Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Indyki, czyli gry niskobudżetowe
Autor Wiadomość
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 01:52   Indyki, czyli gry niskobudżetowe

Łaskawie przystaję na błagania ketyowa i niniejszym zakładam kącik indyków. Można tu wrzucać wszystkie wieści nt. niskobudżetówek, polecanki, itp.

W tym poście będę uzupełniał ich listę, żeby nie trzeba było ich szukać po całym temacie.

Lista. Edit: Omijam gry na komórki i przeglądarkowe. Bo tak.

Już są dostępne:

- 1916 : Der Unbekannte Krieg. Staramy się przetrwać w opanowanych przez dyniożarły i insze potworne potwory okopach.

- Alien Assault. Fanowskie spojrzenie na Space Hulka. Gra darmowa.

- obie części Alien Shooter. Klon Alien Breed.

- Alien Spidy. Platformówka, w której wcielamy się w obcego. Znaczy, w małego kosmicznego pajączka, który rozbił się na Ziemi :) Śliczniutka grafika :)

- Amnesia. Survival horror FPP. Jeden z najlepiej ocenianych indyków ostatnich kilku lat.

- Aquaria. Platformówka, jedna z gier nagrodzonych na Independent Games Festival w 2007 roku.

- Audiosurf. Połączenie racera, gry logicznej i muzyki.

- Back to bed. Gra logiczna, w której gramy podświadomością lunatykującego Boba, starając się by nie zginął w czasie spacerków i aby się nie obudził.

- Blackwell's Asylum. Survival horror z delirką i dużą ilością skradania się i chowania w tle. Link prowadzi do dema na steamie - strona gry jest padnięta i nie oferuje nic poza możliwością lajkowania na Fejs-zbuku.

- Botanicula. Najnowsza przygodówka studia odpowiedzialnego za powstanie Machinarium.

- Braid. Platformówka, zdobyła wyróżnienie Independent Games Festival dla gier w produkcji.

- Bunch of Heroes. Klon Alien Breeda.

- Capsized. Kosmiczna platformówka.

- Coloropus. Przygodówko-zręcznościówka z ośmiornica w roli głównego bohatera. Wydana przez Techland.

- Darkstar. cRPG i kosmiczna strzelanka w jednym.

- Discord Times. Niezły klon starego King's Bounty z niewielką szczyptą cRPG.

- Dungeons of Dredmor, roguelike na wesoło, grałem i polecam - w mojej skali co najmniej jakieś 8,5/10 :)

- A Flipping Good Time. Klasyczna platformówka. Te "flipping", to od zmian grawitacji - można ją przejść do góry nogami. Znaczy, do góry nogami jest postać w grze, a nie my. Choć pewnie tak tez by się dało :wink:

- flOw. Gra logiczna - jesteśmy małym, morskim żyjątkiem, które się rozwija i w ogóle. Cztery miliony ściągniętych kopii gry wcale nie sprawia, że zaczynam wierzyć w muchy :mrgreen: Gra postała jako rozszerzenie gry przeglądarkowej, dlatego jest na liście.

- FTL, kosmiczny roguelike, wg. (nie tylko) mnie jedna z najlepszych gier 2012 roku (ogólnie gier, a nie tylko indyków).

- Giana Sisters: Twisted Dreams. Nowa odsłona przygód siostrzyczek Giana :) U nas wydał ją Techland.

- Haunt. Klon Slendera, znaczy paranormalny horror pełną gębą.

- Legend of Grimrock. Dungeon crawler, jedna z najlepszych gier 2012 roku.

- Legends of War: Patton's Campaign. Tactical. Jak sama nazwa wskazuje - w klimatach fantasy ;P

- Limbo. Platformówka z baaardzo dobrymi opiniami.

- Little Inferno. Kominek, zabawki, zapałki i fun na całego. Totalnie zakręcona gierka :D i w dodatku potrójnie nominowana na ostatnim Independent Games Festival :wink: Gra twórców World of Goo (pod zmienionym szyldem).

- Lucius. Przygodówka w klimatach horroru z elementami skradanki.

- Machinarium. Przygodówka, indykowy hit roku 2009. troszeczkę dziwna, ale niesamowicie klimatyczna.

- Malevolence. Żywy dowód na to, że można zrobić dungeon crawlera z walką w trybie turowym :) Demo to pełna gra, ale bez możliwości save'owania.

- Mount & Blade. Jeden z najbardziej udanych indyków ever. Robią dwójkę.

- Pathologic. Przygodówka z elementami cRPG. Pierwsza gra twórców Tension/The Void. Warto ściągnąć z forum developera poprawioną englojęzyczną wersję lokalizacji. No chyba, że ktoś woli po rosyjsku ;)

- seria Penumbra. Survival horror od twórców Amnesii. Klasyka.

- Rochard. Kosmiczny górnik kontra obcy w platformowym wyścigu o życie damy w opałach i w ogóle.

- Sanctum. Skrzyżowanie FPS i tower defense. Pół miliona sprzedanych kopii.

- S.C.O.U.R.G.E.: Heroes of Lesser Renown. Podwójnie nietypowe podejście do roguelike'ów. Nie dość, że gramy drużyną, to jeszcze w trójwymiarowym środowisku.

- seria gier spod znaku SCP (np. SCP - 087. Są to gry oparte na uniwersum SCP i tworzone pod przeróżne platformy i w różnych gatunkach. Linkowana odsłona 087 to horror ciemnej klatki schodowej - chyba najbardziej popularna (poza minecraftowymi) z gier z serii. Do ściągnięcia jest także w wersji zmodyfikowanej, SCP-087-B.

- ShadowGrounds i ShadowGrounds Survivor. Klasyczne shootery a' la Alien Breed.

- Spelunky. Połączenie platformówki i roguelike'a.

- Steel Storm: Burning Retribution. Strzelanka, jeden z najpopularniejszych indyków 2010 roku.

- seria Stranded. Survival, ale bez horror. Znaczy, rozbitek, bezludna wyspa, dyniożarły i te sprawy. Owie części są darmowe, można je pobrać ze strony gry. Do drugiej części są nawet mody :)

- Super Meat Boy!. Platformówka. (sorki za brak szczegółowego linka, ale chyba engine Forum nie chce puścić linka z wykrzyknikiem w środku)

- Sword of the Stars: The Pit. Kolejny roguelike z niesamowitą (jak na rogueliki ;P: ) grafiką. Tym razem zamiast klimatów fantasy, mamy ciężki klimat sf rodem z Obcego. Jeden z najlepiej sprzedających się indyków przełomu 2012/2013.

- gry Spiderweb Software. Na dobrą sprawę, to właśnie ta firma przez drugą połowę lat 90-tych i pierwszą dekadę nowego wieku rządziła na rynku indie cRPG. Na dole strony są odnośniki do starszych ich gier (seria Exile), które można ściągnąć za darmo. Część płatnych gier, to są rimejki starych tytułów SS (np. Avernum, to poprawiona wersja Exile).

- Tension/The Void. Przygodówka z elementami survival horror. Polska wersja jest wersją podstawową, w przeciwieństwie do wydanej na Zachodzie i w Rosji wersji Director's Cut.

- The Ball. Połączenie gry logicznej i akcji z widokiem w FPP.

- The Book of Unwritten Tales. Jedna z najlepiej ocenianych przygodówek ostatnich lat - średnia ocen powyżej 80%

- The Critter Chronicles. Kontynuacja The Book of Unwritten Tales.

- The Eye of Slender. I jeszcze jeden klon Slendera.

- The Tiny Bang Story. Przygodówka

- To the moon. Przygodówka. Nominacja independent Games Festival i zdobywczyni kilku innych wyróżnień.

- Trapped Dead. Klon Commandosów z zombiakami w tle.

- Trine i Trine 2. Platformówki z realistyczną fizyką w tle.

- Underworld Gold. cRPG nawiązujące do Wizardry. Grałem, szału nie ma, ale na bezrybiu...

- UnEpic. "Połączenie platformówki i RPG i masa geekowskiego humoru".

- World of Goo. Gra logiczna, zdobywca dwóch nagród na Independent Games Festival.

- sklep Matrix Games. Na pierwszy rzut mózgu linkowanie sklepu MG wydaje się bezsensownym działaniem, ale że 99% sprzedawanych przez nich strategii i tacticali to indyki, więc czuję się usprawiedliwiony ;P: Część gier pojawia się tam jako darmowki, więc warto sobie dodać ten link do ulubionych. Aha - to pod ich patronatem ciągle rozwija się Steel Panthers: World At War :D

W produkcji:

- ADOM 2. Następca kultowego ADOMa - najbardziej popularnego roguelike'a wszechczasów! Nawet nie tyle następca, co rozwinięcie. Wersja zwykła jest darmowa, wersja Deluxe płatna. Nie do końca wiadomo, kiedy gra się ukaże w wersji finalnej (niedługo ma ruszyć crowdfounding), choć to możliwe, że jeszcze w tym roku. Ale wersje robocze już są dostępne, więc można je ściągać, instalować i grać za darmo.

- After Reset. cRPG w klimatach post-apo, dość mocno przypominające założeniami pierwotnego Afterfalla i na tym samym enginie graficznym. Na razie nie wiadomo, kiedy się ukaże.

- Age of Decadence. Koniec 2013 roku.

- Amnesia: a Machine For Pigs. Kontynuacja Amnesii. 2013

- Asylum. Argentyńczycy też ludzie i też potrafią robić gry. Mało tego - też lubią twórczość Lovecrafta. I z połączenia tych dwóch powstało Asylum - psychological horror adventure. Koniec 2013.

- Battle Worlds: Kronos. Turowa strategia w klimatach sf - mało 4X, dużo Generałów :) Koniec 2013

- Beyond Beyaan. Klasyczne kosmiczne 4X w stylu Master of Orion. Ma być w pełni modowalne, co zapewni rozgrywkę na lata. Największy konkurent naszego M.O.R.E., pojawi się jeszcze w 2013 roku.

- Bionite: Origins. Następca Battlezone - hybrydy RTS i shootera sprzed piętnastu lat. Gra w fazie Beta (można ściągnąć demo) - nie wiem kiedy pojawi się wersja finalna, ale pewnie jeszcze w 2013 roku.

- Chaos Chronicles. Powrót do klasycznego cRPG. Jedna z gier, na które czekam - ukaże się jeszcze w tym (2013) roku.

- Contraption Maker. Nowa gra twórców Incredible Machine. A raczej, Incredible Machine na miarę XXI wieku :) Alpha darmowa do pobrania ze strony, na gotową grę trzeba jeszcze poczekac.

- Darkwood. Niezwykle klimatyczny roguelike w konwencji survival horror. Nasi go robią. Nie mam fejs-zbuka, więc nie wiem, kiedy ma się ukazać.

- Dead State. Zombie survival tactical RPG ;P: Szefem zespołu jest sam Brian Mitsoda. Jedna z dwóch zombiakopodobnych gier, w które naprawdę chcę zagrać. Koniec 2013. Aha - robią go przy współpracy z Irontower Studio (tymi od Age of Decadence)

- Desklop Dungeons. prościutki roguelike w klimatach fantasy z malutkimi dodatkami strategii. Wersja alpha jest darmowa, na wersję finalną trzeba jeszcze zaczekać.

- Don't starve. Survival w wersji mega-słitaśnej :D

- DoorKickers. Ciekawie zapowiadający się tactical ze SWATem w roli głównej. Na stronie można kupić działającą alphę, która potem za darmo zostanie zupdate'owana do finalnej wersji gry.

- Enemy. Tactical roguelika w klimatach pixelozowatych. Tacticali nigdy mało :) Koniec 2013.

- Expeditions: Conquistador. Połączenie cRPG, tacticala i strategii. Jedna z tych gier, na które czekam szczególnie mocno. Marzec (?) 2013 (premiera przesunięta z końca lutego).

- Forced. Coś dla miłośników Diablo. I Left 4 Dead. Gra miała się ukazać w lutym 2013, ale na razie doszli do fazy testowania bety. Może zdążą przed wakacjami 2013.

- Forsaken Fortress. cRPG w trybie real-time i klimatach post-apo. Koniec 2013.

- Grimoire. cRPG, najdłużej produkowana gra na świecie. Stąd można pobrać aktualne demo - now with less fatal bugs than ever! ;P: Maj 2013

- Horizon. I jeszcze jedna strategia 4X. Twórcy zdecydowali się olać przepiękną trójwymiarową grafikę, a skupić na warstwie strategicznej. Gra ma się wyróżniać m.in. otwartym wszechświatem (!) i rozbudowanymi taktycznie bitwami. Lato 2013.

- Jack Houston and the Necronauts. Klasyczna przygodówka. Koniec 2013.

- Legend of the Knightmachine. W normalnej grze by to nie przeszło - gramy pralką, która chce być rycerzem i rusza na pełną przygód wyprawę ;P: Okolice wakacji 2013.

- Legends of Aethereus. Action cRPG z single playerem i rozbudowanym multiplayerem (areny pvp, teamplay, itp.). Termin bliżej nieznany, ale sądząc po stanie zaawansowania, gra pojawi się chyba jeszcze w 2013 roku.

- Legends of Eisenwald. cRPG z walkami w trybie turowym i śliczną grafiką. Grę robi ekipa od Discord Times (patrz wyżej). Obecnie w fazie beta-testów, więc ukaże się jeszcze w tym roku (nie wiadomo dokładnie kiedy, a pierwotny termin minął w październiku 2012).

- Lords of Xulima. Kolejne klasyczne - dwuwymiarowo-izometryczne i turowe - cRPG na liście. 2013.

- Meriwether: an American Epic. Strategia z elementami RPG, tacticala i przygodówki. Wyruszamy przez niezbadaną XIX-wieczną Amerykę, aby odkryć wygodny szlak do Pacyfiku. Gra oparta o prawdziwą historię wyprawy Lewisa i Clarka. Koniec 2013.

- Mew Genics. Skrzyżowanie Tamagotchi, Pokemona, Simsów i w ogóle. Gra twórców Super Meat Boy! Nie doczytałem, kiedy ma się pojawić.

- M.O.R.E. Nasi nie gęsi i też umieją robić gry. Kosmiczne 4X z bitwami w trybie turowym. Koniec 2013.

- NEO Scavenger. Walka o przeżycie w post-apokaliptycznym świecie. Bardzo mocno rozbudowana warstwa symulacyjna gry, przywodząca na myśl stareńkiego Robinson's Requiem. Wiosna 2013, ale demo już jest.

- Olympus 2207. cRPG na mocno zmodyfikowanym silniku Fallouta 2. Graficznie szału nie ma, ale fabuła ma być porządna. Zobaczymy. Jeśli całkiem mi russkij jazyk z głowy nie wywietrzał, to gra ma się pojawić wiosną 2013. I będzie darmowa :)

- Predestination. Kolejny konkurent naszego M.O.R.E., czyli kosmiczne 4X, tym razem od Irlandczyków. Koniec 2013.

- Pulse. Nietypowy survival horror - gramy niewidomą dziewczynką, która świat poznaje za pomocą echolokacji. Darmowa wersja gry jest dostępna od jakiegoś czasu i wbiła mnie w ziemię, a teraz nagle się okazało, że powstaje jeszcze bardziej rozbudowana wersja gry. Finalista Independent Games Festival i żywy dowód na to, że nawet na Unity da się zrobić świetną grę.

- Recruits. Pamiętacie starusieńkiego Platoona? Recruits to jego następca. No, może troszkę mniej taktyczny, a bardziej arcade'owy, ale jednak następca. Oficjalnie gra jest już dostępna od lipca 2012 (za niecałe 5 usdów), ale to jest tylko alpha, więc dopóki nie będzie wersji finalnej, gra będzie w tej części listy.

- Sir, You Are Being Haunted!. Survival, stealth, tweedpunk i robo-horror - te słowa pojawiają się w zajawce gry ;P Lato 2013.

- StarForge. FPS + strategia + Minecraft (ale bez pikselozy) = jazda na całego a potem oczopląs i epilepsje. Finalista Independent Games Festival. Grę w wersji alpha można kupić za pół ceny, na wersję finalną trzeba czekać do 2014 roku.

- The Banner Saga. Miks strategii, tacticala i cRPG w klimatach "wikingowskich" i z ładną grafiką. Single player pojawi się jeszcze w 2013 roku, a na razie jest dostępna darmowa wersja do potyczek w trybie multiplayer (niestety, na steamie).

- The Raven. Kolejna przygodówka twórców The Book of Unwritten Tales. Ma wyjść jeszcze w 2013.

- The Red Solstice. Taki trochę h'n's , trochę strategia - klimaty sf/zombiakopodobne (akcja się toczy na Marsie). Nie wiem, kiedy ma się pojawić, ale już testują betę.

- Unclaimed World. RTS, ale taki troszkę nietypowy RTS, bo małogabarytowy. Jesteśmy grupką kolonistów na dzikiej, zagubionej gdzieś w kosmosie planecie i musimy przeżyć. Jeden z moich faworytów na 2013 rok (mimo, że, tfu, to RTS).

- Underrail. Spece z RPGCodex, już po przejściu pierwszego alpha dema gry stwierdzili, że to może być następca klasycznych Falloutów. Ja tam się z nimi w pełni zgadzam :)

- Unwritten Passage: That Which Happened. Nietypowa strategia z dziwną grafiką. Ale wygląda fajnie i jeszcze w tym roku przekonamy się, czy i gra się w nią fajnie.

- Worlds of Magic. Grę robią nasi i ma to być następca najbardziej kultowej strategii 4x w klimatach fantasy - Master of Magic. Termin nieznany.

- Xenonauts. Klon XComa. Tego prawdziwego, a nie zeszłorocznego shitu. Dla tych, którzy wykupią pre-order, możliwym stanie się ściągnięcie wersji build. Finalny produkt gdzieś w 2013 lub 2014.

Stan na 21.05.2013
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
Ostatnio zmieniony przez ilcattivo13 21 Maj 2013, 19:42, w całości zmieniany 19 razy  
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 13 Marca 2013, 10:19   

Gdzie na tych Matrix Games można poczytać o wysyłce? Przeszukiwanie serwisu nic nie dało.

Bardzo się trzeba tutaj obawiać DRM i betatestów gry po premierze? :P:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Marca 2013, 10:53   

:bravo :bravo :bravo

Kawał dobrej roboty, dzięki, myślę że wszyscy na tym skorzystają :D
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 15:10   

gorat - DRMów praktycznie nie ma - w kilkuosobowych firmach mało komu chce się w nie bawić.

Co do jakości kodu tych gier, to tu jest jednak lepiej, niż ze zwykłymi, wysokobudżetowymi grami. Zdarzają się jakieś drobne wpadki, ale takich sytuacji, jak z Mass Defektami czy rimejkiem Baldursa nie uświadczysz. Mało tego, indyki mają jedną wielką zaletę nad wysokobudżetowymi grami - jeśli gra się dobrze sprzedaje, to twórcy ją rozwijają, dodając do wersji finalnej nowe rzeczy, za które w większości przypadków nie trzeba płacić.

A co do Matrixa, to nie mam zielonego pojęcia. Kumpel kupuje zawsze wersje elektroniczne.

ketyow - zamiast machać łapami piwo byś mi lepiej postawił. W końcu parę godzin mi to zajęło ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Marca 2013, 15:24   

ilcattivo13, masz jak w banku, w Nidzicy raczej w tym roku nie będę, ale mam nadzieję, że się mimo wszystko jakaś okazja znajdzie :)
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 15:28   

trzymam Cię za słowo :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 13 Marca 2013, 15:40   

Jeszcze jest taka gra jak SCP-07 gdzie zaczynamy grę przy klatce schodowej i schodzimy po schodach aż na sam dół. Wszystko może się zdarzyć, ponieważ słyszymy różne dźwięki, widzimy cienie, a czasami nawet zgaśnie światło. Nie wiadomo co będzie zaraz za zakrętem i co nas spotka, a do tego za każdym razem gdy zaczynamy grać losowo zostają wybrane lokacje z gry co powoduje, że możemy się spodziewać wszystkiego :) .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 16:36   

Znaczy, to roguelike? :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Marca 2013, 16:46   

Ja nie wiem co to jest, ale zdawało mi się, że symulator ciemności, bo na gameplayu który widziałem, no właśnie, nie widziałem nic ;P:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 16:49   

skończę reckę, to sam zobaczę :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Marca 2013, 17:24   

A gdzie Samorost, Machinarium i Botanicula ( http://amanita-design.net/games.html ), Eufloria ( http://www.eufloria-game.com/news.php ), World of Goo ( www.worldofgoo.com )?...

I jeszcze flOw: http://interactive.usc.edu/projects/cloud/flowing/

ilcattivo13 napisał/a
Amnesia. Survival horror FPP. Jeden z najlepiej ocenianych indyków ostatnich kilku lat.

Potwierdzam, polecam. REWELACJA.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
Ostatnio zmieniony przez Dunadan 13 Marca 2013, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Marca 2013, 17:27   

ilcattivo13 napisał/a
roguelike
co to?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 13 Marca 2013, 19:00   

ketyow napisał/a
Ja nie wiem co to jest, ale zdawało mi się, że symulator ciemności, bo na gameplayu który widziałem, no właśnie, nie widziałem nic ;P:


Miałeś pomroczność ciemną czy co. To pewnie przez picie :mrgreen: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 19:37   

Magnis - sprawdziłem i dodałem, ale jak sam widzisz, z tymi SCP sytuacja jest nieco złożona, więc wrzucam w takiej właśnie formie. Jako przykład podałem 087, bo to najpopularniejsza i najlepiej chyba zrobiona odsłona "ciemnego, schodowego zejścia" :wink:

A ketyowowym kłopotom ze wzrokiem się nie dziwię, na ostatniej Nidzicy przyssał się do baniaka z zimowym płynem do spryskiwaczy o zapachu gruszkowym i chyba ten płyn był na metanolu ;P:

Dunadan - myślę, że trzeba się ograniczyć do gier normalnych, omijając idące w setki tysięcy aplikacje na smartfony i gry przeglądarkowe (które, jak mi się wydają, mają już swoj oddzielny watek). Dlatego dopisałem Machinarium, Botaniculę, World of Goo (zapomniałem o niej przy dodawaniu Little Inferno) i warunkowo flOw :)

Fidel - tu znajdziesz wszystko i po polskiemu :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 13 Marca 2013, 22:59   

ilcattivo13 napisał/a
A ketyowowym kłopotom ze wzrokiem się nie dziwię, na ostatniej Nidzicy przyssał się do baniaka z zimowym płynem do spryskiwaczy o zapachu gruszkowym i chyba ten płyn był na metanolu ;P:


I było : Ciemność, widzę ciemność :mrgreen: .

Zabrakło wydanych gier jak Zeno Clash, Super Meat Boy, Trine, To the moon, Black Mesa (dołączona była do CDA), Sanctum, Lucius, Gray Matter, A New Beginning: Odrodzenie, The Tiny Bang Story, Penumbra trylogia, Braid, Orcs Must Die! Śmierć orkom, Xotic, Limbo, Deponia, Tension, Alien Shooter, Trapped Dead, Pathologic, Capsized, The Ball, Bunch of heroes, Spelunky (będzie w CDA w nowym numerze).
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 13 Marca 2013, 23:46   

Z czasem uzupełnię, nie wymagaj ode mnie cudów, Magnis :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Marca 2013, 00:01   

Legend of Grimrock też chyba można wrzucić na listę. A co do moich oczu, to może ostrości nie łapię już tak dobrze jak dawniej, ale z pewnością nie mam problemu ze ściemnianiem ;P:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Marca 2013, 07:53   

Osobiście mało grywam, ale ostatnimi laty bardzo spodobała mi się idea Humble Bundle - zakupiłem tego trochę i gram w 90% na Linuksie - bardzo przyjemne doświadczenie. Zachwyciły mnie takie tytuły jak Machinarium, Aquaria, Steel Storm: Burning Retribution, Trine czy Torchlight.

Na Windowsie grałem ostatnio jedynie w Black Mesa - czyli darmowy remake Half-Life - całkiem fajny.

No i Legend of Grimrock wciąż na mnie czeka (część druga w produkcji).
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 14 Marca 2013, 09:48   

ilcattivo13 napisał/a
myślę, że trzeba się ograniczyć do gier normalnych

Sorry ale World of Goo czy Eufloria to nie są normalne gry?... :shock: są normalnie dostępne na PC i nawet na Playstation...

marcolphus napisał/a
Black Mesa - czyli darmowy remake Half-Life - całkiem fajny.

Znów potwierdzam i polecam, nie tylko fanom serii ;) nie mogę się doczekac drugiej części ;]

PS: bardzo fajny jeszcze był Audiosurf - ale grałem tylko w demo...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 14 Marca 2013, 10:10   

ketyow napisał/a
A co do moich oczu, to może ostrości nie łapię już tak dobrze jak dawniej, ale z pewnością nie mam problemu ze ściemnianiem ;P:
Pomroczność Cię dopadła - rozmówcom chodziło o Twoją zdolność rozjaśniania.

Gdzie można ten drób nabyć fizycznie? Ktoś o CDA wspominał?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Marca 2013, 11:16   

gorat, idea jest taka, że przeważnie nie można, a można zassać cyfrowo. Natomiast jeśli CDA ma chęć wydawać, to tylko im dziękować.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 14 Marca 2013, 11:36   

ilcattivo13 napisał/a
Z czasem uzupełnię, nie wymagaj ode mnie cudów, Magnis :wink:


ilcattivo13 nie ma sprawy :wink: . Pomału, a temat się rozrośnie :D .

gorat napisał/a
Gdzie można ten drób nabyć fizycznie? Ktoś o CDA wspominał?


W numerze 13/2012 była dołączona gra Black Mesa :wink: .

W numerze 3/2013 był dołączony osobny darmowy mod Wreckage na silniku Crysis War o trzech żołnierzach pakujących się w kłopoty po odkryciu statku Obcych stworzony z myślą o zabawie w świecie Crysis chociaż krótki :wink: .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 14 Marca 2013, 18:14   

Dunadan napisał/a
ilcattivo13 napisał/a
myślę, że trzeba się ograniczyć do gier normalnych

Sorry ale World of Goo czy Eufloria to nie są normalne gry?... :shock: są normalnie dostępne na PC i nawet na Playstation...
przeczytałbyś całe zdanie do końca i sprawdził listę :wink:

Co do Black Mesy, to się waham, czy to już indyk, czy to jeszcze fanowski mod. W dodatku to remake, więc jednak optowałbym za fan-modem :) A modów nie chcę tu wsadzać, bo to zabawa cokolwiek amatorska, a nie gry robione przez profesjonalistów.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 14 Marca 2013, 22:50   

Po kolei o tych grach, które odrzuciłem:
- Zeno Clash odpada - na stronie developera stoi jak wół: "as the leading developer of Latin America in mainstream downloadable games."
- Gray Matter, tak jak i inne gry Wizarbox, to też jest mainstream.
- A New Beginning, Deponia i inne gry Daedalic Entertainment, to też mainstream. Co prawda firma ta wypuściła na rynki niemieckojęzyczne Botaniculę i Machinarium, ale to była tylko dystrybucja.
- obie Orcs Must Die to gry mainstreamowego, zatrudniającego kilkadziesiąt osób studia, odpowiedzialnego m.in. za Age of Empires III.
- Torchlight - to też mainstream.

Waham się odnośnie Xotic. WXP Games to studio robiące dla gigantów (Sierra Online, Microsoft, Disney). Robią gry i konwersje międzykonsolowe. Magnis - jeśli mnie przekonasz, że ta gra to indyk, to dodam ją do listy :wink:

I na koniec mam propozycję. Żebyście mnie znowu nie wkopali w trzygodzinne wyszukiwanie linków, swoje propozycje do listy podawajcie od razu z linkami, krótkim opisem i jeśli gra jest w produkcji - przybliżoną datą wydania. Mniej więcej w ten sposób, w który ja wrzucam tytuły. Tylko zanim co, upewnijcie się, że gra to naprawdę indyk, a nie drugoligowy mainstream, czy "wypadek przy pracy" jakiegoś dużego studia, oki? :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Marca 2013, 23:03   

Wiesz, odnośnie "małych" i mało znanych gier można robić jakieś tam wyjątki, wątek w sumie chciałem po to właśnie, żeby się z niego dowiadywać o grach, o których głośno nie jest.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 14 Marca 2013, 23:12   

Ale co rozumiesz przez "mało znane gry"? Ja praktycznie nie gram w przygodówki i dla mnie prawie wszystkie gry z tego gatunku są "mało znane". A nawet "nieznane". To samo mam z survival horrorami. I samochodówkami. I paroma innymi gatunkami gier. Czy to znaczy, że mam je wszystkie jak leci tu pakować? :wink:

Są po sąsiedzku wątki gatunkowe i tam można wrzucać takie tytuły jak A New Beginning, czy Deponia (taki przygodówkowy przykład). Jak tego nie zrobimy, to tutaj zaraz się zrobi jeden wielki bajzel i nic się nie da wyszukać :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 19 Marca 2013, 23:00   

Malutki update - cztery gry z niemieckiego studia KING Art Games: The Book of Unwritten Tales i jej kontynuacja - The Critter Chronicles - oraz dwie będące w produkcji: The Raven i Battle Worlds: Kronos.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 20 Marca 2013, 15:16   

Doszła również gra platformowa stworzona przez studio Black Forest Games o nazwie Giana Sisters: Twisted Dreams . W dowolnym momencie świat z gry wraz z bohaterką się zmienia na mroczny lub normalny oraz także zdolności bohaterki.
Strona o grze :
Giana Sisters : Twisted Dreams

Grę w Polsce wydał Techland i jest już dostępna.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 20 Marca 2013, 15:32   

Siostrzyczki dodane. Razem ze Sword of the Stars: The Pit i Horizon :)
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 20 Marca 2013, 15:39   

Może jeszcze dodać do spisu Coloropus grę przygodową z zagadkami gdzie jako mała ośmiorniczka próbujemy przechodzić różne poziomy by uratować kogoś.

Strona gry :
Coloropus

Też wydał ją u nas Techland.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group