Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Miroslav Žamboch
Autor Wiadomość
Opar 
Tom Bombadil

Posty: 36
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21 Stycznia 2010, 19:58   Miroslav Žamboch

Czy czytaliście coś tego autora? Jak go oceniacie?
Ja czytałem tylko opowiadania i powieści o Koniaszu oraz Baklym. Dzieją się one w tym samym świecie, mariażu XVIII wieku z techniką średniowiecza, choć znajdzie się i wąglik. Potworów w nim bardzo niewiele, magia jest zakazana a czarodziejów ścigają łowcy nagród.
Bohaterom daleko do psychologicznej głębi (Koniasz przywodzi postępowaniem i przygodami na myśl Conana) i z lekka przegięci - w jednym opku wyżej wymienieni wraz z dwoma innymi 'pr0' wybijają setkę rzezimieszków :) Kiedy będę miał czas, dorwę jakiś utwór w innym świecie, słyszałem że są dojrzalsze i głębsze.
Wielką zaletą jest plastyczny język, książki szybko się czyta i są dobrą, czystą rozrywką :)
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 22 Stycznia 2010, 15:13   

Język plastyczny? :shock:
Żamboch nie potrafi opisać Faceta z Mieczem bez podawania długości i jednego, i drugiego w centymetrach :twisted:
Opowiastki, owszem, potrafią wciągnąć, ale po pewnym czasie męczą i nudzą. Na ostrzu noża było ok, I tom Krawędzi Żelaza dawał radę, w paru momentach nawet błysnął sympatyczną pointą. II tom to porażka, a reszty wolę nie sprawdzać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group