Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Witold Dworakowski
Autor Wiadomość
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:15   Witold Dworakowski

Właśnie nam się ujawnił kolejny autor :) Jego opowiadanie "Widma pośród gwiazd" można znaleźć w SFFiH nr 64. uniwers, możesz się rozgościć w swoim wątku :D
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:16   

zapsułaś mi dowcip
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:19   

Czyli jednak nie spiszę tego dnia na straty ;P:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:20   

sromaj się
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:41   

:bravo Gratuluję całkiem udanego opowiadania. Widma pośród gwiazd przypadły mi do gustu. Jest w tym opku duży potencjał. Jednak powinno przejść gruntowną redakcję. Nawet taki laik jak ja wie, że przy 6 g obca rasa nie wyrosłaby tak wysoko :wink: Jakieś 21 milenium i parę innych kwiatków. Ale pomysł przedni i wykonanie całkiem, całkiem. Cieszę się, że mamy zdolną młodzież :bravo
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 27 Lutego 2011, 21:56   

:)
Nie przesadzałbym z tą "zdolnością", ale się staram.
A co do bugów w opowiadaniu... Hm. Po tym, jak wytknęliście mi parę rzeczy w tamtym drugim temacie, zastanowiło mnie jedno. Czy SFFiH nie powinien sobie załatwić jakiegoś konsultanta naukowego? Żeby przy okazji redakcji wyłapał to, co autor przegapił. W szczególności taki smarkacz jak ja :P
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Lutego 2011, 22:14   

Leniuch!
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Lutego 2011, 22:31   

uniwers napisał/a
Czy SFFiH nie powinien sobie załatwić jakiegoś konsultanta naukowego


O ile "fiction" w twoim opowiadaniu da się jakoś przełknąć, to "science" leży na całej linii.
Po pierwsze, dla stabilnej orbity siła odśrodkowa równoważy grawitację, czyli nie da się zrobić sztucznego ciążenia, w sposób, w jaki to opisałeś, bez szybkiego opuszczenia tejże orbity.
Po drugie, i na razie ostatnie, atmosfera zawierająca 90% tlenu wyklucza w zasadzie powstanie cywilizacji technicznej :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 22:34   

Ziemniak napisał/a
atmosfera zawierająca 90% tlenu
przeoczyłem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
RedActor 
Jaskier


Posty: 87
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Lutego 2011, 22:40   

Twoje opowiadanie bardzo mi się podobało. Gdzieś to już pisałem, że nie zwracałem uwagi na błędy merytoryczne, bo na kosmosie się nie znam, ale opowiadanie czytało się dobrze. ciekawa fabuła, bohaterzy, których da się polubić, trzyma się to wszystko za przeproszeniem kupy. Niezły masz warsztat, gratuluję.
_________________
Prwdzw twrdzl n ptrzbj smgłsk
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 27 Lutego 2011, 22:55   

Ziemniak napisał/a
Po pierwsze, dla stabilnej orbity siła odśrodkowa równoważy grawitację, czyli nie da się zrobić sztucznego ciążenia, w sposób, w jaki to opisałeś, bez szybkiego opuszczenia tejże orbity.
O tym już wiem z tamtego wątku. Się poprawi.

Ziemniak napisał/a
atmosfera zawierająca 90% tlenu wyklucza w zasadzie powstanie cywilizacji technicznej
A o tym nie miałem pojęcia. Możesz rozwinąć?

RedActor napisał/a
Niezły masz warsztat
Dziesięć lat treningów plus rady Wielkiego Grafomana :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 23:28   

uniwers napisał/a
A o tym nie miałem pojęcia. Możesz rozwinąć?
miałbyś nieustający pożar wszędzie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lutego 2011, 08:07   

Gratuluję, dobry pomysł, fajny klimat rodem z klasycznych filmów. Co do uwag odnośnie Science... może i były nieścisłości, ale w końcu nie pisałeś traktatu naukowego tylko opowiadanie fantastyczne...
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Lutego 2011, 09:59   

Przemo napisał/a
może i były nieścisłości, ale w końcu nie pisałeś traktatu naukowego tylko opowiadanie fantastyczne...


Przemo, właśnie dlatego ten gatunek nazywa sie science-ficton, że jak już autor umieszcza szczegóły techniczne, to powinny mieć sens. Spekulować można, jak wychodzi się poza granice znanej nauki.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 3 Marca 2011, 18:54   

uniwers napisał/a
Czy SFFiH nie powinien sobie załatwić jakiegoś konsultanta naukowego? Żeby przy okazji redakcji wyłapał to, co autor przegapił. W szczególności taki smarkacz jak ja :P

Czyli po konsultancie z astronomii, archeologii i - bo ja wiem - tańca współczesnego? ;)
Trudno, czasem redaktor złapie autora lecącego w przepaść, ale zasadniczo to i tak nieszczęsny autor oberwie.
A wiekiem, to ty tu nas nie kokietuj, debiutancki tekst postawił ci poprzeczke wysoookooo, nie wiem czy masz tego świadomość ;P:
Czekamy na więcej i nie licz na taryfę ulgową :D
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 3 Marca 2011, 20:53   

cranberry napisał/a
debiutancki tekst postawił ci poprzeczke wysoookooo, nie wiem czy masz tego świadomość
Y... Nie mam :P Niemniej z dwóch tworów o Karinie i Deksie "Widma" uważam za gorsze. Ale ten lepszy (mikropowieść) utknął w półfinale konkursu Powergraphu, więc póki co nie macie do czego porównać. A szkoda ;)

cranberry napisał/a
Czekamy na więcej

Pewne opowiadanie wysłałem w styczniu i przy sprzyjających wiatrach się doczekasz.

cranberry napisał/a
nie licz na taryfę ulgową :D

To ostatnia rzecz, na jaką bym liczył.

A - i dzięki wszystkim za wytknięcie gaf. :mrgreen:
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 3 Marca 2011, 20:55   

uniwers napisał/a
Niemniej z dwóch tworów o Karinie i Deksie Widma uważam za gorsze. Ale ten lepszy (mikropowieść) utknął w półfinale konkursu Powergraphu, więc póki co nie macie do czego porównać. A szkoda ;)

Szkoda. Więc czekamy grzecznie.
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Marca 2011, 17:50   

Cytat
Czy SFFiH nie powinien sobie załatwić jakiegoś konsultanta naukowego


Błędów skomplikowanych teoriach i tak czytelnik nie zauważy, a te proste Autor może znaleźć sam, jeśli nie w bibliotece (wersja dla oldschool'owców) to w internecie już bez problemu.

A, cały czas mowa o "młodym Autorze". Wolno spytać ile Autor ma lat? Nie dostałem 64 numeru :?
_________________
Pozdrawiam.
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 7 Marca 2011, 18:11   

Zaraz "młody" :P . Rocznikowo 22.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 7 Marca 2011, 18:42   

eLAN napisał/a
A, cały czas mowa o młodym Autorze
Yyyy, nie zauważyłam. Chyba ślepnę na starość. :mrgreen: Chociaż tak, czy siak w tym kontekście "młody" to raczej nie o rocznik by szło :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Marca 2011, 19:34   

Cytat
Cieszę się, że mamy zdolną młodzież...

Cytat
...wiekiem, to ty tu nas nie kokietuj...

Cytat
...przemawia zapał, rozmach i brak kompleksów u młodego przecież autora...

Cytat
Że kolejny forumowy dzieciak stworzył...


Oj shenra, shenra, faktycznie chyba coś nietego :twisted:
_________________
Pozdrawiam.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 7 Marca 2011, 19:38   

Dżizas. Serio mi umknęło :shock: :shock: Dobra znalazłam ten pierwszy cytat, reszty ni huhu. :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Marca 2011, 19:41   

Reszta w dyskusji o temacie numeru 64 :P
_________________
Pozdrawiam.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 7 Marca 2011, 19:43   

Aaaa, no to widzisz. Jestem usprawiedliwiona :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 16 Kwietnia 2011, 20:42   

Chciałem, nieco spóźniony :mrgreen: pogratulowac znakomitego opowiadania "Widma Pośród Gwiazd". Mam indywisualny rytm czytania SFFiH i dopiero wczoraj trafiłem na "Widma" - połknąłem za jednym zachwyconym haustem i nawet się wdałem w literacką kłótnię - bo mnie szczególanci wyliczający dziesiątki błędów "wiedzowych" w opowiadaniu (nawet tutaj dotarli...) sprowokowali (nb. ciekawem, czy inne opowiadania sf publikowane w magazynie przez jego historię takie doskonałe faktograficznie były, czy po prostu niektórzy się rzucili, bo jakoś się trzeba było uczepić, a tekst naprawdę znamionuje dużą klasę....)
Naturalne w przyszłości warto nad tym popracować (choćby po to, by przeciwnikom nie dawać łatwej amunicji 8) - ale póki co, znakomite, hard corowe sci-fi w klasycznym stylu wyszło, bardzo, BARDZO smaczne. Wykryłem w nim ślady, co oczywiste, "Obcego", oraz, delikatniejszy, pierwszego "Star Trek'a" (nie wiem czy słusznie).
Odrobineczkę w końcówce mi przysiadła historia (większośc bardzo ją chwaliła) i na ostatniej prostej wyprzedziła Cię (powinienem napisać Pana, ale - 1. w fandomie wyszyscy są na Ty - co mi uświadomiono tutaj :roll: , 2. jestem o całe pokolenie starszy od Autora i wypada mi pierwszemu "tyknąć" :wink: ) Agnieszka Hałas z "Po Stronie Mroku" w wyścigu do tytułu mojego Opowiadania Numeru - ale gdybym głosował na czas, punkt byłby murowany !!!

Serdecznie pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kolejne opowiadania ! (im więcej grozy w nich tym lepiej !)
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 17:23   

Yyy... Dzięki :roll:

Swoją drogą nie mam zielonego pojęcia, gdzie ty się doszukałeś "Star Treka" :P Raz, że nie po drodze mi z tym serialem. Dwa: pierwszej serii nie widziałem i raczej nie będę się do niej zbliżał. Nie moje klimaty.
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 21:03   

Dlatego w odniesieniu do sladu "Star Treka" pisałem o niepewności - czy aby na pewno pomysł z niego Cię inspirował.
Miałem na myśli nie serial a pierwszy film kinowy - Star Trek - A Movie, gdzie, generalnie, osią fabuły jest pościg Enterprise za tajemniczym bytem planetarnym V'Ger, który na końcu okazuje się...wysłaną z Ziemi sondą Voyager, "rozbudowaną" mechanicznie przez setki (czy tysiące) lat przez kosmos w tajemniczą, niszczącą siłę.

PS.
Żeby być szczerym - Star Trek to też nie całkiem moje klimaty, mimo że w kolekcji filmów posiadam pierwsze 4 części kinowe. Za słodko i za...śmiesznie :wink: Osobiście uwielbiam styk sf i horroru (Alien itp), literacko zaś, powiedzmy, Solaris Lema (horror ? :wink: ) no i Lovecrafta - w późniejszym etapie pisarstwa dokładnie na połączeniu sf i horroru.

PPS,
Choć z drugiej strony, wracając do "Star Treka"...dziecięciem bedąc niezmiernie przeżywałem (wszyscy z mojego pokolenia) serial tv "Kosmos 1999" będący taimą nieudanym europejski klonem Star Treka - pewnie wtedy, w latach 70tych ST też by nam się spodobał.

PPS
Trzymam kciuki za dalszy rozwój Twego talentu ! Jeśli nadal będziesz balansował na granicy połączenia sf i horroru (zabójcza mieszanka), to biorę w ciemno ! Gratulacje !
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:02   

Ze "Star Treka" łyknąłem tylko kilka odcinków Voyagera. No i reboot Abramsa z 2009 r. Zdecydowanie bliżej mi do Babylon 5, Battlestar Galactiki i Stargate'a :) Takie tam zboczenie zawodowe :)
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:15   

Całą wymienioną przez Ciebie trójkę mi znajomy poleca, ale jakoś się nie mam jak zebrać w sobie do oglądania - póki co to, jak dla mnie, X Files wiecznie żywe (choc tzw wątek główny to rzeźnia...), z nowych zaś Lost bardzo smaczny - takie szerokogwiezdne loty (hardcorowe SF - jak w Twych "Widmach") zasługują na filmy kinowe
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 09:40   

RaV_Gluchowski napisał/a
Naturalne w przyszłości warto nad tym popracować (choćby po to, by przeciwnikom nie dawać łatwej amunicji

No nie ma rady, trzeba się przynajmniej strarać, żeby to, co się pisze "naukowego" było mniej więcej z sensem ;)
Ale zgadzam się, że w przypadku tego tekstu błędy szczegółowe miały znaczenie drugo- czy trzeciorzędne.

RaV_Gluchowski napisał/a
Serdecznie pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kolejne opowiadania ! (im więcej grozy w nich tym lepiej !)

Podobała mi się groza w tym tekście, bo była "zimna" - żadnych bebechów, obrzydliwości, a ciarki mi chodziły po plecach, jak oni szli po tej stacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group