Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki drogie i te naprawdę drogie
Autor Wiadomość
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 12:13   Książki drogie i te naprawdę drogie

Przeglądałem sobie ostatnio katalogi aukcyjne antykwariatu Rara Avis z Krakowa. W zeszłym roku sprzedali za 77k rękopis Warszawianki, między innymi. W październiku poszedł Słownik języka polskiego z początku XIX wieku. 6 tomów - 22 tysiące. Mickiewicza różności za tysiąc plus sprzedają się regularnie. Interesujecie się książkami ze względu na ich materialną wartość? Macie na półkach coś o czterocyfrowej wartości?
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 12:21   

No ba, miałem kiedyś książeczkę mieszkaniową wartą miliony, ech, było się kiedyś tym milionerem :)
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 12:24   

Aha, ale słyszałem, że w dużym nakładzie je wypuścili i teraz wartość poleciaaaaała na łeb na szyję.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 13:21   

Rafał napisał/a
No ba, miałem kiedyś książeczkę mieszkaniową wartą miliony, ech, było się kiedyś tym milionerem :)


ja nadal mam :)
mała czerwona książeczka :)
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 15:29   

Najdroższa książka jaką sobie sprawiłem kosztowała mnie 220$. Zatem jeszcze nie czterocyfrowa, ale jak PLN spadnie, to może już niedługo.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 15:32   

bio napisał/a
Najdroższa książka jaką sobie sprawiłem kosztowała mnie 220$. Zatem jeszcze nie czterocyfrowa, ale jak PLN spadnie, to może już niedługo.


Nówka? Antyk jakiś?
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 15:36   

Ze dwie książki z XIX w., kilka przedwojennych też się znajdzie. Jednak wątpię by miały taką wartość.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 15:58   

regulamina exercunku piechoty z niemieckiego przetłumaczone w 1787, wydanie z 1807 roku
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 16:12   

dalambert napisał/a
regulamina exercunku piechoty z niemieckiego przetłumaczone w 1787, wydanie z 1807 roku


Ładne. Podobna rzecz, tyle że tycząca się kawalerii poszła trzy lata temu za 2200. W ogóle przedwojenne opracowania dotyczące wojskowości, umundurowania, drogą chodzą.
 
 
burk
[Usunięty]

Wysłany: 9 Grudnia 2016, 22:48   

Wow :D . Aja meine kunst fur nadal ubung eins, Oddałem na cele charytatywne. Mam w piwnicy książek cztery, do ośmiu kartonòw książek starych, w skórzanych obwolutach. Te najcenniejsze posprzedawał cichcem , stryjek schizofrenii. Najciekawsze wydania pojawiają się na trzydzieści lat przed wojną..
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 9 Grudnia 2016, 23:01   

thinspoon, czy Ty planujesz jakieś włamy w najbliższym czasie i robisz risercz? :twisted:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Grudnia 2016, 00:41   

hmm, pamiętam że M. kupowała książki naukowe po jakiś absurdalnych cenach - 800euro czy jakoś takoś
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10 Grudnia 2016, 08:35   

Lowenna napisał/a
thinspoon, czy Ty planujesz jakieś włamy w najbliższym czasie i robisz risercz? :twisted:


Jasne, ale od razu na Jagiellonkę. Gladiatorię sobie tam upatrzyłem, między innymi. Szkoda, że po ostatnim incydencie uszczelnili system bezpieczeństwa :(
 
 
bio 
Kolega Dąbczak


Posty: 752
Skąd: Dorzecze Wilgi
Wysłany: 10 Grudnia 2016, 14:33   

Horror to był. Deadliest of the Species Michaela Oliveriego. Dostał Stokera. Minimalny nakład w małym wydawnictwie, a autor nie godził się na wydanie popularne. Był okres, gdy była niemal niedostępna i cena dochodziła do prawie 400$. Teraz bardzo spadła.
_________________
Czy pogoda, czy słoneczko, dzieci w tańcu się zakręcą. Wychowawca z długim kijem nigdy dziecka nie uderzy. Raz, dwa, raz, dwa. Już odgruzowany plac jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group