Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Publicystyka numeru 72 - głosujemy do 12 listopada

Wskaż dobrą publicystykę
Andrzej Pilipiuk - Żyjąc wśród zmarłych
37%
 37%  [ 15 ]
Dariusz Domagalski - Pisarz - gatunek niechroniony
10%
 10%  [ 4 ]
Jarosław Grzędowicz - Jak znienawidzić bohatera
52%
 52%  [ 21 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
Profan 
Frodo Baggins


Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Października 2011, 21:24   

Grzędowicz i Domagalski.
 
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 1 Listopada 2011, 08:28   

Pilipiuk i Domagalski.
Pilipiuk za dobry temat i niezłe wykonanie. Jednak można napisać niezły felieton bez manii prześladowczej.
Vikingowi punkt pocieszenia. Za tych wszystkich złych czytelników domagających się autografów :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 1 Listopada 2011, 13:18   

Słabo w tym numerze z publicystyką...
Pilipiuk - Sprawnie napisany tekst, który całkiem dobrze się czytało. Autor w końcu przestał narzekać na rzeczywistość, gdzie takie wybitne jednostki jak on się nie odnajdują, i podjął ciekawy temat, rzeczowo go przedstawiając. Zabrakło mi tu jednak jakiegoś wyraźnego przesłania, choćby najmniejszej tezy, ponieważ otrzymujemy tylko i wyłącznie artykuł informacyjny. Drugim minusem jest czas publikacji. Nie wiem, czy to redakcja się zagapiła czy też sam Pilipiuk nie mógł z tym felietonem wytrzymać, ale powinien on wylądować w listopadowym, a nie październikowym numerze. Wtedy byłoby naprawdę super, a tak jest po prostu dobrze.
Domagalski - Zacznę od tego, że na konwentach nie bywam, mimo że co i rusz planuję na jakiś pojechać. Dlatego ciężko mi powiedzieć, jak to tam wygląda i czy rzeczywiście Autor ma rację. Nie jestem także pisarzem, więc i na ten temat z Domagalskim nie podyskutuję. Wiem tylko tyle, że ja podobnie sobie to wszystko wyobrażam, jak on na początku, a że rzeczywistość mnie w tej kwestii jeszcze nie dopadła, to tkwię w takim, a nie innym przeświadczeniu, które być może kiedyś się zmieni. Wracając do samego felietonu, to niestety nie można o nim powiedzieć nic więcej poza tym, że jest przeciętny. Jak zawsze sprawnie napisany, dobrze się czytało, ale w pamięć nie zapadł.
Grzędowicz - Nudne. Temat można by znacznie lepiej pociągnąć, ale Autorowi się to niestety nie udało. Poszedł trochę na łatwiznę, bo chciał jak najwięcej napisać w krótkim tekście. Dlatego momentami wyczuwałem chaos, który przeszkadzał w dobrym odbiorze tego felietonu. I to co wspomniałem na początku - tekst jest po prostu nieciekawy. Wydawało mi się, że Grzędowicz w poprzednim numerze zaczął wychodzić na prostą i jego artykuły będą z numeru na numer lepsze, ale póki co, nic na to nie wskazuje. Oby był to jednorazowy przypadek, bo bez dobrego Grzędowicza, publicystyka w SFFiH-u siada.
Podsumowując, najchętniej nikogo bym nie zapunktował, ale jednak, na zachętę, punkt wędruje do (nie wierzę, że to robię) Pilipiuka.
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Listopada 2011, 12:41   

Niestety bez punktów.
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 3 Listopada 2011, 23:01   

Grzędowicz.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Aktegev 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Listopada 2011, 18:07   

Grzędowicz.
Najciekawszy felieton i najdłużej pozostał w pamięci.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Listopada 2011, 15:00   

Pilipiuk - Ciekawy temat, ale w formie raczej wykładu niż felietonu. Niestety, i tym razem autor nie mógł się powstrzymać, żeby nie dowalić przebrzydłym komuchom, zupełnie przy tym odbiegając od tematu. Materiał na większy staranniej dopracowany artykuł. bez punktu.

Domagalski - No cóż, Autor ma poniekąd rację, ale niestety, w takich czasach żyjemy i takie są wymogi chwili. Dawniej czytelnik miał okazję spotkania z autorem tylko przy okazji konwentów i spotkań autorskich, w tej chwili wymaga dostępności 24/7. Znak czasów. bez punktu

Grzędowicz
- Bardzo ciekawy felieton, chociaż strasznie krótki ;P: Przydało by się dłuższe opracowanie na ten temat z konkretnymi przykładami, chociaż i z tego można się wiele nauczyć. punkt
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
B.A.Urbański 
Komandor Koenig


Posty: 605
Skąd: Wawa
Wysłany: 15 Listopada 2011, 18:49   

Głosowanie się zakończyło, więc brawa dla zwycięzcy :bravo
_________________
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 23 Listopada 2011, 02:02   

już po głosowaniu (i po Falkonie :twisted: ), więc mogę powiedzieć, że żaden z artykułów nie dostał punktu.
W każdym było coś fajnego i ciekawego, ale za mało tego czegoś było, żeby cały artykuł był fajny i ciekawy.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 23 Listopada 2011, 08:24   

ilcattivo13, obawiałeś się dostać po głowie od spotkanych autorów? :D
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 23 Listopada 2011, 21:28   

o głowę akurat się nie bałem. Raczej o sflekowanie schabów, gdyby mi się zdarzyło pod wpływem procentów zasnąć gdzieś pod stołem w "Trakcie..." :mrgreen:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 24 Listopada 2011, 08:11   

ilcattivo13, :mrgreen:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group