Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum po zmianach
Autor Wiadomość
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:19   Forum po zmianach

Widzę, że na forum zachodzą zmiany... Zmniejszenie długości, zmiana nazw tematów. co o nich sądzicie?

1. długośc - dobrze że jest skracane. Widziałem wiele głosów, że jest za długie i nie można nic znaleźć.
2. zmiana nazw tematów - IMO to błąd nowy uczestnik nie bedzie wiedział o co chodzi. Forum powinno być czytelne na pierwszy, max. drugi rzut oka. Pzy niektórych nowych nazwach jest bardzo dużo dwuznacznosci. Prowadzi to do zamknięcia się forum na innych, a chyba nie o to chodzi. Wydaje mi się, że trzeba ludzi raczej zachęcać a nie odstraszać. Tyle na początek...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:30   

Staramy się jak możemy - forum jest przy pismie, dlatego IMO tematy nie powinny być trywialne - aby uniknąc większej dezorientacji zmiany bedą robione w jeden dzien - w opisach działów dodaje dokładniejsze informacje.
BTW które nazwy są dwuznaczne?
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:32   

Od razu zastrzegam - z tymi zmianami nie mam nic wspólnego. Po dwunastogodzinnej szychcie i po bliskich spotkaniach 3 stopnia z moim szefem nie mam sił na myslenie, a co dopiero na bawienie sie niedwuznacznikami forumowymi. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:40   

NURS napisał/a
Staramy się jak możemy - forum jest przy pismie, dlatego IMO tematy nie powinny być trywialne - aby uniknąc większej dezorientacji zmiany bedą robione w jeden dzien - w opisach działów dodaje dokładniejsze informacje.
BTW które nazwy są dwuznaczne?

Nie chodzi o trywialność... Chodzi o czytelność... Mi zmiany nie przeszkadzają, ale wyobraź sobie ludka z ulicy który przecztał 4 fantastycznę książki na krzyż i cos go w nich zainteresowało. Jak sądzisz jak długo posiedzi na tym forum nie rozumiejac o co chodzi? IMO to nie powinno być forum dla "starych wyjadaczy", ale także powinno zachęcać niezorientowanego czytelnika. No chyba, że masz inna wizję.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:44   

No tak, i ty Loganusie Brutusie...:-)
A poważnie mówiąc, przeciez nowoprzybyli nie mają zakodowanego starego układu, więc nie powinni mieć problemu ze zmianami. W każdym polu pod nazwą jest wyjasnienie czego rzecz dotyczy. Wszystkich, którzy aktualnie rozmawiają i moga natrafic na dziwne zmiany przepraszam, postaram sie zakończyć ten proces dzisiaj.


Niestety w mojej okolicy nie ma juz kaczek:-( Rozkleilem ogłoszenie, że wykryłem ptasia grypę i wydusili w winie wszystkie:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:48   

NURS napisał/a

Niestety w mojej okolicy nie ma juz kaczek:-( Rozkleilem ogłoszenie, że wykryłem ptasia grypę i wydusili w winie wszystkie:-)

Na to odpowiedziałem juz gdzie indziej... u Marka1964 w temacie tam pierwszy raz przeczytałem...
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:49   

NURS napisał/a
No tak, i ty Loganusie Brutusie..


Sorry, ale jak w programie Falkonu zobaczyłem gostka który bezczelnie przywłaszczył sobie mojego nicka którego używam od bardzo dawna, to mam ochotę wyciągnąć giwerę i siać ołowiem gdzie popadnie. Na dodatek ma tak samo na imię. Sorry za off-topa, idę grzecznie spać.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:51   

Logan: przyjedź i strzelaj...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Listopada 2005, 23:55   

Mam jeszcze w piwnicy parę stingerów, co na bazarze kupiłem pół darmo - dodawali po dwa do każdego kałacha. moziem zrobić wjazd na kwadrat:-)
Poprosze o te dwuznaczne nazwy - może dam rade coś jeszcze zmienić, albo oznakowac lepiej.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 08:14   

Liga niezwykłych dżentelmenów, Mistrzowie i Małgorzaty, Park marzeń. Mi te nazwy coś mówią, ale nie każdemu muszą. Szczególnie park marzeń kojarzy mi się z zupełnie czymś innym... Wiem podpisy wyjaśniają wszystko, ale...
A może to ja się za bardzo czepiam... :)
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Listopada 2005, 09:34   

Mawete, gdyby to było forum dla ludzi z ulicy, takie ogólne, to może byłoby to dwuznaczne. Starałem sie dobrać tytuły najlepszych książek, filmów i komiksów. Najbardziej znanych.
Park marzeń to może mniej znane dzieło, ale idealnie pasujące do tematu - to było natchnienie do stworzenia pierwszych LARP-ów lata temu. Polecam, jeśli nie czytałeś.
A Mistrzowie i Małgorzaty nie oddaje idealnie charakteru tego miejsca? Kąciki autorskie były lepsze:-)?
Zajmę się jeszcze czytelniejszym rozwinieciem podpisów. Żeby wilk był syty i owca cała.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 09:37   

Park marzeń mi się z L. Nivenem kojarzy... Niech nędzie na Twoje i wilk syty i "menczester sity"
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Listopada 2005, 09:42   

Dokładnie. Nie znam ciekawszej książki traktującej o grze i do tego fantastycznej - znaczy, nie kojarzę teraz. Jesli masz ciekawsze propozycje, rzuć je. Póki to wszystko świeże jeszcze coś da się zmienić.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 09:54   

NURS: niech zostanie już się ludzie przyzwyczajają... chodziło mi głównie o niewystraszenie nowego czytacza. Tylko nie zmieniaj za często, bo to dezorganizuje pisanie.
To nie będzie wazelina, ale najbardzie j tutaj podaobają mi sie 3 sprawy:
1. Obecnośc autorów opowiadań na forum (na fNF udało mi się madzik zaciągnąc - iod razu widac, że jest inaczej).
2. Twoja stała obecnośc i reagowanie na opinie forumowiczów.
3. Mocno rozwinięty dział SFFH
Mam tylko nadzieję, że to forum nie stanie się kółkiem wzajemnej adoracji...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:01   

mawete napisał/a

niech zostanie już się ludzie przyzwyczajają... chodziło mi głównie o niewystraszenie nowego czytacza. Tylko nie zmieniaj za często, bo to dezorganizuje pisanie.
To nie będzie wazelina, ale najbardzie j tutaj podaobają mi sie 3 sprawy:
1. Obecnośc autorów opowiadań na forum (na fNF udało mi się madzik zaciągnąc - iod razu widac, że jest inaczej).


Czym dywersje mi zrobiłeś:-)

Cytat
2. Twoja stała obecnośc i reagowanie na opinie forumowiczów.


Tak, przeczytałem co o tym sądzi konkurencja:-) może to kwestia tego, że ja na prowincji mieszkam i mnie nikt na pokazy nie zaprasza:-)

Cytat
3. Mocno rozwinięty dział SFFH
Mam tylko nadzieję, że to forum nie stanie się kółkiem wzajemnej adoracji...


Moja robota, nie dać powodu, albo dawać jak najmniej, do najazdów.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:13   

Logan: czemu masz mojego nicka w podpisie? To jakas aluzja? I czemu jest na zielono? Jakies ostrzezenie dla mnie? Czy moze to czysty przypadek, ale jakbym nie tlumaczyl, to mi ni jak pierwszy wyraz do reszty podpisu nie pasuje. Sorry, ze tu wklejam, ale to pierwszy temat, w ktorym to zobaczylem.

EDIT: Chyba, ze ta kaczka, to jakies slowo klucz, bo widze, ze niektorzy dobrze sie bawia znecajac nad biednym zwierzeciem, ale ja niestety nie wiem, o co chodzi, a widzac kto sie lubi znecac (sami swoi), to zakladam, ze to jakas zamknieta enklawa. W kazdym razie tak tylko pytam ;)
_________________
5 zdań na temat
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:17   

To taki bajer forumowy, spersonalizowana reklama (cos jak w "Raporcie Mniejszosci" :mrgreen: ), ja np. widze swojego nicka :D
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:18   

Przyuważyłem też mój w kilku postach. To jakieś losowe, czy też planowe działanie :?:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:18   

Ja zawsze robię krecią robotę... :twisted: ale dzięki niej wzrosła sprzedaż SFFH, nawet jeśli tylko o kilka sztuk to IMO warto było .
A co sądzi o Twojej obecności na forum konkurencja zupełnie mnie nie interesuje....
A zapraszac to Ce wielokrotnie na Falkon zapraszałem.... może chociaż delegację przyślij...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:51   

Kurczaki, że się dosadnie wyrażę:-) Jaką delegację? Rekę mam sobie odciąć, albo nogę:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 10:58   

No chyba masz kogoś zaufanego kto może SFFH reprezentowac?. Logan się nie wybiera i rozumiem to, ale chyba nie jest jedyny...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Listopada 2005, 11:00   

Jakby ci to powiedzieć, jest jeszcze pani Ula, która robi redakcje tekstów. Redakcja to ja, jak zwykł mawiać pewien władca, no, w każdym razie jakoś podobnie mówił:-)
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 11:03   

Cholera... to źle... Tam sporo ludzi będzie... i IMO warto się pokazac... Może Madzik'a albo Romka P. wydelegówac trzeba... Bo o ile wiem to będą...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Listopada 2005, 11:07   

może egzemplarz pisma w gablotce:-)
Problem w tym, że Madzik i Romek to autorzy piszący dla pisma, i raczej nic, prócz tego, że publikowali na ten temat nie powiedzą.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 11:11   

To źle... nie widzę sensownego rozwiązania poza Twoim przyjazdem... a Ty niestety nie możesz... :x
 
 
Keiran 
Frodo Baggins

Posty: 130
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Listopada 2005, 11:38   

A ja nadal sie nie moge przyzwyczaic ze tu sie tyle dzieje. Za duzo tego wszystkiego i nie ma kiedy odpowiadac i pisac, bo co sie cos napisze to potem 20 nowych postow na temat :D
_________________
MGS - Mozesz Grac Spokojnie. Szukaj nas w Empikach
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 15 Listopada 2005, 12:30   

count napisał/a
Logan: czemu masz mojego nicka w podpisie? To jakas aluzja? I czemu jest na zielono? Jakies ostrzezenie dla mnie? Czy moze to czysty przypadek, ale jakbym nie tlumaczyl, to mi ni jak pierwszy wyraz do reszty podpisu nie pasuje. Sorry, ze tu wklejam, ale to pierwszy temat, w ktorym to zobaczylem.

Było o tym dużo pisane na http://www.fantastyka.com.pl/forum/ - Admin ma zbliżony podpis ;)
Przy okazji rada dla Logana: nie spiesz się z wyjaśnieniem :D

Zmian jeszcze dobrze nie obejrzałem, ale na razie czuję chaos.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 15 Listopada 2005, 13:09   

Bramy domu umarłych są genialne! :D
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 16 Listopada 2005, 14:16   

eee...tego ...Logan ale o co z tą kaczką chodzi? :shock:
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 16 Listopada 2005, 14:25   

Może czeka aż ktoś przejdzie do czynów, a potem to ładnie, obrazowo, krwawo opisze :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group