Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska prasa fantastyczna
Autor Wiadomość
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 7 Maj 2017, 00:09   Polska prasa fantastyczna

Kontynuacja Co ciekawego u konkurencji słychać? - tamten temat się bardzo rozrósł, ponadto pora rozmawiać o poszczególnych pismach w ich własnych wątkach - nie ma powodu ukrywać ich istnienia.

Fantastyka Wydanie Specjalne
Fantom
Nowa Fantastyka
Smokopolitan
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
Ostatnio zmieniony przez gorat 24 Maj 2017, 22:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 7 Maj 2017, 18:39   

A NF nie upadnie za dwa miesiące? Właśnie skończyła mi się prenumerata i nie jestem pewna czy przedłużać. Zawsze nowy numer przychodził circa 27 dnia miesiąca poprzedzającego a od kilku miesięcy pojawia się ze sporym opóźnieniem.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Maj 2017, 19:09   

Nic tam, widać wraca do starych tradycji
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 7 Maj 2017, 19:23   

Lowenna: sprawdź na poczcie, bo w kioskach jest regularnie o tej samej porze - kilka dni przed początkiem miesiąca.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 7 Maj 2017, 20:06   

Od kiedy Poczta Poczta wraca w ręce suwerena i ma dostarczać pisma sądowe wydajność osiągnęła nowy standard. Wszystkie przesyłki w pracy dostajemy kilka dni później niż przedtem. I proszę Lowenna, nie wieszcz, upadek NF to jednak byłby dla mnie cios. :cry:
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 8 Maj 2017, 09:43   

Z NF to może być różnie.
Na portalu NF trwa od jakiegoś czasu dyskusja na temat przyszłości papierowej NF.
I tak obserwując z boku, to wygląda to interesująco. Redakcja ma ponoć PLAN i wszystko będzie dobrze. Ale zobaczymy.
Mnie myśl, że NF miałaby zniknąć z rynku wydawniczego, szczerze przygnębia. Przywiązana jestem, choć kupuje już bardzo rzadko, tylko gdy mnie co zaciekawi.
Czytając jednak wypowiedzi użytkowników portalu, wychodzi na to, że prezentujemy - ja i mnie podobni - stetryczały sentymentalizm ;P: . Formuła NF ponoć się wyczerpała, trzeba by wszystko przenieść w internety, czytanie papierowych gazet jest przestarzałe.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Maj 2017, 10:42   

ihan napisał/a
Od kiedy Poczta Poczta wraca w ręce suwerena i ma dostarczać pisma sądowe wydajność osiągnęła nowy standard. Wszystkie przesyłki w pracy dostajemy kilka dni później niż przedtem.


dwa dni - u nas jak rejonowy donosiciel poszedł na urlop, to przez dwa tygodnie listy leżały nawet nie na poczcie ale na sortowni ;)

no cóż - walka na rynku. Po tym jak dwa lata temu (trzy ?) Poczta Polska przegrała przetarg na sądówki (i kilka jeszcze innych) z inPostem to musiała ciąć koszty - najprościej tnie się koszty ludzkie (czyli po prostu zwalnia).
Pozwalniali, pocieli placówki
a teraz jak wygrali nowy przetarg na sądówki (widziałem oferty - Poczta Polska pojechała po bandzie - przebiła inPost konkretnie, celem eliminacji z rynku - po prostu szli na pewnika)
to i tak nie mają więcej pieniędzy na obsługę - więc zostali przy poprzednim skurczonym składzie.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 8 Maj 2017, 16:10   

LadyBlack napisał/a
Z NF to może być różnie.
Na portalu NF trwa od jakiegoś czasu dyskusja na temat przyszłości papierowej NF.
I tak obserwując z boku, to wygląda to interesująco. Redakcja ma ponoć PLAN i wszystko będzie dobrze. Ale zobaczymy.

Przede wszystkim wina leży po stronie wydawcy.
Niedawno Prószyński ruszył z kioskową kolekcją książek Kinga. Redakcja proponuje, żeby umieścić tam reklamę NF. Prószyński na to, że się nie da.
Z kolei przy okazji Pyrkonu redakcja wpada na pomysł, by wziąć niesprzedane numery (których zawsze trochę zostaje) i rozdawać na konwentach. A to dodawać do informatorów, a to rozdawać na spotkaniach z redakcją, czy jako darmowy dodatek do książek w księgarni Sedeńki. Prószyński na to, że się nie da.
Pomocą dla NF może być Fantom. Dlatego, że kiedy NF jest jedynym literackim pismem na rynku, nie ma jej z czym porównywać. A tak zawsze jest punkt odniesienia w postaci miesięcznika wydawanego przez konkurencję.

LadyBlack napisał/a
Formuła NF ponoć się wyczerpała, trzeba by wszystko przenieść w internety, czytanie papierowych gazet jest przestarzałe.

Trochę tak i trochę nie. Na pewno jest kryzys na rynku opowiadań. U nas i na świecie. Czasopisma nie mają już funkcji jednoczącej fandom, ani nie są etapem w rozwoju młodego autora. Z drugiej strony wychodziła elektroniczna wersja NF, ale padła z powodu fatalnej polityki wydawct :evil:

ihan napisał/a
Od kiedy Poczta Poczta wraca w ręce suwerena i ma dostarczać pisma sądowe wydajność osiągnęła nowy standard. Wszystkie przesyłki w pracy dostajemy kilka dni później niż przedtem.

Znajomi lewicowcy cieszyli się, że wreszcie wraca porządek, a nie że odbierasz wezwanie do sądu w rybnym (o ile w ogóle, bo neoliberalnemu monopoliście z przetargu przesyłki często się gubiły).
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group