Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Co kupić? Czego używać?
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Lipca 2016, 20:42   Co kupić? Czego używać?

Hej, pilnie potrzebuje(my) laptopa do gier, do 4000
Co sądzicie o:

MSI GL 72 6qd
ASUS GL 552 VW

Czy może macie jakieś inne propozycje?
Dziękuję i pozdrawiam :)
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 6 Lipca 2016, 22:01   

Ani jeden, ani drugi. Asus robi sprzęt, a potem o nim zapomina licząc, że wszystkie problemy załatwią goście z ROG, którym się nie chce tego robić, bo Asus im za to nie płaci. W dodatku mają problemy z serwisem. Choć nie aż takie, jak MSI - u nich jak się komp zepsuje w okolicach końca roku, albo wakacji, to na trzy miechy minimum można się z nim pożegnać ;P:

Myślę, że lepszym wyjściem jest Lenovo Y700 albo Y900 :) Jakby nie było, Lenovo zapełnia już ponad połowę rynku, pewnie troszkę bardziej starają się o klienta ;)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Lipca 2016, 13:03   

byliśmy w komputroniku:


MSI GL 72 6qd - z 250 SSD
razem 4300
z systemem

serwis MSI jest ponoć pod Wrocławiem/Bielany

nie lubię/nie ufam lenivo - mam jednego i ma kłopoty z obługiwaniem przeglądarek.
do tego na wszystkich testach wypadał znacznie gorzej od MSI
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 9 Lipca 2016, 08:12   

Zastanów się czy chcesz kupić dobrego laptopa czy się powymądrzać. Daj link do tego laptopa - cena wydaje mi się strasznie wysoka, to raz. Daj link do tych "wszystkich testów", w których ten MSI wypada lepiej od Lenovo, to dwa. Wytłumacz mi w jaki sposób producent laptopa ma wpływ na obsługę przeglądarek, to trzy.

Bo... Ten MSI ma jako grafikę GTX 950. W cenie do 4000 masz multum wyboru z 960 na pokładzie (na upartego na pewno nawet od MSI), który jest 25-50% szybszy w zależności od gry i rozdziałki. Więc Twój sprzęt nie może wypadać w testach lepiej od sprzętu z lepszą grafą. A obsługa przeglądarek jeśli szwankuje, to tylko i wyłącznie za sprawą bajzlu w systemie, a nie z uwagi na sprzęt.

Ja swoje Lenovo Y580 katuję 3,5 roku, podkręcam kartę graficzną i blokuję throttling procka, więc dobijanie do 95 stopni to nie jest dla niego rzadkość i jakoś nic mu z tego powodu nie dolega.

Natomiast Y700 nie kupowałbym z uwagi na błyszczącą matrycę. Szukaj dalej. I nie kupuj w komputroniku, zdzierają. Sklep nie robi obecnie różnicy, w razie awarii szybciej i bezpieczniej będzie jeśli nie będzie pośredniczył.

A jeśli to ma być MSI, to chociaż na wypasionych bebechach, a nie gónwo, które Ci wciskają w kompusroniku.
http://allegro.pl/msi-gl6...6318975709.html

Tylko, że to nie 17". Wspomniany Asus jest w sumie fajny, ale nie wiem czy w tej cenie złapiesz 16 GB z 1TB + SSD.

Natomiast jeśli zapytasz co ja kupiłbym sobie w tej chwili, to chyba szedłbym drogą ryzyka i kupował
http://allegro.pl/mega-mo...6323311337.html

Ale nie namawiam, bo to różnie może być, szczególnie z ewentualną gwarancją. Mediony to chyba coś w stylu rebrandowanych MSI dla niemieckich marketów.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Lipca 2016, 11:59   

ketyow, 17 cali ekran i żeby poszły najnowsze Total War. A przynajmniej TW Shogun 2. To całe wymagania. Co kupić?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 9 Lipca 2016, 13:47   

Shogun 2 i Rome to chyba pójdą jako tako już na wszystkim (choć starszy Shogun 2 ma wyższe wymagania?), na Attili to na średnie detale w FHD trzeba mieć już dość mocnego lapka (jak wyżej wymieniane prawdopodobnie). Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na czym jak będzie chodził, nie ma zbyt wielu testów pod laptopy. W kwestii Attili można poczytać, że nawet rewelacyjne kompy się dławią, bo jakaś lipna optymalizacja.

A ile w ogóle możesz wydać? Po prostu trzeba wybrać najmocniejszy sprzęt w przewidywanej kwocie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 9 Lipca 2016, 14:59   

Nie mam kwoty. TW ma działać
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 9 Lipca 2016, 16:32   

ketyow napisał/a
Zastanów się czy chcesz kupić dobrego laptopa czy się powymądrzać. Daj link do tego laptopa - cena wydaje mi się strasznie wysoka, to raz. Daj link do tych wszystkich testów, w których ten MSI wypada lepiej od Lenovo, to dwa. Wytłumacz mi w jaki sposób producent laptopa ma wpływ na obsługę przeglądarek, to trzy.

MSI nie jest tani - ich kompy są zawsze względem konkurencyjnych kompów o identycznych bebechach o te 5-15% droższe. Żeby to się przekładało na jakość, to bym to zrozumiał. Ale ani to lepsze, ani solidniejsze, więc...
Tych testów to sam jestem ciekaw :) Czy rzeczywiście były robione jak trzeba, na idealnie takich samych komponentach w środku (każdy większy dystrybutor - np. Komputronik, X-Kom - kupuje pulę sprzętów, które potem dowolnie i samodzielnie może modyfikować, głównie zmieniać RAM i dyski - dokładnie ta sama wersja modelu, patrząc po kodzie producenta, może być sprzedawana w kilkudziesięciu różnych opcjach sprzętowych), czy też to standardowe "testy" (reklamy sprzętu) z gazet/dużych portali ;)
Właśnie, tego też jestem ciekaw - pracowałem w jednym z największych serwisów komputerowych w kraju, przez półtora roku zajmowałem się autoryzowanymi naprawami Lenovo, ale o czymś takim, żeby jakiś model Lenovo miał problem z przeglądarkami, to nie słyszałem ;P:

ketyow napisał/a
Bo... Ten MSI ma jako grafikę GTX 950. W cenie do 4000 masz multum wyboru z 960 na pokładzie (na upartego na pewno nawet od MSI), który jest 25-50% szybszy w zależności od gry i rozdziałki. Więc Twój sprzęt nie może wypadać w testach lepiej od sprzętu z lepszą grafą. A obsługa przeglądarek jeśli szwankuje, to tylko i wyłącznie za sprawą bajzlu w systemie, a nie z uwagi na sprzęt.

Y900 ma już GTX980M, ale za naprawdę dobrą kombinację bebechów - matryca matowa, duży SSD, 16GB RAM, mocne i7, trzeba dać około szóstki :/

ketyow napisał/a

Natomiast Y700 nie kupowałbym z uwagi na błyszczącą matrycę. Szukaj dalej. I nie kupuj w komputroniku, zdzierają. Sklep nie robi obecnie różnicy, w razie awarii szybciej i bezpieczniej będzie jeśli nie będzie pośredniczył.

Od jakiegoś czasu wszystkie modele kompów Acer i Lenovo są dostępne w obu wariantach matrycy, tylko nie każdy dystrybutor obie wersje ściąga. Jak przeglądałem specyfikację Y700, to widziałem też opcję z matrycą matową. W Y900 na pewno jest to podstawowa opcja :)

ketyow napisał/a

A jeśli to ma być MSI, to chociaż na wypasionych bebechach, a nie gónwo, które Ci wciskają w kompusroniku.
http://allegro.pl/msi-gl6...6318975709.html

Czasami trafia się u nich coś w fajnej cenie, ale to rzadkość - trzeba porównywać na ceneo :)

ketyow napisał/a
Natomiast jeśli zapytasz co ja kupiłbym sobie w tej chwili, to chyba szedłbym drogą ryzyka i kupował
http://allegro.pl/mega-mo...6323311337.html

Ale nie namawiam, bo to różnie może być, szczególnie z ewentualną gwarancją. Mediony to chyba coś w stylu rebrandowanych MSI dla niemieckich marketów.

Lenovo kupiło Medion pod koniec 2014 roku, chyba nawet o tym pisałem, więc to raczej rebrandowane Lenovo ;) Zresztą, Medion jest naszym regionalnym dystrybutorem części Lenovo i oficjalnym serwisem gwarancyjnym :)
Wcześniej Medion robił kompy na podzespołach Clevo (albo Compal, jeden wuj), czyli jak co najmniej dwudziestu, a może więcej innych europejskich, regionalnych producentów (u nas kiedyś na podzespołach Clevo składano NTT i suwalskie Karen Notebook) :) To, co teraz można kupić w zachodnich supermarketach, te wszystkie mini brandy dostępne tylko w jednej sieci marketów, to właśnie kompy składane z podzespołów Clevo/Compal :)

Fidel - przejdź się do jakiegoś dużego sklepu i najpierw popatrz, który komp leży Ci w ręce. Bo domyślam się, że nie będziesz z niego korzystał w domu, tylko w pracy :) Ja osobiście mam zaufanie do Lenovo, więc jeśli to ma być mocny sprzęt, bez względu na koszty, to kupowałbym Y700 (na ten przykład coś takiego - http://www.x-kom.pl/p/274...tx960m-fhd.html plus oddzielnie jakiś starszy windows 7 lub 8 - na pewno nie z dziesiątką, choć to więcej roboty by było), albo zaczekał aż sypną do naszych sklepów Y900, w nich będą grafiki GTX980M, na takim sprzęcie to pójdzie bezproblemowo też i Warhammer Total War, na ustawieniach full-wypas ;) Ew. jak wejdą dziewięćsetki, to stanieją siedemsetki, niedużo, ale ze dwie - trzy stówki na pewno :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Lipca 2016, 19:11   

żeby być precyzyjnym:
MSI główne - 3700zł
SSD+150 zł
windows 10 na pendriv - 450 zł-
=4300 zł

nie do końca jestem przekonany do windy10 - ale facet gadał że w kompach z nowym prockiem intela bootowanie systemu już tylko przez pendriva itd...


co do lenivo - co poradzę ? przeglądarki *beep* chodzą, odpalenie kolejnych okienek to już dla niego problem. komp bez wirusów, praktycznie czysty jeżeli chodzi o dodatkowe oprogramowanie. win8.1. 2 karty grafiki. Wiedźmin 1 nie chodzi.
zraziłem się i już - są tacy co nie wezmą auta na F, a mi akurat podpadło Lenovo.... nie wymądrzam się ale Lenovo to dla mie zupełny nuworysz,a MSI ma swoją tradycję ...

w sumie pogrzebałem trochę w szafie - i znalazłem trochę dziwnych hmm programów. m.in Vista Ultimate 32bit - da się z tym coś zrobić ?
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 9 Lipca 2016, 23:05   

^ Brzmi jak problem z RAM + brak SSD...
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 10 Lipca 2016, 00:27   

Luc du Lac napisał/a
żeby być precyzyjnym:
MSI główne - 3700zł
SSD+150 zł
windows 10 na pendriv - 450 zł-
=4300 zł

że que co? :/
ceneo mówi, że najdroższa, najbardziej wypasiona płyta MSI do peceta to MSI x99aA Goodlike Gaming Carbon za 2499 peelenów brutto :) Skąd Ty bierzesz takie ceny? :)

Luc du Lac napisał/a
co do lenivo - co poradzę ? przeglądarki *beep* chodzą, odpalenie kolejnych okienek to już dla niego problem. komp bez wirusów, praktycznie czysty jeżeli chodzi o dodatkowe oprogramowanie. win8.1. 2 karty grafiki. Wiedźmin 1 nie chodzi.
zraziłem się i już - są tacy co nie wezmą auta na F, a mi akurat podpadło Lenovo.... nie wymądrzam się ale Lenovo to dla mie zupełny nuworysz,a MSI ma swoją tradycję ...

gorat prawie gada, dać mu śliweczek w kalibrze 64% :) Obstawiam 2-4 GB RAM w kompie, kiepskie łącze (może nawet gorsze niż moje 4Mbit/s z Netii) i brak opanowania przeglądarki (niezainstalowany Addblock, Addblock Plus i inne takie). Sorki, ale jeśli dałem radę załatwić ten problem na pięcioletnim Dellu Vostro, który jest jak Audi 80 w porównaniu z dowolnym innym samochodem poza Polonezem i Wołgą, to każde Lenivo poradzi sobie z nim jeszcze szybciej ;)
A czy Lenivo to taki nuworysz? Jakby nie było - przejęli technologię IBM, niedawno Motoroli, po drodze jeszcze kilku innych firm z tej branży... Śmiem twierdzić, że to oni teraz dyktują reszcie graczy na rynku, jak ma wyglądać komputer przenośny ;)
Zaś w kwestii tradycji, to na rynku elektroniki nie ma czegoś takiego, jak tradycja. Tu wystarczy pół roku, albo i mniej, żeby zejść na psy, albo odbić się od dna i sięgnąć szczytu :) Nie wspominając już o jednorazowych porażkach czy sukcesach po drodze - vide producenci dysków :) Ile razy sadziłem tu jobami na moją pecetową płytę Asusa, Maximus IV Extreme-Z? A ile na wcześniejszą Gigabajta? :) Masz szczęście, to się wstrzelisz w dobry sprzęt, nie masz szczęścia, to pracujesz z haunem do kwadratu :) Selawi :)

Luc du Lac napisał/a
w sumie pogrzebałem trochę w szafie - i znalazłem trochę dziwnych hmm programów. m.in Vista Ultimate 32bit - da się z tym coś zrobić ?

Jeśli to 32bity, to sorki, ale możesz tej licencji użyć w toalecie, zamiast papieru toaletowego. 32-bitowa Łindoza obsługuje tylko do mniej więcej 3.5GB RAM. Teraz do obsługi internetu (pod łindozą) trzeba mieć minimum 4GB :/ W dodatku nie wiem, co gorsze - totalnie spartolono-niedorobiona Vista, czy szpiegowska i mająca w żopie użytkownika dziesiąta łindoza :/ Na szczęście, wciąż jeszcze za dwie stówki z kawałkiem można kupić na aledrogo legalną siódemkę z odzysku, co prawda trzeba się pobawić ze sterownikami, ale, jak to mówią Szkoci w windzie, Freeeeeedoooom!!! jest Freeeeeedoooom!!! :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Lipca 2016, 00:57   

MSI główne - czyli cały laptop za 3700
dokupuje SSDza 150 zeta
i windę 10 - jeżeli masz sposób (w miarę prosty) na obejście problemu instalacji z pendriva to zapodawaj. oczywiście że wolę 7. jeżeli są 7 na pendrivie to biorę.

co do Lenivo - M. widziała, niepodoba się jej wizualnie więc nie ma tematu.

co do Visty - to raczej myślałem o formie że gdzies tam go zainstaluje a potem przemienię nna w7 (kiedyś była chyba taka opcja)

Cytat
Teraz do obsługi internetu (pod łindozą) trzeba mieć minimum 4GB :/

mój pierwszy komputer miał 4kB ...
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 10 Lipca 2016, 10:50   

Nadal nie napisałeś czy pasuje Ci 15 cali. Będziesz podpinał do monitora czy grał tylko na lapku? Ma być mobilny czy będzie leżał tylko na biurku? Wybranego sobie modelu nie bierz - nie warto w takiej cenie ładować się w GTX 950 jeśli chcesz grać.

Nie napisałeś konfigu Lenovo na którym chodzą słabo przeglądarki. Jeżeli RAMu masz 8 GB, to wyłączasz pamięć wirtualną, robisz RAM disk i do niego wrzucasz cache przeglądarek - dopał prędkości jest ogromny, praktycznie wywalasz z użycia wolniutkie HDD.

Jeżeli RAMu masz 4 GB, to problemem jest ilość RAMu i wolny HDD. Obecny internet naprawdę jest wypindrzony tonami pierdół wcinających RAM - zwłaszcza jeżeli używasz Chrome i otwierasz sporo zakładek. U mnie na Chrome sama zakładka facebooka wcina ok. 0,5 GB RAM. U mnie jest teraz w Chrome otwartych 10 niezbyt upiększonych wodotryskami zakładek - w sumie pożerają ok. 1,8 GB RAM :roll:

Fidel-F2, pomóc mogę, ale wróżką nie jestem, cholera wie przy jakich detalach jak te TW będą chodzić, nie wiem czy grasz na minimalnych przy 30 FPS, czy lubisz sobie pooglądać detale przy 60 FPS. Jak kupisz coś z GTX 960 to zawiedziony nie będziesz. Ale to ceny ~3500-4000 zł. Ja czekam na nową generację kart. Ale ja będę się ładował w coś jeszcze mocniejszego: 1060 a może i nawet 1070. Zależnie od cen.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Lipca 2016, 11:40   

Nie pali się. Żona przewiduje, że komp może paść niedługo i zasięgam języka bo sam jestem lajkonikiem w temacie.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Lipca 2016, 12:01   

Nie no wiadomo że "17. Od lat używam 17 i trudno przesiąść się do małego fiata.

Co do L. Chroma już jakiś czas nie używam bo strasznie z się zwieszał, próbowałem innych w końcu stanęło na ff.
Model l. g710
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 10 Lipca 2016, 13:49   

FF i stara Opera to już shit niestety, wiele stron jest tak napisanych, że nie zamula chyba tylko na przeglądarkach z silnikiem chromium.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Lipca 2016, 14:03   

Na podstawowym kompie używam Operę, bo Chrome i FF pożera RAM co z kolei uniemożliwia pracę.
IE od samego początku w losowy momencie odpala bluescreena. Mam jeszcze w rezerwie Safari ;)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 10 Lipca 2016, 15:16   

ketyow, czyli jaka przeglądarka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 11 Lipca 2016, 07:52   

Nie wiem. Ja do stron dobrze napisanych używam starej Opery. Ale coraz mniej stron na niej działa, teraz strony zawalone po brzegi jakimiś wodotryskami we flashach i innym *beep* i to po prostu zaczyna zamulać. I do reszty stron używam nowej Opery na chromium i wszystko chodzi ładnie. Na lapku zamiast tej drugiej mam Chrome'a, bo tak mi się kiedyś zainstalował i tak zostało, ale Chrome zżera ogromne ilości RAMu. Ponoć było to poprawiane, ale jakoś tego nie widać - ta sama strona otwarta w starej Operze zjada kilkakrotnie mniej pamięci. Jest kilka egzotycznych przeglądarek, ale nawet nie pamiętam teraz nazw, jeszcze ich nie testowałem. Tak czy owak, mam 8 GB RAM i dzięki Chrome często widzę komunikat o braku pamięci w kompie. Jak dla mnie komp do internetu powinien mieć obecnie 16 GB.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lipca 2016, 08:13   

ja używam Operę - bo chrome w zeszłym roku po którejś z aku zaczął przybierać na wadze. tzn. odpalam jedną stronę a chrom przyrasta do ok 1,9GB -->przedtem było tak z FF to przeskoczyłem na Chroma. teraz jest Opera.
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Lipca 2016, 17:07   

Ja was chyba trochę nie ogarniam o.O
Mam w tym momencie otwartego chrome'a, w nim 7 zakładek, jedna odgrywa podcast, na jednej chodzi mała gierka, na innej grafiki interaktywne czy ogromna aplikacja jednostronowa. Do tego twitter i duolingo, obie raczej nie napisane na mega wydajność. W sumie chrome zżera mi na tym <600MB
Ja nie mówię, że to jakoś super wydajne strony czy przeglądarka, ale może pora przemyślec sposób korzystania z kompa? 16 giga na przeglądanie neta to jakieś 10 giga za dużo jak nic.
Miałem 16, nie zdarzyło mi się chyba nigdy wyjśc poza 10 (a to było podczas katowania). Nowego kompa kupiłem z 8 bo nie warto było poświęcac kasy, wolę SSDka do tego.

Hmm, weźcie może adblocka zainstalujcie? Albo w drugą stronę - odinstalujcie dodatki?

Wszyscy już to teraz pewnie wiedza, ale kupienie komputera bez dysku SSD to smutek straszny. Tylko backupować sobie rzeczy trzeba (one drive, dropbox, jakiś pędrak od czasu do czasu - co kto woli). Co do reszty to nie wiem, na grach się nie znam aż tak. Ale SSD musi być.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11 Lipca 2016, 17:23   

To samo. Mam Chroma na poleasingowym lapku liczącym sobie lat około 4 i z 4GB RAM w bebechach. Śmiga bez większych zacięć, może do kilkuset MB rośnie.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lipca 2016, 18:24   

spox. chrom też mi śmigał przez dłuższy czas bez problemu. niestety rząd zmusza do instalowania podejrzanych wtyczek :) może to dlatego.

poza tym - przepuszczałem kompa przez wszystkie możliwe anty v, malwary, optymizrey, reinstalacje przeglądarek, javów i całego tego szajsu. adblocki tyż były niestety rząd zmusza do deinstalacji :)

no i tylko 3gb :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Lipca 2016, 18:34   

Luc du Lac napisał/a
adblocki tyż były niestety rząd zmusza do deinstalacji
opowiesz coś więcej?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Lipca 2016, 19:35   

Fidel-F2 napisał/a
Luc du Lac napisał/a
adblocki tyż były niestety rząd zmusza do deinstalacji
opowiesz coś więcej?


elektroniczna wymiana informacji
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Lipca 2016, 19:59   

Aha. No i?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 12 Lipca 2016, 07:45   

JPK?
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 12 Lipca 2016, 21:40   

ketyow napisał/a
Ale ja będę się ładował w coś jeszcze mocniejszego: 1060 a może i nawet 1070. Zależnie od cen.

Biorąc pod uwagę rzekomy brak wersji mobilnych i obecne ceny tych grafik i braki w ich dostawach to może być grubo...
Póki co możesz sobie sprawić takie coś: http://www.purepc.pl/note...eforce_gtx_1070 - jedyne 9 kafli...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Lipca 2016, 17:37   

Widziałem, ale tutaj to z ceną naprawdę przegięli. Za niecałe 7k jest taki Asus z GTX 980M na pokładzie. Za 5k Erazer z 980M (ale tu wątpię w odprowadzanie ciepła). Do niedawna byłem gotów wziąć tego ROGa, ale jak zobaczyłem gabaryty w sklepie... Ja w podręczny mogę wziąć 8kg, Asus ROG z zasilaczem to 5 kg. A ja przy laptopie o wadze 3 kg i tak wożę w podręcznym 10 kg ;P:

Swoją drogą, ostatnio na lotnisku sprawdzali mi obiektywy od aparatu - po raz pierwszy, patrzyli na wylot przez tele czy to aby obiektyw, przez ten na bagnecie kazali zrobić zdjęcie. Pierwszy raz takie rzeczy.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Lipca 2016, 17:47   

ketyow napisał/a
Za niecałe 7k jest taki Asus z GTX 980M na pokładzie

Tyle że ten GTX1070 jest pewnie dwukrotnie szybszy od 980m... poczekaj jeszcze z pół roku aż zadomowią się Pascale. 1060 ma nie mieć mobilnej wersji więc będzie sporo mocniejszy od 980m.

ketyow napisał/a
Swoją drogą, ostatnio na lotnisku sprawdzali mi obiektywy od aparatu

Mnie też kiedyś sprawdzali (kazali otworzyć plecak foto i wszystko wyjąć...) ale nie aż tak :shock: jakie lotnisko?
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group