przesadyzmu :twisted:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 21:09   

Hansag:
Cytat
Bez przesadyzmu :twisted:


A widzisz... jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :mrgreen:
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 14 Kwietnia 2006, 23:58   

Romek, nie broń się tak juz. Dobry tekst napisałes, trzeba szarklatanów tępić.

Hansag, juz sie tak nie czepiaj. Adam Cebula jest jednym z najlepszych publicysów jakich czytałem w SF, a jego tekst z tego numeru da się streścic w zdaniu: "Nanotechnologia to po prostu chemia". I co? Głosów juz ma 2 razy wiecej niz Pawlak :wink:
 
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 15 Kwietnia 2006, 00:06   

Streszczenie tekstu jednym zdaniem to raczej nie element świadczący o jego jakości lub braku, ale raczej o umiejętnosci osoby streszczającej. Bo inaczej mówiąc, takie streszczenie to po prostu nazwanie głownej problematyki (tematyki), a tę mozna zawsze określić. To na przykład typowe ćwiczenia z języka polskiego i nie tylko.
O jakości utworu decyduje szereg różnych elementów, chociażby właśnie piękne detale, język, dobra kompozycja, ogólnie treść i warsztat, a więc elementy zależące od autora, a nie od odbiorcy.
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Kwietnia 2006, 00:38   

Pomijając fakt, że literatura i publicystyka to może pokrewne działy, ale jednak rządzące sie zupełnie odmiennymi zasadami.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 16 Kwietnia 2006, 12:18   

Jak tam chcecie, ale dla mnie ten felieton to po prostu wylanie paru wiader wody w oczywistej sprawie. Jakby nie było ludzie na tym forum to nie idioci i wiedzą co myśleć o szarlatanach. W gazecie typu SFFH oczekuję artykułów związanych z fantastyką, skłaniających do przemyśleń, itd. Co miał tekst Romka wspólnego z profilem pisma ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Kwietnia 2006, 14:27   

Hansag:
Cytat
Co miał tekst Romka wspólnego z profilem pisma ?


To zależy jak zdefiniujesz profil pisma :)
Bo jeżeli koniecznie muszą być kosmici, UFOki robiące "Wzzzzzzziurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrg!" albo magia pozwalająca budować zamki na piasku, to rzeczywiście niewiele :)

Ale czy nie wydaje ci się, że szarlatani, alchemicy i multum podobnych postaci krążyło i krąży nie tylko po świecie rzeczywistym, ale i na kartach tekstów fantastycznych? :)

Wiesz, tak prosto tłumacząc, to jest nie tyle tekst o szarlatanach, tylko o mechanizmach, jakich sie używa, aby nas oszukać :) Raz używa się do tego mandragory, raz... łóżka fotonowego ;D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 16 Kwietnia 2006, 15:18   

Romek P. napisał/a
To zależy jak zdefiniujesz profil pisma

To pismo jest jasno zdefiniowane. Nikt nie spodziewa się że na kartach Świata Nauki będą przepisy kulinarne.

Romek P. napisał/a
Ale czy nie wydaje ci się, że szarlatani, alchemicy i multum podobnych postaci krążyło i krąży nie tylko po świecie rzeczywistym, ale i na kartach tekstów fantastycznych?

No i ?

Romek P. napisał/a
to jest nie tyle tekst o szarlatanach, tylko o mechanizmach, jakich sie używa, aby nas oszukać

Sądzisz że cyztelnicy SFFH mają tak niski poziom IQ że bez Twoich read nie dadzą rady odróżić oszusta od nieoszusta ? :D Rówie dobrze mógłbyś napisać tekst o tym, żeby nie ufać reklamom i nie wierzyć w nie.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Kwietnia 2006, 15:49   

Wyluzuj, popuść pasa :-)

Każdy autor ma swoją wizję felietonu, opowiadania czy książki, a rozliczają nas czytelnicy. Pisz swoje, Hansag. Wierzę, że będziesz umiał zrobić to lepiej ode mnie.

Tylko co do jednej sprawy, całkiem poza felietonem, pozwolę się sobie odnieść:

Cytat
Sądzisz że cyztelnicy SFFH mają tak niski poziom IQ że bez Twoich read nie dadzą rady odróżić oszusta od nieoszusta ? :D Rówie dobrze mógłbyś napisać tekst o tym, żeby nie ufać reklamom i nie wierzyć w nie.


Nasza dyskusja nie dotyczy czytelników, Hansag, więc wolałbym, żebyś się nie wypowiadał w moim imieniu, co ja o nich myślę :)
Natomiast co do reklam - nie zauważyłeś, że wszyscy twierdzą, iż w reklamy nie wierzą, a pomimo to reklamy są skuteczne? Nie frapuje cię to, jako istotę niezwykle analityczną? Bo mnie tak, i owszem, uważam, że to byłby świetny temat na jakiś tekst.

Ale nie widzę powodu kłocić się z tobą, jak powiadam - rozliczają nas czytelnicy :) więc pokornie przyjmuję twoją uwagę, że felieton do bani i postaram się poprawić, ale niekoniecznie od razu, bo to bolesny proces i wymaga cierpliwości :D
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 16 Kwietnia 2006, 16:36   

Romek P. napisał/a
Wyluzuj, popuść pasa

Jestem tak objedzony, że mam wogóle rozpięty :)

Romek P. napisał/a
Pisz swoje, Hansag. Wierzę, że będziesz umiał zrobić to lepiej ode mnie.

Jakbym mial ciekawy pomysł, to bym pisał.

Romek P. napisał/a
Nasza dyskusja nie dotyczy czytelników

Nie, Romku, ale Twój tekst jest dla czytelników SFFH, prawda ?

Romek P. napisał/a
nie zauważyłeś, że wszyscy twierdzą, iż w reklamy nie wierzą, a pomimo to reklamy są skuteczne?

To rzecz dyskusyjna. Statystyki tak mówią ? Zawsze, kiedy słyszę że coś jest "statystycznie" to zastanawiam sie, na kim takie badania robią. Ja nigdy nie wyełniałem żadnej ankiety tego typu.

Romek P. napisał/a
Ale nie widzę powodu kłocić się z tobą, jak powiadam - rozliczają nas czytelnicy

A kto się kłóci ??? Tak sobie wymieniam z Tobą uwagi.

Romek P. napisał/a
więc pokornie przyjmuję twoją uwagę, że felieton do bani i postaram się poprawić

Liczę na to i trzymam za słowo :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
inquisitor 
Jaskier

Posty: 54
Skąd: blachownia slaskie
Wysłany: 16 Kwietnia 2006, 19:56   

Rafał Januszkiewicz - Przestrzeń dla twojego ja .. - Daczego nie teorja wszechświata jak wiele i przytm ciekawa
Hauer napisał/a
Rafał Januszkiewicz - Przestrzeni dla twojego ja..., tekst swietny. Tak sobie mysle, ze autor tego świata wszystko spi*****, nie przemyslał do konca i nic tu sie kupy nie trzyma :wink:

Pokaż mi teorię wszechświata która się od początku do końca trzyma kupy
_________________
Jam jest częścią tej siły która wiecznie pragnąc zła wiecznie czyni dobro
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 10:49   

Hansag,
Cytat
Co miał tekst Romka wspólnego z profilem pisma ?
A w jakim pismie Twoim zdaniem taki tekst mógłby się ukazać? W medycznym? No raczej nie przeciez czytelnicy wiedza co myślec o szarlatanach... to moze w jakims ezoterycznym? Może i dobre miejsce, ale szarlatani nie wpuszcza tam takiego obrazoburstwa... no to własciwie gdzie? W kolorowych pismach, które żyja z teklam odpromienników i wrózek? Znowu zonk... okazuje się, ze SFFH to niezłe miejsce na ten tekst.

inquisitor, nie zrozumiałes co miałem na mysli. Zrwróc uwagę na
Cytat
autor tego świata
i na
Cytat
:wink:
Myslę, ze juz wszystko jasne.
Pozdrawiam (do tekstu Rafała nic nie mam, zeby nie było).
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 12:23   

Hauer napisał/a
A w jakim pismie Twoim zdaniem taki tekst mógłby się ukazać?

Jakieś pismo popularne albo cś w stylu kolorowego magazynu.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 12:30   

Hansag, wybaczam ci, bo są święta, psik, psik, wodą swięconą na wszelki słuczaj. Popatrz sobie na poprzednie podsumowanie, chyba widac wyraźnie, że Romek wie, co i jak napisać, żeby zainteresowac odbiorcę SFFH :-) .
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 14:30   

Zaczekajmy co powiedzą o tym, o.k. ?
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 14:48   

Hansag, zauważam w tobie wiele agresji wobec ludzi, którzy zyskują dużo uznania w oczach czytelników. Najeżdżasz w kilku miejscach choćby na Pilipiuka, było nie było autora nie tylko poczytnego poza fandomem, ale i zdobywcy wielu nagród, w tym Nautilusa, co oznacza, że wielu go ceni.
Masz prawo do swoich osądów, ale miarkuj, że są one zazwyczaj odmienne od woli ludu czytającego a to czyni je raczej mało miarodajnymi. Aczkolwiek szanuję je, jak każde inne.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 15:36   

NURS
Cytat
Popatrz sobie na poprzednie podsumowanie
zupełnie nie rozumiem popularności Romkaw poprzednim podsumowaniu. Felieton był załosny :/ jakieś zrelacjonowanie spekulacyjnego, pseudonaukowego programu połaczone z odniesieniem do najgłupszego "Startreka" w historii kina. Dobry wynik mozna wytłumaczyć tym, ze cała publicystyka była na marnym poziomie - brak konkurencji. Jednocześnie Romek sporo osób na forum zaraził sympatią dla humbuków. Te elementy mogły przesądzic. Twoja interpretacja
Cytat
widac wyraźnie, że Romek wie, co i jak napisać, żeby zainteresowac odbiorcę
jest dla mnie nie do zakaceptowania.

Hansag,
Cytat
cś w stylu kolorowego magazynu
Jakiego? Do takiego, który czerpie korzysci z reklamowania szarlatanów? Czy do takiego w którym "naped fotonowy" to jest SF nie pasujące do profilu pisma?
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 15:52   

NURS napisał/a
Hansag, zauważam w tobie wiele agresji wobec ludzi, którzy zyskują dużo uznania w oczach czytelników

Nurs, ty się chyba dobrze nie wysypiasz :) Nie żywię agresji do nikogo, z wieloma piszącymi jestem w dość dobrym kontakcie, z paroma osobami pogadam czasem nawet przez telefon. Spytaj Romka Pawlaka, sam mu gratulowałem niezłej sprzedaży ostatniej książki. Ale nie zmienia to faktu, że jak ktoś pisze coś, co mi sie nie spodoba, to piszę to, bo po to to forum jest. Inaczej śmiem sądzić że krązy widmo tajemniczego TWA, czyli ludzi rekomendowanych przez NURSA wyłącznie chwalimy.

NURS napisał/a
Najeżdżasz w kilku miejscach choćby na Pilipiuka, było nie było autora nie tylko poczytnego poza fandomem, ale i zdobywcy wielu nagród, w tym Nautilusa, co oznacza, że wielu go ceni.

Najeżdżałem, najeżdżam i najeżdżać będe. Przyrównując fantastykę do muzki, Pilipiuk to takie disco-polo. ten gatunek miał swego czasu powodzenie, ale po jakimś czasie zdechł i nie ma po nim śladu. Czytałem ostatnio "Księżniczkę" - 300 stron o tym, jak dwaj goście polują na Monikę, a na końcu się zaprzyjaźniają. 30 % tekstu to przepisanie poradników zrób to sam (jak choćby przemalowywanie tablic rejestracyjnych), zapychacze w stylu listy zabytków w muzeach itp. IMHO gośc to po prostu nudziarz i tyle.

Hauer napisał/a
zupełnie nie rozumiem popularności Romkaw poprzednim podsumowaniu. Felieton był załosny :/

A i widzisz, nie tylko ja się nie wszystkim zachwycam.

Hauer napisał/a
Jakiego? Do takiego, który czerpie korzysci z reklamowania szarlatanów? Czy do takiego w którym naped fotonowy to jest SF nie pasujące do profilu pisma?

Hmmm. Tele Tydzień ?
Mogę zdefiniować Ci, jakich felietonów się spodziewam - takich jak Ubi et Orbi czy Cebula. Takich, które nie mówią mi rzeczy oczywistych.
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 16:07   

Cytat
Mogę zdefiniować Ci, jakich felietonów się spodziewam - takich jak Ubi et Orbi czy Cebula. Takich, które nie mówią mi rzeczy oczywistych.
Dla każdego coś innego jest oczywiste.
Cytat
Hmmm. Tele Tydzień ?
Własnie znalazłem w domu numer Tele Tygodnia z data 24.03-30.03 i co tu mam? Program TV oraz recenzje filmów i programów. Plotki z zycia gwiazd. Na 67 stronie klika kawałów i "smiesznych" obrazków.Na 88 jest conieco o prawie, a na 89 historie "z zycia wziete" dla gospodyn domowych. Strona 90 znowu cos dla gospodyn, ale i dla kucharzy - przepis an duszone udka drobiowe.
Raczej nie widze tu miejsca na felieton Romka. Jednka kto wie? Moze redakcji Tele tygodnia pomysł się spodoba i znajdą gdzies pół strony?
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 16:13   

Hauer napisał/a
Raczej nie widze tu miejsca na felieton Romka. Jednka kto wie? Moze redakcji Tele tygodnia pomysł się spodoba i znajdą gdzies pół strony?


Przekaż Romkowi :twisted:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 16:57   

Cytat
Twoja interpretacja
Cytat
widac wyraźnie, że Romek wie, co i jak napisać, żeby zainteresowac odbiorcę
jest dla mnie nie do zakaceptowania.


Hauer, ale to twój problem, nie mój. Masz pełne prawo nie rozumieć, dlaczego ludzie cenią i lubią to, co Romek pisze. Masz do tego prawo, mnie się też sporo rzeczy na świecie nie podoba. Problem tylko w tym, że nie jestes jedynym odbiorcą pisma i dlatego nie możesz liczyć, że będę robił je tak, żebyś tylko ty był nim zachwycony. Festung, pomimo, że psy na nim powiesiłeś, wygrał plebiscyt i to najwieksza w historii naszych głosowań liczbą głosów.
A to znaczy, że ludzie ocenili ten tekst inaczej niż ty. A ja kieruję się głosem większości i nadal to bedę robił, bo za to sam sobie płacę. Jesli kiedykolwiek przedstawisz rzeczową krytykę, zapewne wpłyniesz w jakiś sposób na autora i jego podejscie do kolejnych tekstów, ale osiągniesz to tylko rzeczowością. Dotychczas pokazałeś sporo demagogii i nic więcej.
BTW w poprzedniej wypowiedzi pięknie sam siebie znokautowałeś, przy okazji :-) pisząc, że Romek zaraził tym felietonem sporo ludzi sympatią do humbaków. A to znaczy, że trafił do nich, przekonał do swoich poglądów, że umie pisać tak, żeby ludzie poszli za nim w ciemno.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Wiedźma 
Blade


Posty: 1375
Skąd: Z nowego wszechświata
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 17:38   

Jak sobie czytam dyskusję Hauera i Hansaga, to się zastanawiam, czym im autor zalazł za skórę? Bo tyle niemerytorycznej uszczypliwości z powodu braku zainteresowania felietonami? Dziwne? Musze przeczytać ten felieton, bo na razie numeru nie umiem zdobyć.
Ale swoją drogą chłopcy, dobrą reklamę autorowi robicie, bo teraz to będę bardziej szukać nowego numeru :D
_________________
Ukorowaniem wiedzy jest miłość.
/Safona/
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 17:48   

Cytat
Problem tylko w tym, że nie jestes jedynym odbiorcą pisma i dlatego nie możesz liczyć, że będę robił je tak, żebyś tylko ty był nim zachwycony.

Ja tylko wyrazam moje zdanie. Mysle, zę forum to bardzo dobry pomysł na kontakt z czytelnikami. Na pewno lepszy i bardziej "inteaktywny" niz tradycyjne "listy do redakcji". Wcale nie liczę, zę zaczniesz nagle robic "gazete dla Hauerów". Czasopismo, zeby się dobrze sprzedać musi trafiac do sporej grupy odbioców w danej niszy, a nie tylko do jednostek wybitnych :lol:
Cytat
Dotychczas pokazałeś sporo demagogii i nic więcej.

Jak już jesteśmy przy demagogii to chcialbym zwrócic uwage na pare szczegółów, które chyba Ci umkneły. Na forum jak na razie wypowiada się tak naprawdę garstka czytelników.
Cytat
Festung, pomimo, że psy na nim powiesiłeś, wygrał plebiscyt i to najwieksza w historii naszych głosowań liczbą głosów
No tak...49 głosów na 70 głosujących, z których każdy miał do dyspozycji 2 głosy. To raczej nieduzo. Najwiecej? Po pierwsze to Urbi et Orbi za "Żertwę" dostali dokładnie tyle samo głosów przy mniejszej liczbie osób głosujacych. Kto tu demagogie uprawia? Po drugie moim zdaniem numer 05 był wyjątkowo słaby zatem to nic dziwnego, zę dwa najlepsze opoiwadania wybiły się mocno do przodu. A "Festung" jak by go nie krytykowac, to trzeba przyznać, ze od strony literackiej prezentuje naprawde kosmiczny poziom :bravo . Gdybym oddał 2 głosy to tez bym na pewnie "festung" wybrał, więc z tym "wieszaniem psów" to tez taka demagogia.
Cytat
BTW w poprzedniej wypowiedzi pięknie sam siebie znokautowałeś
?? Miałem na mysli, ze Romek zaraził "humbukami" ludzi na forum - w swoim wątku w "Mistrzach i Małgorzatach", a to przełozyło się moim zdaniem na wynik głosowania. Zadnego "samonokautu" w tym nie ma :lol:
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 19:03   

Hauer, widzisz, ty po prostu jesteś jak dziecko.

Twierdzisz, że wypowiada sie tutaj garstka czytelników. Bzdura. Dla twojej informacji, oprócz forum sa jeszcze inne drogi komunikacji z czytelnikami, telefony, maile, listy, nie na darmo siedzę od 10 do 16 w biurze. robie też czasem ankiety, fakt, dawno juz nie robiłem, ale poprzednia powtarzalność wyników daje mi pewien ogląd sytuacji i potrafię zdobyc i skatalogować dane od kilkuset, nawet 1000 osób. Ale olejmy to na razie, ze statystycznych 25 tys czytających SFFH na tym forum głosuje ich 70. Istnieja tak zwane sondaże polityczne i robione sa na reprezentatywnej grupie, która przypomnijmy, reprezentuje 40 milionowy naród. Nawet stosujac te skale i biorąc pod uwagę tylko obywateli uprawnionych do głosowania, masz 1 odpytywanego na ok. 20 tys głosujących. Przenosząc to do mojej skali to jedna osoba i pół jest już grupą reprezentatywną wedle tych norm. a tu na forum jak wiesz wypowiada sie ich 70. Zatem kolejny raz pudło droga wybitna, we własnym mniemaniu, jednostko. Mamy ok. 50 razy lepsze wyniki badań, niz sondaże polityczne w tym kraju. A jesli dodać resztę, to już wiesz, dlaczego tyle konkurencyjnych pism padło, a ja nie :-)
Kolejna sprawa.
I chocbys teraz bił sto razy brawo dla RD, wszyscy pamiętamy, co wypisywałeś o tym tekście na podstawie rzeczy, których w nim nie było. Ale po kolei. Mówisz, że 49 głosów z 70 (140 sumarycznych) to niedużo? Śmiem twierdzic, że to tylko kolejny pseudo-argument, czcza licytacja, bo do czego chcesz to odnieśc? nie podałeś żadnego przykładu, tylko swoje przekonanie, jak zawsze zresztą.
A można je podać: Tyle głosów statystycznie daje w tym kraju od kilku lat nagrodę Zajdla. Za 33 głosy Ziemiański zdobył nagrode na tekst roku w NF. Innym razem było ich 55. Ten sam rząd wielkości. Za tyle głosów dostaje sie realne nagrody.
Czyli jednak da się wykazac, że twoje argumenty, to tylko tupanie rozeźlonego dzieciaczka i demagogia :-)
Argument, że numer był słaby, to kolejne pitolenie na smyczkach, kolego. Co ma piernik do wiatraka? dla ciebie słaby, ale jak przejrzysz głosy, to znajdziesz rózne opinie, nawet wręcz przeciwne. Ale demagog, widzi tylko swoje racje, prawda? :-)
Czyli jednak kolejna demagogia, bo jak podliczysz, to twój punkt widzenia wcale nie musi miec przewagi a wręcz przeciwnie będzie w mniejszości. Nawet Hansag napisał, że ten numer jest dobry, o niebo lepszy od poprzednich. nie wierzysz, psrawdź. Post jest w głosowaniu.
A rozmowa o humbakach (kolejne twoje domniemanie, bo dowodów na to nie masz żadnych), świadczy tylko o tym, że nie potrafisz pogodzic się z tym, że twoje opinie są w mniejszości i demagogicznie wskazywać, jakieś pozamerytoryczne szczegóły.

A teraz, pozwól, clou programu, czyli pokazanie na przykladzie, że nie piszesz prawdy i manipulujesz wypowiedziami, aby wytworzyc przekonanie o racjonalności swoich teorii:

Oto cytat z ciebie, Wysłany: 28 Marzec 2006, 14:14 wątek tekst numeru 05
Ponieważ kocham cię nad życie przeczytałem jako ostanie opowiadanie w tym numerze. Byłem juz nieźle podłamany słabym poziomem pozostałych tekstów, a tu nagle taka perełka i miłe zaskoczenie. Żadne inne opowiadanie w tym numerze moim zdaniem nie zasługiwało by na nie głosować.

Oto cytat z ciebie, kiedy usiłujesz bronic sie przed argumentem, że jechałeś po opowiadaniu Dębskiego:
A Festung jak by go nie krytykowac, to trzeba przyznać, ze od strony literackiej prezentuje naprawde kosmiczny poziom . Gdybym oddał 2 głosy to tez bym na pewnie festung wybrał, więc z tym wieszaniem psów to tez taka demagogia.

Czasem warto się zastanowić czy kłamstewka to najlepszy sposób na prowadzenie dyskusji z ludźmi inteligentnymi. Gdybys oddał... piękne stwierdzenie, sprawdziłem więc dlaczego nie oddałeś. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 19:53   

Uwaga, będzie straszny oftop:

Romek
Cytat
nie zauważyłeś, że wszyscy twierdzą, iż w reklamy nie wierzą, a pomimo to reklamy są skuteczne?


Hansag
Cytat
To rzecz dyskusyjna. Statystyki tak mówią ? Zawsze, kiedy słyszę że coś jest statystycznie to zastanawiam sie, na kim takie badania robią. Ja nigdy nie wyełniałem żadnej ankiety tego typu.


Hansagu:
Były przeprowadzane takie badania, ale nie stosowano do tego ankiet. Problem polega na tym że wypełniając ankietę zaznaczyłbyś ze reklama produktu nie ma wpływu na twoje wybory konsumenckie - ludziom wydaje się ze jeśli znają mechanizm działania to są od niego wolni, a tu guzik....
Jesli potrzebujesz potwierdzenia, polecam wejście do łazienki i policzenie ile produktów które tam znajdziesz nie jest reklamowanych w tv i czasopismach.... bedziesz zaskoczony wynikiem, gwarantuję ci to. :wink:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 20:04   

Cytat
Śmiem twierdzic, że to tylko kolejny pseudo-argument, czcza licytacja, bo do czego chcesz to odnieśc? nie podałeś żadnego przykładu
To ja wspomne tylko jeden przykład:
Cytat
Najwiecej? Po pierwsze to Urbi et Orbi za Żertwę dostali dokładnie tyle samo głosów przy mniejszej liczbie osób głosujacych.
Zgubił sie w gąszczu literek, ze go nie zauważyłeś?
Cytat
Twierdzisz, że wypowiada sie tutaj garstka czytelników. Bzdura. Dla twojej informacji, oprócz forum sa jeszcze inne drogi komunikacji z czytelnikami, telefony, maile, listy, nie na darmo siedzę od 10 do 16 w biurze.
...itd. Widzisz wewnetrzną sprzecznośc? Tu wypowiada się 70 osób z posród ok 25 tyś czytelników, ja twierdze ze to "garstka" ...a ty mi na to, ze bzdura bo "sa inne formy kontaktu" ...rece zalamac... a ja napisałem, że to jedyna forma kontaktu?
Cytat
Czasem warto się zastanowić czy kłamstewka to najlepszy sposób na prowadzenie dyskusji z ludźmi inteligentnymi.

Co do festungu to od poczatku twierdziłem, że od strony literackiej jest napisane dobrze, a moje zarzuty tyczą się intrygi i fabuły. Nie było więc żadnego kłamstewka skoro napisałem:
Cytat
A Festung jak by go nie krytykowac, to trzeba przyznać, ze od strony literackiej prezentuje naprawde kosmiczny poziom .
warsztatowo to było naprawde dobre opowiadanie, przy okazji dyskusji kilka razy to zaznaczyłem. Mogło Ci to umnknąc w ferworze odpierania zarzutów, rozumiem.

W ogóle nie wiem o co teraz się kłócimy :| Az tak bardzo dopiekłem Ci krytykując opowiadanie, które osobiście wybrałeś i poleciłes we wstępniaku?
Numer 06 jest przecież rewelacyjny. Dobra publicystyka, kilka świetnych opowiadań. Tak trzymac.
Wyrażam po prostu swoja opinie. Przecież zakładajac forum musiałeś liczyć się z tym, że nie zawsze wszystkie głosy będą pozytywne :?:
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:02   

Wiedźma napisał/a
Jak sobie czytam dyskusję Hauera i Hansaga, to się zastanawiam, czym im autor zalazł za skórę

Jeśli idzie o mnie, to śmiem twierdzić, że Romkiem jestem w dość dobrym kontakcie (no, chyba że on twierdzi inaczej). Mi nie chodzi o OSOBĘ, ale o tekst, moja droga.

NURS napisał/a
nie na darmo siedzę od 10 do 16 w biurze

No i po co ten tekst ? Jakiś młody gniewny grafoman może wpaść tam z pałą i po NURSIE będzie :twisted:

Lu napisał/a
Jesli potrzebujesz potwierdzenia, polecam wejście do łazienki i policzenie ile produktów które tam znajdziesz nie jest reklamowanych w tv i czasopismach.... bedziesz zaskoczony wynikiem, gwarantuję ci to.

8/12 niereklamowanych. Z ręką na sercu. Albo gdzie tam chcesz :twisted:
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:07   

Wiedźma, hę? Na razie na tym forum jeden tekst Pomualda Pawlaka skrytykowałem a jeden pochwaliłem. To juz zawzięcie sie na autora? Jakas osobista antypatia?
 
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 17 Kwietnia 2006, 21:15   

Dziołcha przewrażliwiona :D
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group