Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Groowe sountracki.
Autor Wiadomość
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Października 2005, 21:01   Groowe sountracki.

Nie da się zaprzeczyć, iż są gry w których muzyka stanowi istotny element. Dla mnie taka grą jest "Silent Hill", a także "Parasite Eve" i "Resident Evil" i ich kontynuacje. Trzeba Japończykom przyznać, że nie idą na łatwiznę. Nie biorą gotowych kawałków, sampli, remixów, lecz komponują niemalże symfonie. Każdy kto grał w jakąkolwiek z wymienionych przeze mnie gier doskonale wie o czym mówię. O popularności tejże muzyki niech zaświadczy fakt, iż muzykę do "Resident Evil" na specjalnym koncercie live wykonywały trzy orkiestry symfoniczne. Do ww wymienionych tytułów dorzucę jeszcze serię Final Fantasy, a obraz będzie klarowniejszy. Uczta dla uczu to mmało powiedziane.

Ostatnio pogrywam w gierkę "Kingdom under fire: Heroes", a w tle radosnego wyrzynania wrogów i strug krwi słychać radosne łomotanie hard rocka i heavy metalu. Tak, to jest to co tygrysy lubią najbardziej. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Października 2005, 21:25   

Cóż... chyba nie będę zbyt oryginalny, kiedy powiem, że moim ulubionym growym kompozytorem jest Jeremy Soule. Taki na przykład Warhammer 40,000 Dawn of War byłby dużo mniej miodny bez muzyki.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 18 Października 2005, 21:37   

Jedne z najlepszych OST dla mnie to z Legend of Zelda: Ocarina of Time - trudno to oddać, ale klimat jest nieprawdopodobny, szczególnie np. w Forest Temple... po prostu trans :) (nie mylić z trance :mrgreen: ). Potem będzie OST z gry "Goldeneye 007" - miksy tematu muzycznego z Bondem są za każdym razem świeże :shock: Fantastyczna robota.
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Października 2005, 22:03   

Absolutnie Morrowind :D muzyczka z SH, RE, PE też mi się podobała ale nie zanucę ich tobie Logan - muzyczkę z Morrowinda potrafię zanucić zbudzony o 3 nad ranem :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Października 2005, 09:36   

Na mnie najwieksze wrazenie zrobil soundtrack z Need For Speed Underground 2 (jesli wziac pod uwage model jazdy to wychodzi czysta fantastyka, wiec prosze sie nie czepiac). A jeden z utworow zafascynowal mnie tak bardzo, ze az sobie plyte sprowadzilem z USA.

Soundtrack z Juiced tez zawiera kilka interesujacych utworow. Komentarze odnosnie braku fantastycznosci - patrz uwaga o modelu jazdy :P
_________________
5 zdań na temat
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19 Października 2005, 18:46   

OST z NFSU:2 faktycznie, niezły, ale w jedynce bardziej mi podszedł.
Za to soundtrack z Falla mogę z czystym sumeiniem polecić - spokojna muza, bodajże ambient sie to nazywa. W klimacie - pod sesje RPG obowiązkowa pozycja jak ktoś lubi muzę wtedy. A i tak do posłuchania bardzo dobre.
 
 
Vramin 
Gollum


Posty: 14
Skąd: przenośny schron
Wysłany: 20 Października 2005, 09:43   

count napisał/a
Na mnie najwieksze wrazenie zrobil soundtrack z Need For Speed Underground 2 (jesli wziac pod uwage model jazdy to wychodzi czysta fantastyka, wiec prosze sie nie czepiac). A jeden z utworow zafascynowal mnie tak bardzo, ze az sobie plyte sprowadzilem z USA.


Czy może był to kawałek Roba Zombiego? Akurat jego muzę wielbię.

Z zupełnie innych klimatów świetny jest soundtrack do MMORPGa Eve Online. Nie żebym grał, ale kumpel się w to bawił i u niego słyszałem. Muzyka elektroniczna, a'la Kitaro czy Vangelis. Podobno można to legalnie skądś zassać, ale nie pomnę skąd.
_________________
Against all this shit
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20 Października 2005, 09:57   

Nie, nie byl to Rob Zombie, chociaz ten utwor tez bardzo mi sie podobal. To bylo Rise Against - Give It Up. Utwor, po ktorym w ciemno kupilem cala plyte w USA. I warto bylo.

W sumie w calym soundtracku z gry nie podobaja mi sie moze 3 utwory metalowe - sa dla mnie zbyt hardcorowe - helmet, mudvayne i jeszcze jakis, nie pamietam, zawsze wylaczam w profilu, zeby mnie nie denerwowaly, reszta im glosniej tym lepiej :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20 Października 2005, 16:00   

Tak.. NFSU ma to do siebie, że OST z nich jest naprawdę dobry. Warto go sobie posłuchać.
Ostatnio jednak zauważam, że sporo gier stara sie mieć jak najlepszą muzę, bo to trzyma klimat. Że wymienię stare Diablo 2, Red alerta 2, wspomnę też o mało znanej grze Jets'n'Guns. Warhammer 40k też miał muzę niezłą. Bardzo niezłą ;)
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Października 2005, 16:39   

Hmm... Wiedziałem, że gdzieś ostatnio widziałem coś na temat w sieci. :)

Video Games Live. Dla nieklikaczy ( ale po angielsku, bo nie chce mi się tłumaczyć ) :

"The first major U.S. video game music concert tour is finally here! Think music concert, theatrical stage show, and interactive video game all wrapped into one!

Video Games Live will feature the best music and video clips from the most popular games from the beginning of video gaming to the present. Games include:

Mario™, Zelda®, Halo®, Metal Gear Solid®, Warcraft®, Myst®, Final Fantasy®, Castlevania®, Medal of Honor™, Sonic™, Tron, Tomb Raider®, Advent Rising, Headhunter, Beyond Good & Evil™, Splinter Cell®, Ghost Recon™, Rainbow Six®, EverQuest® II and a special retro Classic Arcade Medley featuring over 20+ games from Pong® to Donkey Kong® including such classics as Dragon's Lair, Tetris, Frogger, Gauntlet, Space Invaders & Outrun!

It will be a stellar event, which includes performances of the music, video and specially designed laser and light sequences showcasing over 50 different games in a wide variety of styles. Also included of course, is a special segment focusing on retro arcade classics!

This touring event will include a retrospective segment from the beginning of the video game era up to the present, several segments with game footage on three giant video screens, handheld cameras showing orchestra, and character close-ups. There will also be an interactive segment where selected audience members will actually play a game live onstage while the orchestra plays the music.


Music
Hear your favorite video game music played live for the first time ever right in front of your ears by a full orchestra and choir.

Video
See exclusive footage of your favorite games set to music on 3 giant interactive video screens.

Theatrical Stage Show
Certain segments will include live action with special effects and a fully designed
laser and light show synchronized with music and video.

An Interactive Video Game
A handful of lucky audience members will be selected to come up on stage and actually play a video game while the orchestra plays interactively with them!

Pre-Show Festival
Each show features meet and greets with top composers and game designers in select cities as well as a costume event prior to the show."
_________________
GAndrel
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 23 Października 2005, 17:47   

Hmm ciekawa rzecz...

Do Silent Hilla muzykę nagrywał normalny zespół który potem na koncert grał utwory z gry... przypomina mi się fajny filmik gdzie gościu gra na gitarze elektrycznej muzyczkę z Mario :D

A tak co do ulubionego soundtracku no to muszę dodać wspomniany Silent Hill i przede wszystkim Metal Gear Solid...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Października 2005, 13:31   

Coz moge powiedziec zlego o muzyce w grach skoro growe OSTy to wielka czesc mojej muzycznej kolekcji? Ponad wszystko wielbie Nobuo Uematsu czyli pana ktory odpowiada za muzyke w Final Fantasy ( i paru innych jRPG), jak tez inna japonska tworczosc z np Parasite Eve czy Resident Evil.
Z kregow nam juz blizszych najbardziej lubie Jeremy Soule'a (Icewind Dale, NWN i 20 innych tytulow)
Godna polecenia jest tez np muzyka z obu nowych czesci Prince of Persia (w Warrior Within gra Godsmack)
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
McQueen 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Listopada 2005, 00:10   

Stary ale jary i chyba jeden z niewielu wydanych w polsce, OST do WipeOut2097 (IMO najlepszej czesci wipeouta)
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Listopada 2005, 08:43   

"Vampire Bloodlines" - jedna z lepszych muz w grach jakie słyszałem.
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Listopada 2005, 23:05   

Właśnie dostałem w swoje łapki Prince of Persia: The Warrior Within i muszę przyznać, że muzyka jest rewelacyjna. Nie spodziewałem się, że elektryczne gitary będą pasować do arabskich klimatów.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 6 Listopada 2005, 23:43   

Popieram McQeena - nie słucham/nienawidzę techno ale muzyka z Wipeouta była na poziomie - zachaczała mocno o muzykę elektroniczną Jarre'a...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
otto 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Zambrów
Wysłany: 7 Listopada 2005, 09:34   

Mi chyba najbardziej w pamięci został soundtrack z Diablo II, chyba dlatego, że mam go w formacie audio( był w pudełku z grą). Muzyka niesamowicie podtrzymnywała klmiat w grze i była dobrana bardzo dobrze. Jest nawet polski akcent - jeden z utworów zawiera fragment muzyki Chopina.
Druga gra, z której muzyka przypadła mi do gustu to Medal of Honor - Frontline. W czasie bitw wspaniała dynamika i patos, a w przerwach między misjami wyciszenie, ale słychać niepewność, oczekiwanie na kolejne niebezpieczeństwa. Bez muzyki nie było by tego klimatu prawdziwej wojny.
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Listopada 2005, 22:24   

Tutaj http://www.lineage2.com/pds/pds_music.html można sobie posłuchać soundtracku do Lineage II.
Jak dla mnie absolutna rewelacja.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Listopada 2005, 09:54   

Seria Quake - od pierwszego do trzeciego - czwartego nie znam bo komp mi nie pozwala :wink:
Co do bardziej "nastrojowej" muzy to Space Hulk 2 - rewelacyjny gotycki klimat
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Kapelusznik 
Gollum


Posty: 8
Wysłany: 20 Listopada 2005, 16:42   

American McGee's Alice - autorstwa Chris`a Vrenn - członek kapeli Nine Inch Nails.Uzasadnienie jest raczej zbędne... wystarczy rzucić uchem na fragmenty.
Ostatnio zmieniony przez Kapelusznik 20 Listopada 2005, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 20 Listopada 2005, 19:21   

Ja dorzucę jeszcze muzę z Dungeon Siege jedynki. :D
A co do muzy z Lineage II - :bravo :bravo :bravo
 
 
 
koval 
Frodo Baggins


Posty: 131
Skąd: Wawa
Wysłany: 21 Listopada 2005, 15:39   

miłośnikom ilustracyjnej muzy 'klasycznej' polecam jeszcze starocia:
Total Anihilation
_________________
"Istnieje tajne stowarzyszenie, mające odgałęzienia na całym świecie,
i które uknuło spisek polegający na tym, aby szerzyć pogloskę, iż istnieje spisek powszechny"
Wahadło Foucaulta
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 10 Maj 2006, 21:16   

Muzyka z Baldur's Gate II oraz Battlefield 1942 (świetne tematy). Do tego jeszcze NFS Undergorund i Most Wanted...
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 11 Czerwca 2006, 09:38   

Nalepszy z Silent Hill 2&3 oraz soundtrack w Final Fantasy (chodź samemj gry nie lubię to muzyka jest świetna).
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 18:43   

Unreal Tournament I - nie do przebicia jako podkładka pod sportowe strzelanie do szybko mykających botów :)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Indy 
Magneto


Posty: 3030
Skąd: Znad morza Bałtyckiego
Wysłany: 12 Czerwca 2006, 20:26   

Ja dorzuće soundtracki z Half-Life'a 2 one naprawdę tworzą klimat w grze. :D
No i oczywiście dziekuje paną z Reality Pump za tracki do Eartha 2160. Też świetnie tworża klimat :)
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 10:34   

Cytat
Unreal Tournament I

muza z tej gry dziwnie "pachnie" mi Trevorem Rabinem - posłuchajcie sobie utworu "Boost me" z płyty z muzyką z "Gone in 60 seconds" - ten sma klimat no nie?

Z takich archaicznych gier fajna muże miał "Target"
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 11:24   

Ano rzeczywiście, Rabinowe brzmienia podobne ;) . Trochę WipEoutem też zalatują, ale ilość gitar zdecydowanie Unrealowa...

Archaiczne gry? Bad Dudes vs. Dragon Ninja na c64! Do dzisiaj szukam tego tracka :/. No i np. muza z intra (i to jakiego!) do Centurions - Power Xtreme na c64.... ech... :)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Czerwca 2006, 18:22   

Muzyka z Unreal Tournamenta jest rewelacyjna. Swego czasu przerobiłem sobie niektóre kawałki na .wav'y i wypaliłem z nich płytkę audio.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 14 Czerwca 2006, 14:28   

Hehe, ja pomiksowałem je tak, że brzmią jak regularne utwory (tzn. nie są ostro rwane pod loopowanie) i mam wszystkie w mp3, ładnie potagowane, etc. w razie czego się polecam ;)

A, w ogóle, polecam tą stronę zainteresowanym muzyką z gier - Galbadia Hotel.
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group