Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Emigracja
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Grudnia 2016, 23:31   Emigracja

jak tam u was wygląda sprawa emigrantów z Ukrainy ?
bo we Wro jest ich na prawdę dużo (bardzo)

osobiście bardzo pozytywnie nastawiony jestem
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Grudnia 2016, 23:43   

U nas w kilku dużych firmach pracują legalnie.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Grudnia 2016, 00:05   

Agi napisał/a
U nas w kilku dużych firmach pracują legalnie.


wnikanie w to czy legalnie czy nie to inna sprawa - we Wrocławiu jest ich na prawdę bardzo dużo. Praktycznie nie sposób wyjść na miasto żeby nie trafić na np. ekspedienta (bardzo często) czy innych usługach, w tramie rozmowy po Ukr to norma
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 15 Grudnia 2016, 07:51   

U mnie na prowincji Ukraińców też coraz więcej. Panowie pracują przy remontach, panie przy urządzaniu i pielęgnacji zieleni, do sprzątania póki co nie wyszło. Ogólnie jestem zadowolony, ci od remontów fachowcy, zapieprzają po 12 i 14 godzin, całkiem jak niedawno (noooo :roll: ) ja u helmutów. Kobiety też pracują całkiem OK. Początkowo było trochę tarć, facetów trzeba było oduczyć palenia gdzie się zachce i trzeba było ich przypilnować aby wychodzili z petami na zewnątrz, a panie nie widziały początkowo potrzeby korzystania extra z ubikacji, przecież można sobie kucnąć obok krzaczka, który się właśnie obrobiło. Właściwie to tylko te dwie uwagi ludzie zgłaszali, że palą w budynkach i że leją po krzakach.

Co by się nie ograniczać. Obok Wrocławia są Bielany (hm, to jakaś norma chyba, że obok większego miasta zawsze są jakieś Bielany), a tam i w okolicy firm większych i mniejszych bez liku - węzeł autostradowy robi swoje. Sporo znajomych tam dojeżdża do roboty i każdy ma w pracy Ukraińców. Ponadto w zakładach związanych z LG pracują całe zmiany Czechów. Opanowali zakład do tego stopnia, że nawet dni wolne od pracy są układane pod ich święta.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Grudnia 2016, 12:56   

Ja u siebie w Warszawie też często widzę ludzi zza wschodniej granicy. Nieraz słyszę ukraiński, nieraz rosyjski, z tym że nie umiem poznać wtedy po akcencie, skąd pochodzą. Kiedyś w autobusie wyciągnęłam z torebki wzór haftu z opisem po rosyjsku, i zaraz zaczepiła mnie jakaś kobieta, rada, że może z człowiekiem porozmawiać. Była z Turkmenistanu. Dwa fakultety, ale łapała się jakiejkolwiek pracy, sprzątania czy coś. Przemiła osoba.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Silaqui 
Zombie Lenina


Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Grudnia 2016, 15:22   

Od poczatku grudnia szukałam mieszkania w Warszawie i według wlaścicieli niemal co drugie/trzecie zapytania o kawalerkę były właśnie od Ukraińców. Na śląsku tez ich coraz więcej, niedawno w mojej drukarni zatrudniono dwóch drukarzy z Ukrainy.
_________________
Na początku było Słowo. Potem pojawił się pieprzony edytor tekstu. Potem procesor myślowy. A potem nastąpił koniec literatury.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 27 Grudnia 2016, 11:41   

U mnie w dużej firmie w stolicy znam już trójkę Ukrainców - jeden chłopak i dwie dziewczyny. Dziewczyny bardzo ładne z cała trójka bardzo miła :)

Silaqui napisał/a
Od poczatku grudnia szukałam mieszkania w Warszawie i według wlaścicieli niemal co drugie/trzecie zapytania o kawalerkę były właśnie od Ukraińców.


Cholera... czeka mnie znalazienie mieszkania w Wawie, coś czuję że lekko nie będzie :-/
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group