Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pułapka
Autor Wiadomość
Mazurek 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 12:12   Pułapka

W sumie, coś tam czasem pisuje. Nie mam życzenia męczyć forumowiczów jakimiś wątpliwej jakości tekstami. Niemniej, jak każdy tfurca ciekaw jestem, konfrontacji mojego tekstu z kimś innym niż koledzy, koleżanki i pies (nie śmiejcie się. Jest bardzo mądry. Jak czytam tekst na głos, to przy błędach językowych opuszcza łeb z dezaprobatą:). Dlatego też wepchnę się troszkę i tu. Ale nachalny nie będę. Zatem short. Miłej lektury:)

Pułapka. Złapali w pułapkę mężczyznę w czerwieni. Ogłuszyli i przybili do krzyża stojącego u zwieńczenia ołtarza. Myśleli, że –nawet stojąc w ruinie –kościół będzie najlepszym miejscem, by schronić się przed wampirem. Mylili się. Krwiopijca jakoś się wdarł. Śledził ich od samej Bydgoszczy. Prawie osiemdziesiąt kilometrów. Spanikowali. Uznali, że nie uciekną, że trzeba walczyć. Odnaleźli więc świątynie i przygotowali zasadzkę. Wampir nie okazał się tak potężny, jak te legendarne monstra o których bajali napotykani tu i ówdzie Złomiarze. Łowcy niewolników wręcz zdumieli się tym, z jaką łatwością udało im się pochwycić bestię, a torturowana wrzeszczała jak człowiek z krwi i kości. Widać wszystkie mity krążące po pustkowiach wyssano z palca. Tym większą przyjemność sprawiało im krzyżowanie nieumartego. Kiedy wisiał unieruchomiony, bez możliwości ucieczki, wycieńczony torturami i na skraju śmierci, przebito u serce zardzewiałym prętem zbrojeniowym. Odcięto mu też głowę. Tak na wszelki wypadek. Nie mieli pewności, czy to pomoże. Improwizowali. Nikt nigdy nie zabił wampira. Byli pierwszym oddziałem łowców niewolników, który napotkał wampira i uszedł cało. Powinno ich zatem zdziwić, że nikt nawet nie został ranny w starciu z demonem. Nie zdziwiło. Zrobią z jego głowy trofeum. Wiadomo przecież, że się nie rozłoży. Tylko młody… To znaczy Gruz, dziewiętnastolatek przyjęty w zeszłym tygodniu, nie ekscytował się zabawą. Siedział z tyłu dłubiąc małym nożem między kamiennymi płytami podłogowymi.

Mężczyzna w czerwieni uśmiechał się na myśl, że iluzja zaraz minie, a reszta odkryje w końcu, że zamordowała dziewiętnastolatka. Zaniechał czyszczenia szpar w podłodze i odłożył nożyk martwego dzieciaka na ławkę. Zamierzał użyć prywatnych ostrzy. Spojrzał na swoje dłonie. Postarzały się nieco. Maska śmierci słabła. To dobrze. Wolał ich zabijać, kiedy będą świadomi tego, co ich czeka. Pomyślał o Pauli. Strasznie bała się tej wszechobecnej ciemności. Nie umiał sobie wyobrazić, co musiała czuć wieziona w klatce po środku martwego, ciemnego pustkowia. Jego gniew wzrósł momentalnie. Podobno odkąd nanity utrzymujące atomowy opad w górnych warstwach atmosfery zasłoniły całkowicie światło słoneczne, wampiry stały się niepokonane. Pan czerwony chętnie to zweryfikuje, jeśli kiedyś jakiegoś spotka. A teraz nadszedł czas zatańczyć z łowcami . Sprzedali do burdelu nieodpowiednią dwunastolatkę.

Idąc za radą Ziemniaka short edytowałem, nieco rozwinąłem i postarałem sie nadać mu płynności. Mam nadzieję, że jest nieco przystępniejszy, aczkolwiek gdybym miał wyjaśniać wszystkie niejasności, short przestałby być shortem. Jeżeli chodzi o stronę techniczną, nie umiem ocenić, ale mam nadzieję, że się poprawiła.
Jeszcze raz dzięki za rady:)
_________________
"Ludzie okłamują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać."
Stephen King
Ostatnio zmieniony przez Mazurek 29 Stycznia 2012, 15:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 12:26   

Mazurek napisał/a
Z reszta nie miał pewności, czy to prawda.

"Zresztą" piszemy razem, chyba że "nie spotkał się z resztą towarzyszy".

A kiedy słońce wychodziło to w ogóle istniał? Jakoś nie grają mi te nagle wprowadzone egipskie ciemności. Coś się z tym słońcem stało?

Ogólnie niezbyt mnie ta historia przekonuje. Za wiele trzeba sobie odtwarzać i składać. Nie wali nagle puentą między oczy.

1. Istnieje Polska, istnieje Bydgoszcz.
2. Istnieją łowcy niewolników. Jakiś nowy ustrój?
3. Panują ciemności, słońce nie wschodzi z nieznanej przyczyny.
4. Wampiry są rzadkie, ale łowcy czasem się na nich natykają. Znacznie rzadziej wampir spotyka wampira.

Mazurek napisał/a
Przemknęło mu przez myśl, że nikt nie może zabić wampira w świecie w którym słońce już nigdy nie wyjdzie. Z reszta nie miał pewności, czy to prawda. Odkąd słońce nie wyszło, nigdy żadnego nie spotkał.

Styl mi zgrzyta, za dużo nagromadzonych przeczeń. Nikt, nie, nigdy, nie, nie, nie, nigdy, nie. Tyle w trzech krótkich zdaniach.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 12:36   

Męczące w czytaniu. Chyba przez nagromadzenie krótkich zdań. I dosyć nieplastyczne.
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Mazurek 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 12:38   

Dzięki serdeczne, za przeczytanie. Tekst powinien sam się bronić. Skoro nie potrafił, znaczy że mam jeszcze sporo pracy:) Wyjaśnię tylko, że to shorcik, który napisałem do wymyślonego przeze mnie świata. Mam kilka dłuższych tekstów na jego temat, które po części odpowiadają na postawione przez Ciebie pytania, aczkolwiek wszystkie one w kontekście tego tekstu są uzasadnione.
Wezmę się zatem za robotę i następny tekst postaram się napisać lepiej. Dzięki raz jeszcze:)

Z tego co pamiętam edycja "Zresztą" będzie wbrew regulaminowi prawda?
_________________
"Ludzie okłamują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać."
Stephen King
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 13:16   

Mazurek, możesz edytować, pod warunkiem, że napiszesz pod spodem co edytowałeś. Ale to bez sensu, bo nie tylko w tym tkwi błąd. Na twoim miejscu popracowałbym nad tym szortem i wrzucił nową wersję.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Mazurek 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 14:43   

Zatem, jak napisałem wyżej, pozwoliłem sobie edytować shorta. Oby nie był to strzał w kolano:P
Chciałbym się donieść do jednej kwestii, o której pisał Godzilla
Mazurek napisał/a
.
4. Wampiry są rzadkie, ale łowcy czasem się na nich natykają. Znacznie rzadziej wampir spotyka wampira.


Zatem Godzilla

Spoiler:
_________________
"Ludzie okłamują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać."
Stephen King
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 14:51   

Auuu. Nie spiesz się z tymi poprawkami. Chyba wolałam poprzednią wersję. To nie jest szort. Szort powinien być zwartą całością, a tu wątki rozłażą się na boki. Bez reszty - opowiadania, powieści, czy bo ja wiem czego, ten fragment nie daje sobie rady. Może być najwyżej wstępem. Jest to oczywiście moje prywatne zdanie i widzimisię.

Z ortografii - "nieodpowiednia" pisze się razem.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Mazurek 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 15:11   

Kiedyś się tego nauczę... Będę pracował starając się by następny short był shortem i był lepszy:)
_________________
"Ludzie okłamują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać."
Stephen King
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 16:38   

Mazurek, tą metodą, to z tego szorta zrobisz powieść :mrgreen: Zamiast usunąć niepotrzebne wątki dorzuciłeś jeszcze kilka.
Kilka uwag:

Myśleli, że –nawet stojąc w ruinie –kościół będzie najlepszym miejscem [...] - koszmar. Kościół był zrujnowany, czy stał pośrodku jakiejś ruiny? Lepiej byłoby "Myśleli, że kościół, nawet zrujnowany, będzie..."

Na jakiego grzyba ci te nanity, samo zapylenie/zima atomowa nie wystarczy?

Nożykiem czyści się raczej paznokcie, a nie szpary w podłodze :D

"Zamierzał użyć prywatnych ostrzy" - miał jeszcze państwowe?

Ci łowcy niewolników jacyś niedorobieni. Raz się dziwią, raz nie, strasznie niezdecydowani jacyś.

Odłóż tego szorta na dwa tygodnie, później dokładnie przeczytaj i wykreśl większość, zostawiając jeden wątek, albo rozwiń w opowiadanie. Inaczej nic z tego nie będzie.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 17:04   

kanciasty strasznie język
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Mazurek 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Stycznia 2012, 17:25   

Tak zrobię. To znaczy odłożę, aczkolwiek nie ma pewności, czy to mu pomoże. Chyba nie powinienem pisać shortów do świata, którego nikt nie zna. Tak jak pisaliście, są po prostu niezrozumiałe.

Opowiadanie (a w zasadzie kilka) o tym bohaterze już kiedyś powstało. Postaram się wpleść tego shorta w kolejne z serii i to chyba będzie dla niego najlepsze. Dzięki za komentarze:)
_________________
"Ludzie okłamują się tak często, że gdyby im za to płacili, mogliby się spokojnie utrzymać."
Stephen King
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 30 Stycznia 2012, 12:04   

Szorty zazwyczaj są ze świata, którego nikt nie zna. Spróbuj napisać coś na nową edycję, zobaczysz jak Ci to wychodzi.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Stycznia 2012, 12:23   

Tylko może nie dawaj zbyt wielu odnośników do świata, który znasz tylko Ty. Niech taki szort będzie spięty wielką kropką na końcu, a nie rozłazi się przy czytaniu w tysiącu pytań:

1) to Polska, prawda?
2) co tu robią łowcy niewolników?
3) skąd egipskie ciemności i dlaczego słońce nigdy nie wzejdzie?
4) to tam są wampiry?
5) a jeżeli czerwony nie jest wampirem, to czym jest - zombie?
6) i jeszcze parę pytań, które przybyły po ostatnich poprawkach ;P:

Nie to, żeby te wątki nie mogły się pojawiać, bo od tego jest właśnie fantastyka. Ale trzeba je mądrze wprowadzać (właśnie - wprowadzać a nie rzucać bez przyczyny) i kontrolować ich ilość i sens.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Stycznia 2012, 18:25   

Generalnie całość brzmi jak jakiś raport, kompletnie pozbawiony emocji, czy jak wspominałam plastyczności.
A jakiś zupełnie nowy świat da się nakreślić w kilku zdaniach (choć nie twierdzę, że umiem).
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group