Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
adam cebula nr.1 sffi h
Autor Wiadomość
tobiasz 
Gollum

Posty: 21
Wysłany: 16 Listopada 2005, 14:03   adam cebula nr.1 sffi h

witam
Musze przyznać,że publicystyke pana adama cebuli omijałem szerokim łukiem.
Nie podobały mi sie poruszane przez ww zagadnienia z dziedziny chemii,fizyki itp.
Jednak nr1 sfffih skłonił mnie do przeczytania tekstu pana adama,gdyz kierowalem sie zmianami zaistniałymi w tym miesieczniku.
Pomyslałem wiec,ze zerkne na tekst"miejsce kassandry"
I co?
Jestem totalnie prze-totalnie zszokowany oraz zachwycony tematem poruszonym przez omawianego publicyste.
Niezwykły jest dla mnie pogląd z szerzeniem islamu nie przez terror,ale przez założenie centrum arabskiej kultury.
Z pewnoscia nie bylo by tyle ofiar,a kto wie ile pożytku?
Panie adamie dziekuje za ten tekst i pozdrawiam cały sład sffih,życze milej pracy,wszystkiego dobrego :D :bravo
_________________
Był las,nie było nas,nie bedzie nas,będzie las
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 16 Listopada 2005, 17:54   

Dziękuję. A co się nie podobało, lub co spierniczylem?
 
 
tobiasz 
Gollum

Posty: 21
Wysłany: 16 Listopada 2005, 20:17   

Uważam,że nic pan nie spierniczył,zaś zdumiewające jest dla mnie bogactwo pana przemyśleń,do których by nie doszedl nie jeden filozof.
Refleksja,wytonowany tekst nutka niekonwecjonalizmu to coś,co rzadko udaje sie publicystom.
Moje szczere słowa uznania panie Adamie.
Ja nie mam panu nic nie do zarzucenia,bo publicystyke odbieram sercem i nie skupiam sie na sprawach technicznych.
To zostawiam specjalistom.
_________________
Był las,nie było nas,nie bedzie nas,będzie las
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 16 Listopada 2005, 20:43   

Wielbicielom publicystyki Adama polecam zatem całkiem nowy felieton wiadomo gdzie.

EDIT by Logan.
Link wykasowany. Zainteresowani znajdą. Posty dotyczą konkretnego tematu.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 16 Listopada 2005, 20:54   

tobiasz napisał/a
Uważam,że nic pan {... }
Dzięki za słowa pochwały raz jeszcze. Na marginesie, choć jestem stary rampol to myślę, że na forum i nie tylko możemy być ma "ty" jak się przyjęło w fantastycznej gromadce.
 
 
Czereśnia 
Jaskier

Posty: 84
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Listopada 2005, 21:17   

Margot napisał/a
Wielbicielom publicystyki Adama polecam zatem całkiem nowy felieton wiadomo gdzie.

A ja cos kojarze, ze ten felieton to nie do konca nowy... :P
_________________
Uwaga! Mam licencjat ze śwarnetyki i nie zawaham się go użyć.
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 16 Listopada 2005, 21:31   

Czereśnia napisał/a
Margot napisał/a
Wielbicielom publicystyki Adama polecam zatem całkiem nowy felieton wiadomo gdzie.

A ja cos kojarze, ze ten felieton to nie do konca nowy... :P


Tekst faktycznie napisałem wcześniej niż felieton dla sff i h o czym zresztą nadmieniłem w felietonie drukowanym . Jednak jak mi się zdaje, są to teksty całkiem o czymś innym. Natomiast wydaje mi się, że pewne problemy trzeba poruszać wiele razy. Skąd innąd wiadomo, że publiczność internetowa to ktoś inny niż prenumeratorzy pism.
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 16 Listopada 2005, 22:49   

Margot napisał/a
Wielbicielom publicystyki Adama polecam zatem całkiem nowy felieton wiadomo gdzie.

EDIT by Logan.
Link wykasowany. Zainteresowani znajdą. Posty dotyczą konkretnego tematu.


No cóż, wyznam szczerze, że w tym konkretnym wypadku rad bym poznać nie tylko dla własnego dobra opinię czytelników na temat tych dwu artykułów, czy warto się powtarzać, czy też na przykład jest to już irytujące.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Listopada 2005, 23:20   

Cny Baronie, Twój kącik autorski jest już gotowy. Znajduje się tutaj . Tamżeś Panem i Władcą. :mrgreen: Wszystkich Twoich wielbicieli zapraszam tam również.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 02:46   

Felietony Adama Cebuli zawsze są ciekawe, lecz czasami mogą się wydawać za bardzo hard science. Oczywiście każdy średnio rozgarnięty licealista może je łyknąć bez problemu, "problem" pojawia się gdzieś indziej: wyłania się z nich wizja świata jako stechnologizowanej maszyny, gdzie nawet stosunki międzyludzkie to inżynieria społeczna. Napisałem "problem" w cudzysłowie, bo to co dla wielu jest zachęcające, innych może zrazić. Czy fanatyzm naukowy różni się czymś od religijnego? Oba dają sobie monopol jedynie słusznego opisania świata.
 
 
baron13 
Mistyk

Posty: 1053
Skąd: Festung Breslau
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 09:51   

W sprawie tego stechnicyzowania, to mogę powiedzieć, że oczywiście lwia część procesów społecznych całkiem ładnie daje się opisać matematycznie, już to metodami ststystycznymi, już równaniami różniczkowymi. Nie oznacza to w jakimkolwiek stopniu "dehumanizacji". Raczej to, że tłum jest nie-ludzki.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 14:59   

I tu całkowicie się zgadzam, chociaż kiepski ze mnie matematyk i tematu różniczek nie podejmę :(
 
 
PrimalBeast 
Gollum


Posty: 8
Skąd: Węgrzce k/Krakowa
Wysłany: 20 Stycznia 2006, 13:20   

A-to-mistyka - Dla mnie bomba ! czytam wszytskie artykuły od kiedy sie ukazały. Zadziwia mnie wszechstronność autora (chyba że to może ja głupi jestem ??? ) i logiczność jego wypowiedzi. Dzieki temu przynajmniej inaczej popatrzyłem na niektóre aspekty zycia ;) :P

Pozdrawiam autora i czekam na więcej :twisted:
_________________
Pozdrawiam
PrimalBeast
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 20 Stycznia 2006, 13:23   

A ja pozdrawiam Węgrzcankę spod Krakowa
gdzie Kazio Węgrzyn się nam wychował...
ups rym częstochowski ( a jaki ma być?)

sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać.... :D
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28 Stycznia 2006, 00:03   

e tam - od razu rym częstochowski. Wszak zrymowałeś wyrażenie przyimkowe z czasownikiem. To już coś :bravo . A tak a-propos: jakie to mogą być rymy wielkopolskie?
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 29 Marca 2006, 16:40   

Czy Adam Cebula będzie jeszcze publikowany w SF ?
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:18   

A cos wskazuje na to, żeby nie był? :-)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:23   

szukaem w ostatnim numerze i nie było. W ogóle jakos publicystyka pdupadła. A Adama cebule to ja bardzo lubiem :)
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:25   

Adam mówił, że teraz się nie wyrobił z felietonem, ale mówił tez, że wróci już w następnym numerze :) Także nie martw się, jeden z konkretniejszych publicystów to ejst, to fakt, i chyba nie opuści łam SFFH :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:25   

Ech, Hauer, to tak, jakbyś wszedł do kina w połowie seansu. rozejrzyj się, sprawdź właściwe wątki - ten dotyczy felietonu z numeru 1, znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących cie pytań, nawet tych nie zadanych :-)
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:32   

Dobra dobra... nadrabiam czytanie..ale forum jest dośc chaotyczne itrudno mi sie połapac...
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:35   

Cytat
Dobra dobra... nadrabiam czytanie..ale forum jest dośc chaotyczne itrudno mi sie połapac...


Może dlatego, że do tej pory bardziej martwił Cię brak avatara i rozpisywanie się na ten temat niż zapoznawanie się z forum...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Hauer 
Yoda


Posty: 914
Skąd: Dagobah
Wysłany: 29 Marca 2006, 18:39   

Nie dam sie sprowokowac do off topa.

Uważam, że pan adam Cebula to jedna z najmocniejszych stron SF : 8)

Pozdrawiam.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Marca 2006, 19:12   

Ja też tak uważam, ale naprawdę, poczytaj, zapoznaj się z faktami - wbrew pozorom wcale nie jest tu tak chaotycznie, wystarczy spojrzeć na teksty opisujace działy. A potem pogadamy, żeby chaosu nie robić.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 30 Marca 2006, 14:42   

Cytat
Cytat:
Dobra dobra... nadrabiam czytanie..ale forum jest dośc chaotyczne itrudno mi sie połapac...


Może dlatego, że do tej pory bardziej martwił Cię brak avatara i rozpisywanie się na ten temat niż zapoznawanie się z forum...


Czy mi sie zdaje czy ty Logan biednego Hauera nie lubisz? :( :? :wink: :)
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 30 Marca 2006, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30 Marca 2006, 16:22   

A mi to tam wsio rawno, czy go lubi, czy nie (a pewnie lubi... jak taki słodki tatusiek mógłby kogoś nie lubić ;) ) Ale temat zamknijmy,,, niech nie brudzi ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group